Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мерителни инструменти и измервания.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Мерителни инструменти и измервания.

    И при мене така се получава и за това си ползвам оригиналния на координата и съм си направил преходни втулки да го ползвам и за фрезите като се наложи.

    Коментар


    • От: Мерителни инструменти и измервания.

      Първоначално публикуван от iv75 Преглед на мнение
      И при мене така се получава и за това си ползвам оригиналния на координата и съм си направил преходни втулки да го ползвам и за фрезите като се наложи.
      Я го снимай тоя оригинлния!
      Днес пак се занимавах,разстъргах някакъв отвор,пуснАх инсайза-отчете абсолютна нула.Сложих китаеца,дава 0,01мм и не се потдава на регулировка,отчита стотна елипса по У хода.Пробвах отново инсайза и се оказа че има разместване от център 0,03 пак по игрек,защото местих по китаеца.Имам чувството,че долната повърхност по която се хлъзга опипвача не е паралелна на уреда и леко "мята".Остана още един вариянт за пробване,да го закача на лястовичата опашка на центротърсача със прав опипвач и да видя какво ще се случи.
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • От: Мерителни инструменти и измервания.

        Мисля че се натрупва грешка в захвата на цангата, конуса на цангата и конуса на цангодържателя. Ще снимам на координата като се прибера че съм на село за празниците.

        Коментар


        • От: Мерителни инструменти и измервания.

          Принципно е така- една стотна отвсяъкъде може да си я вземе, особено когато изначално си става дума за евтин инструмент. Все пак не ми се вижда нормално да е така- кръгът си е кръг и през който и инструмент да се опитваме да го "гледаме", пак кръг трябва да видим. Все от някъде влиза рогатия. Няма как. Като гледах клипа, се замислих за лоста, който е "контра"-дали пък той не предава някакво усилие, достатъчно да изкара тая стотна...
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • От: Мерителни инструменти и измервания.

            Първоначално публикуван от iv75 Преглед на мнение
            Мисля че се натрупва грешка в захвата на цангата, конуса на цангата и конуса на цангодържателя. Ще снимам на координата като се прибера че съм на село за празниците.
            Както ще да натрупва, ще натрупа навсякъде, тоест ако е на център ще си остане на център и ще добави в показанието константа от няколко стотни. Проблема с ротационния е както се е досетил petroffbg - вероятно недостатъци в конструкцията/производството - там измервателния механизъм се върти спрямо захвата и всяко несъвършенство вътре пуска разлика.

            Опитай да застопоряваш часовника към главата или корпуса на фрезата, а не към детайла. Не че съм твърде убеден че ще се случи нещо, но понякога живота крие и изненади. Идеята е местенето на масата/детайла да няма отношение към измервателния инструмент.

            Полимета продават същото на INSIZE (ако помня добре), на двойна, че и отгоре, цена. Истинските са торба пари. При обикновения няма такива грижи, защото нищо вътре не се върти, а е изцяло стационарен спрямо шпиндела.

            Някога сериозно бях се замислил за електронен, пращащ данни безжично, на принципа на модерните вентили с датчик. Ама както добре ме познаваш - по разни причини си остана само идея. Учудването ми е че не съм мяркал такова направено от известна фирма. Електрически е нула проблем, и маха всички недостатъци и скъпотия - би-трябвало да струва не повече от обикновен електронен индикатор.
            Последно редактирано от sparkybg; 29-12-18, 00:49.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Мерителни инструменти и измервания.

              Първоначално публикуван от iv75 Преглед на мнение
              Мисля че се натрупва грешка в захвата на цангата, конуса на цангата и конуса на цангодържателя. Ще снимам на координата като се прибера че съм на село за празниците.
              Това не би трябвало да има отношение. Независимо от неточностите на гореизброените, центъра на въртене винаги е центъра на лагерите на шпиндела.
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • От: Мерителни инструменти и измервания.

                по принцип няма гаранция, че двата часовника опипват една и съща повърхнина ...
                ако има малко изместване на оста, т.е. да не е супер перпендикулярна оста спрямо равнината на масата/детайла, може единия да опипва по елипса и да дава грешка
                за да се елиминират луфтове в масата, може да се лепнат и два индикатора по двете оси.

                Коментар


                • От: Мерителни инструменти и измервания.

                  Това последното хич не го виждам как ще се случи, и то с повторяемост.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Мерителни инструменти и измервания.

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Някога сериозно бях се замислил за електронен, пращащ данни безжично, на принципа на модерните вентили с датчик. ..
                    Митутойо имат такова нещо доста отдавна. Комуникацията е по блутут с някакво тяхно си приложение, дето събира данните.
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар


                    • От: Мерителни инструменти и измервания.

                      Първоначално публикуван от dwado Преглед на мнение
                      по принцип няма гаранция, че двата часовника опипват една и съща повърхнина ...
                      ако има малко изместване на оста, т.е. да не е супер перпендикулярна оста спрямо равнината на масата/детайла, може единия да опипва по елипса и да дава грешка
                      за да се елиминират луфтове в масата, може да се лепнат и два индикатора по двете оси.
                      Точно за една и съща повърхнина говорим,само се сменя центротърсача.Не знам дали си виждал координат,но на този има хидравлични спирачки по трите оси,не можеш да го мръднеш докато не изключиш.
                      Дядо мраз подрани и ми донесе ей тая джаджа:
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20181229_173632.jpg
Прегледи:1
Размер:398.3 КБ
ID:5805805
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20181229_173841.jpg
Прегледи:1
Размер:391.5 КБ
ID:5805806
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20181229_174001.jpg
Прегледи:1
Размер:389.7 КБ
ID:5805807
                      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                      Коментар


                      • От: Мерителни инструменти и измервания.

                        Пак ли от али-то ??

                        Коментар


                        • От: Мерителни инструменти и измервания.

                          Само ще мериш или си решил да я цифровизиряш изцяло?
                          Как благородно ти завиждам за всичките тея “играчки” не е истина просто
                          I'm not Lost, I'm Discovering !

                          088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                          Коментар


                          • От: Мерителни инструменти и измервания.

                            Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                            Точно за една и съща повърхнина говорим,само се сменя центротърсача.Не знам дали си виждал координат,но на този има хидравлични спирачки по трите оси,не можеш да го мръднеш докато не изключиш.
                            Дядо мраз подрани и ми донесе ей тая джаджа:
                            [ATTACH=CONFIG]978021[/ATTACH]
                            [ATTACH=CONFIG]978022[/ATTACH]
                            [ATTACH=CONFIG]978023[/ATTACH]
                            Честито. Готини джаджи. Крайно време е да сложиш няколко моторчета на тая машинка...

                            Очаквах Спарки да свърши тая работа, ама той само се мотае.
                            Не чета коментари и не отговарям на такива.

                            И коментаторите...

                            Коментар


                            • От: Мерителни инструменти и измервания.

                              Първоначално публикуван от dwado Преглед на мнение
                              Пак ли от али-то ??
                              Пак от там.

                              Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                              Само ще мериш или си решил да я цифровизиряш изцяло?
                              Как благородно ти завиждам за всичките тея “играчки” не е истина просто
                              За сега само ще меря.

                              Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                              Честито. Готини джаджи. Крайно време е да сложиш няколко моторчета на тая машинка...

                              Очаквах Спарки да свърши тая работа, ама той само се мотае.
                              Ами тя си има сервомотори,но някой трябва да измисли как да се управляват.
                              P.S.Със сигурност е измислено,но аз не познавам човека дето ще свърши работа за бюджетна сума.

                              Вързах Z линията за експеримента,четри часа се кумих и мъдрувах къде аджеба да я дяна.Не е баш захваната както трябва,ще се доработва,яд ме е,че няма как да движа линията(така трябва) щото няма място а движа четеца със кабела.Малко кадри:
                              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                              Коментар


                              • От: Мерителни инструменти и измервания.

                                Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                                ...Ами тя си има сервомотори,но някой трябва да измисли как да се управляват.
                                P.S.Със сигурност е измислено,но аз не познавам човека дето ще свърши работа за бюджетна сума...
                                След като има основната част - двигателите и драйверите за тях, е срамота да не се подкара.
                                Имаш ли някаква докумантация за тая джаджа? Схеми? Модел на двигател и драйвер?
                                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                                И коментаторите...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X