Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

    Пробва ли да натриеш с синка и да видиш как точно лежи.Пусни един часовник на дъската спрямо шпиндела за проверка на геометрията.

    Коментар


    • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

      Не остана време. Но утре сигурно пак ще ходя и ще пусна часовник и в двете посоки, след като си регулирам притискащите пластини на седлото. А синка вероятно чак уикенда. Трябва да изчистя щателно.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

        Здравейте колеги!.Вземах ей тая копир фреза Натиснете снимката за да я уголемите

Име:$_122.JPG
Прегледи:1
Размер:36.6 КБ
ID:5703766 и съм решил да я конвертирам в CNC фреза.Махнал съм и пантографа и сега изглежда така-Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0870.jpg
Прегледи:1
Размер:134.4 КБ
ID:5703768

        Харесал съм си да и монтирам ей тоя шпинделhttp://www.aliexpress.com/store/prod...588005709.html.Сега умувам на каква височина да го монтирам-т.е. какво да е

        мин.разтояние между шпиндела и масата?Ходовете и са: х=150,у=250 и z=330.Aко някой колег има малка фреза,да каже на неговата какво е разтоянието.Има ли смисъл да е по малко от 100мм?

        Коментар


        • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

          По принцип на заводските фрезови машини шпиндела си отива плътно до масата . Единствената машина на която съм видял шпиндела да спира на 100 мм е един български център Райс и колегите много псуваха тая недодялана машина . То не и е само това кусура .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

            Тъй...

            Пуснах по един часовник - всичко е наред, отклоненията са в рамките на една стотна на 200мм. За съжаление телефона се е бъгнал и клипчетата нещо не са в ред.

            Първи проби със синилката. Дъската само леко е заравнена с пластината за шаброване, държана с ръка:
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160223_195719.jpg
Прегледи:1
Размер:260.3 КБ
ID:5703805

            На седлото много-много не се вижда на снимката - доста е бледо, но иначе си се вижда перфектно:
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160223_200241.jpg
Прегледи:1
Размер:310.2 КБ
ID:5703807
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160223_200256.jpg
Прегледи:1
Размер:225.2 КБ
ID:5703808
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160223_200305.jpg
Прегледи:1
Размер:246.6 КБ
ID:5703809

            За синилка ползвам маслена боя "пруско синьо". Мастилото за офорт май не става. Другия път пак ще го пробвам, но на първо четене е доста гъсто, а не се поддава на разреждане с масло - пресича се. В краен случай ще си забъркам пруско синьо на прах с машинно масло, ама не вярвам да се наложи - маслената боя се справя добре. С обезмаслител на TRW се и чисти добре.

            След като позаравних с пластината и седлото и намазах с масло обаче дъската започна да се движи адски плавно и изобщо не се чува или усеща контакт метал с метал - просто мазно се хлъзга и мога да я бутам с малкия си пръст. Явно може да мине и без шаброване, ама след толкова труд ще довърша всичко докрай- като ще е гарга, да е рошава. Пък и след шаброване ще си има джобчета за маслото и ще се движи още по-мазно. Смятам че иде реч за неравности от порадъка на стотна-две. Нанесох адски тънък слой боя.

            В петък чакам да ми дойде държача за пластините за шаброване и ще го доогелпя...
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

              Така като гледам лежи малко,натрий лястовичата опашка от предният край и виж как лежи.Предстои ти много пасване и си мисля че ще правиш нов клин.

              Коментар


              • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                ...Първи проби със синилката...
                Предполагам че си се подготвил теоретично, но все пак да спомена. Първо правиш долната част на детайла от първата снимка. След това, по него правиш другия.
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                  Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                  Предполагам че си се подготвил теоретично, но все пак да спомена. Първо правиш долната част на детайла от първата снимка. След това, по него правиш другия.
                  Четон книгата подробно. Всъщност пише точно обратното - че за прав детайл се приема седлото, а дъската се пасва по него. И май вярно е прав - дъската ляга върху него точно както ляга върху плочата на абрихта, която ползвам за рефетентна.

                  Май ще купувам линия, за да съм сигурен какво правя.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                    Първоначално публикуван от валкиса Преглед на мнение
                    ...и си мисля че ще правиш нов клин.
                    Това пък защо?
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Това пък защо?
                      защото си му хванал цаката, пускаш серийно производство

                      Коментар


                      • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Четон книгата подробно. Всъщност пише точно обратното - че за прав детайл се приема седлото, а дъската се пасва по него. И май вярно е прав - дъската ляга върху него точно както ляга върху плочата на абрихта, която ползвам за рефетентна.

                        Май ще купувам линия, за да съм сигурен какво правя.
                        Хм, няма логика да е така. Приемаме, че няма прав детайл. Тъй като седлото е с кофти профил и не може да се сложи на "равното нещо" (за примера игнорираме теглото му), остава да се изправи повърхността на напречния супорт, а когато е готова, по негя да се направи и седлото.
                        Знам ли де. Може и да греша в разсъжденията си...
                        Не чета коментари и не отговарям на такива.

                        И коментаторите...

                        Коментар


                        • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                          Ми сега пак четох - с линия се шаброват плоскостите на седлото, първо хоризонталните. И после по тях се шаброват плсокостите на дъската. Понеже плоскостите на седлото може и да са в различни равнини и няма как лесно да се изравнят (дъската не е достатъчно масивна за да не "подмръдва" или поне така го тълкувам).

                          Все пак накрая са споменали че може и по обратен начин.

                          Абе то е ясно че пълното щастие няма да достигна. Плочата на въпросния абриьт не е идеална, нищо че още си личат дребните резки от шлайфането. Гледах я до колкото е възможно с косъм линия (20см) - свети леко тук-там. Ако постигна точност поне на хоризонталните повърхности под стотна, ще съм щастлив и доволен. По тоя повод и докато "маркирам" дъската по нея, а въртя в няколко положения и позиции. Като купя линийката, ще гледам да я проверя и поизгладя, ако има нужда.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                            Първоначално публикуван от i208 Преглед на мнение
                            защото си му хванал цаката, пускаш серийно производство
                            Много тежат менгеметата
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                              Защото докато легне дъската както трябва а после и лястовичата опашка клина ще потъне доста.А относно технологията си на прав път,седлото се шлайфа и по него се пасва дъската.

                              Коментар


                              • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                                И ляво спрямо дясно, за да са в една равнина, се прави с какво?
                                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                                И коментаторите...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X