Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газова уредба на Дизел?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Газова уредба на Дизел?!

    здравейте , днес си направих експерименти фрилендъра тд4, един познат стоеше вътре и даваше газ ,накарах го да държи 1000 оборота , а аз с един флакон газ за запалки подавах малко газ във въздушния
    филтър. Оборотите със скок се изменяха на 1700 , обаче след като премина действието на газта, останаха там
    до пускането на педала на газта.пробвах и на 1500 об. , със скок се вдигнаха на 2500 и останаха там до пускането на педала.
    сега ,може би има начин да се излъже системата или на тд4 не става(комън рейл) ?

    Коментар


    • От: Газова уредба на Дизел?!

      Има - слагаш си газово. То взема нужните данни от компютъра и смята нужните корекции, като подава и каквато трябва информация на оригиналната система за управление на двигателя. Винаги това е бил начина за слагане на газова уредба.

      Коментар


      • От: Газова уредба на Дизел?!

        ама ГИ не АГУ
        -Чем занимаетесь по жизни?
        -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
        -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

        Коментар


        • От: Газова уредба на Дизел?!

          здравейте пак , значи газов инжекцион не ме устройва( цената) , аз за това пробвах с флакон газ за запалки за да изпробвам част от системата ,
          някъде един колега беше
          казал че компютъра си ,,мисли '' че караш по надолнище и затова оборотите нарастват.
          явно не става с прости средства,жалко , колата ми харесваше , ама с този разход не......

          Коментар


          • От: Газова уредба на Дизел?!

            Има писано по темата. Поразрови се и ще ти стане ясно. Газ на свободен ход не се пуска, а над 1000-1200 оборота примерно

            Nissan Terrano 2,7 TDI

            Коментар


            • От: Газова уредба на Дизел?!

              сега забравих да кажа че оборотите на празен ход са 750-800, не съм подавал пропан бутан на празен ход, не знам да обява ли експеримента за успешен или....

              Коментар


              • От: Газова уредба на Дизел?!

                Карай с газов котлон с кранче и маркуч след кранчето, свързан към двигателя. Така ще може да регулираш притока на газ както искаш.

                Коментар


                • От: Газова уредба на Дизел?!

                  Глупости!
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • От: Газова уредба на Дизел?!

                    Иначе трябва да си построи или купи пълноценна система, но ще има разходи.

                    Коментар


                    • От: Газова уредба на Дизел?!

                      Истината е инжекцион на метан. Както и при бензиновите коли, може да се настройва много по-прецизно в различните режими на работа. Така, според производителя, може да се замести до 50% от дизела с метан. На пропан-бутан - до 30%.

                      Има си сензор за температура на изгорелите газове, следи и за детотации. И ако нещо не е в ред, системата спира подаването на метан. Съответно записва логове с грешки и може да се провери, кое точно не е в ред.

                      Производители има няколко - поляците Zenit и AC Stag. Мисля, че Bluetronic са българска фирма, Landi Renzo също имат такива системи.

                      Тук намерих мануал за монтаж и настройка на Zenit:

                      https://en.agcentrum.pl/img/instrukc...-201303272.pdf

                      Има и клипче на монтаж на AC Stag:

                      https://m.youtube.com/watch?v=wkT0abQ5Dsg


                      Не намирам обаче някой да продава готов кит без монтаж, бих си го монтирал сам. Защото с монтажа, цената отива на 2000 лв.
                      Nissan Terrano 2,7 TDI

                      Коментар


                      • От: Газова уредба на Дизел?!

                        здравейте , сега за 2000 лв -тук ме загубиха ,
                        аз мислех да платя нещо като непълен монтаж -бутилка , тръба, изпарител ,газов клапан , давам едни пари , много под 2000 лв
                        после аз си пускам отопление на
                        изрителя, копче за газта,ключ на
                        педала ,тръба ниско налягане , тройник ( кран) , и настройки

                        Коментар


                        • От: Газова уредба на Дизел?!

                          Какво ти пречи да си пуснеш всичко сам ?
                          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                          Коментар


                          • От: Газова уредба на Дизел?!

                            Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                            Какво ти пречи да си пуснеш всичко сам ?
                            Пречи, от къде да се намери компютър за инжекциона. Другото се намира.
                            Nissan Terrano 2,7 TDI

                            Коментар


                            • От: Газова уредба на Дизел?!

                              Как се узаконява самоделна уредба? Бутилки за метан годни за узаконяване на разумна цена от де?

                              Коментар


                              • От: Газова уредба на Дизел?!

                                Говоря за пропан-бутан за метан
                                Имам две коли на метан и искам да избягам от това гориво вярно че е евтино но съм вързан за метанстанцията

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X