Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малко теоретична помощ по заваряване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: малко теоретична помощ по заваряване

    Първоначално публикуван от nanego Преглед на мнение
    Няма импулсно,но може да се намалява до 3 А.Ще сменя електродчето с възможно най-тънко и ще пусна резултата.Благодаря за обясненията.
    Да апарата наистина няма импулсен режим, но може да се настрои така, че при нужда основния ток да пада до 95% само с едно докосване на стартовия бутон без да се прекъсва горенето на дъгата.

    п.п ако се затрудняваш с настройките мога да помогна.
    [COLOR=black][B]"...Едно е да ти се иска, друго е да можеш, а пък трето и четвърто - да го направиш. "[/B][/COLOR]
    [COLOR=black][B]"Мъжки времена" Н.Хайтов[/B][/COLOR]

    Коментар


    • До: малко теоретична помощ по заваряване

      ... и още нещо : ако намериш някъде подобна тънка ламарина , оттренирай режима първо на нея , Недей директно на тръбичката , че гори като вестник.
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • До: малко теоретична помощ по заваряване

        Заварката стана перфектна приятели
        Благодаря ви за съветите.
        Основен ток 25А ,фонов ток 35% от основния - 9А
        Волфрамов електрод 1мм сив
        Аргон 4 л/мин.
        Дори не се наложи игра с копчето
        4см заварка точно на кривката и след това надуване на 200 атмосфери и всичко е точно.Преди това оттренирах върху парчета от казан на пералня Рига,там работата е по деликатнаако има луфт е гадост голяма.

        Имам и други въпроси,защото съм начинаещ,но за тях по нататък.


        п.п Има ли някаква таблица,кои метали как се заваряват и нещо за заваряване на разнородни метали,примерно-бронз за неръждавейка,мед за стомана и т.н. Кой каквото се сети, все ще ми е от полза.
        Може ли да се заварява чугун с аргон?

        Между другото вреден ли е аргона

        Коментар


        • До: малко теоретична помощ по заваряване

          колеги много от линковете не работят опитах да дръпна нещо за начинаещи за миг но не става помогнете

          Коментар


          • До: малко теоретична помощ по заваряване

            чугун не съм чул да се заваря с аргон,може и да може.Но по принзип се заварява с чугунени електроди,прав ток и голям опит.Правят се къси шевове и веднага се чука шлаката от средата навън,за да се намали вероятноста от пукане на шева и детайла.

            Коментар


            • До: малко теоретична помощ по заваряване

              Първоначално публикуван от nanego Преглед на мнение
              ...
              Имам и други въпроси,защото съм начинаещ,но за тях по нататък.


              п.п Има ли някаква таблица,кои метали как се заваряват и нещо за заваряване на разнородни метали,примерно-бронз за неръждавейка,мед за стомана и т.н. Кой каквото се сети, все ще ми е от полза.
              Може ли да се заварява чугун с аргон?

              Между другото вреден ли е аргона
              Разнородни метали не могат да се заваряват. Запояват се.
              Чугун с ВИГ май може, добавачния материал е чугунения електрод.
              Инертните газове не знам дали са вредни, всеки случай не са отровни.

              Коментар


              • До: малко теоретична помощ по заваряване

                Първоначално публикуван от nanego Преглед на мнение
                Заварката стана перфектна приятели
                Благодаря ви за съветите.
                Основен ток 25А ,фонов ток 35% от основния - 9А
                Волфрамов електрод 1мм сив
                Аргон 4 л/мин.
                Дори не се наложи игра с копчето
                4см заварка точно на кривката и след това надуване на 200 атмосфери и всичко е точно.Преди това оттренирах върху парчета от казан на пералня Рига,там работата е по деликатнаако има луфт е гадост голяма.

                Имам и други въпроси,защото съм начинаещ,но за тях по нататък.


                п.п Има ли някаква таблица,кои метали как се заваряват и нещо за заваряване на разнородни метали,примерно-бронз за неръждавейка,мед за стомана и т.н. Кой каквото се сети, все ще ми е от полза.
                Може ли да се заварява чугун с аргон?

                Между другото вреден ли е аргона
                Не , като си начинаещ тръгни първо от тези въпроси , колега .
                Заваряване на планки от черна ламарина в долно положение - ладийка и челно . После ъглови шевове . После вертикал от долу нагоре , наклонени планки , после таван ... и това все на електроди . По възможност базични . После почваш подобна процедура , но аргоно-дъгово. И накрая като почнеш да заваряваш така , както въртиш геврека на колата ( демек : машинално и мислейки си за мацките , а същевременно да извайваш шевовете ) , ше преминем на заваряване на разнородни стомани . И накрая - на някои разнородни материали въобще.
                В противен случай нивото си остава " гаражно" . Въпрос на избор , ама занаят с две-три думи не се учи .
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • До: малко теоретична помощ по заваряване

                  Сигурно не съм се изразил правилно.С електрожена сме приятели от 25г.Заварчик съм по професия,но на аргон заварявам рядко и предимно черно и алуминий,затова не съм навътре в нещата.
                  Виждал съм заварена медна ламарина 5мм за стоманена втулка(заварена ,а не запоена)затова и питам.

                  Коментар


                  • До: малко теоретична помощ по заваряване

                    Първоначално публикуван от nanego Преглед на мнение
                    Заварката стана перфектна приятели
                    п.п Има ли някаква таблица,кои метали как се заваряват и нещо за заваряване на разнородни метали,примерно-бронз за неръждавейка,мед за стомана и т.н. Кой каквото се сети, все ще ми е от полза.
                    Може ли да се заварява чугун с аргон?

                    Между другото вреден ли е аргона
                    Както се знае има заваряеми, трудно заваряеми и незаваряеми материали,от там може да се отговори на въпросите.Всичко това естествено нееднозначно защото примерно бронз е много общо казано,има такива които се заваряват трудно и такива които не се заваряват.Така е и всички сплави вкл.и стоманите.
                    -мед за стомана се заварява идеално но....
                    -бронз за нерж. в повечето случаи не.
                    -чугун с аргон не е добър вариант!
                    -дали Ар.е вреден? Като газ е напълно безвреден.Като метод на заваряване си е като всяко такова ,(има митове за вредата му)даже по-малко от електрожена примерно
                    Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

                    Коментар


                    • До: малко теоретична помощ по заваряване

                      Трябва да правиш разлика между заваряване и запоявяне(лепене). С тези два метода могат да се съединят почти всички метали идин за друг. Гледах едно филмече дето в една лаборатория(Сименс) показваха заварки правени във вакум на керамика с метал, на алуминий с неръждавейка, на мед с керамика и други. Там детайлите бяха допрени плътно един до друг (със съответно обработени повърхнини) и лазерът минаваше точно на мястото на контакта на двата материала. Разработваха методи за заваряване в космоса. Най-фините заварки които съм виждал.
                      in weld we trust

                      0878782224

                      Коментар


                      • До: малко теоретична помощ по заваряване

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        ...

                        Иначе друг колега от форума ми показа, че и пробвах, как се работи мед. Направо си е песен. Язък че рядко се налага...

                        Докато страдаш, извърти един казан за ракия.

                        Коментар


                        • До: малко теоретична помощ по заваряване

                          Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение

                          Докато страдаш, извърти един казан за ракия.
                          Няма грижи. Само дай мат'рял, че и аз съм един пишман пияч, мани-мани. Та казана ще си седи някъде неизползван.

                          Сетих се за нещо друго - машината ми има "ARC FORCE" насторйка. Това увеличава ампеража, ако опитваш да работиш на нисък такъв, и ти лепне. Става автоматично - като се опита да лепне, машината бута леко нагоре ампеража (колкото и зададеш), и не дава на електрода да залепне.
                          Та, с 2.5мм електрод, без почти грам опит, успях да работя стабилно на 8-10 ампера, без да ми лепне и прекъсва. Това явно си е добра екстра, макар че с електрод работя крайно рядко. Като го сложа да е без ARC FORCE, лепне като невиждало.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • До: малко теоретична помощ по заваряване

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            ...

                            Сетих се за нещо друго - машината ми има "ARC FORCE" насторйка. Това увеличава ампеража, ако опитваш да работиш на нисък такъв, и ти лепне. Става автоматично - като се опита да лепне, машината бута леко нагоре ампеража (колкото и зададеш), и не дава на електрода да залепне.
                            Та, с 2.5мм електрод, без почти грам опит, успях да работя стабилно на 8-10 ампера, без да ми лепне и прекъсва. Това явно си е добра екстра, макар че с електрод работя крайно рядко. Като го сложа да е без ARC FORCE, лепне като невиждало.
                            Пфуу.... страхотно. Абе какви ли не нови технологии наизлезнаха в последно време, дето ми промениха представите за заваряването.

                            Коментар


                            • До: малко теоретична помощ по заваряване

                              и моя електрожен има Арк форс.и едно питане може ли на аргон да се заварява мед,но с DC?

                              Коментар


                              • До: малко теоретична помощ по заваряване

                                Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                                и моя електрожен има Арк форс.и едно питане може ли на аргон да се заварява мед,но с DC?
                                Kaто ми се наложи я запоявам, иначе знам че месинга е с променлив, а медта с прав.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X