Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

    Ето още едно ръководство на Lincoln Electric, специално за MIG/MAG:
    http://content.lincolnelectric.com/p...ture/c4200.pdf

    Вътре има инфорация за газовете, които се използват, и коя съставка до какво води. Това отговори на всичките ми въпроси.

    А ето тук колеги са постнали наръчник по заваряване на ESAB. Вътре има обширна информация за различни телове и електроди, както и за самата технология на заваряване:

    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...5&postcount=81


    Тия двете отговориха на всичките ми въпроси по теорията. Остава да се пробва на практика. Смятам да си купя още 2 от най-малките бутилки (2кг). Едната за чист аргон - за алуминий, мед и други цветни метали и сплави, а другата за неръждавейка. Ще видя и какво предлагат пълначниците като смеси, но или ще е аргон+2% кислород, или аргон+СО2.

    Излиза че кислорода стабилизира дъгата, а СО2 и стабилизира, и увеличава проникването, в зависимост от процентното съдържание.

    Има и хелий-аргон-кислород и хелии-аргон-СО2.

    Хелият пък има по-добра топлопроводност и води до по-широк и плавен шев. А пък аргона допринася за по-лесното палене на дъгата.

    Изобщо, интересна материя.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

      Много интересна, но за мен и изключително смътна. Избих си всички мечти за закупуване. Ужас...

      Коментар


      • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

        Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
        Много интересна, но за мен и изключително смътна. Избих си всички мечти за закупуване. Ужас...
        Че то със всеки тип заваръчна техника е така. В 99% от случаите напрактика се работи с каквото е налично, когато не става дума за отговорни заварки.

        Кажи какво толкова ти е смътно? Аз на втория час заварявах черно прилично.

        То във всяко нещо ако се заровиш прекалено ти се струва бездна.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

          Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
          От днес и аз имам инверторно телоподаващо благодарение на приятелското съдействие на Спарки, който не само се ангажира с поръчката, доставката и всички формалности, ами ми го докара и на място. Благодаря за всеотдайноста.
          Естествено с нетърпение започнаха изпитанията.
          Набързо направих една количка на телоподаващото с подръчни материали. Само колелата са от Бриколаж. Може още "екстри" да се измислят.
          Пробите които направихме със Спарки, без предварителна подготовка на детаилите, 3 - 4мм. луфт, 10мм. шина, само един шев.
          Прикачени файлове

          Коментар


          • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

            Аааа, майсторите ще ги глобявам бира .... То никакъв провар няма ..... Майтапя се, без скос не съм и очаквал нещо друго. Ще му научите чалъма, изглежда добра машинка. Аз днес ходих да гледам разни и наистина избор има - от инвертори с размер колкото дамска чанта (педя и нещо ) по 110 А до професионални 500 + А и всякакви екстри. Хвана ми окото един комплект за РЕДЗ, ТИГ, импулсно и кво ли не с всичко в него-кранове, бутилка, ръкохватки и т.н. Само цената нещо ме смущава-1600 + Е .... Има и по-евтинки по 400-600 Е, ма не ме впечтляват, а и не са с всичко в комплекта, та като се дозакупи останалото, пак ще ударят 1000....
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

              Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
              ...Аз днес ходих да гледам разни и наистина избор има - от инвертори с размер колкото дамска чанта (педя и нещо ) по 110 А до професионални 500 + А и всякакви екстри. Хвана ми окото един комплект за РЕДЗ, ТИГ, импулсно и кво ли не с всичко в него-кранове, бутилка, ръкохватки и т.н. Само цената нещо ме смущава-1600 + Е ...
              Кажи какъв модел е де, да четем, да въздишаме и да завиждаме.
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                Аааа, майсторите ще ги глобявам бира .... То никакъв провар няма ..... Майтапя се, без скос не съм и очаквал нещо друго. Ще му научите чалъма, изглежда добра машинка. Аз днес ходих да гледам разни и наистина избор има - от инвертори с размер колкото дамска чанта (педя и нещо ) по 110 А до професионални 500 + А и всякакви екстри. Хвана ми окото един комплект за РЕДЗ, ТИГ, импулсно и кво ли не с всичко в него-кранове, бутилка, ръкохватки и т.н. Само цената нещо ме смущава-1600 + Е .... Има и по-евтинки по 400-600 Е, ма не ме впечтляват, а и не са с всичко в комплекта, та като се дозакупи останалото, пак ще ударят 1000....
                Е затова неисках да ги пускам тия снимки щото знам какво ще кажеш, и утре ще трябва да се връщам 20г. назад, да пиля планки и да давам проби цял форум да ги хареса.
                Това от 1600Е има ли AC/DC? Колко А е?

                Коментар


                • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                  Основно на SELCO Италия. Не направих снимки, че отидох направо от работа. Абе хубав магазин горе-долу колкото Практикер и пълен с машинарии за заваряване и студена обработка
                  П.П. Има всичко, което може да се набута в подобна машина ... 200 А е и всички джаджи са събрани в един грамаден куфар.
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                    Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                    Аааа, майсторите ще ги глобявам бира .... То никакъв провар няма ..... Майтапя се, без скос не съм и очаквал нещо друго. Ще му научите чалъма, изглежда добра машинка.
                    Всъщност това не беше докрай. Това е с тел 0.8 и на 160-170А. Машинката вдига около 210 максимум. Ама при тоя ампераж телта май и идва тънка, и вместо на късо съединение, започва да работи като електрожен - стопява телта по-далече от детайла и дъгата става дълга. Т.нар Axial Spray Transfer. Не че от това произлиза особен проблем, особено при неотговорни заварки, ама това до колкото се рових по бумагите е най-нежелателния режим на работа за тоя тип заваряване.

                    За тия амперажи май вече започва да си иска поне единица.

                    ЪЪЪ, и не на последно място, мен не ме брой за майстор. Мнооого съм далеч. Виж за даскал по теория може и да ставам вече.

                    Колкото за бирата - дай да се видим някога като минаваш насам, пък бира все ще се намери. До сега не е имало пробелм със снабдяването.

                    А машинката, дето си гледал, да не е това: http://www.selco.it/index.php?ct=1&sct=3&lang=en&pid=17 ?
                    Последно редактирано от sparkybg; 18-07-08, 00:02.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      А машинката, дето си гледал, да не е това: http://www.selco.it/index.php?ct=1&sct=3&lang=en&pid=17 ?
                      Хмъъ, поразгледах ги, Genesis 200A AC/DC, 140A - 100%, e компромисен вариант, тоест 140А ми се вижда не достатъчно за Алуминий. За по дебели детаили може да се наложи предварително подгряване. За черно и неръждавейка е добро.
                      Виж Genesis 302 AC/DC е друго нещо.

                      Коментар


                      • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Че то със всеки тип заваръчна техника е така. В 99% от случаите напрактика се работи с каквото е налично, когато не става дума за отговорни заварки.

                        Кажи какво толкова ти е смътно? Аз на втория час заварявах черно прилично.

                        То във всяко нещо ако се заровиш прекалено ти се струва бездна.

                        То моята идея е прозаична, искам да изкърпя диското, щото горкото вече не мога да го карам, ще се разпадне. Та бях замислил да си купя аз телоподаващо, вместо да дам същите пари на някой да го държи няколко месеца и да си остави ръцете по него. Обаче си давам сметка след тази тема, че щомо дори на теория ми е смътно, то на практика ще се видя в чудо да се справя сам, да не говорим, че нямам идея как да си направя новите прагове. Може би ако имаше каде да ида и да се уча по моя си джип с чуждо телоподаващо, но пак не ми звучи реално да разчитам на чужда апаратура. Незнам, дано не се превърне тотално в срап машината преди да измисля разрешение за този казус.

                        Коментар


                        • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                          Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                          То моята идея е прозаична, искам да изкърпя диското, щото горкото вече не мога да го карам, ще се разпадне. Та бях замислил да си купя аз телоподаващо, вместо да дам същите пари на някой да го държи няколко месеца и да си остави ръцете по него. Обаче си давам сметка след тази тема, че щомо дори на теория ми е смътно, то на практика ще се видя в чудо да се справя сам, да не говорим, че нямам идея как да си направя новите прагове. Може би ако имаше каде да ида и да се уча по моя си джип с чуждо телоподаващо, но пак не ми звучи реално да разчитам на чужда апаратура. Незнам, дано не се превърне тотално в срап машината преди да измисля разрешение за този казус.
                          Тя и моята е също прозаична. Купих си балтон за копчето. Взех си телоподаващо, за да си сложа лебедката, която струва 2 пути по-малко от телоподаващото.

                          Сега майтапа настрани. Такава машинка ще ти върши полезна работа и след това, и няма за всяка нужна ти дребна заварка все да търсиш някой. Мойто го взех и заради това. Всъщност като се замисля отдавня ми се въртеше из главата, но сега си намерих конкретния повод, та да си имам оправдание пред... себе си

                          Казвай какви парици можеш да отделиш, и да ти търсим машинка според нуждите. Няма да съжаляваш, и щом имаш желание, ще се научиш много бързо, че и работата ще си свършиш сам, а кефа от това никой не може да ти го даде.

                          Аз се вманиачавам във всичко, с което се хвана. Такава ми е натурата. В случая практически опит почти нямам.

                          Та, не се стягай, ами действай без да се колебаеш.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                            То и аз съм с такава натура, дето я влче да се занимава със всичко .
                            За парите хич не съм сигурен вече, ще ми се да е най-ефтиното възможно, но не и някакво много зле. Така и така няма да ми трябва за нещо над 2-3 мм, предполагам можи и някое по-слабичко. Само незнам кое от най-малките няма да е прекалено неефективно. Нямам и каде да го дъжа за сега, та и бутилк/те. Това е и най-спиращото.

                            Коментар


                            • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                              Е значи взимаш едно 150-170А от РЕДКО или СТРУНА и си пееш.

                              А бутилки има всякакви, дори 2 килограмови. Размера на тия съвсем не е голям, нито пък са тежки. Само ще я пълниш по-често. Аз съм с 5кг.

                              Едит: ХАРКО също става. Имаше май и още едни, ама не се сещам името. Май по-нагоре в темата нянкой ги беше споменал.

                              Цените са около 700-800, май. Сложи и едни 100-150 за бутилка и вентил.

                              За евтините в Praktiker и METRO нямам впечатления. Почудих им се като се бях наканил, ама се отказах. Мненията из форумите са противоречиви, а ще си спестиш 100-200лв в най-добрия случай.
                              Последно редактирано от sparkybg; 18-07-08, 11:34.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                .....А машинката, дето си гледал, да не е това: http://www.selco.it/index.php?ct=1&sct=3&lang=en&pid=17 ?
                                Не, Дженезис 200 АС/ДС (http://www.selco.it/index.php?ct=1&sct=3&lang=en&pid=23) беше, в куфар с пълен комплект джиджавки за нея. Цената-1600 и нещо евро.
                                П.П. За провара се бъзиках, но само за сведение, и с 200 А да го нацепиш, пак няма да стане. Там има други хватки и не се иска много ток. На 12 мм ламарина хоризонтален се прави с 50-70 А с електрод 2,5 мм, но се иска специална подготовка на детайлите и доста упражнения преди това. Ако едно от условията не е налице, не става ....
                                Последно редактирано от kuzdov; 18-07-08, 17:52.
                                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                                Неизвестен мъдрец

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X