Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мерителни инструменти и измервания.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Мерителни инструменти и измервания.

    Здравейте
    Сдобих се с този оптичен ъгломер.
    http://picbg.net/u/58831/41491/697235.jpg
    Доста го разглеждах, но не успях да разбера как се взима база, примерно 0 за да се калибрира.
    Някой може ли да ми каже, имали начин за самодиагностика дали е верен?
    Или трябва да се ползва калибър, примерно някой морзов център.
    Иначе според описанието си е пълен комплект.
    В архива има повече снимки.
    http://rapidshare.com/files/17326175...0%B5%D1%80.rar

    Коментар


    • От: Мерителни инструменти и измервания.

      Пробвай го примерно на 0 и 180 градуса. Докато съвпаднат собствените му линийки.

      Коментар


      • От: Мерителни инструменти и измервания.

        Там е работата че няма никакви линийки.
        Не е примерно като шублер, прибираш го докрай и скалата трябва да ти е на 0.
        Както и да е проверих го с един нов морз 5, 60 градуса от пред, и морза 1,30 градуса.

        Коментар


        • От: Мерителни инструменти и измервания.

          Първоначално публикуван от 1georgi Преглед на мнение
          Там е работата че няма никакви линийки.
          Не е примерно като шублер, прибираш го докрай и скалата трябва да ти е на 0.
          Както и да е проверих го с един нов морз 5, 60 градуса от пред, и морза 1,30 градуса.
          Не знам какво си проверил, но всички морзови конуси са градус и половина. И за да е толкова е смятано и пробвано много, и накрая се е установило че 1,5 градуса държи най здраво на превъртане и най лесно се избива.
          При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

          Коментар


          • От: Мерителни инструменти и измервания.

            Тук ги има градусите на морзовете.
            http://en.wikipedia.org/wiki/Machine_taper

            Коментар


            • От: Мерителни инструменти и измервания.

              Първоначално публикуван от DIMILIEV Преглед на мнение
              Не знам какво си проверил, но всички морзови конуси са градус и половина. И за да е толкова е смятано и пробвано много, и накрая се е установило че 1,5 градуса държи най здраво на превъртане и най лесно се избива.
              Ела да видиш как се избива като конусите съвпаднат на 100 %. Имам един държател дето съм го натискал на 150 тонната преса грял съм го накрая го пробих и пак не пуска . В инструменталната има поне 5 - 6 такива дето няма избиване на инструмента от тях .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Мерителни инструменти и измервания.

                Стана дума за оптични ъгломери, та и аз да се присетих, че имам. По-големият мери хоризонтални и вертикални ъгли - теодолит значи. По-малкият - само хоризонтални. Е те т`ва е нивелир! На няколко пъти в течение на темата се опитвах да обясня, че множеството терзии, които се показват не са нивелири - и защо - но не особено успешно.
                Уредите са стопроцентово възстановени и функциониращи в заводски параметри - следва реставреция на кутиите.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF3490.jpg
Прегледи:1
Размер:129.1 КБ
ID:5461246

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF3455.jpg
Прегледи:1
Размер:120.7 КБ
ID:5461247
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • От: Мерителни инструменти и измервания.

                  Ето един нестандартен измерителен инструмент за диаметър на отвори на тръбички когато е невъзможнода се измери с шублер поради неудобното място на което се намират.Извинения за фокуса но нямам фото апарат и снимах с телефона! На втората снимка съм показал шублер с дигитално прозорче и точност до 0.01мм (не от китайските).Извинявам се ако съм повторил снимка на шублера , но мисля че не видях такъв в темата.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0125-3.jpg
Прегледи:1
Размер:35.2 КБ
ID:5482480Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0123-2.jpg
Прегледи:1
Размер:129.9 КБ
ID:5482481
                  "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                  Ат.Буров.

                  Коментар


                  • От: Мерителни инструменти и измервания.

                    Че аз всички дигитални шублери дето имам са с разделителна способност (което е различно от точност!) 0.01мм. И китайски, и не-китайски.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Мерителни инструменти и измервания.

                      Мисълта ми идеше за друго, че китайските нямат тази качествена и прецизна изработка като на "Mitutoyo" например.Виждал съм ,китайски нови, да дават разлики от по 0.03-0.05мм ,на измервателните челюсти.Но да не влизаме в напразни спорове - идеята е да се покажат различните видове инструменти за измерване!
                      "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                      Ат.Буров.

                      Коментар


                      • От: Мерителни инструменти и измервания.

                        Първоначално публикуван от pgv64 Преглед на мнение
                        Мисълта ми идеше за друго, че китайските нямат тази качествена и прецизна изработка като на "Mitutoyo" например.Виждал съм ,китайски нови, да дават разлики от по 0.03-0.05мм ,на измервателните челюсти.Но да не влизаме в напразни спорове - идеята е да се покажат различните видове инструменти за измерване!
                        Митотойо има една друга слабост много бързо изяжда батерията и почва да бърка . Ето ти го Митотойо падна от няма и метър от шкафа и е до тук . Това е шублер на поне 30 години от старото производство което уж е вечно .
                        Прикачени файлове
                        Последно редактирано от sek.1; 19-05-13, 08:22.
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Мерителни инструменти и измервания.

                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          Митотойо има една друга слабост много бързо изяжда батерията и почва да бърка . Ето ти го Митотойо падна от няма и метър от шкафа и е до тук . Това е шублер на поне 30 години от старото производство което уж е вечно .
                          Може да стане на висотомер / чертилка...
                          Не чета коментари и не отговарям на такива.

                          И коментаторите...

                          Коментар


                          • От: Мерителни инструменти и измервания.

                            Тоя, счупения, ще ми свърши прекрасна работа. Кажи какво ти трябва, и да се менкаме.
                            Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                            Към модераторите-А изтрийте го сега.
                            Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                            Коментар


                            • От: Мерителни инструменти и измервания.

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              Ето ти го Митотойо падна от няма и метър от шкафа и е до тук . Това е шублер на поне 30 години от старото производство което уж е вечно .
                              А ти какво предпочиташ - да се изкриви, но да остане цял и уж да "измерва"?

                              Коментар


                              • От: Мерителни инструменти и измервания.

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                А ти какво предпочиташ - да се изкриви, но да остане цял и уж да "измерва"?
                                Не обикновено нищо им няма и при падане от по голяма височина . Работил съм с шублери произведени в Германия ; СССР ; България но такова нещо не ми се беше случвало . Да си изпуснеш шублера е нещо нормално . Като гледам структурата на счупването има шупла и е презакален .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X