Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оксижен

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Оксижен

    То хубаво си решил ама първо си изясни за какво ще използва оксижена .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Оксижен

      И какво за него е хубав.Щото ако говори за температурата....

      Коментар


      • От: Оксижен

        Първоначално публикуван от Stoqn Penev Преглед на мнение
        Искам да направя подарък на баща си, който постоянно си майстори разни неща в барачката на село .......
        Благодаря на всички отзовали се на дребния ми проблем
        Обади ми се на гсм-то. Ела на място - ще ти покажа много неща. Ще зарадваме човека.
        АИГ-Заваряване ООД
        Производител на заваръчни апарати "DEL"
        http://www.aigwelding.com
        0889 522 036

        Коментар


        • Пожарникарска бутилка за въздух. Немска. Работно 200 атм. Пробно 300 атм. Обем 4 л. Беше пълна.
          Изпразнена, отворена, почистена, и обезмаслена бензин, после вода и веро и пясък(+ тръскане), подсушена.

          Мога ли да си я пълня с кислород ?
          LZ5ZI qth HASKOVO
          Pajero II GLS 3000 V6

          Коментар


          • Ако искаш да е легално - даваш я на лицензирана фирма да и направи ревизия, набиват и "ПИ" маркировка и ти я пълнят навсякъде. Може и без пи маркировката, но не е сигурно дали ще бъде напълнена, защото по разпоредби не може.
            RAV 4
            F650GS

            Коментар


            • Първоначално публикуван от Stoqn Penev Преглед на мнение
              От: Оксижен

              Искам да направя подарък на баща си, който постоянно си майстори разни неща в барачката на село Скоро се оплакваше, че нямал хубав оксижен и реших че това е перфектната възможност да го изненадам и с хубав подарък. Оказа се обаче че не било толкова лесно да избереш оксижен като хал хабер си нямаш от това . Та виждам, че има доста добре запознати специалисти с тази техника във този форум, та бих помолил за съвет. Какво точно трябва да гледам като вземам оксижен. Търсих из Интернет и видях от 100 до 1500 лв. и се чудя какво да правя. Харесах едно моделче в един сайт но се чудя дали си заслужава парите и дали мога да намеря нещо по добро от това .Това е
              Благодаря на всички отзовали се на дребния ми проблем
              Колега,това е ориентирано към монтажници на отоплителна и климатична техника,където основно се работи с медни тръби .....Не съм сигурен дали на човека ще му върши работа.Имам подобен комплект ....

              Първо виж тая кислородна бутилка кой и къде и дали изобщо ще я зарежда някой.По принцип това е комплект за интензивна работа,предвижда се да имаш голяма кислородна бутилка в къщи в твоя пример и от нея с айдук да прехвърляш в малката като свърши.
              Пропан бутана не е проблем.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • Първоначално публикуван от FREEFLYER Преглед на мнение
                Ако искаш да е легално - даваш я на лицензирана фирма да и направи ревизия, набиват и "ПИ" маркировка и ти я пълнят навсякъде. Може и без пи маркировката, но не е сигурно дали ще бъде напълнена, защото по разпоредби не може.
                Въпроса беше дали е БЕЗОПАСНО, поради това че преди е била за въздух. Пълненето ще си го правя аз от голяма бутилка.
                Питах за презаверка (водна проба и сертификат ) казаха за всички други газове може. За кислород НЕ !
                LZ5ZI qth HASKOVO
                Pajero II GLS 3000 V6

                Коментар


                • Никола
                  Никола коментира
                  Редактиране на коментар
                  Лично аз съм давал бутилка от ЦО2 да ми я направят за кислород към 65лв беше кран+проба+заверка...
                  Бутилката беше къде 30г. Ако премине проба си я заверяват хората. Преди това четох разби спекулации в нета, че да бъдела до 15, до 20г. ...

              • Няма проблем да се пълни с кислород.
                Това за заверката малко не ми е ясно каква е причината.
                RAV 4
                F650GS

                Коментар


                • Въгледвуокиса на сточна гара правят проверки и заверки.
                  Крана за въздух и кослород е различен. (резбата му)
                  Или нов кран, или преходник.
                  Ако искаш обади ми се 0889522036 Асен
                  АИГ-Заваряване ООД
                  Производител на заваръчни апарати "DEL"
                  http://www.aigwelding.com
                  0889 522 036

                  Коментар


                  • Добра вечер, все по-често се сблъсквам с нуждата да нагрявам елементи, било то запекли болтове, огънати винкели или други детайли, които на студено е абсурд да ги изправиш. Решил съм твърдо да купувам бутилка за ацетилен и бутилка за кислород. Никъде не виждам в нета да се продава такава за Ацетилен (червени на цвят). Намирам няколко употребявани, но не знам в какво състояние са? Бутилки за кислород под път и над път, там не е голяма драмата. Маркучи, резак и предпазни клапани ще се купуват нови. Редуцир вентили, също нови. Въпросите са:
                    - Какъв размер да са бутилките ?Предполагам, че по-големи е по-добре. Намирам се в малък град, където няма станции за пълнене с технически газове, ще се карат в Плевен.
                    - Колко е оптималната дължина на маркучите от гледна точка на безопасност и къде горе долу се слагат предпазните клапани?

                    За двете бутилки ще бъде направена количка, защото трябва да могат да се движат напред назад. Разбирам, че трябва да се държат винаги изправени, особено тази с ацетилен.
                    Изгледжда в щатите е доста разпространен оксижена, защото имат много информативни видеа относно настройки, боравене и безопасност.

                    ЕДИТ: Не на последно място, но просто се сетих последно... каква е цената за пълнене на въпросните бутилки? (ясно, че ще зависи от размера на бутилките, но питам за много груба представа)
                    Последно редактирано от jazko; 15-01-23, 19:19.

                    Коментар


                    • На мен преди време ми подариха горелка и комплект накрайници.
                      От пернишките е, малко грубовата но си разботи идеално.
                      Доокомплектовах с редуцир вентил за кислород а в последствие намерих малка бутилка.
                      Била за медицински цели, около 10 литра е и за дебни неща е незаменима.

                      Ацетилен в бутилки има от време оно но някак не ми стигна ентусиазъма и за такава.
                      Знам/чувал съм, че с ацетилен спойката е за предпочитане но аз ползвам пропан-бутан.
                      И ми се получава, лепил съм на няколко места медни тръби и др. дреболии и не е имало драма.
                      Вече повече от 10 години в къщата системата за пренос на LPG не е мръднала а тогава се учих.

                      За нагряване също върши идеална работа.

                      Сега потърсих и първият резултат от гугъл беше 100пв за 40л бутилка и 40лв за зареждане.
                      Явно не е драма да се намери стига човек да има желание.
                      Ма аз нямам - и така се оправям.
                      Враг усраине

                      Коментар


                      • Преди време в продавалника бях намерил комплект мини оксижен, вероятно китайски. С малки бутилки кислород и ацетилен. Доколкото разбирам предназначен за климатикаджии и хладилни техници.
                        -Чем занимаетесь по жизни?
                        -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                        -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                        Коментар


                        • KingofROAD
                          KingofROAD коментира
                          Редактиране на коментар
                          Навремето съм си кърпил бабата жужа с оксижен - 91-92г. Тогава още трудно се намираха други заваръчни апарати и технлогии.
                          Та ако подадеш прекалено много кислород, заваръчната вана започва да ври, и се виждат межурчета. Заварката е некачественна. Правилното газопламъчно заватяване се извършва с леко обогатяване на ацетилена. Тогава работехме с карабид, и ацетилен генератор. С пропан-бутан не съм заварявал и не мога да кажа как е там.
                          По въпроса за изгарянето - химичната формула на ацетилена - C2H2. Много къса въглеводородна верига, и бързо и чисто изгаряне. При пропан бутана въглеводородните вериги са доста по-дълги, и изгарянето не дава толкова топлина, като при ацетилена. Заваричик в наше село ми го е разпрвял това по онези времена...

                          Ацетиленът с горелката с която работехне, давал около 3000 градуса в синия пламък. Пропан-бутанът на същата горелка около 2500 градуса....

                        • Esper
                          Esper коментира
                          Редактиране на коментар
                          На мен ми идат отръки спойките.
                          Пламъчето си го настройвам изцяло на усет, никой не ме е учил.
                          С карбит аз не съм работил никога, сравнително късно ми подариха горелката.
                          Приемам, че написаното от теб е така - и от химия нищо не разбирам та ми е хептен лесно!

                          Иначе с електрожен съм се отказал дори да се опитвам да се уча.
                          А доста съм опитвал, учил, че и степен имам.
                          Заварките не ги мога и толкоз.

                        • KingofROAD
                          KingofROAD коментира
                          Редактиране на коментар
                          Ааааа братчед, с волтовата дъга никви грижи и пей сърце. С електроНЕдъговото заваряване в общи линии нема проблема с лепа брена. Имам и трансформаторно телоподаващо, и там в общи линии същото. Даже си мисля някой хубав слънчев ден да изкарам и КОРсове по заваряване. Но това ще е след матистратурата, която пък ще почвам на есен...

                      • С Пропан-бутан и кислород, температурата която се постига е около 1300 - 1350 градуса. Близко около точката на топене. Метала става пластичен но е недостатъчно за заваряване. Става някаква свръзка но не е здраво. Нещо като нищо. Много добро решение за запояване с твърд припой.
                        Ацетилен с кислород вдига около 2200 - 2350 градуса. Разтапя и втечнява метала без проблем. И става по-бързо. Заради това се ползва ацетилен и кислород. По-скъпо е обаче.
                        В зависимост от количеството кислород в горивната смес, има три типа пламък (ядка).
                        Мек пламък - в излишък на горим газ
                        нормален пламък - правилна смес
                        твърд пламък - в излишък на кислород.
                        Всеки тип си има приложение
                        АИГ-Заваряване ООД
                        Производител на заваръчни апарати "DEL"
                        http://www.aigwelding.com
                        0889 522 036

                        Коментар


                        • От практиката в общи линии всеки ден с ортака нагряваме по нещо яко ръждясало . Пропан - бутан и кислород са напълно достатъчни . Също и за спояване с който и да било припой . Няма значение дали е сребърен ; медно - фосфорен или чист месинг . Имам и бутилка ацетилен седи си пълна сигурно 20 години . Последните които видях да заваряват с ацетилен и кислород са аварийците на Топлофикация София . Предполагам че по ТЕЦовете още си е незаменим като заваръчен метод . При нас го поддържахме докато имахме работеща парова централа . Някъде да продават калциев карбид в количества нужни за ацетиленов заваръчен генератор не съм виждал поне от 30 години .
                          Последно редактирано от sek.1; 05-02-23, 06:48.
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • novatech
                            novatech коментира
                            Редактиране на коментар
                            Продава си се свободно - това ми е на 100 м.
                            https://markita.net/karbid.html-0

                          • sek.1
                            sek.1 коментира
                            Редактиране на коментар
                            При тая цена по добре на бутилка . В почти цяла Европа ацетилена е на бутилки от преди втората световна . А и тук в София отдавна нямам апарат - генератор . Последния чисто нов заводски барабар с варела карбид го закарах на братовчедите на село поне преди 20 години .
                            Последно редактирано от sek.1; 05-02-23, 15:14.

                        • Едно време, пак около 90-та година, продаваха карбида само на варелчета по 50 кг. Ако ползваш ацетилен интензивно беше удачно да купиш, но при инцидентно ползване няма далавера - разпада се от влагата във въздуха, дори и в затворено плътно варелче. И на килограм да го купиш пак трябва бързо да го употребиш, за да не се разпадне.

                          П.П. По принцип, оригинално поставените прагове на ладите имаха цветна (месинг) заварка към предните колонки. След карбида, най-търсен беше боракса

                          П.П.2. Едно време са ме учили, че ядката на пламъка трябва да е колкото лешникова ядка, за да работи добре оксижена
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X