Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

    На тези дорници като конуса на дорника и конуса на инструмента съвпадне на 100% няма вадене на инструмента . В инструменталната имам 5-6 които съм ги натискал на 150 тонната преса и няма мърдане . Един го грях натисках и накрая докато не престъргах опашката на инструмента не излезе .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

      Първоначално публикуван от volf48 Преглед на мнение
      Привет! Продължавам с питанията за Рухлата.
      Намерих предна опора или конзола за хоризонталното вретено. Но дългите дорници, които намерих всички бият с около един милиметър радиално. Това нормално ли е?
      Вярно е , че са втора употреба, но от 5-6 гледах нито един не беше без биене.
      влизаш тука: http://bisonbial.ru/doc/6-bison-bial...ulki-2015.html
      избираш горе в ляво : скачать весь документ и съхраняваш файла. Отиваш на 304 страница и си избираш твоя адаптор.
      Дистрибутора им е в Сливен- фирма Лена.
      Тия дето си ги намерил на вторични са брак. Затова и са се отървали от тях.

      Коментар


      • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

        Привет! Наложи се да фрезовам гребен за магнитен шлайф с дискова циркулярна фреза с дебелина 5 мм. Обръщах делителната маса, като прав ъгъл,хващах детайла вертикално и фрезовах с вертикалната глава. Но реших, че с хоризонталната и с дорник на две опори ще е по-добре. Така и закрепването на детайла на менгемето е по стабилно. От днес между другото съм горд собственик на хидравлично менгеме Декел. Има един щифт, който като се премести на трета позиция, може да отвори до 210 мм. На винта отзад има три чертички. До коя се стяга за нормално закрепване? Ще кача снимки.

        Коментар


        • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

          Колега Петров може ли снимка на главата с която шлайфаш главата,стана ми интересно а и изглежда доста голяма.

          Коментар


          • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

            Собствено производство е,направих я като купих фрезата и това е последното нещо което ще види.Държа я само за шлайф,за друго не става или поне аз нямам нерви да работя с този чукан.Инак е 260мм със 12 пластини които се настройват изключително трудно.Снимки като се прибера в неделя,че съм на мероприятие.
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

              Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
              Собствено производство е,направих я като купих фрезата и това е последното нещо което ще види.Държа я само за шлайф,за друго не става или поне аз нямам нерви да работя с този чукан.Инак е 260мм със 12 пластини които се настройват изключително трудно.Снимки като се прибера в неделя,че съм на мероприятие.
              Аз също върша тази операция, но с фабрична глава 200мм. Та за настройката ми е думата. Наистина е много трудно, и с часове да си играеш винаги финосва само една пластина но винаги е по добре другите да са много близо до нея. Вече съм убедил много майстори на двигатели, че от фреза главите излизат толкова добре колкото и от шлайф. То не че всички производители на двигатели нямат перфектни шлайфове, но главите са винаги от "фреза".
              При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

              Коментар


              • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                Принципно заводски са минати на камбанен шлайф.На фрезата става подобно,идеята е ситните резки да се впият в гарнитурата против продухване.На полсък шлайф повърхноста става изключително гладка и при сгъстен мотор изплюва дифтунгата на гарнитурата към вода.
                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                Коментар


                • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                  Колеги... Моля за малко помощ! Има ли някой колега от София с deckel fp3a? И малко свободно време? Сдобих се с такава машинка и имам някой въпроси относно нея. Профилактика, работа, настройки и прочее. Машинката има проблеми които в момента боря да отстранят. Благодаря предварително!

                  Коментар


                  • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                    Обади се . Имаме FP 3 e FP 4 . Тройката е с управление Хайденхайн а четворките са с Бош Диалог 4 . Нашата тройка я има на първа страница в темата .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                      Здравейте,

                      Да питам, някой има ли наблюдения върху фреза ФВ 325-02 КАЗАНЛЪК?
                      Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                      Коментар


                      • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                        Здравейте,
                        Някой може ли да каже колко тежи ФУ320? Почти купих една такава и ще се наложи да я изкарам от един гараж. Мисля да я товаря с кран след като я измъкна от гаража на тръби. Къде е най-подходящо да се върже? Някакви съвети?
                        Също така търся литература за тази фреза!
                        Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                        Коментар


                        • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                          Към три тона,захванете я за основата и внимавайте да не я преобърнете.Най-лесно става с мотокар и в никакъв случай не я връзвайте за масата.
                          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                          Коментар


                          • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                            251 се вдига най-лесно с 2 колана - един под главата и един отзад на хобота. Не виждам причина и 320-ката да не се вдига така. Тоя начин е описан и в ръководството, ако помне добре.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:frezavdigane.png
Прегледи:1
Размер:73.5 КБ
ID:5752557
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                              Благодаря за съветите! Намерих и документация. Там за коланите е описано повдигане точно както го е показал sparkybg.
                              Поклон пред колегата Sek1. Човека се е потрудил със скенера. Ето: http://www.chipmaker.ru/index.php?ap...oads&mid=73003

                              Към модератора? Не може ли цялата тази информация да е тук? Не всеки има свободно време за ровене в нета. В темата с техническата литература има доста неактивни линкове към документация за металообработващи машини.
                              Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                              Коментар


                              • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                                Първоначално публикуван от Sasho74 Преглед на мнение
                                Благодаря за съветите! Намерих и документация. Там за коланите е описано повдигане точно както го е показал sparkybg.
                                Поклон пред колегата Sek1. Човека се е потрудил със скенера. Ето: http://www.chipmaker.ru/index.php?ap...oads&mid=73003

                                Към модератора? Не може ли цялата тази информация да е тук? Не всеки има свободно време за ровене в нета. В темата с техническата литература има доста неактивни линкове към документация за металообработващи машини.
                                Никой не пожела да ги качи на форумното FTP или както там се казва .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X