Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газова уредба на Дизел?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Газова уредба на Дизел?!

    Мърлява работа...
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • От: Газова уредба на Дизел?!

      Леле много некадърен монтаж,колега пооправи си монтажа,газова бутилка доста стара и без работещ показател,газов клапан вързан със свинска опашка,изолирбанд на доста места.Абе с две думи има още какво да се желае от монтажа.
      0 8 76 36 8 542

      Коментар


      • От: Газова уредба на Дизел?!

        Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
        Леле много некадърен монтаж,колега пооправи си монтажа,газова бутилка доста стара и без работещ показател,газов клапан вързан със свинска опашка,изолирбанд на доста места.Абе с две думи има още какво да се желае от монтажа.
        Като не ви харесва не гледайте,човек да не покаже нещо и го почвате.

        Коментар


        • От: Газова уредба на Дизел?!

          Тоеа е за добро,да не се запали някъде.
          0 8 76 36 8 542

          Коментар


          • От: Газова уредба на Дизел?!

            Ако има някой с паджеро 2.8д да сподели мнение.
            Паджеро 2.8Д ,Ауди а3 1,9 куатро

            Коментар


            • От: Газова уредба на Дизел?!

              Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
              Мърлява работа...
              Определено "Професионалисти" могат да се оакат далеч по-качественно !

              Коментар


              • От: Газова уредба на Дизел?!

                Абе колеги аз показвам какво съм си направил с матеряли който имам,А на вас като не ви харесва и си имате парички за по модерни бутилки покажете снимки да ги видим
                тел: 0894 721 788
                mitsubishi pajero

                Коментар


                • От: Газова уредба на Дизел?!

                  Първоначално публикуван от bojidar.tsankov Преглед на мнение
                  Абе колеги аз показвам какво съм си направил с матеряли който имам,А на вас като не ви харесва и си имате парички за по модерни бутилки покажете снимки да ги видим
                  Наистина ти го казват за добро, не се вкисвай. Просто не си патил и затова си мислиш, че колегите само се чудят с какво да се заядат. Искрено ти пожелавам да нямаш ядове и за в бъдеще.
                  Относно паричките си в грешка - бутилките за АГУ не са по-скъпи от битовите.
                  Единственото хубаво на този тип монтаж е, че може да си засечеш абсолютно точно разхода на газ с обикновен кантар
                  Все пак, замисли се и вместо да се засягаш, отдели малко времеи го направи читаво.
                  Успех!

                  П.П. По бившите съветски територии съм мяркал дизелови автобуси, камиони и тук-там трактори с газови бутилки. Информацията беше, че бачкат на 20% нафта, останалото газ, но за съжаление не можаха да ми кажат какво има в бутилките - метан или пропан-бутан. Пък и мен тогава газта като гориво не ме интересуваше (бензина беше под лев за литър, нафтата - предимно без пари ) и не загледах внимателно.
                  Някой да знае какво все пак е било газовото гориво?
                  Последно редактирано от tef4o; 26-03-14, 07:56.
                  О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                  Коментар


                  • От: Газова уредба на Дизел?!

                    При 20-30% дизел,най-вероятно е било метан-то и тук можеш да намериш сервиз,готов да ти монтира метанова уредба на дизел за около 3500-4000 лв,но... това което обещават като ефект може и да не е съвсем постижимо,а по-скоро пожелателно и... с нищо не ги задължава.Ако карах по 50-60000 и повече,може би щях да опитам,но карам по 14000 годишно,а и цената на метана е висока и тепърва ще се качва още

                    Коментар


                    • От: Газова уредба на Дизел?!

                      Колеги направих си труда за да прочета цялата тема. Същата сам я чел преди година две ако не се лъжа и сега ми беше интересно докъде е стигнала. Аз лично от няколко доста време се опитвам да направя същото но с метанова уредба , което има много ++++ сравнение пропан бутана.
                      Интересно ми е как така мерите л/100 газ когато газта я пускате в относително еднакво количество. Аз за повече от година стигнах до извода че няма как тази система да работи така както много хора твърдят тук. Този разход на газ е меко казано не възможен така както го изчислявате литри на 100км. Да наистина всичко написано съм го изпитал и аз но само и само на дълъг път. В града нещата са 0 на 0 дори може и да сте в преразход. За пример ще ви дам че за 238 км в града ми е трябвало 6 часа и 33 мин за да ги измина или това е приблизително 100 км за 3 часа. Колата ми харчи 8-8,5л /100 нафта. Да бъдем оптимисти , слагаме газ колата би харчила около 6 нафта , според данните написани по горе колко газ ще ми трябва за тези 3 часа през които ще мина тези 100км. Не знам защо си мисля че няма да са 3 литра или по скоро 3 литра на всеки изминат час или общо 9л по 1,17= 10,53 лв. + 6*2,67=16,02 общо: 20,59 лв. срещу 8,5л нафта * 2,67 = 21,36. Не знам защо си мисля че истината е в електронното подаване на алтернативното гориво в колата съобразено с оборотите на двигателя и положението на педала на газта , не на последно място намалено подаване на основното гориво с толкова колкото се подава алтернативно. И сметката тогава вече е друга 1кг. метан е около 1,5л нафта или 1,8лв. срещу 4лв. което е 50% икономия при запазване на същата динамика. Колеги поправете ме ако се лъжа.

                      Коментар


                      • От: Газова уредба на Дизел?!

                        Съотношението на дизел пропан-бутан като оптимално е 1:1, но като калорична стойност. Това е почети равностойно да се овърне в килограми. Може да работи и с по-вече газ, но не трябва да се товари двигателя максимално за да не се получават детонации и чукане. При метана се постига и до 15-20% дизел.
                        Една канадска фирма е разработила комбинирани дюзи с които се впръсква директно дизел и пропан-бутан и там четох че се работи с 15% дизел и няма дотонации, защото газта се впръсква непосредствено след впръскването на дизела. При пръсването на газта се изпарява и охлажда цилиндъра, което не позволява появата на детонации.

                        Коментар


                        • От: Газова уредба на Дизел?!

                          Някой от каращите на пропан-бутан/дизел турбо автомобил, нека сподели къде подава газта - преди или след турбото.
                          На Диското преди година бях сложил такава система, подавах след филтъра, преди турбото.
                          Вървенето беше добре, разхода на нафта падна, но гореше много газ - първо по 10лв/100км, после стана по 10литра.
                          Настройката ми беше такава, че да не чука двигателя при всички режими. Ако намаля още газта, върви като само на нафта.
                          Напоследък не ми харесва разхода на нафта и се каня пак да екпериментирам с газта, но при такъв разход е безсмислено.
                          Повечето ми каране е градско и горско, рядко извънградско.

                          Коментар


                          • От: Газова уредба на Дизел?!

                            Газта се подава преди турбото през щуцер,завит в пластмасовият въздуховод.Щуцерът е отрязан под ъгъл 45 градуса,за да се завихря и смесва по-добре газта.Карам основно извънградско,товарен ван,и половината от километрите са изминати с натоварена кола,което има доста голямо значение.Разход преди-7/100 дизел,после-5,2 дизел+1,8 газ.Старая се да карам както преди,но на моменти се увличам-просто се чувства повишената мощност.Ако приемем условно,че разхода на Диското е 14 дизел преди,то не мисля че е безопасно за мотора да се пуска повече от 4 литра газ/100 км,а дизела би паднал на около 10 литра.Това ако не се пипа помпата,гониме вървежност.Ако търсим само икономия и искаме да караме бавно и спокойно,то по-добри резултати ще се постигнат,ако се намали леко подаваното от помпата гориво

                            Коментар


                            • От: Газова уредба на Дизел?!

                              Точно така ми е инсталацията, но разхода е голям. Без да е много газта, без да настъпвам, карам си както преди.
                              Безопасното се усеща по слух - ако е много газта, мотора започва да чука. При подходящото количество звука става подобен на комонрейлите - малко по-твърд.
                              Това се случва преди повече от година. Бутилката вече е на компресора и се чудя да купувам ли друга.

                              Коментар


                              • От: Газова уредба на Дизел?!

                                При мен е след турбото.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X