Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малко теоретична помощ по заваряване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Малко теоретична помощ по заваряване

    На времето един колега си беше кърпил москвича с електрожен и за няма и половин година повечето заварки се бяха скъсали та му ги презаварявах с оксижена. Сега по промоцийте на голямите вериги испадат телоподаващи за по 300 - 400 лева не са върха на сладоледа в тая техника но за тенекиджийска работа са повече от добри.
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Малко теоретична помощ по заваряване

      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      На времето един колега си беше кърпил москвича с електрожен и за няма и половин година повечето заварки се бяха скъсали та му ги презаварявах с оксижена. Сега по промоцийте на голямите вериги испадат телоподаващи за по 300 - 400 лева не са върха на сладоледа в тая техника но за тенекиджийска работа са повече от добри.
      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
      Колега dontonipz За това което си наумил става електрожен какъвто намериш.....Но не му е това работата на тоя електрожен.......някои работи с него ще станат други не.
      Хубав и точен отговор и от двмата.благодаря.А ако има телеподаващо за около 300 лева си го зема ще обикола технополис.техномаркет,била и темподобни магазинчета

      Коментар


      • От: Малко теоретична помощ по заваряване

        Първоначално публикуван от dontonipz Преглед на мнение
        ...А ако има телеподаващо за около 300 лева си го зема ще обикола технополис.техномаркет,била и темподобни магазинчета
        За 300лв. дори и на промоция едва ли ще намериш .... Ето моето предложение http://www.electron.bg/product_info....ducts_id=61771 не знам как работи и колко е добро ..но един колега има електрожен от същата марка и е много доволен ..!Успех
        https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
        https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

        Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

        Коментар


        • Re: Малко теоретична помощ по заваряване

          Пише телоподаващо а споменават дебелина на електроди...за тези пари не ми се вярва да е 2 в 1.....
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • От: Re: Малко теоретична помощ по заваряване

            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
            Пише телоподаващо а споменават дебелина на електроди...за тези пари не ми се вярва да е 2 в 1.....
            А ми и аз го видях даже и в сайта им пише същото но вероятно е грешка със сигурност не е 2в1
            https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
            https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

            Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

            Коментар


            • От: Re: Малко теоретична помощ по заваряване

              Здравейте!
              Имам питане към знаещите - как влияе наклона на ВАХ при РЕДЗ върху качеството на заваръчния шев? Кока се налага използуване на по-полегата и по-стръмнопадаща характеристика?
              Пояснение - направих ето това Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP6768.JPG
Прегледи:1
Размер:210.3 КБ
ID:5222552 инверторче и го сравнихме със СЕЛКО 1700.
              Селко-то работи по-меко, без пръски, но видима разлика в заваръчния шев не видях нито аз нито собственика на Селко-то, който е профи заварчик (паспортчик).
              Струва ли си да променям ВАХ (има възможност) и кога се налага нейната промяна, защото има фабрични инвертори с потенциометър изведен на лицевата страна за промяна на ВАХ.
              Може би има значение от типа електроди? При мен пробата бе с Вежен 6013 и Есаб ОК 4800 7018.
              Панайот Бърдарски
              0887 60 77 22

              Коментар


              • От: Малко теоретична помощ по заваряване

                Разликата, поне очевидната, е в пръските. Ама това и сами сте видяли. А пръските идат от локални къси съединения, при които при по-твърда характеристика тока се променя спрямо номинално настроения - увеличава се, и се случва "пляк", при което хвърачт пръски.

                А какво ти пречи да сложиш и ти втори потенциометър? Коструктивно не е кой-знае каква философия. Променя се честотната характеристика на feedback-а за тока. Има токоизточници, които работят в целия диапазон от до край твърда (за телоподаващо) до докрай мека (за ВИГ/Електрожен). Моите размисли по въпроса са да се направят 2 feedback-а - по напрежение и по ток, като с врътката просто променяш съотношението на влиянието на двата върху общата ВАХ на апарата. Мисля не е голяма философия, но аз поне съм още на много ранен етап от размислите по конструирането на такава машина, и не мога да дам конкретни решения и предложения.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Малко теоретична помощ по заваряване

                  Благодаря за отговора.
                  Въпроса е кога е предпочитана по-меката или по-твърдата работа и влиянието върху качествата на заваръчния шев. А това че има малко пръски е нищо работа в сравнение със стария ми трансформаторен електрожен.
                  ПП Приятеля с който проведохме "теста" (силно казано) имат във фирмата и трифазни инвертори. Два от тях според него работят много меко със тихо шипене на дъгата, а третия който е по-нов като дата на производство, работи твърдо. И трите трифазници са ЕСАБ.
                  Панайот Бърдарски
                  0887 60 77 22

                  Коментар


                  • От: Малко теоретична помощ по заваряване

                    http://dox.bg/files/dw?a=7455fdedf1
                    http://dox.bg/files/dw?a=c933556d10
                    Ако се справяш с руския дано ти помогнат

                    Коментар


                    • От: Малко теоретична помощ по заваряване

                      Имай в предвид че базичните електроди са с + на ръкохватката а рутиловите с (-) на ръкохватката.....Ако не спазваш полярноста също стават много пръски......поздравления за ентусиазма ...снимай шевовете ако можеш и на клип да чуем звука...!
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • От: Малко теоретична помощ по заваряване

                        Да полярноста при заваряване я спазвам. Ще снимам, когато мога. И все пак, директно на въпроса налага ли се и кога да се променя стръмноста на ВАХ при заваряване с електроди?
                        Панайот Бърдарски
                        0887 60 77 22

                        Коментар


                        • От: Малко теоретична помощ по заваряване

                          Ето снимка на заваркатаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP6769.jpg
Прегледи:1
Размер:135.1 КБ
ID:5224612
                          А ето и малко видео
                          Панайот Бърдарски
                          0887 60 77 22

                          Коментар


                          • От: Малко теоретична помощ по заваряване

                            Дава: "Няма достъп до този видеоклип."
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Малко теоретична помощ по заваряване

                              Хм... да видим сега http://www.youtube.com/watch?v=jOfA4M8_tW4

                              edre - благодаря за линковете, но ги имам и моят инвертор е точно по тези книги.
                              Панайот Бърдарски
                              0887 60 77 22

                              Коментар


                              • От: Малко теоретична помощ по заваряване

                                Първоначално публикуван от pansim Преглед на мнение
                                ....
                                Въпроса е кога е предпочитана по-меката или по-твърдата работа и влиянието върху качествата на заваръчния шев....
                                Ами за жалост има природни закони , които не се съобразяват с нашето предпочитане . Не че опитите с преоткриването на топлата вода не продължават .
                                ... както не еднократно в тези теми е ставало въпрос : ВАХ има пряко отношение към саморегулирането на дъгата . С други думи : при ръчните методи на заваряване субективния фактор е преобладаващ . Т.е. заварчика сутрин ако е препил , нормално е ръката му да трепери . Обаче същевременно шевът му трябва да е качествен . Иначе казано - геометричните параметри са прости : разстоянието между върхът на топящия се електрод и повърхността на заварявания детайл непрекъснато се мени . А капкопренасянето трябва да е стабилно . Е , това се постига успешно чрез стръмно падаща характеристика .

                                Полумеханизираните методи са друга тема . В този форум те се отъждествяват с СО заваряване . Или малко по-общо : с МИГ-МАГ заваряване . Тогава трябва "да гониш" твърда , до леко възходяща характеристика , за да осигуриш нормално капкопренасяне .
                                Електрониката служи единствено за по-фино регулиране на капката . Т.е. от едрокапково - до струйно пренасяне на разтопения метал от електрода ( телът) - до заваръчната вана . Което пък е полезно за прострнственото положение на ваната ...
                                ... това е с "няколко думи" . Няма как и по-подробно тук . За повече подробности иска учене .
                                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X