Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газова уредба на Дизел?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Газова уредба на Дизел?!

    Таксиметровите шофиори ако можеше и с пръдня биха карали колата.Нищо лично към теб но където и да съм имал допир с такива лица винаги гледат да минат с най тънкото и най ефтиното.
    0 8 76 36 8 542

    Коментар


    • От: Газова уредба на Дизел?!

      Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
      Таксиметровите шофиори ако можеше и с пръдня биха карали колата.Нищо лично към теб но където и да съм имал допир с такива лица винаги гледат да минат с най тънкото и най ефтиното.
      Добре съгласен съм, ма кой нормален човек не гони икономията. Айде сега горивата са "ЕВТИНИ" ма това нема да трае дълго. Аз не съм софийски бакшиш, карам в Лом малък провинциален град в който ако не си правиш добре сметката може да се окаже че работиш за колата и горивото. Прочетох 3 пъти темата и се реших на интервенцията. Не гоня мощност все пак това е такси и не искам да съм като от оня филм с пежото, а ако мога да икономисам некое килце нафта, че колегите с бензинките на газ ме разбиват на разход и ме е яд.
      Пак МОЛЯ ако някой може да даде съвет по настройките ще съм МНОООООГО благодарен.

      Коментар


      • От: Газова уредба на Дизел?!

        Не знам защо но не ми се публикува последното мнение но както и да е. Днес газифицирах таксито. Всичко както е описано по горе в темата(ключе за празния ход итн.). Резултата е прекрасен. Дачията си ходеше много добре като динамика но сега направо буксува съединител ако я натегнеш. Направих система за да я засека горе долу точно на нафта и резултата след 50км градско ми харесва (около 2-2.5л. нафта). Газта няма как да я засека защото бутилката ми е 60л и не ми се пълни, но разхода на газ не ми е толкова важен щото няма да е кой знае колко. Сипах за пробите за 5лв около 6л и не ми е свършила още. Много ми е интересно защо не се появява това чукане (като от предварение на помпата) нито на средни нито на високи обороти. Не знам дали съм докарал сместа в оптимални граници. Нали критерий за много газ е чукането а него го няма даже и при отвит на половина кран (невероятен вървеж).

        Коментар


        • От: Газова уредба на Дизел?!

          Добре де 3 мнения пускам и не излизат в темата. Монтирах газовата и имам резултати.

          Коментар


          • От: Газова уредба на Дизел?!

            Първоначално публикуван от kretio74 Преглед на мнение
            Добре де 3 мнения пускам и не излизат в темата. Монтирах газовата и имам резултати.
            Излизат, но със закъснение, защото изчакват проверка от модератор, заради статута ти (или по-скоро е заради броя на мненията ти). Още някой и друг пост и ще си без този "особен надзор".
            Няма страшно , давай...

            Коментар


            • От: Газова уредба на Дизел?!

              колега сам ли си газифицира дачията? направо на дизела сложи газ ? - а как ограничаваш дизела ? колата много върви защото има много гориво ,ама къде е икономията ? сега гориш две горива и ........................ !!!!!!
              Това, че го няма тракането на дизела е нормално , имаш по-пълно и по-бавно изгаряне, заради газта - но скоро се приготви да правиш мотор ,ако не ограничиш нафтата и газта така, че колата да започне да върви така - както е било само на дизел. Иначе за икономия забрави !

              Коментар


              • От: Газова уредба на Дизел?!

                Сам сложих газта. Имам опит от бензинки а също прочетох темата поне три пъти. След като минах около 30км. намалих дебита на нафтата от помпата до положение да върви много мъртво само на нафта След това
                регулирах изпарителя да причуква леко над 3000об. Монтирах една система отпред и тръгнах да се возя. Вече трети ден карам и съм на около 500км. Резултата е между 3-4/100 дизел и около2-3/100газ. Преди разхода ми беше минимум 7/100 нафта. Говоря само за градско. Както казах по горе колата е такси.

                Коментар


                • От: Газова уредба на Дизел?!

                  ? - а как ограничаваш дизела ? откъде намаляш дизела ? дачията не е ли комън-рейл я по подробно го обясни
                  Аз карам метан-дизел 4г вече на камион при мен помпата е редова и мех.съм отрязъл дебита на дизела - от рейката и съотношението е 8л+ 21кг но когато искам да карам само на дизел си възстановявам дебита като освобождавам рейката да захрани помпата а при тебе - много ми е интересно как го правиш при комън-рейла

                  Коментар


                  • От: Газова уредба на Дизел?!

                    Мотора не е комънрейл 1.9Дна рено но с идиотска ел.помпа лукас,която махнах и сега съм с механична Бош. Точно от рейката намалям дебита на нафтата до положение да върви така с газта както върви само на нафта. Сега на нафта не иска да откачи но пусна ли газта си става кола. Вчера минах 350км (лом- софия)през петрохан. Разход за 350км 7л нафта и 4л газ. От тия 350км имам 40_50км баири и около50км градско софия.

                    Коментар


                    • От: Газова уредба на Дизел?!

                      След множество настройки и засичания се оказа че най добре е да не се намаля дебита на помпата. С намален дебит и повече газ (динамиката да е както на газ) разхода е около 4- 4.5 нафта на 100км. След като върнах помпата на заводска настройка се учудих когато разхода падна около 3-3,5 на 100. газта все още не съм я засичал но при нормален дебит е по -малко. Утре ще я пробвам на дълго и вечерта ще пиша.

                      Коментар


                      • От: Газова уредба на Дизел?!

                        Първоначално публикуван от kretio74 Преглед на мнение
                        Сам сложих газта. Имам опит от бензинки а също прочетох темата поне три пъти. След като минах около 30км. намалих дебита на нафтата от помпата до положение да върви много мъртво само на нафта След това
                        регулирах изпарителя да причуква леко над 3000об. Монтирах една система отпред и тръгнах да се возя. Вече трети ден карам и съм на около 500км. Резултата е между 3-4/100 дизел и около2-3/100газ. Преди разхода ми беше минимум 7/100 нафта. Говоря само за градско. Както казах по горе колата е такси.
                        Като смениш 4 дюзи по 1000 - 1500 лева, ще разбереш от икономия.

                        Що се мъчите да си трошите колите.

                        Коментар


                        • От: Газова уредба на Дизел?!

                          Какво общо има слагането на газ със прецакването на дюзите,а и каква е тази дюза за комън-рейл дето струва 1500лв то на мерцедес не са по толкова камо ли на дачия.мМай тука само пишеме за да си чешеме пръстите.
                          0 8 76 36 8 542

                          Коментар


                          • От: Газова уредба на Дизел?!

                            По-малко нафта> по слабо охлаждане, а сети се какво следва. И без това ни е скапана нафтата.

                            1000-1500 лева на смяна, смяната няма да е една

                            Коментар


                            • От: Газова уредба на Дизел?!

                              Е това със охлаждането на дюзите на комън-рейл ловя бас че сам си го измислил.Комън рейл дюзата хич не и пука от горещината тя се прецаква от лошо гориво.А и да допълня,подаването на газ на дизела не е ново откритие а е нещо открито отще от времето на втората световна война.Има даже двигатели които фабрично са газодизел.
                              0 8 76 36 8 542

                              Коментар


                              • От: Газова уредба на Дизел?!

                                Разход за 350км 7л нафта и 4л газ. От тия 350км имам 40_50км баири и около50км градско софия.

                                здрасти ! Я ми кажи този разход на 100км ли е или за целия пробег . ако е на 100км значи това което ти писах по-рано е станало. няма икономия ! Сега много добре ,че си махнал ел.помпата - със механичното ще успееш да постигнеш това което целиш. но не разбрах газта пропан-бутан ли е ? защото при мен е метан на колко градуса ти е предварението това е много важно . направил си половината от нещата от рейката се ограничава горивото само когато караш смесено двете горива и то над 1000об.мин но това става със мех.ограничител който се изключва под тези обороти и колата работи нормално само на дизел но тези неща са за човек който е от Русе и ги прави.мога да ти дам телефон.За дюзите не бери грижа ,аз на 150х.км смених разпръсквачи и карам няма ядове.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X