Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газова уредба на Дизел?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Газова уредба на Дизел?!

    Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
    Точно така ми е инсталацията, но разхода е голям. Без да е много газта, без да настъпвам, карам си както преди.
    Безопасното се усеща по слух - ако е много газта, мотора започва да чука. При подходящото количество звука става подобен на комонрейлите - малко по-твърд.
    Това се случва преди повече от година. Бутилката вече е на компресора и се чудя да купувам ли друга.
    Нисък или висок разход е относително-засича се няколко пъти пълен-пълен резервоар,и то преди и след.Общото количество на 2-та вида гориво трябва да е колкото преди,но около 25-27% от дизела да е заменен с газ.Ако разходът е много,значи газта е повече от необходимото,и просто се разхищава.Чука,не чука мотора-това не е обективен метод на преценка.Ако ми харчи повече газ от горните проценти,аз бих намалил подаването на газта,докато разхода се намести като преди

    Коментар


    • От: Газова уредба на Дизел?!

      Като намаля, дори съвсем малко, съвсем изчезва ефекта от газта и започва да върви като само на нафта.
      А иначе ако го смятаме по тази формула - 7л нафта + 10л газ е доста над 10л само нафта, нали.

      Коментар


      • От: Газова уредба на Дизел?!

        Някъде бъркаш-за да не откривам топлата вода отново,монтажа го извьрших в сервиз.Очаквах по-добpи pезултати,но и така не е чак толкова зле.Мога да пpатя адpеса на ЛС,но ти е много далече

        Коментар


        • От: Газова уредба на Дизел?!

          В газаджийски сервиз не влизам, пари да ми дават

          Коментар


          • От: Газова уредба на Дизел?!

            От два три месеца експериментирам и имам добри резултати в разхода. Според мен най лошата комбинация е 50 на 50 нафта газ трябва или едното или другото гориво да е 80 90% например тръгваш към 1000об. започваш да подаваш плавно само газ или само обогатяваш 10 20% иначе моторетката имам чувството че се пържи. Като карам с повече газ работи като бензинка пъргава и не се чува подам ли малко нафта започва да клокочи и обратното като съм на нафта и дам повече газ пак клокочи . За мен едното гориво трябва да преобладава значително за да работи добре моторетката.

            Коментар


            • От: Газова уредба на Дизел?!

              То по тази логика не трябва да се ползва готов изпарител от газова уредба защото той подава газ съобразно промяната на вакума в смукателния колектор и е оразмерен да образува гориво въздушна смес за бензинов двигател.

              А за дизела трябва нещо което да подава газта в подходящо количество в различните режими на двигателя , в ниските и средни обороти по голям процент газ и с набиране на обороти пропорционално да намалява подаването.

              Май някъде по-назад в тази тема някой беше правил нещо със система от няколко ел.клапана управлявани от ключета с гърбица, и с подходяща настройка на моментите на включване на отделните ключета да се получи подходящата икономична комбинация дизел-газ.

              Повечето системи включително и моите са направени със стандартен изпарител със ел управление от бензинова кола и може би големите разлики в разхода на газ е в резултат на различните настройки на самите изпарители.
              И то основно настройвани на слух по това да не чука двигателя при максимално натоварване което е правилно но само за режима на максимално натоварване а за останалите режими газта е недостатъчна особено при средни обороти.
              Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
              Място и хора към които да принадлежи ...

              Коментар


              • От: Газова уредба на Дизел?!

                Колеги има ли някой от София, който да е слагал газ на дизел? Интересувам се за място/човек, който вече го е правил.

                Коментар


                • От: Газова уредба на Дизел?!

                  Колеги има ли някой от София, който да е правил такъв експеримент? Имам W210 300D и искам да й сложа газ при човек/място който вече има опит в това.

                  Коментар


                  • От: Газова уредба на Дизел?!

                    Колеги можете ли да ми препоръчате място/човек в София, където да ми сложат газ на w210 300D ?

                    Коментар


                    • От: Газова уредба на Дизел?!

                      Първоначално публикуван от Николай Колев Преглед на мнение
                      То по тази логика не трябва да се ползва готов изпарител от газова уредба защото той подава ...
                      Добре де, мисля че го писах някъде напед, ама пак да питам. Има газови инжектори всякакви. Има компютри всякакви. Една Мега струва около 200 кинта, понякога се намират и надолу. И позволява настройки колкото ти душа сака. Лаптопа на седалката и газ... не разбирам що се мъчите с пригаждане на неща, които принципно не са за тая работа? ОК, първоначалните проби как и да е, но след като вече е ясно, че става?
                      Цялата инвестиция с малко късмет се избива за 100 литра нафта. А ако не икономиса 100 литра нафта ... за чих чеп изобщо?

                      Не се заяждам, просто се чудя каква е причината да се мъчите да правите нещата по трудния начин...
                      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                      Коментар


                      • От: Газова уредба на Дизел?!

                        Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                        Добре де, мисля че го писах някъде напед, ама пак да питам. Има газови инжектори всякакви. Има компютри всякакви. Една Мега струва около 200 кинта, понякога се намират и надолу. И позволява настройки колкото ти душа сака. Лаптопа на седалката и газ... не разбирам що се мъчите с пригаждане на неща, които принципно не са за тая работа? ОК, първоначалните проби как и да е, но след като вече е ясно, че става?
                        Цялата инвестиция с малко късмет се избива за 100 литра нафта. А ако не икономиса 100 литра нафта ... за чих чеп изобщо?

                        Не се заяждам, просто се чудя каква е причината да се мъчите да правите нещата по трудния начин...
                        Здравейте,
                        то не е за заяждане ами по скоро не всички масово сме на ТИ с тия нови газови инжекциони с техните времена настройки и т.н.

                        Най вероятно колега сте много прав и ще трябва някой по-запознат с тези неща да направи опит с една Мега и да сподели опит както ние сме споделили по горе на дълго и на широко за всевъзможните си и невъзможни опити успехи и неуспехи.

                        Оставам в очакване и с готовност за експеримент с Мега описан от някой знаещ и на ТИ с новите електронни неща.

                        ПОЗДРАВИ.
                        Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                        Място и хора към които да принадлежи ...

                        Коментар


                        • От: Газова уредба на Дизел?!

                          Първоначално публикуван от ganchoto Преглед на мнение
                          Колеги можете ли да ми препоръчате място/човек в София, където да ми сложат газ на w210 300D ?
                          търси Стефан на околовръстното след калотина посока перник

                          Коментар


                          • От: Газова уредба на Дизел?!

                            Първоначално публикуван от ganchoto Преглед на мнение
                            Колеги можете ли да ми препоръчате място/човек в София, където да ми сложат газ на w210 300D ?

                            http://avtogas-bg.com/ аз слагах там и съм доволен
                            Моят живот, моите решения, моите грешки, моите поуки ... не са твоя работа.

                            Коментар


                            • От: Газова уредба на Дизел?!

                              Пачо,искаш да кажеш,ч е си дал на въпросният сервиз най-малко 1800 лв за газов инжекцион???Какво значи,че си доволен?-дай точно засичане преди и после.Аз също се замислях преди монтажа на моята за този сервиз,но... обещанията на майстора с нищо не го ангажират и при лош резултат,може да се стигне до набутване и изплащане на уредбата напр. 7-8 години.А в Нета не намерих никъде мнение на човек с такава уредба-няма спор,че вероятно това е по-интелигентното решение,но може би си струва риска за шофиращите много,а аз карам малко-14000 годишно

                              Коментар


                              • От: Газова уредба на Дизел?!

                                Здравейте!
                                Разхода преди ми беше 10-12/100 дизел при скорост от 90 км/ч което е 26 - 31 лв/100 км
                                в момента при същата скорост дизел + метан разхода ми е 3 -3.5/100 дизел и 4.5 - 5 кг. метан което е около 16 лв./100
                                При положение че правя с джипчето над 40 000 км. годишно.
                                Разликата е очевидна.
                                Моят живот, моите решения, моите грешки, моите поуки ... не са твоя работа.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X