Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

    Да се похваля - оборудвах се със един DEL 60 , първите ми впечатления са много добри . Пълен лаик съм в тази област и за това имам нужда от насоки за това как се работи с плазма . Ще почна подред
    1. Каква е зависимостта между регулатора на тока и рязането , или казано по друг начин има ли значение за рязането (дебелината на материала) и това на какъв ампераж е поставен регулатора ?
    2 . Нормално ли е въздуха да излиза около десетина секунди след отпускане на спусъка и това време ще намалее ли с намаляване на ампеража ?
    3 . Каква е оптималното разстояние от горелката до материала и как да го постигна защото с водача с който дойде горелката AG60 нещо не мога да се справя ?
    Всеки един практически съвет ще ми е от полза , уча се бързо
    Прикачам две снимки как стои водача към горелката

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:46501940_10213293092028631_1269606304226213888_n.jpg
Прегледи:1
Размер:73.7 КБ
ID:5803682

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:46514225_10213293091108608_3390492186129727488_n.jpg
Прегледи:1
Размер:64.8 КБ
ID:5803683
    VEREYA MOTORSPORT TEAM

    Коментар


    • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

      Всеки производител на горелка, дава оптималното за рязане налягане на въздуха .При това налягане, дебита въздух преминаващ през отвора, създава циклон от йонизиран въздух, който всъщност е режещата плазмена дъга.Производителите разбира се, пропускат да натъртят на това, но поради аеродинамичните несъвършенства, горелките нерядко проявяват толеранс, не повече от 1 бар и развалят качеството на рязане.Тоест, ако производителя е дал 5.5бара, то горелката реже качествено от 5 до 6бара не и извън тези граници.При по малко налягане, циклона започва да се колебае и да реже със колебаещи се кривини, например да изкривява ъглите при машинно рязане.При по голямо налягане, намалява възможността за йонизация на преминаващия въздух и част от него, не се превръща в плазма, а охлажда зоната на рязане и така намалява силата на плазмената дъга.
      За Дел-а - учудващо тъпа горелка - от 16$, а за дистанционната скоба, какво да кажа - освен да я изпратиш на производителя и в Китай да си я навре в ...... Причината да ти сложат такава, е че са избрали високочестотното палене, което им дава възможност да сложат дори макет на горелка и той да пали и да изглежда че е като истински.Ако искаш обаче да режеш 20мм с нея защото източника го позволява ,това няма как да се случи с такава горелка.
      Разстоянието което трябва да спазваш ще намериш ако махнеш тази скоба (махнеш значи изхвърлиш) и си направиш линеал от mdf например, по който да плъзгаш странично дюзата, като розовата керамична втулка се плъзга върху него.Дебелината на линеала трябва да е такава, че дюзата да не опира в материала който режеш.Когато отрежеш с равномерно движение един ряз, погледни дали има вертикален наклон отрязаната повърхност.Ако има и наклона е от горната страна, значи горелката ти се е намирала високо и ако има разстояние до материала трябва да намалиш дебелината на линеала.Ако наклона е от долната страна, значи горелката се е намирала ниско,тоест линеала ти е тънък.
      Дано да си разбрал, какво имам предвид.
      Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

      Коментар


      • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

        И не на последно място - с горелка за 60 ампера, за да има консуматива някаква трайност, избягвай да пускаш машината на повече от 50.

        За ръчно рязане горелката изобщо не е лоша, особено във варианта и с пилотна дъга (каквато 60 амперова плазма би-трябвало да има, или поне в днешно време аз не бих купил ако няма). За рязане до към 50А (на 60 не съм я опитвал, защото нямам такава машина) дава тънък срез, справя се с до към 10мм (от 6-7 нагоре е мъка заради ампеража), и на фона на други харчи доста по-малко въздух. В момента на 40А плазма съм с горелка дето хем е по-голяма, хем харчи поне двойно повече въздух, хем с нищо не е по-добра, а според мен дори е по-зле. Нищо че е маркова и консуматива и е 3-4 пъти по-скъп. Купил съм си и точно AG60 с 2 торби консумативи, ама нямам време да я сложа - машината ми е с шланг без конектор, което също нямам време да откоригирам.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

          Тази горелка за малки срезове става. За трудно достъпни места, където не може да влезне ъглошлайф - става. Ама за коректно рязане - не става. Наистина консумативите са на смешно ниски цени , ама на всеки 30см да сменяш електрода и дюзата при по голями дебелини на материала - не е работа. С Трафимета наистина консумативите са по-скъпи , но може пълноценно да се използва капацитете на токоизточника. При внимателно рязане съм стигал до 26мм дебелина. Не , че всеки ден режа такава дебелина, ама по някога е хубаво да имаш тази възможност.

          Коментар


          • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

            Добре аз пак да попитам чисто от любопитство...От къде идва разликата в силата на сряза на една маркова 40А машина и една евтина китайска пак 40А ? От горелката не може да е всичко си мисля?...С тия китайски консумативи съм имал какви ли не...преживявания...Пускаш на макс плазмата и в момента в който тръгнеш да доближаваш дюзата до метала,дъгата пробива и излиза странично от дюзата като и прави такава хубава дупка чеее ?!? O.o ...И реално не режеш и милиметър преди да хвърлиш консуматива...

            Коментар


            • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

              Разликата е дава цената - едната 10-15 пъти по-скъпа от другата. Токоизточник 40А си е за ток 40А. Останалото са екстри към модела. С оригиналната китайска ръкохватка, с много внимание ,съм рязал 12мм, а със същият токоизточник , но с трафимет - 26мм. Явно ,формирането на циклона има значение, както и качеството на консумативите.

              Коментар


              • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                Точно така,термина който използват Хайпъртерм, е плътност на режещата дъга и за да изчерпим значението на аеродинамиката на струятана гореклата, ще ги сравня с пистолет за боядисване.Аз боядисвам моите детайли с пистолет за 28лв., а срещу мене автобояджията бачка с пистолет за 700лв. !!!! и едвали е прост и не усеща разликата,а просто е имал пари за даване.
                Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

                Коментар


                • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                  Добре де тогава защо да си взима човек скъп източник? Аз защо не си взех един китаец и само хипертермския торк да си бях взел? Същото щеше да е така ли?...

                  Коментар


                  • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                    Първоначално публикуван от stanio.turbinata Преглед на мнение
                    Добре де тогава защо да си взима човек скъп източник? Аз защо не си взех един китаец и само хипертермския торк да си бях взел? Същото щеше да е така ли?...
                    Лесно е да провериш. Слагаш горелката на хипера, на роена и пробваш. А дали си дал парите само за марката - сам ще разбереш. Само внимавай - китаеца е HF, ще пробие изолацията. Ако се допиташ до Данчо, няма да ти откаже да ти даде съвети как да постъпиш.

                    Коментар


                    • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                      Ами разсейвате се малко.Първо,за тоз Роен вече си казах мнението и си развалям вкуса на кафето, като го споменавам.Второ, може да се сложи свястна горелка, на от60А нагоре китаец и той да почне да реже свястно ,но...... трябва и някои други спестени работи да му се сложат.И в крайна сметка, ще се спестят малко пари - даречем 30 процента от цената на моя източник, но ..... няма да има никаква гаранция ,а в моя случай тя е 5 годишна !
                      От друга страна твоя източник може да се командва както през буксата отзад -контактно и да му се следи старта и напрежението,така и през RS485 да му се променя мощността !!! В самия източник са заложени автоматично регулиране на налягането пропорционално на мощността ,както и следене качеството на консуматива (тук не е ясно как го правят може би капацитивно),защото някои консумативи за 45А файн кътинг дават грешка "износен консуматив още при поставянето на нов такъв,от кутийка на Хайпъртерм.Още повече, че във форуммите гледам същите оплаквания и от САЩ.Но и най добрите грешат,вземат си ги обратно тези дето дават грешка.
                      Иначе ето снимки от моята практика - 35мм S355 с трансформаторен източник 100А и горелка на Тек-Мо сравнима с Дурамакс на Хайпъртерм.


                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150918_154933.jpg
Прегледи:1
Размер:1.12 МБ
ID:5803814Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150918_165851.jpg
Прегледи:1
Размер:1.15 МБ
ID:5803815
                      Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

                      Коментар


                      • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                        Това е добре.

                        Коментар


                        • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                          Това е извън предела на горелката по спецификация.Производителя я дава до 30мм !
                          Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

                          Коментар


                          • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                            Изглежда супер направо! А какво ви е мнението за feed rate-овете които пройзводителя дава в завийсимост от дебелините на материалите?В смисъл аз досега голяма разлика виждам в това което той препоръчва и това което в действителност се случва.Реално бързината на сряза е доста по ниска от тази която дават от завода...И още един въпрос...Компресор УК-25 едноцилиндровия,ще може ли да ми осигури дебита за рязане от 180-200л мин при 6 бара? Моя ми скъса нервите...

                            Коментар


                            • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                              Първоначално публикуван от stilnik Преглед на мнение
                              ...ама на всеки 30см да сменяш електрода и дюзата при по голями дебелини на материала - не е работа...
                              Впечатлението ми е за ток до 50А и дебелина до към 7-8мм. Категорично издържа много над 30см и много (ама много-много) повече от по-малките с които се продават монофазните плазми. Нещото, което я скапваше при ръчно рязане, е обратното пръскане при започване на срез, когато трябва да се пробие материала.

                              ...и следва да се отбележи че консумативите за това са минимум 2 вида, едните са си гола мед, при другите (които ползвах аз) и чашката и електрода са никелирани или хромирани, а външната чашка отдолу май беше не медна, а месингова. Има ги и с различен диаметър отвори отпред. При мен не е имало никакви проблеми и бяха доволно трайни, привсе че най-често режех с допряна до материала външна чашка и лек наклон, тоест отвора е бил на примерно милиметър от метала, а наклона около 20 градуса спрямо материала.

                              Как биха се справяли на машинно рязане не знам. Как биха се справяли с токове над 50А - също.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                                Е,фитрейда който го дават производителите, разбира се е недостижим,там е като разхода на гориво при автомобилите.От друга страна, ако искаш да изкараш пари, може реално да ги осъдиш - наемаш си адвокат (американец) обясняваш за какво става дума ,той се обажда на вещо лице, което му потвърждава, че става дума за лъжа,от страна на производителя и (това там много го обичат) адвоката ще води делото безплатно .
                                А за компресора подозирам че ме питаш за нещо което е мой набор и ..... особено ако е произведено в Главиница - бегай далече от него.Ей такова последно взех (виж гаранцията) и си работи добре.При мен имам от 5 години, някакъв уж италиянски "Air force" - 100л който също си се справя без проблем.Аз не бих взел втора употреба компресор .
                                Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X