Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

    Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
    Какви са тия фланци, толкова точни, дето искаш да ги въртиш с УДА, вместо да ги правиш по шаблон...
    Иначе УДА-то е разкошен инструмент. И твоя е некомплектован, за съжаление. Няма лира, комплекта зъбни колела, дисковете с по-малките деления...макар, че тоя не го виждам на снимата, май е двоен-от другата страна има други деления.

    Това ако искаш да го работиш...в смисъл на работа в завод, учи софтуера, който управялва цифровите машини. Китайска машина в момента вече е задминала по функционалност всякакви ФУ и подобни с все пълния им инвентар и продължава да бяга напред, докато ФУ-то е спряло в годината на Априлския пленум и няма сила, която да го мръдне от там.
    За точност не говоря,до сега си ги чертая с пергела или подпирам флашките на универсала с прав ъгъл на паралелите и драскам с ножа.
    Просто ми го подариха и се чудя как може да ми е полезен и да си улесня работата с него.
    Мисля и друг вариант,да му направя стойка и да го вържа на масата на бормашината с универсала на горе и да си пробивам директно.
    Делителния диск е двоен(поне така ми каза бащата като го видя),лира и зъбни колела надали ще ми трябват,защото и да си купя фреза тя ще е максимум с габаритите на ФУ-251.

    Поздрави!!!
    Pajero 2.5.TDI GLS Super Selekt
    лодка RIGIFLEX CAP370+YAMAHA 15hp. four stroke

    Коментар


    • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

      Лирата се използва изключително рядко и е сметната за стъпка 6мм на винта на масата.На 251-321 е такава.Ползва се за винтови линии(зъби) свързана към масата,и за разделяне на равни части когато числото не се дели на 40.Тогава се поставя лира само на ДА за да може със забързване или забавяне на шпиндела да се раздели на равни части.За десетина години работа,веднъж съм слагал лира,трябваше да деля на 61.
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

        На масата на бормашината по-скоро недей-може да се счупи самата маса.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

          Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
          На масата на бормашината по-скоро недей-може да се счупи самата маса.
          Ако е колонна,нищо и няма.
          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

          Коментар


          • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

            Една въртяща се делителна маса е по-добрия вариант.
            "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
            Ат.Буров.

            Коментар


            • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

              Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
              На масата на бормашината по-скоро недей-може да се счупи самата маса.
              Масата ще издържи,но за един два пъти ползване в месеца,повече ще ми пречи,а свалянето и качването не са опция по обясними причини.
              Първоначално публикуван от pgv64 Преглед на мнение
              Една въртяща се делителна маса е по-добрия вариант.
              Бях намерил една на доста прилична цена,но беше 315мм и точно тежестта ме спря да я купя.

              Поздрави!!!
              Pajero 2.5.TDI GLS Super Selekt
              лодка RIGIFLEX CAP370+YAMAHA 15hp. four stroke

              Коментар


              • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                Вярно че са тежички.Ето аз как съм решил проблема: закарвам масата с колелцата и вътящото се кютуче до масата на фрезата , нагласям височината на масата на фрезата наравно с другата и само плъзгам леко кютючето върху фрезовата маса. После когато приключа -обратното действие.
                Прикачени файлове
                "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                Ат.Буров.

                Коментар


                • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                  Хитро решение,ако се бях сетил за нещо подобно,сигурно щях да я взема.

                  Поздрави!!!
                  Pajero 2.5.TDI GLS Super Selekt
                  лодка RIGIFLEX CAP370+YAMAHA 15hp. four stroke

                  Коментар


                  • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                    Първоначално публикуван от piars Преглед на мнение
                    Хитро решение,ако се бях сетил за нещо подобно,сигурно щях да я взема.

                    Поздрави!!!
                    Другият вариянт е да стои на долната платформа на бормашината.При необходимост завърташ подвижната маса на 90гр и смъкваш до долу,изправяш вертикално ДА или ДМ,приближаваш масата и затягаш поне един болт.Завърташ хоризонтално и вдигаш и местиш до където ти трябва,за смъкване пак така.
                    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                    Коментар


                    • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                      Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                      Другият вариянт е да стои на долната платформа на бормашината.При необходимост завърташ подвижната маса на 90гр и смъкваш до долу,изправяш вертикално ДА или ДМ,приближаваш масата и затягаш поне един болт.Завърташ хоризонтално и вдигаш и местиш до където ти трябва,за смъкване пак така.
                      Бормашината ми е Б12 та подвижна маса няма,идеята ми беше,да сложа ДА. отстрани на масата върху която е поставена бормашината и да завъртам бормашината на страни и така да го ползвам.Като се замисля,ако сложа въртяща маса с универсал,не знам дали ще остане място за ход на шпиндела.
                      Сега преговарям за една ПХ-161 или по скоро останките от нея,че са я пообрали,ма ако я спазаря като за вторични,ще мъча да я резтаврирам.

                      Поздрави!!!
                      Pajero 2.5.TDI GLS Super Selekt
                      лодка RIGIFLEX CAP370+YAMAHA 15hp. four stroke

                      Коментар


                      • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                        Я кажи какво целиш? Снимай един готов фланец или драсни една схемичка снимай с телефона за да се ориентираме за туй разчертаване. Този делителен апарат не е за бормашина. Той си е за фреза и главното му предимство е, че с него фу321 може да нарязва зъбни колела с наклонени зъби и винтови канали. Дай схемата на този фланец, какво трябва да се случи с него?

                        Коментар


                        • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                          Както писах по-горе,искам да спестя времето за чертане,изрязване,лепене на хартийки и тн.за да разделя една окръжност на определен брой равни части.
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180203_182438.jpg
Прегледи:1
Размер:332.7 КБ
ID:5780842Натиснете снимката за да я уголемите

Име:038327005.jpg
Прегледи:1
Размер:28.3 КБ
ID:5780841Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180205_183620.jpg
Прегледи:2
Размер:314.6 КБ
ID:5780843
                          ето това са фланците,който най често ми се налага да правя,горните са с фрезенк,долните с резба.
                          Сега им пробивам по един централен отвор,нанизвам ги на един дорник и ги пробивам на куп,в зависимост колко трябва да правя,от страни ги бележа с по един център ипосле на едните фрезенк,на другите резба.
                          Както писах,големи точности не се гонят,на "око трънско"трябва болчетата да седят на еднакво растояние.
                          За това мисля да сложа ДА.на една равна плоча,превъртам и да драскам с високомер-чертилка.
                          При мен всичко се прави в движение,виждам лодката,представям си го в главата,правя една скица с най важните размери и всичко останало го напасвам визуално.

                          Поздрави!!!
                          Pajero 2.5.TDI GLS Super Selekt
                          лодка RIGIFLEX CAP370+YAMAHA 15hp. four stroke

                          Коментар


                          • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                            аз този фланец ще го направя на фрезата само с движение на масата по трите оси без ротация, като предварително обърна полярните координати в декартови, щото ме мързи да качвам делителна маса. При теб на бормашината една делителна масичка като от снимката на колегата с едно универсалче и ще стане много културно. Цената им в Полимета обаче е малко стресираща. Но и с пергелът да ги оразмериш както си работил до момента не е грешка щом работата го позволява.

                            Коментар


                            • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                              Първоначално публикуван от i208 Преглед на мнение
                              При теб на бормашината една делителна масичка като от снимката на колегата с едно универсалче и ще стане много културно. Цената им в Полимета обаче е малко стресираща. Но и с пергелът да ги оразмериш както си работил до момента не е грешка щом работата го позволява.
                              Като се изнервя с пергела,влизам в сайта на Полимета,поглеждам ги,успокоявам се и хващам пергела от ново.
                              Тоз кютук вече ми е подарен,та освен да пречи,ми се ще да свърши и някоя полезна работа.

                              Поздрави!!!
                              Pajero 2.5.TDI GLS Super Selekt
                              лодка RIGIFLEX CAP370+YAMAHA 15hp. four stroke

                              Коментар


                              • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                                Ще се пригоди, но ти трябва друг вид бормашина-радиална и по-висока, за да можеш да вкараш УДА-то под нея.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:b2.jpg
Прегледи:1
Размер:371.2 КБ
ID:5780844
                                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X