Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

    колеги с каква програма чертаите детаилите?

    Коментар


    • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

      Ами,някои чертаЕм с Аутокад ,като за САМ програмите ,чертежа трябва да е сейвнат в "LT2004".dxf .По съвременните формати, създават линиите по друг начин и някои програми не ги виждат коректно.
      Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

      Коментар


      • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

        Първоначално публикуван от _Lazo_ Преглед на мнение
        Колеги, с каква програма чертаете детайлите?
        И ние чертаем с AutoCAD, но ако работиш с шийткам ( "шиткам" е друго) - тя се справя безпроблемно и с чертежите от SolidWorks.
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

          Да така е, ако са - .dxf или .svg
          Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

          Коментар


          • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

            Да "шиткам" машината е от Разград.Програмата за чертане която получихме с нея е много мурално остаряла.А самата механикана ниво гаражно изпълнение.

            Коментар


            • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

              Eто пък на мен новата придобивка: 1500х3000 мм.
              Тази вече работи и с 5000 mm/sek.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0-02-05-061.jpg
Прегледи:1
Размер:45.5 КБ
ID:5812415

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0-02-05-df.jpg
Прегледи:1
Размер:39.0 КБ
ID:5812416
              Последно редактирано от Vlado_Ts; 12-04-19, 11:40.
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                Браво браво Владо,е сигурно си искал да напишеш 5000мм/мин а не сек. , но нищо.Контрола на височината с тези врътки вляво ли е ? Я дай повече снимки.Те тези си направили и собствен софт - това е яко, ако е добър.
                Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

                Коментар


                • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                  Първоначално публикуван от stivemaster Преглед на мнение
                  Браво браво Владо,е сигурно си искал да напишеш 5000мм/мин а не сек. , но нищо.Контрола на височината с тези врътки вляво ли е ? Я дай повече снимки.Те тези си направили и собствен софт - това е яко, ако е добър.
                  Да , за минута става въпрос разбира се Грешката е моя .
                  Друг е въпросът , че практически (както съм споменавал и по- рано от не малкия ми опит ) рядко се достигат в практиката по необходимост такива скорости . Не случайно съм снимал монитора с детайлите ( за съжаление качеството не е добро , понеже компресирах снимките , за да се поберат тук).
                  От друга страна снимките не са толкова интересни . По- важното е че рутера може .. дет се вика "всички екстри за модела" .

                  ПС. Софта е FastCam . Изчистено е всичко дето е тормоз при шийткам-а , плюс допълнителни глезотии. Ся ше намаля заплатата на оператора , щот си стои с ръце в джобовете доде туй желязо бачка .
                  Последно редактирано от Vlado_Ts; 12-04-19, 22:13.
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                    Да Фасткам, ами кво да ти кажа чайните знаеш умеят да се възползват от това че ние си спим.Този какаванин Les който разработва Шиткама съм му писал нееднократно по повод правилата за включване и изключване на следенето на височината и .... Никакъв отговор на критики ! Все едно не си му писал.А предложенията ми бяха прости - махни тези правила човек и сложи две прости неща като функционалност без да се избират като правила:
                    Първото - софтуера да анализира контура и отворите и да избере местата в които скоростта не е 100% и там следенето да се изключва.
                    Второ - възможност да се избират размер на малки отвори, при които скоростта да е по малка, с цел подобряване на качеството им - от там автоматично няма следене.
                    И това е всичко - ама не би никакъв отговор.

                    А за оператора ти си знаеш, само да не търсиш после друг, че проблема е голям.Обучавам такива хора че .... не ми се коментира ,скъсих си живота с това.
                    Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

                    Коментар


                    • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                      Аз да се похваля , че умря циганката дето ме хвалеше и сега няма кой.От днес, ТНС контролера който правя може да реже ъгли с панделка - нещо което досега не ми се получаваше, при всички източници които изобщо го могат .А това са предимно Хайпъртерм - стационарни и Пауермакс ,Термалдайнамикс и някои скъпи китайци. Проблема беше софтуерен, но беше трудно да го измисля досега.
                      Направих безплатни подробни и конкретни предложения на Лес, които могат доста да подобрят Шиткам в частта с ТНС ,но онзи е доста мързелив пич и засега спори, че с много цъкане и късмет и сега можело да се работи, но ще видим какво ще направи .
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190423_155349.jpg
Прегледи:1
Размер:789.4 КБ
ID:5813272
                      Прикачени файлове
                      Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

                      Коментар


                      • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                        Ама снимай и детайлите , да видим как излизат ъглите .
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                          Брейй..Браво! Ма тя не режеше.ли.с някъв "loop" или там както беше?Аз съм го пробвал работи си...И далаверата с рязането в режим "гаудж" е много добра! ...Владо с какъв източник е тая машинария? Изглежда много масивна...

                          Коментар


                          • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                            Този тип рязане не е ли за лазер? Лазерите вече не са много скъпи..
                            Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                            Коментар


                            • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                              А какво общо има източника с това дали можеш да режеш панделки или не? Все си мисля че където рутера премести горелката, там ще е среза.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                                Ами детайл .... да,ама утре че май нямам снимки. Иначе просто е с идеални ъгли така,смятам се досещате.
                                А източниците, се различават по това, че изгубвайки детайла в "керф" или ряз повечето гаснат.Някои от другите не гаснат, но пък си свалят изхода Арк Ок защото основната дъга преминава в дежурна и тока през датчика на хол е само около 5А и така пък машината спира.В моя случай, сигнала Арк Ок се генерира от ТНС контролера и така ако източника не гасне всичко си продължава.
                                Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X