Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

    Плоският шлайф не е машината за шлайфане на глави.Но всеобщото схващане е,че е точната машина.Другият път като шлайфам глава работена на плосък шлайф,ще снимам за да видите пропаданията на камъка...
    Лично аз ако трябва да избирам между шлайф и фреза,бих избрал фрезата.Има си доста тънкости за да стане перфектно,но след няколко проби ще ги схванеш.
    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

    Коментар


    • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

      Машината за шлайфане на глави и блокове е от друг тип,но е вид плосък шлайф.Предполагам че ще стане и на фреза но си трябва инструмент и търпение.

      Коментар


      • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

        Слушате грешните майстори. В ремонта на двигател няма операция, която да е "рутинна". Опитните майстори се познават именно по голямото внимание към детайла.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

          Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
          Плоският шлайф не е машината за шлайфане на глави.Но всеобщото схващане е,че е точната машина.Другият път като шлайфам глава работена на плосък шлайф,ще снимам за да видите пропаданията на камъка...
          Лично аз ако трябва да избирам между шлайф и фреза,бих избрал фрезата.Има си доста тънкости за да стане перфектно,но след няколко проби ще ги схванеш.
          Пропадания на камъка може да има само ако машината нещо не е в ред или режима не е подходящ. Шлайфа сам по себе си е доста капризна машина но ако всичко му е в нормите няма фрезова машина която да дава неговите параметри на гладкост и успоредност . Тая ми е последната чугунена глава от мотокара която съм шлайфал миналото лято на големия шлайф . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4868.JPG
Прегледи:1
Размер:515.4 КБ
ID:5809400
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

            Натрий я на трасажна маса и ще видиш колко е права.

            Коментар


            • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

              Първоначално публикуван от валкиса Преглед на мнение
              Натрий я на трасажна маса и ще видиш колко е права.
              Крива права вече си отработи поне 50 моточаса Когато на фреза ми докараш под 0.005 мм успоредност се обади да почерпя Няма смисъл да сравняваме двете машини . Това че част от функциите им може да се припокриват не означава че са взаимозаменяеми .
              Последно редактирано от sek.1; 23-02-19, 08:17.
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                При едни юнаци които се занимават с ремонт на глави гледах специализирана машина за челосване / шлайфане. По същество е фрезова машина, с по-хилава механика от средностатистическа универсална фреза, но с някои дребни хитрости.

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                ...Когато на фреза ми докараш под 0.005 мм успоредност се обади да почерпя...
                Първоначално публикуван от dwado Преглед на мнение
                ...равнината в която работи инструмента трябва да е под много малък ъгъл спрямо детайла, напр. 5 стотни разлика мерено по диаметъра...
                При подобни съвети за настройка, как? Ако диаметъра който обработва инструмента е близък до ширината на главата, имаш кривина от 2 - 3 стотни само за "добър ден". Отделно където е подскачал при "влизане" в детайла...
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                  идеята за ъгъла на инструмента спрямо обработваната повърхност е да се избегне драскането от ножа при задното преминаване над главата
                  написал съм че колкото е по-голям радиуса на диска/балерината - толкова по-добре - т.е. задължително трябва да надхвърля ширината на главата
                  факт е, че за алуминиеви глави резултата е работещ ...

                  Английски форум: Задаваш въпрос и ти отговарят.
                  Руски форум: Задаваш въпрос, отговарят ти и ти отвръщат с такъв.
                  Български форум: Задаваш въпрос и ти обясняват колко си тъп!

                  Коментар


                  • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                    Няма смисъл да го водите тоя спор-шлайфът е по-точен.
                    Има обаче и още един фактор-икономическият.
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар


                    • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                      Първоначално публикуван от dwado Преглед на мнение
                      идеята за ъгъла на инструмента спрямо обработваната повърхност е да се избегне драскането от ножа при задното преминаване над главата
                      написал съм че колкото е по-голям радиуса на диска/балерината - толкова по-добре - т.е. задължително трябва да надхвърля ширината на главата
                      факт е, че за алуминиеви глави резултата е работещ ...

                      Английски форум: Задаваш въпрос и ти отговарят.
                      Руски форум: Задаваш въпрос, отговарят ти и ти отвръщат с такъв.
                      Български форум: Задаваш въпрос и ти обясняват колко си тъп!
                      Вероятно има причина за твърдението ти за наклона на главата. Още повече, че съм го срещал казано и от други.
                      Въпреки това, имам наблюдения че ако главата е без наклон, повърхността след второто (задното) преминаване на ножа в никакъв случай не става по-лоша. Да не кажа и обратното. Наблюдението ми е за масивни алуминиеви детайли де. Не за глави. При тях е малко по-гадно за обработка, тъй като повърхността е прекъсната от куп отвори, горивни камери и т.н.

                      Не схванах втората част от мнението в каква връзка е? Почувствал си се засегнат защото някой е на друго мнение ли?
                      Не чета коментари и не отговарям на такива.

                      И коментаторите...

                      Коментар


                      • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                        Няма лошо ножът да "пише" и от задната страна,но на универсалните фрези не им стига ходът на масата(за три цилиндрова глава може би ще стига,да речем на шкода).И затова се задава минимален наклон на главата,точно толкова,че да не пише от зад.Това си е компромис,борщангата прави минимална вдлъбнатина,заради подаденият наклон.Това не пречи,стига да е направена качествено.Ей тука се вижда грешката от борщангата на фрезата,между цилиндрите остава участък неотнет материял.Така направена,главата държа 7-8 сезона на степен 13,2 на машината от аватара и нямаше проблем докато не скъса клапан.Преди това на плосък шлайф и степен на сгъстяване 13 плюеше гарнитури.
                        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                        Коментар


                        • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                          Да, обаче на някои гарнитури не им трябва огледална повърхност, защото на нея не държат-искат грапавост 1-2 микрона.
                          С тях какво правим?
                          За пример двам прословутите Victor Reinz, защото по техни каталози съм го виждал това. И обратния пример- металните многослойни гарнитури-при товаряне се вижда как газовете са си направили пътека точно по дъгата от фрезоването-просто някой не го е помислил, че е трябвало да е по-гладко от това, което дава фрезата.
                          Последно редактирано от santaclash; 23-02-19, 16:13.
                          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                          Коментар


                          • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                            Благодарение на отзивите и препоръките на колегите от форума pgv64 и 1georgi и много четене по руските и българските форуми,чесане по главата ,смятане пъшкане и охкане се сдобих с тази машинка.На жена ми съм обещал "цветя и рози",за да разреши "трансфера".И там не беше лесно.
                            За момента снимки само от товаренето.Повече по-нататък.
                            Между другото завода се разпродава.Има много стругове и още фрези,преси и друго оборудване.Ще сложа линк ,ако има интерес.Струговете са C11 доколкото ги видях.Това е бившият завод Искра.
                            Ето и машината Фреза инструментална 675П производство на завод Киров гр.Одеса. Година на производство 1975г. С пълен комплект оборудване(С някой забележки .Откраднати са или са загубени делителните дискове за делителният апарат и ще се наложи да ги търся.Липсва и високоскоростната глава с цангите).Останалото от важните неща е налично.Включително оригиналната руска документация и всички документи от закупуването на фрезата от СССР до приемането и в НРБ.С опис на цялата комплектация.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:675P-1.jpg
Прегледи:1
Размер:203.4 КБ
ID:5810428

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:675P-2.jpg
Прегледи:1
Размер:186.0 КБ
ID:5810429
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:675P-3.jpg
Прегледи:1
Размер:186.6 КБ
ID:5810430

                            Ето и линка.
                            https://www.olx.bg/ads/user/2Jjg7/

                            Коментар


                            • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                              Честито, колега! С здраве да си я ползваш!!!!
                              "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                              Ат.Буров.

                              Коментар


                              • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                                Много правилен избор,честито!На тая машинка можеш да произведеш совалка,стига да знаеш как.Страшно удобна и много прецизна.
                                Какво е това пред делителният апарат?
                                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X