Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Преобразувател 12 към 220 Волта ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Преобразувател 12 към 220 Волта ...

    Здравейте,

    Дерзая над следните въпроси:

    1. Вместо да купувам адаптор за кола за - GSM, Laptop, PDA, GPS ... не е ли по-удачно да си намеря преобразувател със съответните защити от 12 към 220 волта, цената би била фактор в негова полза ?

    2. Нямам никаква представа къде в София, какви модели и как са цените на такива устройства ?

    3. Някой ползва/л ли е такива преобразуватели и има ли реални впечатления?

    Благодаря предварително!

    Поздрави
    Бъдете живи и здрави!

  • #2
    Re: Преобразувател 12 към 220 Волта ...

    колега, устройството се казва ИНВЕРТОР, наскоро пуснах тема, че предлагаме налични 2 модела: 150 и 300 вата, цените са съответно 60 и 90лв с ДДС
    магазинът е в Младост 1, блок 30 /над 4-ти километър/

    по принцип има и по-мощни 600 вата и повече, но те задължително се връзват директно към акумулатора /не към запалката/...

    прилагам снимка на по-малкия... /300-ватовия е с квадратно сечение/
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от Тедо /LJ73/; 06-04-07, 10:25.
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #3
      Re: Преобразувател 12 към 220 Волта ...

      В магазините на "Конрад" ("Аспарух" ъгъла с "Ботев" и на "Прага" срещу градинката) има няколко модела. В повечето магазини за автоаксесоари, също трябва да има.
      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

      Коментар


      • #4
        Re: Преобразувател 12 към 220 Волта ...

        Благодаря на всички за отговорите!
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • #5
          Адаптор за 220V на "NUVI"

          Моля дайте данни от къде да си намеря адаптор за зареждане за 220V на NUVI-300, и какъв е изходящия 'V'ток .

          Коментар


          • #6
            До: Преобразувател 12 към 220 Волта ...

            Виждам, че темата е доста стара. Аз тъкмо мислех да пускам такава. Аз също си търся такъв ИНВЕРТОР. Може ли някой да ми каже къде мога да намеря такъв в Пловдив. Проверих в Баумакс, Метро, Практикер. Също така 300 вата ли е макс, който може да се включва към запалката? Някакви лични впечатления как работят уреди до 300 вата? Винаги ли колата трябва да е с работещ двигател или с други думи за 10-20 минути може ли да си позволя да не работи? Ще проверя и в Техно.... веригите. След разговор с чичо Гугъл видях, че се предлага и 500 вата за запалка /може и повече да има, но такъв имаше на снимка/. Мислите ли, че има някаква опасност ако се включват уреди с мощност повече от 300 вата? Не говоря за акумулираща печка, но ако взема да речем 500 вата, а ми се наложи /незнайно защо/ да включа нещо с мощност 450 вата. Също да отбележа, ако има значение, че паркетника, с който повече ще използвам ИНВЕРТОРА е бензин с малък акумулатор /да не излъжа, но макс 75 mAh,/.

            Може ли да ми препоръчате някакъв надежден на добра цена, ако въобще има ментата, както повечето неща в БГ.

            Аз се бях засилил да си търся зарядно за кола за лаптопа и за други дреболии, но с този ИНВЕРТОР всичко се решава.
            Последно редактирано от marin199; 16-04-09, 10:58.
            http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


            http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
            http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

            Коментар


            • #7
              До: Преобразувател 12 към 220 Волта ...

              Конрад имат магазин и в Пловдив, на бул. Рускис бул. България

              Коментар


              • #8
                До: Преобразувател 12 към 220 Волта ...

                За акумулатора си излъгал. 75Аh е, не 75mAh.

                Иначе - на запалката никак не е преопръчително да се връзва нещо, по-голямо от 20-ина ампера. 20 ампера на 12V са 240W, в идеалния случай.

                Все пак, виж колко ампера ти е бушона на запалката, и ще разбереш и какъв ампераж можеш да включваш към нея.

                Ампеража, който инвертора евентуално ще черпи при максимална мощност е равен на изходната мощност, разделена на 12, това в идеалния случай, понеже инвертора си има някакво КПД, в рамките на 75-95%. Демек, за проста сметка, изходната мощност, разделена на 10.

                500W, разделено на 10, е 50А. Това запалката със сигурност няма да го издържи, и ще изгори бушона.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  До: Преобразувател 12 към 220 Волта ...

                  Пиши ми на лично съобщение или ми се обади ще ти кажа как и от къде да си вземеш...

                  088 999 51 61 Георги Стоянов
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Преобразувател 12 към 220 Волта ...

                    Благодаря за отговорите. Ще видя бушона на запалката, но ще гледам да не включвам нищо с консумация по-голяма от 200-240 вата, както пише спарки. На мен реално ще ми трябва за лаптоп, лампа да речем/ако не наложи/, зареждане на батерии, телевизор и т.н. - все неща с консумация в този диапазон. Явно няма смисъл да взимам такава джаджа над 300 вата, което също беше важно, защото както писах се предлагат и по 500, че и повече.

                    Хайде като съм ви хванал да питам и още нещо ако някой е запознат. На Фрилендъра между предните седалки, до пепелника за задните има извод за ток, който реално е на същия принцип като запалката/поне така изглежда, никога не съм го ползвал/. Дали ще е по-надеждно на него да вързвам ИНВЕРТОРА. Пак ли чрез бушона да видя как стоят там нещата?
                    Последно редактирано от marin199; 16-04-09, 14:52.
                    http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                    http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                    http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                    Коментар


                    • #11
                      До: Преобразувател 12 към 220 Волта ...

                      днес си купих от12 на 220.- 200 вата. 36 лв

                      Коментар


                      • #12
                        До: Преобразувател 12 към 220 Волта ...

                        Първоначално публикуван от marin199 Преглед на мнение
                        Благодаря за отговорите. Ще видя бушона на запалката, но ще гледам да не включвам нищо с консумация по-голяма от 200-240 вата, както пише спарки. На мен реално ще ми трябва за лаптоп, лампа да речем/ако не наложи/, зареждане на батерии, телевизор и т.н. - все неща с консумация в този диапазон. Явно няма смисъл да взимам такава джаджа над 300 вата, което също беше важно, защото както писах се предлагат и по 500, че и повече.

                        Хайде като съм ви хванал да питам и още нещо ако някой е запознат. На Фрилендъра между предните седалки, до пепелника за задните има извод за ток, който реално е на същия принцип като запалката/поне така изглежда, никога не съм го ползвал/. Дали ще е по-надеждно на него да вързвам ИНВЕРТОРА. Пак ли чрез бушона да видя как стоят там нещата?
                        Изкарай си от акумулатора, през бушон, втора запалка или по-добре накаква подходяща букса(на която да не може да се сбърка поляритета). Добре е и да има волтметър, за да следиш състоянието на акумулатора, да не стане: имам лаптоп ама стартера го няма!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Преобразувател 12 към 220 Волта ...

                          Никакви запалки и подобни опасни щуротии, силов кабел от акумулатора с отделен предпазител!!!
                          Бъдете живи и здрави!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Преобразувател 12 към 220 Волта ...

                            Е на това, което ви казвам на Фрилендъра има знак плюс, минус, ако не се лъжа и е направено специално за да се взема ток от него, но явно най-добрия вариант ще е с отделен кабел. Все пак ако някой е запознат с тоя извод при Фрилендъра ще съм благодарен да пише дали ще издържа да се включват там консуматори до 200-250 вата макс, за да не се занимавам да изкарвам отделно. Благодаря още веднъж на всички.

                            Колега valkov.val, ти откъде си купи джаджата? Аз имам вече насоки, но може да е полезно на някой друг от форума и дано е качествено, защото цената, която си писал е доста ниска.
                            Последно редактирано от marin199; 16-04-09, 17:13.
                            http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                            http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                            http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                            Коментар


                            • #15
                              До: Преобразувател 12 към 220 Волта ...

                              Колега сега видях темата. Не бързай да купуваш. Аз имам 1000вт. а има по 3 000вт. По-важно е да е синусово. На читавите загубите са около 15% максимум. Ако включиш 300вт ще консумира 345вт. макс. В Пловдив има всякакви. Като идваш се обади.
                              Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                              Към модераторите-А изтрийте го сега.
                              Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X