Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

    niakoi zavarchik chete li tova , da go pitam neshto

    Коментар


    • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

      Първоначално публикуван от omorfulis Преглед на мнение
      niakoi zavarchik chete li tova , da go pitam neshto
      Като за начало, добре дошъл, НО:

      1. Тук се пише на кирилица, с което сте се съгласили при регистрацията. Всякакви оправдания от сорта на "на компютъра ми не е инсталирана" и подобни отдавна не хващат дикиш. На ВСЕКИ компютър с достъп до интернет (който очевидно имате), кирилица се инсталира за 2 минути.
      2. Тук се пише грамотно. Чат-пат се използват дори препинателни знаци, с което също сте се съгласили при регистрацията. Помага.
      3. В българстата азбука няма букви "4", "6" и други такива.
      5. Все пак не е лошо да четете това, с което се съгласявате. Не само тук, а по принцип. Иначе рискувате да попаднете в най-малкото неудобни ситуации. Това тук за сега е дреболия, но друг път може да се окажете твърде изненадан.

      Никой не е длъжен да си губи времето да разгадава маймуницата, на която пишете. Тук маймуни няма, та ни е по-трудно. Имаме прекрасен език и азбука. Тук се стремим да ги уважаваме и съхраняваме.

      И не на последно място, чете ви всеки участвал до тук в темата. В този аспект въпросът ви е малко безсмислен.

      Питайте, на кирилица, грамотно и разбираемо, и кой с каквото може ще помага. Желаещи да помогнат на всеки има достатъчно в този форум.

      Надявам се да резберете че не се заяждам. Това просто са правилата тук. И спазваки ги, е по лесно на всички.

      Успех. И се надявам да продължите да пишете/четете във форума и занапред.

      Всичко добро.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

        Колега, пиши на български и питай смело. Дори и да не сме компетентни да ти отговорим, поне ще ти дадем идея къде да търсиш решение на проблема ти. Отговор винаги има, стига да знаеш как и къде да попиташ....
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

          Вчера видях нещо съвсем икономично, но ме притесняват характеристиките му. Дали изобщо ще върши работа, или само ще плюе и залепва, подобно на 100-амперовия си електроженен събрат?
          Прикачени файлове

          Коментар


          • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

            Питай ги дали може да се пробва.

            Коментар


            • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

              Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
              Питай ги дали може да се пробва.
              +100

              Пробвай. Ако ти хареса и прецениш че ще ти върши работа - взимай. Ама го натовари да позагрее, защото там е критичния момент.

              Но все пак имай в предвид че цената не случайно е такава, та не очаквай чудеса.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                зящо се получават пръски при заваряването с телоподаващото? Тока или тела е причината?
                Andro Pajero ,ако имаш skype , може ли да ми го дадеш?
                Последно редактирано от omorfulis; 26-07-08, 11:01.

                Коментар


                • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                  Пич, не се разбира какво пишеш бе!
                  Тока е.

                  Коментар


                  • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                    зящо се получават пръски при заваряването с телоподаващото? Тока или тела е причината?
                    Andro Pajero ,ако имаш skype , може ли да ми го дадеш?

                    Коментар


                    • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                      Първоначално публикуван от omorfulis Преглед на мнение
                      зящо се получават пръски при заваряването с телоподаващото? Тока или тела е причината?
                      Andro Pajero ,ако имаш skype , може ли да ми го дадеш?
                      Малко съм скаран с компютрите (ползвам на сина и дъщерята), така че незнам, може и да имам.
                      Какво телоподаващо имаш?

                      Коментар


                      • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                        Първоначално публикуван от omorfulis
                        здрасти
                        по моя проблем някои може ли да ми каже нещо
                        Пръски,май се получават при слаб ток,също много гадно пръска като заваряваш поцинковани елементи.Та за да получиш отговор,требе да зададеш правилен въпрос.От значение са и скоростта на подаване на телта,и подготовката на детаилите(наличие на ръжда,покрития някакви).
                        Поиграй си с настроиките на апарата,прабвай как заварява в различни режими.

                        ПП прочети и тази тема http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=32909 ,има доста полезна информация.
                        Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                        Коментар


                        • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                          Пръски се получават от така нареченото "Електромагнитно духане" ... Получава се при работа в помещение с мощни източници на електромагнитно поле, като дори и собствения ти електрожен е източник на такова. Пръски се получават и при работа с по-голям ток от необходимия за детайла и електрода (телта). Пръски се получават и при работа с неподходящ електрод (тел) за заварявания материал... Пръски се получават и при дълга дъга и неподходящ ъгъл. Честно казано, и аз понякога не знам защо пръска ...... Факт е обаче, че при минимален ток за конкретната операция, къса дъга и подходящ електрод (почти) не пръска ....
                          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                          Неизвестен мъдрец

                          Коментар


                          • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                            Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                            ... Пръски се получават и при дълга дъга...
                            Абсолютно съм съгласен с казаното по горе от колегите.
                            От голямо значение е също с какво ПВ е, на колегата е 160А, тоест за да работи добре трябва да почива според ПВто.

                            Коментар


                            • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                              Твоето телоподаващо е рожба на доста сериозна фирма,според този каталог http://www.welding.euromarket-group....logue%20bg.pdf ,макар и да не срешнах този модел.Обаче,се съмнявам някои да може да ти даде конкретна и изчерпателна информация за нещо,което не е пипал на живо.
                              Тренирай,ще му свикнеш,манометъра за ниско налягане на моето телоповаващо е на 5-6,ако това ще ти помогне с нещо.
                              Последно редактирано от taran; 28-07-08, 19:28.
                              Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                              Коментар


                              • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                                Работи се с между 5 и 20 литра в минута. Колко точно зависи от условията, ампеража, позицията, дали е ветровито ако си навън, колко далече държиш ръкохватката, и сигурно още доста неща, къде свързани, къде не, със самото заваряване.

                                Аз най-често работя на 7-8, и ми е мирна главата до към 150А. Повече съл ползвал колкото да тествам.

                                Не бъркяйте налягане и дебит. Втория часовник е разграфен в литри в минута, или CFM (кубични футове в минута).

                                Да, манометър е, но скалата му е в литри в минута, а не в налягане. Отвора, през който излиза газа е с фиксирано сечение. Колко газ ще мине от там, зависи от налягането, което се регулира с врътката. Затова дори и когато няма течене на газ, манометъра пак отчита литрите в минута, които би пуснал ако се ползва.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X