Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение

    Нещо не си ме разбрал , може би не се изразих ясно .

    Ако просто споменеш "Коргон" , то това само по себе си нищо не значи . Защото ( както виждаш от примерите) под марката "Коргон" се произвеждат над 10 вида различни смеси .

    ...подобно е и при "Старгон" на СИАД .

    ПС. То е все едно да кажеш "неръждавейка" . Ама ква ? Щото съществуват над 50 вида сплави , все "неръждавейки"

    .... или "гуми за 4х4" .
    Да, бе човек, какво остава да не съм на ясно с това...
    Аз заварявам с три газа - с чист аргон на ВИГ, с 8% СО2 на телоподаващото за "неръждавейка" и с 18% СО2 за телоподаващото за "черно". Това са най-популярните газове и ги има и на двете марки. Още не съм влязъл във висшия пилотаж, като Краси - да си правя сам газовете.
    Въпросът беше дали има някаква друга особеност освен имената на търговските марки. Отговорът е, че познаваш само едната марка.
    Благодаря!
    Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
    Най-добрите ми спомени са предстоящите!

    Коментар


    • Vlado_Ts
      Vlado_Ts коментира
      Редактиране на коментар
      Е, работил съм и с Линде и със СИАД. Като  изцяло  със СИАД работя в последните  7-8 години .  Но какво общо има с темата аз с кой работя ?​​​​​​​

  • Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение


    Аз заварявам с три газа - с чист аргон на ВИГ, с 8% СО2 на телоподаващото за "неръждавейка" и с 18% СО2 за телоподаващото за "черно". Това са най-популярните газове и ги има и на двете марки. Още не съм влязъл във висшия пилотаж, като Краси - да си правя сам газовете.

    !


    Стана ми интересно -имаш ВИГ а заваряваш неръждавейката с телоподаващо?! За неръждавеейка газовите смеси са с 2% СО или О2.
    https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
    https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

    Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

    Коментар


    • Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение



      Стана ми интересно -имаш ВИГ а заваряваш неръждавейката с телоподаващо?! За неръждавеейка газовите смеси са с 2% СО или О2.
      Пробвал съм и с чист Аргон, но не е подходящо. Сякаш от дифузьора излиза огън.
      Да, заварявам неръждавейка с телоподаващо, когато ми трябва производителност и не е отговорно. Получават се прилични заварки.
      Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
      Най-добрите ми спомени са предстоящите!

      Коментар


      • С по-малко от 8% не съм пробвал, но ще послушам съвета ти. Ще си направя смес с приливане по налягане.
        Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
        Най-добрите ми спомени са предстоящите!

        Коментар


        • https://www.siad.com/documents/30774...3-8d7f3ac7876e
          - в Technical properties в pdf файл във вид на таблица са посочени видовете мвтали и подходящите за тях газове за съответния метод.
          https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
          https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

          Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

          Коментар


          • Имам въпрос за един редуцир. Дали сте виждали такова нещо?
            Преди няколко години работих три месеца по разни тецове в Чехия. Там ни доставяха аргон с бутилки със стикер на Линде, ако помня добре. Бутилките на изхода си имаха не резба, а като мъжки накрайник от инструмент на въздух. На края на маркучите на апаратите слагахме нещо, наподобяващо на женската бърза връзка, което беше редуцира. Няма манометър! Самата женска бърза връзка има един сегмент, който се върти за да се променят литрите в минута на подавания газ. Изключително лесна за работа и дуракоустойчива система. Тук съм питал за нея в магазините за консумативи за заваряване, питал съм в газозарядните станции - никой не е виждал или чувал. Знаете ли нещо по въпроса?
            Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
            Най-добрите ми спомени са предстоящите!

            Коментар


            • Що е то и с какво се яде?
              Прикачени файлове

              Коментар


              • Това е за педал.

                Коментар


                • Първоначално публикуван от dido7 Преглед на мнение
                  Това е за педал.
                  Благодаря!

                  Коментар


                  • Здравейте, обсъждани ли са термините "clear width" и "clear depth" ?
                    Някой може ли да разкаже с прости думи моля?
                    При моята машина WSME 200 единият параметър е кръстен "balance - ", и съответно корекцията е възможна между -50% и +50%,
                    а другият - "balance +" и се настройва между 20% и 70%.
                    При други апарати, тези параметри са кръстени "clear width" и "clear depth"

                    Коментар


                    • Явно е че "balance - (clear depth)" означава коефициент на запълване (AC Balance) и регулира съотношението между времената на положителния и отрицателния полупериод съответно почистване/проникване.
                      По мои размишления ако искам съотношението да е 30% почистване и 70% проникване, трябва да настроя параметъра на минус 30%.

                      Дали съм прав?

                      А по отношение на "balance + (clear width)", явно става въпрос за ширината на заваръчната вана, но как тази корекция (в случая от 20% до 50%), влияе на полупериодите?

                      Коментар


                      • welderargon
                        welderargon коментира
                        Редактиране на коментар
                        Ако настроиш на минус -30% и плюс 70% ще имаш по добро почистване и по малък провар.

                    • Eдното се отнася за времето на полупериодите, тоест каква да е продължителността на всеки полупериод. Колкото е по-продължителен положителния полупериод толкова по-изразено почистващо действие има и се вижда по-широка почистена зона около шева. От там идва и това clear width. Tова е и баланса, който имат всички машини.
                      А другото се отнася за големината на полупериодите, тоест амплитудата им, по-рядко срещана функция е и не всяка машина го има. Най-просто казано ако сте настроили ток на заваряване например 100А с тази функция може да го измените така, че да е различен за всеки от двата полупериода. Например за отрицателния полупериод да е 70А, а за положителния да е 100А или 120А или обратното. При машините, които нямат тази функция големината на тока си е еднаква за двата полупериода, като настроите 100А имате 100А и при зачистката и при проплавлението. От там пък идва clear depth, като усилите повече тока на положителния полупериод зачистването става на по-голяма дълбочина, затова са го кръстили така. Приложимо е например когато се заварява нещо тънко и трябва нисък ток на заваряване, но по-добро почистване и тогава може да усилите само полупериода на зачистване, а тока на провар да си остане нисък за да не прогори материала.
                      Ето и едно клипче на руски в което човека го обяснява:
                      https://www.youtube.com/watch?v=JppjI-0Z1ms

                      Коментар


                      • welderargon
                        welderargon коментира
                        Редактиране на коментар
                        Поздравления за видеото! Много добро.

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X