Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газова уредба на Дизел?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Газова уредба на Дизел?!

    Здравей колеги, изчетох цялата тема и реших да сложа газова на буса - Мерцедес Спринтер 413.
    Ще ми препоръчате ли някой майстор в София, който е стабилен?

    Коментар


    • От: Газова уредба на Дизел?!

      във софия не ми се е случвало да попадна на стабилен газаджия за газо-дизел !
      Във Русе е човека ! Направи ми камиона да върви на метан и дизел!
      Вече 6-та година карам газо-дизел ! Нямам ядове !
      Прижелание ще дам телефон !

      Коментар


      • От: Газова уредба на Дизел?!

        В София има една фирма,дето се казва ДЕК.Произвеждат всякакви електроники за бензинови и дизелови двигатели.Имат собствена разработка за дизелови камиони и автобуси,които вървят САМО на метан.Повтарям САМО на метан.Младен се казва собственика.Имат сайт с координати...
        Междудругото на КИА-та Мега-та е ДЕК-аджийска и е с нискоомни бързи газови дюзи(1,9 омa).
        0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

        Коментар


        • От: Газова уредба на Дизел?!

          [QUOTE=tatii;2968871]във софия не ми се е случвало да попадна на стабилен газаджия за газо-дизел !
          Във Русе е човека ! Направи ми камиона да върви на метан и дизел!
          Вече 6-та година карам газо-дизел ! Нямам ядове ! Колко струва уредбата и бензинова ли е?Разход преди и след това?Да може просто ако някой се колебае,да си прави сметки...

          Коментар


          • От: Газова уредба на Дизел?!

            Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
            В София има една фирма,дето се казва ДЕК.Произвеждат всякакви електроники за бензинови и дизелови двигатели.Имат собствена разработка за дизелови камиони и автобуси,които вървят САМО на метан.Повтарям САМО на метан.Младен се казва собственика.Имат сайт с координати...
            Междудругото на КИА-та Мега-та е ДЕК-аджийска и е с нискоомни бързи газови дюзи(1,9 омa).
            Може ли повече информация за фимата?Не мога да намеря нищо в чичо Гошо?

            Коментар


            • От: Газова уредба на Дизел?!

              bluetronic точка info

              Коментар


              • От: Газова уредба на Дизел?!

                За камиона уредбата е около 3500лв
                Камиона е ДАФ и е дизел 430к.с 11700л
                На равен път магистрала 40т бруто гори 32л-35л дизел
                сега гори 6л дизел и 23кг метан

                Коментар


                • От: Газова уредба на Дизел?!

                  Как се отразява на двигателя тази смяна на горивото?Колко км имте изминати?

                  Коментар


                  • От: Газова уредба на Дизел?!

                    Уредбата без бутилките ли е 3500?Защото при такъв разход на метан,и ако търсим поне да имаме гориво за 700-800 км,колко бутилки ни трябват?Приблизителна цена на 90 литрова бутилка-около 740 лв.Постигаш икономия от около 21-22%-в зависимост от цената на метана,или-около 12-13 лв на 100 км.Аз постигам икономия около 14% с уредба за 450лв с бутилката,това на пропан бутан.Ако се монтира интелигентен газов инжекцион,предполагам че и той ще постигне икономия от 22-24%,и то с по-малка бутилка,а и пропан бутан има навсякъде.Колкото повече харчи един двигател,и колкото по-голям пробег прави човек,толкова повече си заслужава.Но явно хвалбите на монтиращите уредбите за икономии от по 35-40%,са твърде фантастични .Аз съм минал 40-50000 км и не се е отразило на двигателя,но не се тормози,а и двигатели на старо има много евтини
                    Последно редактирано от krassitch; 10-05-16, 16:30. Причина: допълнение

                    Коментар


                    • От: Газова уредба на Дизел?!

                      Без бутилките е тази цена но е със ддс !
                      Имам 2бр х140л като цената за 1бр е 900лв без ддс нова и 3.бр х 70л -като цената за 1бр е 410лв нова без ддс !35л дизел х 1.80лв ~ 63.00лв преди! сега гори 6.л дизел ~18.00лв + 23кг метан х 1.23лв = 28.30лв общо прави 46.30лв разликата е 16.70лв или около 27% икономия от 63лв на километър !
                      За една година си избива инвестицията при моето скромно каране около 35х.км на година със камиона !

                      Коментар


                      • От: Газова уредба на Дизел?!

                        Значи можеш да минеш само около 350-360 км,и после трябва да търсиш метан.Мнението ми е,че трябва по принцип да има гориво за поне 5-600 км,иначе се губи време.Мисля че американците са много прави като казват,че дяволът е в подробностите.За да реши човек за газификация,трябва да си прецени къде,как,колко кара,и за колко време би изплатил една такава инвестиция.Предполагам че метановата уредба е много по-добре за двигателя,отколкото на пропан бутан,но реално ще се види след години.Ако човек с разход като на вана ми-7/100 дизел даде 4600 лв за метанова уредба,ще я изплати след 96000 км.За колко време ги прави тези километри?Трябва да не сменя колата,а ако реши да я продава,колко ли би струвал демонтаж и прехвърляне на друга кола?То е ясно,че евентуален купувач няма да признае инвестицията.Ако човек пътува по един и същ маршрут е едно,а ако всеки път по различен,метан има рядко и трябва да си прави сметки,и някой път да пресече цял град,например5-6 км,+ още толкова да се върне,а навигацията понякога много лъжеМетанът например във Видин е с цена 2.00 лв-не на промоция,а винаги.Такъв монтаж предполагам е и невъзможен в нова кола,и гаранцията да продължи да е валидна.А дали съотношението на процентен разход дизел /метан ще е като на колегата,не зная.Възможно е и да е различно.Ако приемем условно,че ще е същото,аз бих постигнал икономия от 38%.Но и една бутилка от например 120 литра тежи доста,а и пречи когато е по-малка колата.Но колкото повече харчи колата,и колкото повече километра изминава човек,толкова повече би си струвало,а и би се изплатила по-бързо.Когато някой е първопроходник в нещо,винаги има и известен риск-не може да се преценят дългосрочни последствия,ноооо който не рискува,няма и теоретичен шанс да спечели

                        Коментар


                        • От: Газова уредба на Дизел?!

                          ~ Предполагам че метановата уредба е много по-добре за двигателя,отколкото на пропан бутан,но реално ще се види след години ~

                          Вече е доказано ,че метана е по-добре със дизел !
                          Сложил съм толкова бутилки, защото за толкова км. ми трябва метан !
                          За цената във Видин направо ме разби ! То че живеем във Б-гето е ясно - ама ????????????
                          Тази система е за каране и правене на пари ! Но във Б-я много бързо се усещат завистниците и веднага реагират на колонките !
                          При цена 280лв на внесен 1м3 метан, цената е нормално да бъде около 1лв със ддс-акциз и печалба10%-15% !
                          А пък относно Америка - хората от 10г си карат камионите на газо-дизел и си свиркат ! каква ще е цената на петрола боли ги ч......а !

                          Коментар


                          • От: Газова уредба на Дизел?!

                            Първоначално публикуван от tatii Преглед на мнение
                            Без бутилките е тази цена но е със ддс !
                            Имам 2бр х140л като цената за 1бр е 900лв без ддс нова и 3.бр х 70л -като цената за 1бр е 410лв нова без ддс !35л дизел х 1.80лв ~ 63.00лв преди! сега гори 6.л дизел ~18.00лв + 23кг метан х 1.23лв = 28.30лв общо прави 46.30лв разликата е 16.70лв или около 27% икономия от 63лв на километър !
                            За една година си избива инвестицията при моето скромно каране около 35х.км на година със камиона !
                            6 л. дизел х 1.80лв. не са 18.00лв., а 10.80лв. При тая сметка, ако е вярна, икономията идва още повече!

                            Коментар


                            • От: Газова уредба на Дизел?!

                              да-да-да Грешка 10.80лв Сори !

                              Коментар


                              • От: Газова уредба на Дизел?!

                                След коригираната грешка сметката е ;
                                10.80лв+28.30лв =39.10лв
                                63лв- 39.10лв =23.90лв икономия
                                обърнато в % е 38% икономия
                                като 39.10лв е цена с ддс
                                без ддс цената е 32.58лв или на километър разхода е 0.33лв

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X