Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мерителни инструменти и измервания.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Мерителни инструменти и измервания.

    Имам една папка докуменация за машината включително и схеми,но не мога да подкарам У-хода,нещо си се е..ва по платката.Плющеше крайни транзистори,сега се заду и миряса,но ми чезнат едни 15в секунди след включването и не мога да вдяна къде пропадат.
    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

    Коментар


    • От: Мерителни инструменти и измервания.

      Нещо не се получава с качването на снимките .Не мога да разбера защо

      Коментар


      • От: Мерителни инструменти и измервания.

        Първоначално публикуван от iv75 Преглед на мнение
        Нещо не се получава с качването на снимките .Не мога да разбера защо
        Намали ги под 2кб,инак не става.Ако снимаш с телефон можеш веднага да провериш снимката на "подробности" колко байта е.Аз като снимам поверявам и ако е 2 и над,трия и снимам отново,отблизо от друг ъгъл и т.н докато се побера във допустимото.
        Има и някакъв вариянт за намаляване на снимки,но съм индиянец и си нямам идея де да търся и как аджеба се борави.
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • От: Мерителни инструменти и измервания.

          Първоначално публикуван от dwado Преглед на мнение
          по принцип няма гаранция, че двата часовника опипват една и съща повърхнина ...
          ако има малко изместване на оста, т.е. да не е супер перпендикулярна оста спрямо равнината на масата/детайла, може единия да опипва по елипса и да дава грешка
          за да се елиминират луфтове в масата, може да се лепнат и два индикатора по двете оси.


          в началото на видеото - някъде на 1мин40сек, човека направи проба на опипвача с още един микрометър с чупещо краче
          твърде е вероятно и центротърсача да има винтове за донастройка

          Коментар


          • От: Мерителни инструменти и измервания.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_02.jpg
Прегледи:1
Размер:166.9 КБ
ID:5805940Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_03.jpg
Прегледи:1
Размер:152.4 КБ
ID:5805941 Направих както ме посъветва Благодаря

            Коментар


            • От: Мерителни инструменти и измервания.

              Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
              След като има основната част - двигателите и драйверите за тях, е срамота да не се подкара.
              Имаш ли някаква докумантация за тая джаджа? Схеми? Модел на двигател и драйвер?
              Срамота не срамота за такава рядка машина кой ще ти напише ладер диаграмата ?
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Мерителни инструменти и измервания.

                Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                Намали ги под 2кб,инак не става.Ако снимаш с телефон можеш веднага да провериш снимката на "подробности" колко байта е.Аз като снимам поверявам и ако е 2 и над,трия и снимам отново,отблизо от друг ъгъл и т.н докато се побера във допустимото.
                Има и някакъв вариянт за намаляване на снимки,но съм индиянец и си нямам идея де да търся и как аджеба се борави.
                Довечера в бара ако искаш ша тренираме със снимките от тел.
                На нас клиренс ни трябва , не скорост

                Коментар


                • От: Мерителни инструменти и измервания.

                  Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                  Намали ги под 2кб,инак не става.Ако снимаш с телефон можеш веднага да провериш снимката на "подробности" колко байта е.Аз като снимам поверявам и ако е 2 и над,трия и снимам отново,отблизо от друг ъгъл и т.н докато се побера във допустимото.
                  Има и някакъв вариянт за намаляване на снимки,но съм индиянец и си нямам идея де да търся и как аджеба се борави.
                  2кб е страшно малко - може би 200-300 кб е лимита за качване. В меню настройки на камерата със сигурност има опция за избор на размера на снимката
                  Трябва да е нещо подобно:
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:set_picture_size_for_galaxy_note-4_camera_1_camera_settings_pic_size_.jpg
Прегледи:1
Размер:19.1 КБ
ID:5805988

                  А тези 2 сайта са онлайн оразмерители на снимки:
                  http://www.picresize.com/
                  https://resizeimage.net/

                  Коментар


                  • От: Мерителни инструменти и измервания.

                    Привет колеги. Днес на битака на цената на едно кафе се сдобих с някаква странна измерителна джаджа. Дълга е 6-7 см, диаметър около 2 см.С чопчето избутвам някаква ламаринка,, която мога да огъвам под ъгъл като въртя месинговия диск. Май много криво го обясних Някаква идея какво е това?Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rsz_2.jpg
Прегледи:1
Размер:100.3 КБ
ID:5813072Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rsz_3.jpg
Прегледи:1
Размер:101.7 КБ
ID:5813073Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rsz_4.jpg
Прегледи:1
Размер:189.4 КБ
ID:5813074Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rsz_5.jpg
Прегледи:1
Размер:175.4 КБ
ID:5813075Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rsz_111.jpg
Прегледи:1
Размер:101.2 КБ
ID:5813076

                    Коментар


                    • Един особен комбиниран микрометър от моите . От 0 до 100 мм . Производство ГДР . В интерес на истината такава концепция при други производители не съм срещал . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1862.jpg
Прегледи:430
Размер:377.7 КБ
ID:6582182
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • А реално ползваш ли го от 0 до 100?
                        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                        Коментар


                        • sek.1
                          sek.1 коментира
                          Редактиране на коментар
                          Не карам само в големия обхват 75 - 100 защото имам един шкаф микрометри поне по 2 - 3 от обхват . Иначе е абсолютно точен във всички обхвати . Удобен е много когато се налага да мериш по малка площадка където нормалния за обхвата опира и не захапва .

                      • И аз нещо такова очаквах като отговор.
                        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                        Коментар


                        • sek.1
                          sek.1 коментира
                          Редактиране на коментар
                          По принцип микрометрите съм ги разделил в три категории . Работни ; резервни и дълбок резерв . Работните и резервните (чисто нови) седят в шкафа в работилницата а дълбокия резерв в нас на тавана . Последно преди време от форума купих едно чисто ново Митотойо 50 - 75 мм в кутийката и сертификата в найлонче .

                      • И аз преди пазех резерв ,дълбок! После като се замислих , че след мен няма кой да работи и ще продадат всичко събирано с любов и желание за жълти стотинки ... , оставих си най-качественото , а другото продадох и подарих! Работя и живея ДНЕС и сега , а за утре , да даде Господ здраве , да поработваме! Имам запас от инструментариум за десетине години напред , ако е рекъл Бог да може да го ползваме!За последно си подарих това за коледа: Натиснете снимката за да я уголемите

Име:oie_717812Z4DCOF7p.jpg
Прегледи:380
Размер:161.7 КБ
ID:6582716
                        Прикачени файлове
                        "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                        Ат.Буров.

                        Коментар


                        • Ако е рекъл оня горе поне още 15 - 20 години се очертава да работя та измервателен инструмент си трябва . Бях решил тия дни да почивам все пак е световна пандемия Тамън съм се опънал на дивана в нас и един приятел дето държи пункта за ГТП срещу работата ми зввъни на пожар . Една кола влязла по някаква случайност и се скъсал вала от единя редуктор който задвижва двата леви вала на стенда за проверка на спирачките . Отиде ми почивката
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • Първоначално публикуван от pgv64 Преглед на мнение
                            И аз преди пазех резерв ,дълбок! После като се замислих , че след мен няма кой да работи и ще продадат всичко събирано с любов и желание за жълти стотинки ... , оставих си най-качественото , а другото продадох и подарих! Работя и живея ДНЕС и сега , а за утре , да даде Господ здраве , да поработваме! Имам запас от инструментариум за десетине години напред , ако е рекъл Бог да може да го ползваме!За последно си подарих това за коледа: Натиснете снимката за да я уголемите

Име:oie_717812Z4DCOF7p.jpg
Прегледи:380
Размер:161.7 КБ
ID:6582716
                            Това е Митутойо или е китайско копие? Ако е от ибей, вероятно е второто...
                            Не чета коментари и не отговарям на такива.

                            И коментаторите...

                            Коментар


                            • sek.1
                              sek.1 коментира
                              Редактиране на коментар
                              Митотойо имат заводи в Китай от поне 15 - 20 години .

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X