Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Що е то акумулатор и с какво се яде?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

    Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
    ......... .............
    Божич, разбрах, че трябва да си купя 50 кила траф, аерометър и силициев грец. .......... .......
    За трафа си разбрал нещо, но изправителя требе да е селенов, силициевите не стават ....
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

      Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
      За трафа си разбрал нещо, но изправителя требе да е селенов, силициевите не стават ....
      Да. Верно селенови беха ония плочки. Румба, беше толко отдава, че само ти и фараона помните.
      Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
      Към модераторите-А изтрийте го сега.
      Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

      Коментар


      • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

        Вайй и аз съм одъртел
        байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
        Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
        Суперспам - спама на суперите

        Коментар


        • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

          Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
          че само ти и фараона помните.
          И аз, и аз.
          Защо протестираш срещу най-добрата, за определени случаи разбира се, зареждачка? Сам разбираш, колкото по-просто, толкова по-надеждно. Ако имаш един акумулатор и от време на време се налага да го зареждаш, не ти трябва скъпа сложнотия, докато ако си морски вълк с десетина различни акумулатора, без инжектифляктор няма да минеш. Пак според зависи.
          Lancia Delta HF Integrale Evolucione

          Коментар


          • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

            Китайския амперметър е изгорял защото е конструиран много тъпо! Ако беше галванично разделен щеше да работи идеално, но... не е!
            В пакетчето, с което пристига има една хартийка със схема на свързване, но кой да гледа... нали сме PRO! На хартийката пише да сложиш шунта между консуматора и минуса. Аз обаче съм го взел за да меря какво дава динамото в реално време, няма как да го сложа на минуса. Викам си - Какво ли значение може да има??? Китаеца е тъп и за това го е написал това. Край на цитата. Слагам го на плюса, включвам, не работи, голям ток, а не би трябвало, искри, курц шлюз, изключвам. Експериментално стигам до състояние в което давам на уредчето захранване от друг източник и системата заработва. По някое време светвам, че минуса на уреда е паралелен с минуса на електрониката за ламбите и като сложиш шунта на плюса му даваш на обратно и... заря. Е те точно това е направил Гелендий.
            Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
            Най-добрите ми спомени са предстоящите!

            Коментар


            • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

              И аз това му казах заобиколно, но той пак се сърди.
              Lancia Delta HF Integrale Evolucione

              Коментар


              • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                Не позна. Гелендии тия сложните работи ги знае. Обаче капут...производителите написали + и - много ситно на акумулатора а аз си бях забравил очИлИте.


                ПП Ако беше чел какво съм написал....
                Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                ....На зарядното светна "Обърнат поляритет" и .......... се оказа че зарядното е предвидено за такива простотии, ноооо закачения допълнително китайски ампермер не е....
                Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                Към модераторите-А изтрийте го сега.
                Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                Коментар


                • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                  Затова, следващият уред го захранваш през диод.
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                    Има пад.
                    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                    Коментар


                    • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                      Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
                      Китайския амперметър е изгорял защото е конструиран много тъпо! Ако беше галванично разделен щеше да работи идеално, но... не е!
                      В пакетчето, с което пристига има една хартийка със схема на свързване, но кой да гледа... нали сме PRO! На хартийката пише да сложиш шунта между консуматора и минуса. Аз обаче съм го взел за да меря какво дава динамото в реално време, няма как да го сложа на минуса. Викам си - Какво ли значение може да има??? Китаеца е тъп и за това го е написал това. Край на цитата. Слагам го на плюса, включвам, не работи, голям ток, а не би трябвало, искри, курц шлюз, изключвам. Експериментално стигам до състояние в което давам на уредчето захранване от друг източник и системата заработва. По някое време светвам, че минуса на уреда е паралелен с минуса на електрониката за ламбите и като сложиш шунта на плюса му даваш на обратно и... заря. Е те точно това е направил Гелендий.
                      Китаеца... е направил нещото с абсолютния минимум елементи и като цена, и като количество. Щото народа търси йовтинко. Проблема се решава с едно допълнително изолирано захранване за 5-6 кинта, ама ако китаеца го сложи стандартно, опашката ще се премести пред съседния гараж. Та от там и всичките перипетии. Обикновено в същия магазин, от който си купувате амперметрите, продават и въпросните изолирани захранвания.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                        Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                        Има пад.
                        Едва ли има значение. И без това захранването вътре в уреда се стабилизира 5 - 8 волта.
                        Пак да кажа, захранването, а не входовете за измерване на тока (падът на напрежение през шунта).
                        Не чета коментари и не отговарям на такива.

                        И коментаторите...

                        Коментар


                        • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                          Захранващото напрежение е от 3 до 30 волта. Такива падове, мадове, не му влияят.
                          Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                          Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                          Коментар


                          • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                            Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                            ....вътре в уреда се стабилизира 5 - 8 волта.......
                            Нема и толкова. Mин. работно напрежение 3V.
                            ...Кой ще ти се занимава? Той целия уред струва 6лв. с доставката.
                            Последно редактирано от drukman; 20-01-14, 23:16.
                            Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                            Към модераторите-А изтрийте го сега.
                            Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                            Коментар


                            • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                              На онова дето грее, си има отделно зах. за волтметъра,а ти се чудиш що тежи,още колко работи има вътре...
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                                На онова дето грее, си има отделно зах. за волтметъра,а ти се чудиш що тежи,още колко работи има вътре...
                                Отделното захранване тежи грамове. Паралелепипедче около 1x3см.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X