Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мерителни инструменти и измервания.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Мерителни инструменти и измервания.

    Имам и аз едно Митотойо и съм много доволен от него, доста години го ползвам особено за вътрешно пък и за външно защото е по лесно с него нооо трябва да си му свикнал, да знаеш колко да разпъваш и колко да притискаш при мерене, точно там може да те излъже и трябва много пазене защото е на зъбен гребен и не обича мърсотия точно там, особено пък стружки.
    Прикачени файлове
    При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

    Коментар


    • От: Мерителни инструменти и измервания.

      Моите са 3 в комплект един като твоя един обикновен и тоя дето се счупи в хубава махагонова кутия . На времето ми ги подари в стария завод моя предшественик главен механик който се пенсионира . Много свестен човек е и като работя с тях винаги си спомням за него с добро .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Мерителни инструменти и измервания.

        За изтритите:
        Темата е сериозна. Който има нещо да продава, да го продава по установения ред, а който си няма работа - ами да си намери.

        Коментар


        • От: Мерителни инструменти и измервания.

          Колеги, това ще да е някакъв микрометър (точност 0,02), за какво е скалата в ляво и стотачка реална цена ли е за него ?Натиснете снимката за да я уголемите

Име:18092012.jpg
Прегледи:1
Размер:147.1 КБ
ID:5408621

          Коментар


          • От: Мерителни инструменти и измервания.

            Разновидност на микрометър-пасаметър. Виж по-назад в темата.
            Скалата на индикатора би тябвало да е с разграфяване 0,002мм. /2 микрона/.
            Реална цена за такъв уред няма, поради отдавна прекратеното му производство.
            Ако ти трябва - има цена, ако не ти трябва е все едно колко струва.

            Коментар


            • От: Мерителни инструменти и измервания.

              Вероятно става въпрос за комбиниран микрометър от 0 до 100мм. Лявата скала се ползва за да се центрова дясната на нула при различните размери 0 - 25 - 50 -75мм.
              [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

              Коментар


              • От: Мерителни инструменти и измервания.

                Приложения много.
                Скалата на индикатора може да се ползва и за по-точно /освен с тресчотката/ регулиране на усилието при мерене на "меки" материали.
                Нулирането и измерването се правят при еднакви показания на индикаторната скала.
                От снимката не личи, но съдейки по стрелката, германците слагаха такива в микронни индикатори, предположих че е с точност 0,002мм.

                Коментар


                • От: Мерителни инструменти и измервания.

                  Здравейте.
                  Много хубава тема за четене се е получела, според мене. Имам един въпрос към вас. Ако може някой да обесни по подробно как се мери с шублер в инчове (обикновен шублер без дисплеи). Като този на снимка 3 и 4 в началото на темата. Бладоря предварително.

                  Коментар


                  • От: Мерителни инструменти и измервания.

                    Вчера ми се наложи да извадя от инструменталната и най истинския шублер един метър .
                    Прикачени файлове
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Мерителни инструменти и измервания.

                      Нямаше си друга работа. Преди 10 години ми казаха къде има един такъв. Разходих се 60 км в едната посока, а се оказа, че бабата го е ползвала за ръжен. Не че не го прибрах. Ползвам го за линия.
                      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                      Коментар


                      • От: Мерителни инструменти и измервания.

                        Рядко се използва но е хубаво като ти дотрябва да го имаш под ръка . Май трябва да имаме и 2 метра донесен на времето от Бета Червен бряг .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Мерителни инструменти и измервания.

                          Понякога се учудвам в нашата татковина какви производства е имало...а сега!
                          TLC 120 Prado
                          Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                          Коментар


                          • От: Мерителни инструменти и измервания.

                            Първоначално публикуван от jouzzin Преглед на мнение
                            Понякога се учудвам в нашата татковина какви производства е имало...а сега!
                            Шублери произвеждаме и сега. Май всякакви, стига да си готов да платиш цената.

                            ПП: Поне до 1000мм ги има в номенклатурата на тия, дето намерих.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Мерителни инструменти и измервания.

                              При мене има и човек който е работил с двуметров шублер в Бета . Оператора на триетажния борверг . За съжаление в Червен бряг вече няма почти нищо .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Мерителни инструменти и измервания.

                                Почти е равно на нищо предполагам...
                                TLC 120 Prado
                                Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X