Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Що е то акумулатор и с какво се яде?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

    Ясно. Т.е. ключът е силов само за 24 волта. Ще мисля друго тогава.

    Коментар


    • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Ясно. Т.е. ключът е силов само за 24 волта. Ще мисля друго тогава.
      Точно,при неутрално положение,свързва двата акумолатора успоредно посредством дребните 5мм шпилки(вътре ключовете са сериозни,даянат до към 20А)с закрепени жици от порядъка на 3-4мм/2 към акумолаторите.При старт на шалтера се подава +12в на страничният шуруп,след което имаш силова верига на 24в.При това дередже при работищ мотор,ще имаш заряд само на единият акумолатор,докато не изключиш захранването на шалтера,за да ги свърже пак успоредно за заряд.
      Ще снимам инсталацията на Нивата за да добиеш представа.
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

        Ясно ми е всичко ама не става за моите цели. Аз искам да си имам и нормалната скорост на лебедката а при нея ще погинат малките контакти.

        Коментар


        • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Ясно ми е всичко ама не става за моите цели. Аз искам да си имам и нормалната скорост на лебедката а при нея ще погинат малките контакти.
          Задачката се усложнява,ето резултат от включен стартер(има външна връзка с бендикса,която може да ритнеш с крак),без да е задействан шалтера за 24в.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150502_185634.jpg
Прегледи:1
Размер:163.3 КБ
ID:5657592
          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

          Коментар


          • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

            Евала за темата. Може само се добави в началото и абзац за откачане на акумулатора при зареждане.
            Мен лично интересува за колата от подписа.
            Поздрави.
            Варелчо RX4 от септ'2000г. с 1.9 dCi, F9Q740 мотор ..
            ..а мене си ме влече от малък гората, да бродя със старо желязо из нея

            Коментар


            • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

              Въпроси към разбиращите: Проблем ли ще е за акумулатор12V 9Ah (от мотор) ако се зарежда в домашни условия със зарядно с ток 4A и два часа достатъчни ли ще са му? И едно чисто теоретично питане за същият акумулатор (12V 9Ah) - колко пъти би могъл да зареди телефон с батерия 3000 mAh?


              Поздрави!
              Ако искаш да разсмееш Господ - разкажи му плановете си.

              Коментар


              • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                Първоначално публикуван от Виктор (V69) Преглед на мнение
                Въпроси към разбиращите: Проблем ли ще е за акумулатор12V 9Ah (от мотор) ако се зарежда в домашни условия със зарядно с ток 4A и два часа достатъчни ли ще са му? И едно чисто теоретично питане за същият акумулатор (12V 9Ah) - колко пъти би могъл да зареди телефон с батерия 3000 mAh?

                Поздрави!
                4 ампера за 9 Ач акумулатор е малко грубичко, но повечето акумулатори ще го издържат ако има и контрол на напрежението.

                Колко пъти би заредил батерия 3Ач за телефон зависи от много фактори, като например ефективността на зареждалото на телефона и на зарядното устройство (там биват големи разлики, 40-95% и на двете места), дали бързаме и това трябва ли да пазим акумулатора. Ама ако приемем че зареждалото и телефона са средна ръка (по 75%), акумулаторът ще се източва до 50% - излизат нещо като 6 пъти.

                Коментар


                • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                  Мерси за бързият отговор Ясене! Явно съм си правил сметка без кръчмар. За да не спамя темата за акумулаторите ще отворя по натам друга тема с повече уточнения за това какво точно ми трябва и да го дискутираме в нея.


                  Поздрави!
                  Ако искаш да разсмееш Господ - разкажи му плановете си.

                  Коментар


                  • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                    Имам автомобил на 9 години и ме интересува колко е живота на един оловен акумулатор . Колата е моя собственост от 2008 г и до 2012 г беше на около 40 000 км . За тези четири години не беше основна а допълнителна . От 2012 г до момента е вече на 125 000 км и се кара ежедневно . За година се навъртат от 20 до 25 000 км като 5 000 км от пробега са за прибиране до БГ . Преди седмица за втори път от когато притежавам автомобила имах проблем с паленето . Категорично подчертавам че всичко по колата е 100 % изправно и нивото на електролита редно е следено и допълвано . Предишният път беше преди около две години . Случката отново бе зимният период . Отдавам това че предишните дни карах на къси разстояния в града с включени светлини , вентилатор на отоплението на висока степен и често палене и гасене . След проблема се замислям кое е по-редно да направя , защото колата е необходима и не става въобще да разчитам на случайността . Вариянтите са сваляне и заряд с зарядно или директно купуване на нов акумулатор и прибиране в мазето за резерв , като ползвам зарядното (което си купих след проблема CARTREND DP4000) да го поддържам и да очаквам стария да умре . Имам подходящи кабели на които разчитам безрезервно и мога евентуално да спасят положението . Допълнително усложнение е че не живея в БГ и не мога да разчитам прекалено много на жокера "обаждане на приятел ". Замислям се че акумулатор на 9 години е бомба със закъснител която може да избухне в неподходящ момент и място . Проблем е че се кара и от жена ми и не мога да всеки път когато тръгне да си мисля какво може да случи . След случая имах възможност да покарам и малко по -дълго (около 80 км ) вчера . Надявам се че поне малко съм му възвърнал силите .
                    Последно редактирано от alexalex69; 24-01-16, 22:52.
                    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                    Коментар


                    • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                      Нещо не си дописал ама да ти кажа че нормално един оловен акумулатор в автомобил живее между 2 и 10 години, повечето 3-5 години.

                      Коментар


                      • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Нещо не си дописал ама да ти кажа че нормално един оловен акумулатор в автомобил живее между 2 и 10 години, повечето 3-5 години.
                        Допуснах грешка и публикувах без да съм си завършил .
                        По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                        Коментар


                        • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                          Купувай акумулатор, много си изкарал даже, Ясен ти го е казал, след петата година си е жив късмет.... Мой приятел кара 6 години един Банер, аз сега съм с три такива, два на джипа и един на лодката, всичките са на три години и ядове нямам, но цяла зима са включени към автоматични зарядни с памет. Последното е особено важно, за места където често спира тока, па и да не е често, като спре, след това зарядното ако няма памет, минава в режим "готовност", ако си около него включваш, но ако си далеч, само дето си плащал за него....
                          Роден рибар, а принуден да работи.......

                          Коментар


                          • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                            Ясене, имам едно питане, ако си направя такова https://www.youtube.com/watch?v=acbCnxI3EZc захранване, при два 100А акумулатори вързани в паралел, от които се черпи 5-60А, в каква степен ще компенсира разхода? Не става въпрос за лебедка, а за ел. мотор за лодка......но изделието е полезно и за всеки Жип со лебеТка
                            Роден рибар, а принуден да работи.......

                            Коментар


                            • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                              Такъв генератор можеш да си направиш (при това не толкова аджамийски) с мощност докъм 200 ампера на 12 волта (и повече може ама алтернаторът вече няма да е от моргата). Въпросът фундаментално е защо, ако ще возиш такова чудо на лодката, изобщо ти трябват акумулатори? И с какво цялата схема ще е по-добра от 3-5 коня ДВГ на транеца?

                              Коментар


                              • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                                Там е работата, че двигателят на лодката е 115кс, това нещо изобщо не е предвидено да пали на ръка, а за да работят 4 цилиндъра 2000кб заради алтернатор ми е дебело. От друга страна, ел. двигателят е на 24 волта, тоест към него отива последователна връзка, те го те http://www.trollingmotors.net/minn-kota-riptide-ulterra-80#shaftGuideQuestion
                                за цялата тази система предвиждам два акумулатора по 100Ач. А генераторът е за това, да не би след тролинг, да се окаже, че не мога да запаля Значи паля и зареждам на 12 волта, а черпя 50-60Ач на 24 волта, какъв разряд да очаквам в % при 100А алтернатор? И не ми казвай за трети акумулатор, щото и аз трябва да седя някъде. И като съм на язовир искам да го ползвам за каквото се ползва агрегат на къмпинг, чрез инветор, както показва този..... Има място за втори двигател на лодката, но се управлава много трудно, а ел. двигателят се движи по записан маршрут и тролиш точно където знаеш, че има шансове за удар..... Освен това в горътъ ако скапя акумулаторите на джипа с лебедката, да имам с какво да ги помпам, той е 130А алтернатор, ама знам ли Това ми е общата идея....основното което ме интересува е компенсацията разхода
                                Роден рибар, а принуден да работи.......

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X