Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

    Според това, дето гледам аз, ПВ-то му е 25% при 150А.

    А разликата е 300, щото пулсовете при TIG-а се правят само с електроника. При пулсовия МИГ/МАГ и самото телоподаващо има значение, а и пулсовете трябва да са синхронизирани с подаването, а честотата им зависи от скоростта на телоподаване.

    Ама както и да е. Мисълта ми беше за пулсов МИГ/МАГ. TIG-а, дето имам, още изобщо не съм го пробвал. Нямам ни електроди, ни аргон под ръка.

    Абе, майка плаче, грамофон свири. Все пак ако се отвори свободно време, ще пробвам да излъжа мойто с по един цифров потенциометър за напрежението, подаването и индуктивността , които ще си управлявам от компютъра като за начало. Ако има някакъв резултат, ще мисля за постоянно завинтена към оригиналната "магическа кутийка", отговаряща за това. Едва ли ще стане, но съм се навил да пробвам, предвид огромната разлика в работата и качеството на заварката, поне на външен вид.

    Андро, тая седмиця мисля някой ден да си поиграеме?

    Е те това е:
    http://www.proshop.bg/rw/items/22222...rgic-2700.html

    Ама цената много боли.
    Последно редактирано от sparkybg; 05-10-08, 21:51.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
      Когато учех теорията на заваряването, Петър Йотов(преподавателя) ни накара да си запишем в тетрадките с големи букви, и да го подчертаем: Здравината на шева се дължи 60% на предварителната подготовка на детайлите. Много правилно.

      Наистина кемпи е най-доброто. Мое мнение.
      С Петър Йотов 4 години бяхме колеги
      Що се отнася до Кемпито . Вярно - хубаво е . Но като се вземе предвид че инверторите са тенденция в производството на заваръчни машини , сериозните фирми в бранша няма да си оставят магарето в калта. Това е все едно да сравняваш Нокиа със Сони-Ериксон например .
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

        Объркал съм в предния ми пост ПВ-то е 25% както казва колегата sparkybg ,а не както съм написал аз.

        Коментар


        • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

          Колеги не знам дали е проблем с телоподаващтото или аз нещо не съм го нагласил като хората , но да ви кажа какво прави .
          Почвам да заварявам и както върви гладък шев изведнъж почва да прекъсва и да плюе за секунда две и пак тръгва добре
          "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

          Коментар


          • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

            Първоначално публикуван от Камен Калчев Преглед на мнение
            Колеги не знам дали е проблем с телоподаващтото или аз нещо не съм го нагласил като хората , но да ви кажа какво прави .
            Почвам да заварявам и както върви гладък шев изведнъж почва да прекъсва и да плюе за секунда две и пак тръгва добре
            Какво е телоподаващото? Инверторно, трансформаторно, монофазно, трифазно, какъв максимален ампераж и на какви проценти, на какъв ампераж и на с каква тел и газ го прави?

            Иначе, ще трябва да хвърляме боб.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

              редко скорпио170
              тел 0.8
              на 5, 6 степен скорост на тела между 4 и 5
              "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

              Коментар


              • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                Ако отдалечваш много дюзата и оставаш дълъг тел, така става при трансформаторните. Като им се изчерпа ПК то също.

                Коментар


                • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                  има снимка на 5 страница с параметрите
                  ами маи не отдалечавам ,
                  Мнимани вчера телта се завари за дюзата и в троян само в 1 магазин има дюзи , откачих цял следобед съм обикалял, докато намеря , за 1.10 изгорих нафта за 15 лв
                  "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

                  Коментар


                  • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                    Първоначално публикуван от Камен Калчев Преглед на мнение
                    редко скорпио170
                    тел 0.8
                    на 5, 6 степен скорост на тела между 4 и 5
                    Оставяй го да почива малко.

                    Коментар


                    • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                      интересно е че не винаги го прави , вчера заварях едни измислици от листове от ресьор на 6 стапен с 5 тел абсолютно никакви проблеми цвъркочи си идеално
                      "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

                      Коментар


                      • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                        ама то може да стане и на 1 сантиметър шев
                        "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

                        Коментар


                        • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                          Можеш профилактично да си мернеш мрежовото напрежение.

                          Иначе, като загрее, вътре става бъркоч. И сърцевината на трафа си смена характеристиките, и намотките си вдигат съпротивлението, и диодите работят малко по-иначе.

                          При не добър материал на намотките и не добре намотан траф, те стареят, И стават едни интересни нещица вътре, които с просто око не се виждат. Проявяват се главно при промяна на температурата.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                            Ам то на село някой път пада и на 180
                            "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

                            Коментар


                            • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                              С тия параметри такива амперажи са му много. На по малките степени прави ли така?

                              Коментар


                              • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                                Е какво се чудиш тогава?

                                То падне на 180, а и ти като го натовариш, пада и още. Отделно ако инсталацията не ти е съвсем каквато трябва, и от там пада. Премери и додето заваряваш какво става с него.

                                И единственото, което можеш да направиш, е да си пуснеш един силов контакт (има такива за 32 ампера - мноо яки), директно от чашките, през един 63А бушон. И от там кабел 6 квадрата, завършващ с хубав разклонител. Ефекта ще е потресающ. Казвам го от опит. Аз като пуснех плазмения резак, компресора спираше. Сега няма грижи.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X