Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

    Мойто дойде!!!

    След работа заминавам на село да го разучавам. Вече всичко е в наличност - бутилка, вентил, маска, тел, и самия апарат.

    Редуцир вентила ми е с часовник и съчма. Има и електрически подгревател.

    Ето и първите въпросчета:
    1. Кога има смисъл да включвам подгревателя (той е на 36 волта, и си има контакт за него на гърба на апарата)?
    2. С какъв дебит (л./мин.) при какъв ток се работи?
    3. Имам телове 0.6 и 0.8. До какъв ток и каква дебелина на заваряваните детайли мога да работя с 0.8?
    4. Телоподаващото поддържа до 1.2мм. За какво би ми потрябвал по-голям диаметър на телта от 0.8? Ясно е че трябва за големите тоци, но каква е разликата между тънка тел и по-бързо подаване, и дебела тел с по-бавно подаване.
    5. Апарата има регулация по волтаж и ампераж. Още не съм разучил как точно действа, но не мога да разбера защо е отделна? Повечето, които съм виждал имат една-единствена настройка, и тя обикновено е на волтажа. Наясно съм че от волтажа и подаването зависи дължината на дъгата, но защо са набутали и ампеража като настройка?
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #77
      До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

      Ми значи, когато направиш подаването по-бързо и не увеличиш ампеража, телта почва да ти избутва ръкохватката, просто силата на тока не може да стопи толкова бързо подадената тел от машината, а пък ако е малко подаването, започва телта да лепне за медната дюза, защото пък силата на тока е много голяма, пък подаването на телта е малко и самата тел изгаря още във въздуха, при което по-бързо се прецаква дюзата.
      Иначе на нащо с 0.8 спокойно съм перкал на макс. (150А по данни) и си го лее много добре (не си представям ако го хване професионалист какво шевове ще прави). А за 1,2 нямам наблюдения, защото нащо му слагаме само 0.8. Но сигурно при по-дебели заварки ще е по-лесно и добро наслояването с 1,2 от колкото с 0.8, поне така си мисля де.
      А за литрите в минута, си е според дюзата... май е към 5-6л/мин или поне за аргона е горе доло толкова. Но то с еусеща, когато е малко газта нямаш хубава сваримост и повече почва да пръска и пръщи. за това увеличи повече и постепенно намалявай докато почне да не работи със света, и тогава ще знаеш къде ти е минимума за добра работа за да си увеличаваш от него на горе
      До сега не мях чувал за подгревател на редусир вентил, явно ги правят, че като заваряваш с по-голям дебит и повече време, започва да замръзва самият редуцир (даже и от вънка с еполучава среж) и това би трябвало да предотвратява замръзването
      Последно редактирано от Ivanko; 12-06-08, 19:25.
      Моите снимки...
      https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
      https://500px.com/ivankoo

      Коментар


      • #78
        До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

        Вентила не става. "Пишката" му е по-дебела и не влиза в дупката на крана на бутилката.

        В спецификациите на вентила за входа пише G5/8-14.

        Явно са различни стандарти. Иначе резбарта е същата. Просто не влиза - по-дебел е.

        Някой да знае нещо по въпроса? И мога ли от някъде да намера преходник? Или пък да се изработи цялата входна тръбичка - тя е на резба и в тялото на вентила, и може да се отвие.

        ъъъ... или пък някъде да продават готови преходници, или входни тръбички за нашия стандарт?
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #79
          До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

          Ми мисля, че ако ги закараш и двете на струраг да си ги премери както той си знае, би могъл да ти изработи преходник от фосфорен бронз (май от такъв се правеха подобни детайли) Друг е въпроса дали ще е здраво толкото фабричното, но според мен няма да има проблеми, все пак след работа с апарата, се затваря крана и се отвара пак при работа

          П.П. Пък може и да се продават направо готови преходници из магазините

          П.П.П. До колкото намирам в гугъла, това G5/8-14. излиза, че е аз аргон, ама друг е въпроса, дали бутилката на аргона е с такава резба както на СО-то
          Моите снимки...
          https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
          https://500px.com/ivankoo

          Коментар


          • #80
            До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

            За подгряването - сега виждам че в книжката пише:

            Входящ газ: CO2 втечнен газ.

            Вероятно значи че може да работи и с течната фракция - при бутилки със сонда - като от пожарогасител. Тогава и самото изпаряване става в самия вентил, и сигурно затова иска подгревател. Не знам дали е така, но не намирам друго обяснение.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #81
              До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

              Честито, със здраве да го ползваш!
              Другата седмица ще го пробваме.
              Какъв е този винтил, откъде го взе.

              Коментар


              • #82
                До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                Дойде си с него. С манометър за налягането и съчма за дебита.

                И нагревател за 36V 150W. На гърба на машинката си има контакт, в който се включва.

                Утре сътринта ще мина през Струна да видя какво имат.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #83
                  До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                  и моята играчка вече е при мен
                  още в сряда се здобих с нея ,но днес се добирам до компа
                  взех си и бутилка, под наем с 25 кг въглерод
                  наемът на месец е 2 лв
                  Прикачени файлове
                  "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

                  Коментар


                  • #84
                    До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                    това е винтилат ми ,
                    а някой може ли да ми каже за какво е този другият отвор на втората снимка
                    а и имам един друг въпрос , маркучът ми доиде къс ,мога ли да сложа шлаух за въздух , издържа на 10 атмосвери
                    Прикачени файлове
                    "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

                    Коментар


                    • #85
                      До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                      Честито Камене, със здраве да го ползваш.
                      Втория отвор е за втори манометър за работното налягане, което ако не се лъжа трябва да е около 8-12 Atm.

                      Коментар


                      • #86
                        До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                        Първоначално публикуван от Камен Калчев Преглед на мнение
                        това е винтилат ми ,
                        а някой може ли да ми каже за какво е този другият отвор на втората снимка
                        а и имам един друг въпрос , маркучът ми доиде къс ,мога ли да сложа шлаух за въздух , издържа на 10 атмосвери
                        Честито и от мен.
                        Ако искаш да нямаш грижи, най-добре си купи маркучи от магазин за газова и заваръчна техника. По спомен имаше такъв на Пиротска в София, или на Цар симеон. Купувам съм маркучи от там, но беше отдавна и съм забравил.

                        Днес и аз си купих друг редуцир вентил. С 2 часовника. Работното му налягане на прима виста е около 5 атмосфери, но не можах да си поиграя достатъчно, за да разбера със сигурност. Има 2 скали - едната е за налягане, а другата за литри в минута.

                        Андро, днес ходих до Струна. Имаха 4 чишита:
                        - с един часовник само за работното налягане/литри в минута
                        - такъв с 2 - налягане в бутилката и работно налегане/литри, пускащ до 20л/мин
                        - пак с 2 часовника, но по-голям - до 32л/мин
                        - със манометър за налягането в бутилката и колба със съчма за литрите в минута - като моя, дето си дойде с телоподаващото, но без нагревател. Казаха че била най-прецизен, но трабва колбата да седи във вертикално положение, и да се пази повече, защото е по-чуплив.

                        Взех си малкия с 2 манометъра. Италиански. 50лв. За налягане в бутилката ми показва някъде 50 атмосфери, а за работно - 5 атмосфери.

                        Видях каква е разликата между него и "оригиналния". Баща ми ще занесе двата на стругар, който ще си вземе размерите и ще ми направи нужната входна тръбичка. В книжката на "оригиналния" пише че изходното му налягане е 3.5 +/- 0.5 атмосфери. Дебита се управлява от кранче на изхода. Явно принципа на работа е такъв, че литрите в минута зависят от това колко е отворен изходния кран, тъй като нялагането е константно. Като се видим ще донеса и двата да ги разгледаш.

                        Пуснах машинката, пробвах, обаче много пръщеше. Сега чак се усещам че не продухах шланга с CO2, и затова е пръщяло - просто още не е бил стигнал CO2 до шланга.

                        Майка ми ми беше изпрала работните дрехи, и с това си останах за днес. .

                        ПП: Сега видях че неговия е само за литрите в минута. Няма манометър за налягането в бутилката.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #87
                          До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                          Да бе, прав си, и аз сега го видях.
                          Моя го държа между 8 и 12 на черната скала.

                          Коментар


                          • #88
                            До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                            Еми това е някъде около 5-6 литра в минута. В Струна ми споменаха същото.

                            Лека нощ, че утре пътуване ме чака...
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #89
                              До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                              в реко като правихме теста ми казаха работното налягане на закрито да го държа на 6 атм, а на открито според заварката , да гледам и да повдигам по малко
                              андро , манометърът който е на моя винтил ,, не е ли за работно ,а отвора за такъв дето показва колко налягане има в бутилката
                              "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

                              Коментар


                              • #90
                                До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                                Да така е, за работно е.
                                Навън като работиш може малко да го увеличаваш. Също така трябва да му пазиш завет от вятър и течение, издухва защитния газ.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X