Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

    Алуминий не се ли заварява с променлив ток? Доколкото знам, при аргоновите апарати е така.
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

      Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
      Алуминий не се ли заварява с променлив ток? Доколкото знам, при аргоновите апарати е така.
      Да, при ВИГ метода за Алуминий трябва променлив ток.
      Това е установена технология за която всичко е ясно.
      Не така обаче е с телоподаващите. Поне за мен има доста неизвестни във връзка с техните възможности.
      С абсолютна сигурност Кемпи имат телоподаващо което много успешно заварява Алуминий, но и цената е колкото на един добре подготвен джип.

      Коментар


      • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

        Когато купувах трифазното телоподаващо от Харко,ми казаха че може да заварява и алуминий-за целта закупих тефлонов шланг(всъщност само пружинката която води телта вътре в шланга се сменя),но така и не съм пробвал да заварявам алуминии.Трябва и аргон.
        Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

        Коментар


        • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

          Андро има аргон. За тефлона на шланга ще проверя. То така или иначе е добре да има. И черната тел ще върви по-лесно.

          А нямаш си на представа колко по лесно върви по шланга хлъзгавата неръждаема тел, в сравнение с черната. Направо се облещих. Почти никакво усилие. Като освободих водача, да да върна телта малко, че при прокарването и прекалих, и излезе с 20-ина сантиметра, почти не приложих сила върху ролката.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

            За да заварявате алуминий, си трябва алуминиева тел. Това е ясно. Но алуминият е мек метал, и от натиска на притискащата ролка телта се смачква, и трудно върви през контактната дюза. Това се отразява зле на работата на ЦО-то. Решение-при стоманените телове се намалява силата на притискане, за да не се сплесква телта, но така пък почва да боксува, и не върви през шланга. Истинското решение, е телоподаващо с два чифта ролки, а има и с четири. Всяка двойка ролки се "охлабва", но всичките заедно успяват да осигурят нужното сцепление, и да избутат телта през шланга. Трябва си аргон, той "гори", и вдига доста висока температура, а тя пък е нужна за да се поддържа температурата на ваната-алуминият е един от най-добрите проводници на топлина.
            Относно заваряването на неръждавейка-по-добри резултати се постигат с използването на газова смес за заваряване, при нас ползваме аргон с добавни 4 % кислород. А преди-80% аргон и 20 % въглероден двуокис.
            За мен е по-лесно постигането на провар на неръждавейка, отколкото на черна ламарина, въобще, на неръждавейката съм определено по-добър, пък и шевовете стават по-красиви.
            Андро, впечатлениети ти за здравината на шевовете направени с ЦО, са грешни, да знаеш. Ако знаеш какви отговорни заварки се работят... Но това е всеобщото мнение на гаражните "майстори", работещи със слаби машинки, годни само за кърпене на изгнили коли. Ако някой все още е на обратното мнение, да намери фирма, дето работят с големи машини, и по-дебела тел, и да види за каква вана и какъв ампер става въпрос.
            А инверторните токозахранвания са за любителска работа. Я си представете да топите по една ролка тел на ден(15 кг), без да се спира за охлаждане... Истината е трифазен трансформатор, изправител, и по-голям дросел, но и без него става-при нас има няколко машини, които са скопени, т.е. няма никакъв дросел, но си работят добичетата.
            Айде, стига съм писал, ако има въпроси питайте, казвам без полиция
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

              Майка ми работи в "Крамекс",бившия краностроителен завод "Хр.Смиренски",там телоподаващите са по 400 и нагоре ампера и трансформатора е отделно от телоподаващото.Заваряват доста отговорни конструкций.
              Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

              Коментар


              • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                За да заварявате алуминий, си трябва алуминиева тел. Това е ясно. Но алуминият е мек метал, и от натиска на притискащата ролка телта се смачква, и трудно върви през контактната дюза. Това се отразява зле на работата на ЦО-то. Решение-при стоманените телове се намалява силата на притискане, за да не се сплесква телта, но така пък почва да боксува, и не върви през шланга. Истинското решение, е телоподаващо с два чифта ролки, а има и с четири. Всяка двойка ролки се "охлабва", но всичките заедно успяват да осигурят нужното сцепление, и да избутат телта през шланга. Трябва си аргон, той "гори", и вдига доста висока температура, а тя пък е нужна за да се поддържа температурата на ваната-алуминият е един от най-добрите проводници на топлина.
                Относно заваряването на неръждавейка-по-добри резултати се постигат с използването на газова смес за заваряване, при нас ползваме аргон с добавни 4 % кислород. А преди-80% аргон и 20 % въглероден двуокис.
                За мен е по-лесно постигането на провар на неръждавейка, отколкото на черна ламарина, въобще, на неръждавейката съм определено по-добър, пък и шевовете стават по-красиви.
                Андро, впечатлениети ти за здравината на шевовете направени с ЦО, са грешни, да знаеш. Ако знаеш какви отговорни заварки се работят... Но това е всеобщото мнение на гаражните "майстори", работещи със слаби машинки, годни само за кърпене на изгнили коли. Ако някой все още е на обратното мнение, да намери фирма, дето работят с големи машини, и по-дебела тел, и да види за каква вана и какъв ампер става въпрос.
                А инверторните токозахранвания са за любителска работа. Я си представете да топите по една ролка тел на ден(15 кг), без да се спира за охлаждане... Истината е трифазен трансформатор, изправител, и по-голям дросел, но и без него става-при нас има няколко машини, които са скопени, т.е. няма никакъв дросел, но си работят добичетата.
                Айде, стига съм писал, ако има въпроси питайте, казвам без полиция
                Къде се загуби бе пич.
                Сега, дай да се уточниме. Както казах по преди, след като пробвах 200А инвертор, който работи на 160А на 100% и след като разбрах от теб че заварявате бойлери с телоподаващи, самия аз казах че променям мнението си за възможностите на тази все по динамично развиваща се технология. Отделно от това когато купувах моя ТИГ инвертор, изискването ми беше освен ръчното електродъгово заваряване, да може на ВИГ метода да заварява и алуминий. Тогава от Кемпи ми предложиха телоподаващо което безкомпромисно заварява алуминий, и още тогава започнах да проумявам че бъдещето на заваряването на закрито е в тази технология. Най малко защото е по лесно и по бързо от ВИГ метода. Тук е мястото да уточня че става въпрос за масовото производство.Така че по този въпрос вече сме на едно мнение.
                Не съм съгласен обаче че истината е в трансформаторните телоподаващи. Помисли сам, инверторите изцяло изместиха трансформаторите при ръчното електродъгово и ВИГ заваряване, и какви предимства имат това да се случи. Същото се отнася и за телоподаващите. Истината според мен е че все още истинските професионални инвертори са многократно по скъпи от обикновенните трансформатори с изправители, и това все още да се работи с тах е бюджетно решение.
                И при трансформаторните технологии, и при инверторите има клас професионални, и клас не толкова професионални, даже хоби машини.
                Жив и здрав и по често да се "чуваме".
                Последно редактирано от Аndro 160; 03-07-08, 20:40.

                Коментар


                • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                  Къде се загубих-жътва е сега... та имам 240 дка за жънене.
                  А, че новите технологии са по-скъпи е ясно дори на децата Ама нали винаги става въпрос за пари, та засега трифазното няма алтернатива в професионалната техника. Как ти се струва 500 ампера с инвертор. Ние имаме такива няколко, правим кръговите шевове на бийлерите с тях. Айде, да речем, че 500 А са рекламна изцепка, все до 400-450 А ще го докарат. Не, че ги ползваме до такъв ток, но си е респектираща машина. С водно охлаждане на ръкохватката, двойни ролки, телоподаващото отделно от "майката", с "пъпна връв" от 10 метра, отделно шланга, кабела за масата може да се включва в трин отделни гнезда, съответно за тел 1мм, 1.2мм, 1.6мм. Въобще професионална техника... Само дето с тях работят супернепрофесионалисти-последният който назначиха, като го питахме какво е работил каза-аааа, аз цял живот подир Овците бягам... А на мен, като се оплаках, че машината ми не работи добре, даже им посочих вероятната причина, ми връчиха най-старата машина във фирмата-един Lincoln electric, 280 А, наистина стар, но само по външния вид, по изработката си личи, че е маркова техника, и на истина е такава. Поне на 7-8 години е, но работи отлично. Ама на табелката отзад пише "Fabrique au France"...
                  А относно kemppi-Най-доброто в заваряването, поне, това което аз съм виждал. А мотото им е The joy of welding, няма какво да добавиш. Наистина е удоволствие!
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                    Къде се загубих-жътва е сега... та имам 240 дка за жънене.
                    Дето се казва "ден година храни".
                    Спорна жътва!

                    Коментар


                    • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                      Всъщност, тъй като съм наясно с това какво има и в едните и в другите устройства, мога най-отговорно да заявя че инверторите имя някои предимства, дето няма как да се постигнат с обикновен траф.

                      Всъщност, колкото и да е невероятно, същите, от които си куихме аз и Андро, правят и 500А/60% трифазни инвертори. Пак с отделно телоподаващо. С една или 2 ролки, и със зацепени ролки - телта бутат и двете притискащи телта ролки. Зацепени са помежду си със зъбни колела. При двойното се получават общо 4 бутащи ролки.

                      При инверторите обще взето няма значение дали са трифазни или монофазни. Просто от един ампераж нагоре излиза по-изгодно и по-евтино да се правят трифазни. Входния ток, дърпан от мрежата става 3 пъти по-малък, както и някои други интересни нещица. Входното напрежение става по-голямо, и това води до по-малки загуби в електронните елементи на силовата част, комутираща входното напрежение.

                      При обикновените трансформаторни, разликата между трифазни и монофазни е огромна, и по въпроса обще взето нищо не може да се направи много малко.

                      Всъщност, има вариант на същото устройство като нашите, но трифазено изпълнение. Цялата електроника вътре е същата, а има разлика само във входящата част и високочастотния траф вътре, понеже работи на по-високо напрежение. По тоя начин загубите по различните елементи стават по-малки, и същата машинка започва да работи вместо 200А/60%, на 250А/60%. Разликата в цената е съвсем малка.

                      За самия процес на заваряване съм далеч от мисълта че мога да ти давам някакъв акъл. По-скоро мога да науча много неща от хора като теб, изкарващи си дълго време хляба с това, и все още имащи хъс и обичащи си професията.

                      Класически трафове се използват все още общо взето по няколко причини:
                      - В общия случай са по-надеждни и непретенциозни - вътре почти няма какво да изгори.
                      - В общия случай са по-евтини.
                      - Доказала се през годините техника, и много хора предпочитат да си работят на нея.
                      - Може да се сервизират от всеки средностатистически електротехник. Импулсни устройства от тоя род в България почти няма кой да поправя, и съответно се искат неоправдано много пари. За да се прави успешно се изискват сериозни познания точно в областта на импулсните устройства, а тия кадри масово вече се изнесоха в чужбина, защото навремето останаха без работа. Самия факт че няма кой да направи чисто българска разработка, е достатъчно красноречив. В Струна дори се учудиха че такова чудо съществува, тежи само 25 кила, и наистина работи с тия параметри. Било голяма рядкост. А всъщност от гледна точка на електрониката, точно телоподаващо се прави по-лесно от ВИГ и РЕДЗ.

                      И всъщност тия причини са съвсем разбираеми. При мен обаче водещото беше компактността. И затова се навих да рискувам и да се пробвам с въпросната машинка. Абсолютно невъзможно физически е да се направи монофазно или трифазно трансформаторно телоподаващо, работещо на 200А/60%, тежащо 25 кила (а реално може да се докара дори до 15-ина, без това изобщо да му се отрази на качествата), което да съм в състояние сам да пренеса и натоваря в малкия багажник на колата ми (шкода фабия шечбек), барабар с бутилката, маската, телта, работните дрехи, и куп други боклуци, че и да ми остане място.

                      Сега, далеч съм от факта че е върха на сладоледа. Това си е чисто любителска техника, но е на светлинни години от обикновените любителски телоподаващи, с поне близки параметри.

                      Човече, бях пипал телоподаващо преди 15 години в техникума, и то за около 2 часа. Като се пробвах на това се учудих сам от себе си какви неща могат да се правят, от напълно неопитен човек. Неръждавейка не бях пипал през живота си. Оказа се че и с това се справям някак.

                      Всъщност имам и малко въпросчета, и ще съм ти много благодарен ако успееш да ме светнеш по въпроса, а именно:
                      До тук съм пробвал CO2 и чист аргон. Сам видах разликата в горенето на дъгата, и изобщо в работата на цялата система. Та въпросите са общо взето 2:

                      - има смеси Аргон+CO2, най-често се споменава Аргон+15-25% CO2. До какво води това, и какво се цели? Какво се работи с такава смес, и изобщо какво се постига?

                      - както горе спомена - смес на Аргон с 4% кислород (което вече не бях чувал). С това какво се работи, и каква е разликата с предното като работа, дъга, и здравина на заварката?

                      Това е поредното нещо по което се запалих, и докато не разуча поне основните неща, няма да мирясам. Болестта е нелечима - просто съм си такъв чишит. А информацията от първа ръка е най-ценна.

                      Предварително благодаря.

                      ПП: Егати поста се получи. Пак съм откачил нещо.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Всъщност, тъй като съм наясно с това какво има и в едните и в другите устройства, мога най-отговорно да заявя че инверторите имя някои предимства, дето няма как да се постигнат с обикновен траф.

                        Всъщност, колкото и да е невероятно, същите, от които си куихме аз и Андро, правят и 500А/60% трифазни инвертори. Пак с отделно телоподаващо. С една или 2 ролки, и със зацепени ролки - телта бутат и двете притискащи телта ролки. Зацепени са помежду си със зъбни колела. При двойното се получават общо 4 бутащи ролки.

                        При инверторите обще взето няма значение дали са трифазни или монофазни. Просто от един ампераж нагоре излиза по-изгодно и по-евтино да се правят трифазни. Входния ток, дърпан от мрежата става 3 пъти по-малък, както и някои други интересни нещица. Входното напрежение става по-голямо, и това води до по-малки загуби в електронните елементи на силовата част, комутираща входното напрежение.

                        При обикновените трансформаторни, разликата между трифазни и монофазни е огромна, и по въпроса обще взето нищо не може да се направи много малко.

                        Всъщност, има вариант на същото устройство като нашите, но трифазено изпълнение. Цялата електроника вътре е същата, а има разлика само във входящата част и високочастотния траф вътре, понеже работи на по-високо напрежение. По тоя начин загубите по различните елементи стават по-малки, и същата машинка започва да работи вместо 200А/60%, на 250А/60%. Разликата в цената е съвсем малка.

                        За самия процес на заваряване съм далеч от мисълта че мога да ти давам някакъв акъл. По-скоро мога да науча много неща от хора като теб, изкарващи си дълго време хляба с това, и все още имащи хъс и обичащи си професията.

                        Класически трафове се използват все още общо взето по няколко причини:
                        - В общия случай са по-надеждни и непретенциозни - вътре почти няма какво да изгори.
                        - В общия случай са по-евтини.
                        - Доказала се през годините техника, и много хора предпочитат да си работят на нея.
                        - Може да се сервизират от всеки средностатистически електротехник. Импулсни устройства от тоя род в България почти няма кой да поправя, и съответно се искат неоправдано много пари. За да се прави успешно се изискват сериозни познания точно в областта на импулсните устройства, а тия кадри масово вече се изнесоха в чужбина, защото навремето останаха без работа. Самия факт че няма кой да направи чисто българска разработка, е достатъчно красноречив. В Струна дори се учудиха че такова чудо съществува, тежи само 25 кила, и наистина работи с тия параметри. Било голяма рядкост. А всъщност от гледна точка на електрониката, точно телоподаващо се прави по-лесно от ВИГ и РЕДЗ.

                        И всъщност тия причини са съвсем разбираеми. При мен обаче водещото беше компактността. И затова се навих да рискувам и да се пробвам с въпросната машинка. Абсолютно невъзможно физически е да се направи монофазно или трифазно трансформаторно телоподаващо, работещо на 200А/60%, тежащо 25 кила (а реално може да се докара дори до 15-ина, без това изобщо да му се отрази на качествата), което да съм в състояние сам да пренеса и натоваря в малкия багажник на колата ми (шкода фабия шечбек), барабар с бутилката, маската, телта, работните дрехи, и куп други боклуци, че и да ми остане място.

                        Сега, далеч съм от факта че е върха на сладоледа. Това си е чисто любителска техника, но е на светлинни години от обикновените любителски телоподаващи, с поне близки параметри.

                        Човече, бях пипал телоподаващо преди 15 години в техникума, и то за около 2 часа. Като се пробвах на това се учудих сам от себе си какви неща могат да се правят, от напълно неопитен човек. Неръждавейка не бях пипал през живота си. Оказа се че и с това се справям някак.

                        Всъщност имам и малко въпросчета, и ще съм ти много благодарен ако успееш да ме светнеш по въпроса, а именно:
                        До тук съм пробвал CO2 и чист аргон. Сам видах разликата в горенето на дъгата, и изобщо в работата на цялата система. Та въпросите са общо взето 2:

                        - има смеси Аргон+CO2, най-често се споменава Аргон+15-25% CO2. До какво води това, и какво се цели? Какво се работи с такава смес, и изобщо какво се постига?

                        - както горе спомена - смес на Аргон с 4% кислород (което вече не бях чувал). С това какво се работи, и каква е разликата с предното като работа, дъга, и здравина на заварката?

                        Това е поредното нещо по което се запалих, и докато не разуча поне основните неща, няма да мирясам. Болестта е нелечима - просто съм си такъв чишит. А информацията от първа ръка е най-ценна.

                        Предварително благодаря.

                        ПП: Егати поста се получи. Пак съм откачил нещо.
                        Коргон, ,старгон и други газови смеси в различни проценти Аr и CO2 се ползват за повишавене на защитата и съответно качеството на заварката при заваряване на черни метали и някой алуминиеви сплави ,за заварка на неръждавейка , алумин и сплавите му се ползва Аргон вече почти никой не ползва само CO2 за заваряване с телоподаващи устройства особено в производствен процес!
                        И аз не съм чувал за смес на Аргон с кислород !?
                        В по горните постове става въпрос за заварка на алумин с телоподаващо освен че ролките е желателно да са четири а ми е желателно да са с така наречената U образна форма т.е ръбовете на канала са по тъпи за да не се деформира меката алуминиева тел.
                        За заварка на алумин с телоподаващо се изкисква самата машина да има такава възможност обикновено импулсното заваряване се ползва за заварка на алумин а професионалните машини имат опции за заварка на различни сплави на алумина както е и необходимо да се ползва и различни телове със съответните проценти на примеси към алумина за качествена заварка.Единственото предимство на заварката на алумин с телоподаващо е че тя става три пъти по бързо от заварката по TIG метода но качесвото по TIG метод и с пъти по добро от заварката с телоподаващо затова заварка с телоподаващо е по подходящ да се ползва при промишлени условия където се изисква по голяма производителност.

                        Коментар


                        • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                          Ето и малко информация за защитните газови смеси използвани за заваряване !Е инфото е на руски но поради липса на бг информация и това е ценно!
                          Ниастина има смес на Ar + O2 и тройна смес Ar + CO2 + O2 но така и не пише за какво точно се ползва !


                          Сварка в среде смесей защитных газов сегодня применяется практически для всех металлов, включая углеродистую сталь, алюминий, медь, нержавейку и титан. Сроки хранения фруктов могут быть увеличены за счет создания в месте хранения модифицированной среды. .
                          Сварочные газовые смеси на основе аргона применяются для полуавтоматической и автоматической электродуговой сварки.
                          Высокий уровень потерь электродного металла на разбрызгивание, значительные трудозатраты на зачистку брызг в районе шва и околошовной зоне, проблемы формирования сварного шва и обеспечения определенного уровня его усталостной прочности, а также плотности не удовлетворяет сварочное производство при сварке плавящимся электродом в среде углекислого газа (СО2). Одним из путей ослабления и устранения недостатков сварки плавящимся электродом в среде СО2 - замена СО2 защитными газовыми смесями на основе аргона. Пригодными для решения широкого круга технологических задач могут быть смеси следующего состава: Ar + O2 ; Ar + CO2 ; Ar + CO2 + O2.

                          Преимущества этих смесей перед традиционной защитной средой двуокиси углерода или чистого аргона:
                          • увеличение количества наплавленного металла за единицу времени, производительность сварки по сравнению с традиционной (в защитной среде СО2,) увеличивается в два раза;
                          • увеличение глубины провара шва, повышает его плотность, что в конечном итоге увеличивает прочность свариваемых конструкций;
                          • снижение потерь электродного металла на разбрызгивание на 70-80%;
                          • снижение количества прилипания брызг (набрызгивания) в районе сварного шва и, следовательно, уменьшение трудоёмкости их удаления;
                          • повышение стабильности процесса сварки;
                          • улучшение качества сварного шва: снижение пористости и неметаллических включений;
                          • уменьшение зоны термического влияния, вследствие этого - уменьшение коробления конструкции;
                          • сокращение потребления электроэнергии и материалов на 10-15%;
                          • лучшие условия труда (значительно меньшее количество дыма, сварных аэрозолей сохраняют здоровье сварщика и позволяют ему длительное время работать с большим вниманием).
                          • экономия средств (стоимость газа составляет лишь небольшую часть общего объёма затрат на сварку).
                          Eто още какво открих :
                          ЗАЩИТНЫЕ ГАЗЫ И ГАЗОВЫВЕ СМЕСИ ДЛЯ СВАРКИ


                          Сварочные смеси применяются в качестве защитного газа при сварке цветных металлов и различных марок сталей аппаратами с плавящимся электродом в среде защитного газа. Помимо углекислоты и аргона состав смесей может включать водород, гелий, кислород и другие газы.


                          ГАЗОВАЯ ДУГОВАЯ СВАРКА

                          Основными газами, применяемыми для дуговой газовой сварки, являются:
                          Аргон (Ar)
                          двуокись углерода (CO2)
                          гелий (Не)
                          аргон-гелий (Ar-He)
                          двуокись углерода-гелий-аргон (CO2+He+Ar)
                          аргон-кислород (Ar+O2)
                          аргон двуокись-углерода (Ar+CO2)
                          двуокись углерода-кислород-аргон (CO2+O2+Ar)
                          двуокись углерода-азот-аргон (CO2+N2+Ar)

                          ГАЗОВАЯ ДУГОВАЯ СВАРКА ВОЛЬФРОМАВЫМ ЭЛЕКТРОДОМ

                          Для дуговой сварки вольфрамовым электродом применяются следующие газы и газовые смеси: аргон (Ar)
                          гелий (Не)
                          аргон-гелий (Ar-He)
                          аргон-водород (Ar-H2)

                          СВАРКА ПОРОШКОВОЙ ПРОВОЛОКОЙ

                          Для сварки порошковой проволокой применяются следующие газы и газовые смеси: двуокись углерода (CO2)
                          аргон-кислород (Ar+O2)
                          аргон-двуокись углерода (Ar+CO2)

                          ПЛАЗМЕННАЯ ДУГОВАЯ СВАРКА

                          Для плазменной дуговой сварки применяются следующие газы и газовые смеси: аргон (Ar)
                          гелий (Не)
                          аргон-гелий (Ar-He)
                          аргон-водород (Ar-H2)
                          Вече става ясно че аргон-кислород (Ar+O2) се използва за прахово наваряване !
                          Последно редактирано от andro6; 07-07-08, 20:55.

                          Коментар


                          • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                            Всъщност, както пише и в текста, сега се сещам че като заварявахме с аргон, пръщеше много по-малко, демек не хвърляше толкова искри. И с CO2 понякога се получава на места нещо като шлака в малки количества, която после при изстиването си пада сама. С аргона и това го нямаше. Но това може и да е било от неръждавейката, а не от ЦО-то.

                            Обаче пък с аргон беше по-трудно да му се докара режима. Или по-точно имаше по-тесен сежим на работа. С CO2 търпи много по-големи отклонения (в случая на волтажа), без това да се отразява твърде много на работата.

                            И с аргона го докарахме да работи, но докато аз заварявах, Андро въртеше копчето, и така, докато не сработи както трябва. И като заработи, и заварката си влезе на мястото, и по-гладка стана.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                              Първоначално публикуван от andro6 Преглед на мнение
                              ...Вече става ясно че аргон-кислород (Ar+O2) се използва за прахово наваряване !
                              Както и за газово-дъгово заваряване. Пак го пише в текста. Демек MIG/MAG. MIG-a е заради аргина, а MAG-а заради кислорода.

                              Мерси за информацията.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                                Чета в сайта на Lincoln electric разни интересни неща, а именно:

                                Алуминий се заварява с чист аргон.

                                Неръждавейка се заварява с аргон+1-2% кислород, или Хелий+7.5% аргон+ 2.5%CO2.

                                Може и с аргон+СО2, но СО2-то, когато е по-голям процент, влияе на корозоустийчивостта на заварката при многопасово завяряване.

                                За заварка с трансфер при късо съединение (нашия случай) дават най-правилната смес че е Хелий+7.5% аргон+2.5%CO2.

                                Страницата за неръждавейка е тук: http://www.lincolnelectric.com/knowl.../migweldss.asp

                                А за алуминий тук: http://www.lincolnelectric.com/knowl...compactmig.asp


                                Има и други интересни нещица за гледане.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X