Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малко теоретична помощ по заваряване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Малко теоретична помощ по заваряване

    Моя е такъв:
    http://cgi.ebay.co.uk/WSE200P-AC-DC-...3A1%7C294%3A50

    Почти като горния, ама от английския eBay излиза по-евтино. Някъде 1600-1800лв крайна цена, в зависимост от това как мине през митница, щото там си е малко като томбола. Пуснал съм пълномощно на DHL да ме представляват, която услуга ми струва 70лв, и изобщо не се разправям да ходя по митници.

    Да уточня пак: Не продавам и не печеля от това. Внесох на няколко приятели, щото харесаха мойте машинки. Толкоз. Правя го за спорта, дето се вика, пък и бирата с новия собственик е по-вкусна така.

    Сега, фрониус си е фрониус. Обаче китайския си работи много добре. Дори съм го доработил на 30-300Hz да му е AC-тo. Хубавото му е че всички части ги има по един куп магазини за електронни компоненти. Няма нищо екзотично вътре. Няма и нищо цифрово. Изцяло аналогова техника.

    Колкото до заваряването на DC с + на електрода - за малки амперажи с дебел електрод ще стане, да. Само че в тоя случай грее предимно електрода, а не алуминия, което е главния замисъл на TIG метода изобщо.

    Колкото до мойта машина мечта, ето я:
    http://www.millerwelds.com/products/...ty_200_series/

    Само дето цената тръгва от 3700 долара в америка, без ДДС. Ако бях професионалист, това щях да си взема. Тука обаче никой не ги внася. А и да ги внесе, не мисля че ще са по-евтини от към 5000 долара, без ДДС, а дори и това е малко, май.
    Последно редактирано от sparkybg; 21-05-09, 11:41.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • До: Малко теоретична помощ по заваряване

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Да размениш поляритета ръчно с размяна на кабелите, абсолютно винаги може. Е, може да се наложи малко разглобяване...
      На повечето машинки става без никакво разглобяване. Просто двата извода са еднакви, и само разменяш кабелите.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • До: Малко теоретична помощ по заваряване

        Първоначално публикуван от GeorgiATV Преглед на мнение
        Мерси за информацията, но питането ми е по скоро точно отностно тази машинка, най вече ако някой има опит с нея ... защото аз съм заварявал алуминии на ДС, но със по-високия клас magic wave, на ДС и положителен електрод, отрицателна маса. Та по скоро въпроса ми беше дали това нещо има възможност да обръща поляритета, пък било то с просто разменяне на горелката и масата? Щото гледайки таблото по електронен път май не може...
        Също бих бил благодарен ако ми дадете алтернативи (може и АС), като се има предвид, че бюджета който съм отделил за това е 3500-4000лв

        Благодаря предварително!
        С разменяне на кабели става ама не и при Fronius.Много ми е чудно как си обърнал ръкохватката с масата.(освен ако си ползват някаква друга ръкохв.).
        На Transtig и Magic wave аргона за ръкохватката минава през байонета а през байонета за масата няма как да мине.Освен това Magic wave са си AC/DC машини,а TransTig са само правотокови.
        Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

        Коментар


        • До: Малко теоретична помощ по заваряване

          Добре, това го разбирам, ако е на AC/DC машина, и е практично, ама там поляритета вероятно може да се сменя от настройките на самата машина.

          Ама на правотокова, нещо хич не вдявам кой кухавел го е измислил така, предвид факта че при РЕДЗ се работи и с двете полярности?


          Кабелите на бутона на ръкохватката и те ли минават през байонета? Ако да, как се включва педал?


          ПП: До колегата, дето иска да мине с DC за алуминий - за закрепване на положението става, за нещо сериозно - не. За алуминий си трябва AC функция.
          Последно редактирано от sparkybg; 21-05-09, 16:06.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • До: Малко теоретична помощ по заваряване

            Първоначално публикуван от joe007 Преглед на мнение
            С разменяне на кабели става ама не и при Fronius.Много ми е чудно как си обърнал ръкохватката с масата.(освен ако си ползват някаква друга ръкохв.).
            На Transtig и Magic wave аргона за ръкохватката минава през байонета а през байонета за масата няма как да мине.Освен това Magic wave са си AC/DC машини,а TransTig са само правотокови.
            А ако работи с електроди и му трябва обратна полярност - какво правим ? Или имаш предвид специално при TIG че не се обръща , заради потока на аргона ?
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • До: Малко теоретична помощ по заваряване

              на фрониуса има отделен извод за ВИГ,общо за 3.един за +,-,на минуса се закача горелката,на плюса масата,газа идва или отзад или от отделен шуцер който не се вижда на снимката.
              или по разпространения вариант е с отделен извод за газта,рц педала.

              Коментар


              • До: Малко теоретична помощ по заваряване

                Първоначално публикуван от joe007 Преглед на мнение
                С разменяне на кабели става ама не и при Fronius.Много ми е чудно как си обърнал ръкохватката с масата.(освен ако си ползват някаква друга ръкохв.).
                На Transtig и Magic wave аргона за ръкохватката минава през байонета а през байонета за масата няма как да мине.Освен това Magic wave са си AC/DC машини,а TransTig са само правотокови.
                На magic wave отпред на таблото има копче и мога да си разменям АЦ, ДЦ+, ДЦ- .... това ако беше някаква подигравка .... беше неуместно
                и знам кое къде минава при magic wave .... както казах работил съм с него (като това изобщо не ме прави специалист) .... trans tig от друга страна ми е мъгла ... не съм го дори виждал на живо

                Значи в общи линии забравям за алуминия с DC ... С АС всичко може ... да ама фрониуските АС-та почват от 6000 нагоре и това вече ми идва множко(не го виждам да се изплати). Поради което питах и за алтернативи ... като в този ред на мисли едно мерси на sparky и sparow за идеята ... въпреки, че малко ме плаши теглото на тези машинки.
                The only way to be 100% certain that work has been done properly is to do it yourself.

                Коментар


                • До: Малко теоретична помощ по заваряване

                  Първоначално публикуван от GeorgiATV Преглед на мнение
                  На magic wave отпред на таблото има копче и мога да си разменям АЦ, ДЦ+, ДЦ- .... това ако беше някаква подигравка .... беше неуместно
                  и знам кое къде минава при magic wave .... както казах работил съм с него (като това изобщо не ме прави специалист) .... trans tig от друга страна ми е мъгла ... не съм го дори виждал на живо
                  Не съм аз този който се подиграва.Ти каза че си заварявал с magic wave.Работите стоят така.Байонетите са два(не три) с еднакъв размер могат да се разменят,може да се слага електроженна ръкохватка.Но на байонета означен за аргоновата ръкохватка има отвор в средата от който минава Аргона.Ако се премести ВИГ ръкохватката на мястото на масата(+) няма от къде да дойде аргона. Да има копче за AC/DC(-)/DC(+) ,но на ВИГ се включва само АС и DC(-). DC(+) не може.Ако се превключи на електрожен вече може да се пусне и DC(+).Тогава ръкохватката вече си остава на (+) но пък машината не отваря клапана за газта и пак нямаме аргон.
                  Надявам се да сте ме разбрали.Ако не ще пробвам пак и ще сложа и снимки.
                  П.С. С една дума не виждам как си заварявал на DC(+) на ВИГ с Magic wave
                  Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

                  Коментар


                  • До: Малко теоретична помощ по заваряване



                    Тук се вижда "О"пръстена на байонета.
                    Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

                    Коментар


                    • До: Малко теоретична помощ по заваряване

                      Първоначално публикуван от joe007 Преглед на мнение
                      Не съм аз този който се подиграва.Ти каза че си заварявал с magic wave.Работите стоят така.Байонетите са два(не три) с еднакъв размер могат да се разменят,може да се слага електроженна ръкохватка.Но на байонета означен за аргоновата ръкохватка има отвор в средата от който минава Аргона.Ако се премести ВИГ ръкохватката на мястото на масата(+) няма от къде да дойде аргона. Да има копче за AC/DC(-)/DC(+) ,но на ВИГ се включва само АС и DC(-). DC(+) не може.Ако се превключи на електрожен вече може да се пусне и DC(+).Тогава ръкохватката вече си остава на (+) но пък машината не отваря клапана за газта и пак нямаме аргон.
                      Надявам се да сте ме разбрали.Ако не ще пробвам пак и ще сложа и снимки.
                      П.С. С една дума не виждам как си заварявал на DC(+) на ВИГ с Magic wave
                      Точно така.Освен AC и DC- има и още една AC настройка която още не мога да разбера за какво е

                      Коментар


                      • До: Малко теоретична помощ по заваряване

                        Да ти кажа взе да ме объркваш ... бая отдавна заварявах алуминий и може и да си прав (да съм заварявал на АС, пък да съм си мислел, че съм на ДС)

                        Това за байонетите не споря самоче все се надявах транс тига да пуска аргон и от двата байонета...

                        Пак продължавам да питам ... дайте още някакви алтернативни варианти ...
                        The only way to be 100% certain that work has been done properly is to do it yourself.

                        Коментар


                        • До: малко теоретична помощ по заваряване

                          Първоначално публикуван от nanego Преглед на мнение
                          Заварката стана перфектна приятели
                          Благодаря ви за съветите.
                          Основен ток 25А ,фонов ток 35% от основния - 9А
                          Волфрамов електрод 1мм сив
                          Аргон 4 л/мин.
                          Дори не се наложи игра с копчето
                          4см заварка точно на кривката и след това надуване на 200 атмосфери и всичко е точно.Преди това оттренирах върху парчета от казан на пералня Рига,там работата е по деликатнаако има луфт е гадост голяма.

                          Имам и други въпроси,защото съм начинаещ,но за тях по нататък.


                          п.п Има ли някаква таблица,кои метали как се заваряват и нещо за заваряване на разнородни метали,примерно-бронз за неръждавейка,мед за стомана и т.н. Кой каквото се сети, все ще ми е от полза.
                          Може ли да се заварява чугун с аргон?

                          Между другото вреден ли е аргона
                          Казана от пералня Рига е над 0,5мм може би около 0,7мм. При ламарини по тънки от 1мм луфта си е проблем!
                          Таблица за заваряване на разнородни метали едва ли ще се намери но е възможно заваряването им към стомана и неръждавейка. Мед към стомана и неръждавейка се заварява без проблеми, Месинга е вече друго нещо понякога дори и само заваряването и наваряването на месинг е проблем, месинга е най-капризния и най мръсния материал за заваряване изисква опит намиране точния ампераж и добавъчен материал. А пък изпаренията при заваряването му са много вредни препоръчително е да се заварява в проветриво помещения или с добра аспирация !
                          Мед ,месинг и бронз се заваряват на DC !

                          Може да се заварява чугун с аргон дори понякога и по добре от колкото с електроди всичко зависи от вида на чугуна.

                          Аргона като газ не вреден но аргоновото заваряване си е ....заваряване!
                          https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                          https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                          Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                          Коментар


                          • До: Малко теоретична помощ по заваряване

                            Аргон има около 1% във въздуха, той оттам се и получава. Това, че заварчикът вместо 1% диша примерно 3% аргон по никакъв начин не влияе на здравето. Аргонът по никакъв начин не реагира хиически с електродите, ваната или добавъчния материал и не образува вредни вещества с тях.

                            За сметка на това, волтовата дъга в аргон е особено ярка и налага сериозна защита на кожата, не само на зрението.

                            Коментар


                            • До: Малко теоретична помощ по заваряване

                              Първоначално публикуван от GeorgiATV Преглед на мнение
                              Да ти кажа взе да ме объркваш ... бая отдавна заварявах алуминий и може и да си прав (да съм заварявал на АС, пък да съм си мислел, че съм на ДС)

                              Това за байонетите не споря самоче все се надявах транс тига да пуска аргон и от двата байонета...

                              Пак продължавам да питам ... дайте още някакви алтернативни варианти ...
                              моя е транстиг,има добавка за аргон,но е само DC,има два извода + и - ,аргона идва ототзад като е предвидено място за филтър или нещо от сорта.,но не минава през машината и клапан.

                              Коментар


                              • До: Малко теоретична помощ по заваряване

                                Първоначално публикуван от nanego Преглед на мнение
                                Точно така.Освен AC и DC- има и още една AC настройка която още не мога да разбера за какво е
                                Настройката е за автоматично заточване на електрода за алуминий.За наго трябва да е заточен сферично.Та слагаш нов електрод активираш тази "екстра"(която лично аз мразя) и като запалиш дъгата електрода се оформя сам.После тя се деактивира сама.
                                Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X