Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

    усетух ги
    еи хора ама то било по различно от електрожена
    изложих се пред комшията, днес що желязо изхабих за проби ,ама му свиквам вече
    сега и от мен няколко въпросчета:
    -когато виждам телта че се прекъсва и става на едни топченца , предполагам че трябва да увелича подаването на тел, нали така
    - когато блъска ръката, намалям
    друго много ме притесни , не виждам къде завярям, по точно като доближа двете железа които ще заварям , и като почна , не виждам къде е процепа. май ще трябва да си взема по светло стъкло
    май задържам много време ръкохватката ,защото става доста дебел шев , май трябва по бързо да я изтеглям
    "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

    Коментар


    • #92
      До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

      еий забравих
      при по дълъг шев, телта и шева светват , нормално ли е или ми е малко газта
      "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

      Коментар


      • #93
        До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

        Първоначално публикуван от Камен Калчев Преглед на мнение
        еий забравих
        при по дълъг шев, телта и шева светват , нормално ли е или ми е малко газта
        Това не го разбрах.
        Значи заставаш перпендикулярно на съединението. Ако си десняк водиш от дясно на ляво, държиш съвсем малко отлепена дюзата под 90*, и главата така че да виждаш. Това е за хоризонтал, бордова и таван. Вертикала си е като при електродите.
        Оставяй малко луфт, и по здраво, и по се вижда.

        Коментар


        • #94
          До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

          Първоначално публикуван от Камен Калчев Преглед на мнение
          еий забравих
          при по дълъг шев, телта и шева светват , нормално ли е или ми е малко газта
          светва като при електрожен , зачервява се
          "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

          Коментар


          • #95
            До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

            Първоначално публикуван от Камен Калчев Преглед на мнение
            светва като при електрожен , зачервява се
            Нормално е,ако искаш да не загрява шева,прави го на "капки",но за плътен шев е нормално.
            Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

            Коментар


            • #96
              До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

              Първоначално публикуван от Камен Калчев Преглед на мнение
              в реко като правихме теста ми казаха работното налягане на закрито да го държа на 6 атм, а на открито според заварката , да гледам и да повдигам по малко
              андро , манометърът който е на моя винтил ,, не е ли за работно ,а отвора за такъв дето показва колко налягане има в бутилката
              В затворено помещение работното налягане може да бъде и 3 атм.
              Моите машини на толкова работят.Ако не се работи професионално
              забравяш кога си пълнил бутилката.

              Понякога газта е некачествена и магнитния клапан се пълни с някакви
              боклуци.Обикновено блокира в отворено положение и ако е шумно не се чува че изпуска.Добре е след вентила да се сложи обикновен бензинов филтър.
              И ползвай по често спрея.
              ........................
              Иван Маринов
              CRF 250 X
              Не шансът определя съдбата на човека,а изборът!

              Коментар


              • #97
                До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                да и в редко ми казаха да сложа такъв филтър , днес си купих едини мисля да го сложа

                има ли проблем ако използвам дълъг маркуч за газта ,примерно 10.15м
                че бутилката ми е голяма и не ми се мъкне всеки ден
                "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

                Коментар


                • #98
                  До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                  Първоначално публикуван от Камен Калчев Преглед на мнение

                  има ли проблем ако използвам дълъг маркуч за газта ,примерно 10.15м
                  че бутилката ми е голяма и не ми се мъкне всеки ден
                  Не. Едното ми е с 10м. и работи нормално.
                  Маркуча ми е обикновен - за кислород.
                  ........................
                  Иван Маринов
                  CRF 250 X
                  Не шансът определя съдбата на човека,а изборът!

                  Коментар


                  • #99
                    До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                    Вчера и аз сколасах да си поиграя с мойта играчка.

                    И още съм нахилен до ушите. Донякъде и хванах цаката, но опита, който би ми дал опитен заварчик би бил безценен. Затова и ще се виждаме с Андро. Пък и на него му е любопитно що за машинка съм си взел.

                    Трябва си усет, за да я вкараш в правилния режим, но веднъж като я вкараш, работи много равномерно по мойте разбирания.

                    Пробвах и двете крайни положения на ампеража и напрежението. Вдига дори над 200А. Обаче за такива тоци май си трябва по-дебела тел. Имам чувството че не ги усеща. Играх си общо 3 часа, при всякакви настройки, и нямаше даже помен от загряване, камоли да се включи термозащитата. На 200 и кусур ампера пробива 3мм желязо твърде лесно. Ама пък после се пълни лесно. Бях пуснал газа на около 7 литра в минута. А за по-големи тоци от 100-120А май трябва и повече. Вентила хвана скреж - явно затова на "фабричния" имам нагревател.

                    Та така. На прима виста съм много доволен от покупката си. И най-важното - като приключих си натоварих всичко в багажника, и бегом към къщи.

                    За филтъра - май не трябва обикновен, а такъв за инжекцион. Не съм особено сигурен че обикновен пластмасов филтър за бензин ще издържи на налягането.

                    А, само да кажа: Понеже съм с плавно регулиране на волтажа, схванах следното - при една и съща скорост на подаване, чрез мърдане на волтажа в някакви граници, може да се регулира дълбочината на провара и ширината на шева. С по-висох волтаж, дъгата става малко по-дълга и по-широка, а заварката "стърчи" по-малко. При нисък ампераж заварката се "трупа" на по-тесен участък. Ако волтажа е прекалено нисък почва да "побутва" телта от време на време. Ако е прекалено висок, дъгата става прекалено дълга, и започва да прекъсва. Обаче има и някакъв междинан режим, при който телта става на капки, и започва да капе по заварявания детайл. Даже до колкото прочетох, това си е вид заваряване, обаче аз го докарвам рядко - иска си тренировки.

                    За вентилите - тия с двата часовника имат постоянен изходен отвор с някакво сечение. Колко газ ще премине през него зависи от изходното налягане на редуцира. То се ръководи от врътката, която предполагам затяга или отпуска пружината, ограничаваща налягането. Часовника за литрите в минута си е чист манометър, който мери изходното налягане. Удобството в случая е че дори да няма разход на газ в момента, пак показва литрите в минута, които биха се точили от бутилката, когато се ползва.
                    Тия с колба са на друг принцип (поне моя). Изходното налягане е константно, а дебита зависи от сечението на изходния отвор, което се регулира пак с врътка/кран. Газът, излизайки през колбата със съчмата, я повдига на определено разстояние - колкото повече литри, толкова по-високо. Предимството в случая е че тоя мерителен уред е вечен. Няма омекващи с времето пружини и други такива. Само топче с определен диаметър и тегло, сложено в колба, през която минава газа. Неудобството е че показва дебит само когато реално има такъв, тоест при затворено положение на шланга, топчето пада на дъното. Друг недостатък е че за да е точен, трябва колбата да е във вертикално положение, а е и по-чуплив от другите. Обаче последните 2 не са толкова страшни. Просто трябва да се пази.

                    Едит: Автоматичната маска, която си купих от Редко е просто перфектна, макар и "базов" модел. Затъмнява равномерно, регулира се колко да затъмнява. Затъмнява се бързо, осветлява се също съвсем навреме. Изобщо все едно я няма. За 3 часа работа очите ми нямаха и помен от умора. Препоръчвам на всеки да си вземе подобна екстра. При нормално осветено помещение се работи почти без да се маха и бута постоянно.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                      кой модел си взе
                      миналата седмица някои модели бяха на промоця и цената им беше с по 60-70 лв по надоло
                      "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

                      Коментар


                      • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                        с този обикновенния тел мога ли да заварям хромникел
                        "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

                        Коментар


                        • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                          Първоначално публикуван от Камен Калчев Преглед на мнение
                          с този обикновенния тел мога ли да заварям хромникел
                          А какъв е проблема да сложиш неръждаема тел???
                          Може ама ще ръждяса заварката...
                          boko
                          Jeeep---KIA
                          https://www.facebook.com/autoboko/

                          Коментар


                          • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                            аха трябва само да смена телта с неръждаема- ясно
                            "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

                            Коментар


                            • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                              Ами нали има едни филрти със прозрачно казанче за събирането на конденза от въздуха от компресорите, виждал съм по разните обяви в E-bay че дават такива заедно със апарати за агрон, та явно биха могли да свършат работа. друг е въпроса, че цената им е по-солена от на горивните филтри
                              Моите снимки...
                              https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
                              https://500px.com/ivankoo

                              Коментар


                              • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                                Първоначално публикуван от Камен Калчев Преглед на мнение
                                аха трябва само да смена телта с неръждаема- ясно
                                Май ще трябва и бутилка Аргон.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X