Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Що е то акумулатор и с какво се яде?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

    "Baner" съм го отписал тотално,пред него ще взема който и да е друг.

    Коментар


    • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

      Хех, а защо си недоволен? Сподели моля..... Явно нещо пропускам.....
      Роден рибар, а принуден да работи.......

      Коментар


      • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

        Първоначално публикуван от EU_BG_akademika Преглед на мнение
        Хех, а защо си недоволен? Сподели моля..... Явно нещо пропускам.....
        Имах такъв още в гаранция,но нещо не зареждаше добре. От представителството на Банер ми казаха да си сменя джипа, че му бил малък заряда. WJ имах тогава. Купих си червена оптима. В интерес на истината се оказаха прави: сложих банера на витара, която продадох. След 2 години и вече накичена с лебедка още си беше с Банера. Проблема му беше, че при 14.1 волта още е недозареден и така беше цяло лято, а зимата нямаше проблем. Та не харесвам Банер, ако заради него трябва да сменям джипа.
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

          При тойотата нямам ядове, с две по 95а/ч съм зарежда с 14.3-14.5 Като ги сложиха заради гаранцията мериха и така си ми подпечатаха гаранционната карта. 14.1 е малко наистина, моят Бош C7 зарежда с 14.7в 7.5А когато мине в режим ОК, волтажа е 12.8-12.9в. Както и да е....искаше мнение дадох си моето....
          Роден рибар, а принуден да работи.......

          Коментар


          • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

            Тука при мене има един Банер - за 5 години в Ужаската, от 100Ач е слязъл до 87Ач. Предната седмица го измервах.
            Ама не е от ниския ценови сегмент.

            Коментар


            • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

              Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
              ...Та не харесвам Банер, ако заради него трябва да сменям джипа.
              В общия случай се сменя само регулатора. Или се преправя, той или обратната му връзка през която си нюха напрежението.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                Аз имам един спам въпрос но за мен е важен...
                Ако по дебелият кабел на алтернатора протича едно и също напрежение на загасен и работещ на 2000 оборота двигател, то алтернатора 100% не работи нали?
                Роден рибар, а принуден да работи.......

                Коментар


                • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                  Първоначално публикуван от EU_BG_akademika Преглед на мнение
                  Аз имам един спам въпрос но за мен е важен...
                  Ако по дебелият кабел на алтернатора протича едно и също напрежение на загасен и работещ на 2000 оборота двигател, то алтернатора 100% не работи нали?
                  1. Тече тока, не напрежението. Е, в твоя случай и ток не тече де.
                  2. Да, по някаква причина алтернатора не зарежда. Напрежението при запален двигател дори и на празен ход и нормален като състояние акумулатор, трябва да е доволно над 13 волта, и със сигурност поне с половин-един волт отгоре на това при изгасен мотор, даже и алтернатора да не е съвсем в силата си (тоест все пак да се опитва да зарежда нещо). Твоя очевидно даже не се и опитва. Все пак, може да изчакаш минутка-две след палене и пак да премериш, ако колата ти е произведена в последните 10-ина години. Знае ли човек какво са напъхали по компютрите.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                    Виж дали когато дадеш на контакт преди да запалиш свети лампата на таблото за зареждане. Ако лампата не свети проблема е намерен. Смени я и всичко ще се оправи.
                    Казвам го, защото ако лампата ти беше здрава щеше да свети и на запален мотор щом не зарежда. А през тая ламБа се дава и ток и напрежение, та даже и мощност и въртящ момент на възбудителната намотка на генератора. А нали знаеш, че като няма кой с какво да те възбуди... работата не става! Всичко е фитишизъм на тоя свят, да го е..
                    Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                    Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                    Коментар


                    • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                      Алтернатор е, даже цялото табло не гасне, светят всички чекове, колата 4 рънер десен волан или hilux-surf KZN-130 модела 92 -95г
                      Роден рибар, а принуден да работи.......

                      Коментар


                      • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        В общия случай се сменя само регулатора. Или се преправя, той или обратната му връзка през която си нюха напрежението.
                        Да, бе, а на кавасакито на сина ми над 13,6 в. вдига само на празен ход и винаги всички акумулатори са били доволно заредени и не се оплакват. Ама никога не е било с Банер.
                        Мисля, че на джипа имаше някъде под акумулатора датчик за темп. и спрямо него догожда напрежението. Ама никъде не пише на Банера да не го монтирам на Джип.
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                          . Ама никъде не пише на Банера да не го монтирам на Джип.
                          Абе то може, ама освен датчик за температурата, трябва да имаш и датчик за гъстотата на електролита и микропроцесор да изчислява постъпващите данни и да регулира тока.
                          Роден рибар, а принуден да работи.......

                          Коментар


                          • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                            Първоначално публикуван от EU_BG_akademika Преглед на мнение
                            Абе то може, ама освен датчик за температурата, трябва да имаш и датчик за елетролита и микропроцесор да изчислява постъпващите данни и да регулира тока.
                            Това горното къде го видя /прочете/?

                            Коментар


                            • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                              Никъде само го предполагам, защото за пръв път чувам да си смениш джипа заради, акумулатор, та си мислех какво му липсва, та не ще да се зарежда пустият му Банер
                              Роден рибар, а принуден да работи.......

                              Коментар


                              • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                В общия случай се сменя само регулатора. Или се преправя, той или обратната му връзка през която си нюха напрежението.
                                Само че при Jeep няма отделен регулатор на напрежение. Всичко е в Powertrain Control Module, а в генератора влизат само две кабелчета към възбудителната намотка. Под акумулатора наистина има и температурен датчик, чрез който PCM контролира температурата му и съобразява заряда през различните сезони. И ако случайно забравиш да го включиш пали Check engine лампата.


                                Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                                First impression is not always true. Get inspired.
                                Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                                Reading is sooo boring, unlike writing!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X