Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мерителни инструменти и измервания.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Мерителни инструменти и измервания.

    Хич не се бъзикам. На мен просто не ми трябва. Както казах съм прибран човек и за да не го изхвърли ...
    Иначе по битаците съм намирал апаратура - чисто нова, която струва да речем над 1000 лв, пък човека я дава за 10-20 лв, колкото дадеш...
    Пак от там съм се обзавел с поне 100 кила излишна апаратура, коятo съм сигурен че никога няма да използвам, но пък с гордост притежавам.
    Като например оптичен уред за измерване на свръх-ниски налягания (+-150 мм воден стълб) с точност 0.01 mm H2O стълб. Чисто нов, 85 год. в дървено сандъче, отвътре с плюш. Само като му видиш изработката и ти потичат лигите. Е тогава не сдържах и го купих ... за 10 лв. Пробвах го - работи.
    За това говоря. Имам половин стая с каква ли не апаратура ... която вероятно някога ще завещая на някой музей.
    Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
    LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
    Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

    Коментар


    • От: Мерителни инструменти и измервания.

      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      Не се бъзикай с човека . Толкова струва средна ръка китайски строителен нивелир .
      Терзия - "Водна терзия" се казва това дето все му викате нивелир (и това от темата също). Нивелира е сложен оптичен уред, дори евтин китайски и строителен, е не по-малко от 500-1000 лв.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • От: Мерителни инструменти и измервания.

        Първоначално публикуван от filomatis Преглед на мнение
        Аз давам 80 лева.
        За нивелира ли? Ако да- е твой. Ако не го вземеш, ще го взема аз.
        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
        Към модераторите-А изтрийте го сега.
        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

        Коментар


        • От: Мерителни инструменти и измервания.

          Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
          За нивелира ли? Ако да- е твой. Ако не го вземеш, ще го взема аз.
          Вземам го,да каже само как ще осъществим сделката.

          Коментар


          • От: Мерителни инструменти и измервания.

            Нивелир си е. Нахлузваш го на призмата на паралела, и клатиш машината докато се нивелира.

            Коментар


            • От: Мерителни инструменти и измервания.

              Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
              Нивелир си е. Нахлузваш го на призмата на паралела, и клатиш машината докато се нивелира.
              Абе само с клатене не става . Поне в този случай
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Мерителни инструменти и измервания.

                С такъв нивелир, обаче квадратен с дупка в средата и пак прорязан за тръби, преди време нивелирахме с колегата една машина в Италия... Голяма играчка е докато накараш машината да покаже, че от всякъде е точно хорисонтирано, понеже малко да кихнеш и се е преместило вече... взе ни душицата...
                Моите снимки...
                https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
                https://500px.com/ivankoo

                Коментар


                • От: Мерителни инструменти и измервания.

                  За сериозно регулиране трябват поне 3 подобни нивелира. Аз ползвам 0.02мм/м
                  Имам 0.001мм/м
                  Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                  Към модераторите-А изтрийте го сега.
                  Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                  Коментар


                  • От: Мерителни инструменти и измервания.

                    Вие па кво се оплаквате. Я да ви дам да курдисате лазерен резонатор. За който успее - после да прекара лъча през перископ, и той да работи като хората както и да го въртиш. За отличниците - перископ с много колена. И който още не е изпил всичкия спирт, или не са го откарали в лудницата - два независими лазера, през един и същи перископ, да работят в една точка. Който го изпишат пръв - пак същото, но с различни лазери- един мижав, и един който прави термолещи по пътя на лъча.

                    Задача за домашно - с какъв контролно-измерителен инструмент се прави това?

                    Коментар


                    • От: Мерителни инструменти и измервания.

                      Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                      ................ ..............
                      .......................... .......................
                      Задача за домашно - с какъв контролно-измерителен инструмент се прави това?
                      Дамаджана поне ... 25 литрова и ..... Стефан!!
                      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                      Коментар


                      • От: Мерителни инструменти и измервания.

                        За който не реши тая задача - ще има следваща: единия лазер е невидим за човешките очи

                        Коментар


                        • От: Мерителни инструменти и измервания.

                          Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                          ..... единия лазер е невидим за човешките очи
                          Ква е разликата? То все едно у Лазер не се гледа, че е много кибритлия.


                          ПП Аз на времето ги правех с дупка и сензор. Верно, че беха смешни лазерчета, ама това имахме.
                          Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                          Към модераторите-А изтрийте го сега.
                          Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                          Коментар


                          • От: Мерителни инструменти и измервания.

                            Тоя невидимия гори освен очи и пръсти, дрехи...

                            Баща ми е в тоя бизнес със строенето на лазерите, аз само съм обслужвал машина която работи с СО2 лазер.

                            Коментар


                            • От: Мерителни инструменти и измервания.

                              Не е важно за какво е правен, и какво прави. Въпроса е как го карате да прави това, и с какви инструменти, освен отверките и ключовете. Нали тука ровим съкровищата от измервателни инструменти.

                              На първия познал ще подаря личен комплект контролно-измервателна апаратура, в тържествена обстановка. Значи с гости, бири, пепелници в затворено помещение, и всякакви други противозаконности.

                              Коментар


                              • От: Мерителни инструменти и измервания.

                                Това е единствената машина която не знам и от къде се включва . Докато работеше с лекота режеше и 10мм. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM2939.jpg
Прегледи:1
Размер:132.5 КБ
ID:5447611
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X