Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автоматични скорости и офроуд - плюсове и минуси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Автоматични скорости и офроуд - плюсове и минуси

    Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
    Направи го още 10-15-20 пъти, и тогава..... Единичния тест не доказва нищо.
    Апък и мисля че след 15 20 изледа като този,без да се замисля ще направия ремонт на кутията защото тя ще се е избила с това каране.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

    3.0 v6 24

    Коментар


    • До: Автоматични скорости и офроуд - плюсове и минуси

      Къде ще ходите по Средна гора?

      Може да се видим.
      ТЛК 80 4,2ТД-95г

      Коментар


      • До: Автоматични скорости и офроуд - плюсове и минуси

        Аз също съм на мнение че автоматика не става. Нямам опит с автоматици. Интересно ми е има моменти, в които карам на 1ва и само на заден мост и минавам, но понякога на по сносно препядствие колата губи сила. Трябва ли да спра и да се засиля и да влюча другия мост за да мина, или мога да мина на полу съединител в ключовия момент и да запазя оборотите?
        Газ 69 2.4i
        Густо майна, пътят свърши !!!
        GSM: О895 7О6О59

        Коментар


        • До: Автоматични скорости и офроуд - плюсове и минуси

          Първоначално публикуван от Аниматора Преглед на мнение
          Аз също съм на мнение че автоматика не става. Нямам опит с автоматици.
          Колега като нямаш опит от какво ти е тогава мнението?!
          יעבור
          «И това ще мине»

          Коментар


          • До: Автоматични скорости и офроуд - плюсове и минуси

            Първоначално публикуван от Аниматора Преглед на мнение
            Аз също съм на мнение че автоматика не става. Нямам опит с автоматици. Интересно ми е има моменти, в които карам на 1ва и само на заден мост и минавам, но понякога на по сносно препядствие колата губи сила. Трябва ли да спра и да се засиля и да влюча другия мост за да мина, или мога да мина на полу съединител в ключовия момент и да запазя оборотите?
            Значи ти е много маломощен двигателя. В такъв случай автоматика се явява спирачка т.к. част от мощността на двг. се усвоява от а.с.к.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • До: Автоматични скорости и офроуд - плюсове и минуси

              Първоначално публикуван от Красимир Начев Преглед на мнение
              Къде ще ходите по Средна гора?

              Може да се видим.

              При нас няма къде,там където никога никой не е излизал,може да заповядаш,Лебетка повдигач и резачка задължително.
              [SIGPIC][/SIGPIC]

              3.0 v6 24

              Коментар


              • До: Автоматични скорости и офроуд - плюсове и минуси

                Първоначално публикуван от Kircho-sopot Преглед на мнение
                При нас няма къде,там където никога никой не е излизал,може да заповядаш,Лебетка повдигач и резачка задължително.
                Да де ама в коя местност на Средна гора,че аз се качвам от Юг.
                Дай ориентир
                ТЛК 80 4,2ТД-95г

                Коментар


                • До: Автоматични скорости и офроуд - плюсове и минуси

                  Първоначално публикуван от Аниматора Преглед на мнение
                  Аз също съм на мнение че автоматика не става. Нямам опит с автоматици. Интересно ми е има моменти, в които карам на 1ва и само на заден мост и минавам, но понякога на по сносно препядствие колата губи сила. Трябва ли да спра и да се засиля и да влюча другия мост за да мина, или мога да мина на полу съединител в ключовия момент и да запазя оборотите?
                  Е на това по-сносно препятствие ако беше с автоматик,можеше и да минеш.
                  ТЛК 80 4,2ТД-95г

                  Коментар


                  • До: Автоматични скорости и офроуд - плюсове и минуси

                    ами незнам за предимства и недостатъци ама тук видях мнения че някой хора се съмняват във писаното във форума. ами какво да ви кажа повечето хора пишат и имат години опит. а вие на една две разходки (въртели ви гумите непрекъснато и т.н.... а не сте чували за самозакопаване и т.н.........) и вече не било вярно повечето. аз (както и много други предполагам) винаги съм имал форума за енциклопедия. има толкова много хора със много практически опит и теоретични знания..... и като се подемат някакви теми дъвкани преди 10-на години без да се прочете повече из архиви и се напише нещо от сорта че били некомпетентни някой....... и някой се нацапал или отишъл на лов и вече е корифей на оффроуда.... сори че така остро ама в този форум има хора (много от тях са писали и тук по тази тема) които наистина знаят точно за какво говорят.... моля Ви имайте респект към тях. извинявам се че си е спам......... а сигурно има и нови потребители които четат такива мнения които поставят под съмнение компетентните (и плод на много години опит) мнения и се разколебават.специално тази тема е започната и завършена за мен със мненията на близнака (той си казва всичко със един пост) а кой ли от тия дет ''въртят гуми'' има и 1 процент от техния опит? че се и съмняват....
                    пак се извинявам за острия тон. и не изпитвам нищо лошо към никой. и съм съгласен че всеки има право на собствено мнение. много се чудих дали да постна всичко което написах........ ама имайте респект моля.
                    висете отпуснато

                    Коментар


                    • До: Автоматични скорости и офроуд - плюсове и минуси

                      Първоначално публикуван от Kircho-sopot Преглед на мнение
                      Също ще кажа моето мнение,ако някой следи темите ще разбере че аз съм с автоматчна скоростна кутия коята страда от 4предавка,тоес казано не може да включи 4 скорост.Премерих се с случилото се и реших да взема нова скоростна кутия втора употреба пак автомат.
                      Но какво да правия с старата като тя си е читава без 4 скорост.
                      Събрахме се с приятели и решихме да видим по принцип колко е издражлива скоростната кутия.Застраховахме се като проверихме всичко по двигателя масла антифризи.И тръгнахме към балкана с повредена автоматична кутия.Може би теста за някой ще му хареса а някой ще каже че съм идиот,но така съм преценил.
                      След влизането си в балкана избрахме много тежък терен от рода на колеми камани страмни участаци кални байри абе вобще всичко което според хората в форума ще убие автоматика.
                      След 1 резервоар нафта,и да си кажа думата от човек който вобще не пази,смяхго целия джип е в ужасно състояние,надран от шипки скъсан прожина.и гръмнала предна гума от зор.И сигорно се питате какво става с автоматика ами да ви кажа след смяната на гума се пребрах от пътя до нас без никакъв дерт.
                      Не искам да бъда нещо провокиращ ръчката,защото знам че това може да го направи и ръчката,но нали мерим слабостите на автоматика. и така през седмицата съм на работа джипа е в сервиз за смяна на прожина.събора и неделя съм аиляк и ще се ходи пак в гората за по зверско каране.
                      Каня всички който са на близо до Карлово и искат да предложат своето мнение за тест на АВТОМАТИЧНА СКОРОСТНА КУТИЯ нека заповядат,за да се обедят в това което аз се обедих че японеца я е направил здрава и много издражлива и най-малко щото я е сложил на Джип и то не какъв да е джип а паджеро,което спокойно мога да кажа е добър за в балкана.

                      ПС:Някой ако иска да гледа или да кара автоматика да пише едно лично собщение да се разберем,сигорно прехода ще е пак в средна гора.
                      Аз ще ти сипя гориво и гуми ще ти сложа, даже и маслата ще ти сменя, искам да ми дадеш колата за следващото любителско състезание да я карам и после ще си говорим за автоматици, опит, и как никой тук нищо не разбира .

                      Коментар


                      • До: Автоматични скорости и офроуд - плюсове и минуси

                        Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
                        Аз ще ти сипя гориво и гуми ще ти сложа, даже и маслата ще ти сменя, искам да ми дадеш колата за следващото любителско състезание да я карам и после ще си говорим за автоматици, опит, и как никой тук нищо не разбира .
                        Кой луд ще си остави колата в ръцете ти, не мога да се сетя? След твоето каране, автомата ще му е последна грижа. Си мисля.
                        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                        Коментар


                        • До: Автоматични скорости и офроуд - плюсове и минуси

                          Какво ми е на карането Венци и още много хора са отделили време да напишат много точно какви са + и - на автомата за гората. Сега ще го пробваме нагледно щото колегата или не е чел темата или ни взима за мезе.

                          Коментар


                          • Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
                            Аз ще ти сипя гориво и гуми ще ти сложа, даже и маслата ще ти сменя, искам да ми дадеш колата за следващото любителско състезание да я карам и после ще си говорим за автоматици, опит, и как никой тук нищо не разбира .
                            Не съм казал че никой не разбира,но масово хора отхвърлят автомата,а не говорим за съзтезания,а оффроад.На мен кеф ми балкан кеф ми балкан кеф ми море..море.Не ме е оставил никъде и да не кажа че се представия доста добре.

                            Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
                            Какво ми е на карането Венци и още много хора са отделили време да напишат много точно какви са + и - на автомата за гората. Сега ще го пробваме нагледно щото колегата или не е чел темата или ни взима за мезе.
                            Прочел съм я довта остойно,защото съм пред тежката дилема след като разбия тази кутия каква да сложа,ръчка или автомат.Спрях се на автомат поради куп причини,просто хората в форума да не давам пример,казват автомата отиваш там буксуваш въртиш гуми заклащаш и се чупи..Ами аз ще кажа не е верно ПРОВЕРЕНО.
                            Чесно си казвам нямам понятие какво става в една а.с.к,но какво и да става то е направено,за съзтезание незнам,но за твърд оффроад ДА.

                            Явор,ако нямаш работа събота и неделя,заповядай на нашата вила,гора,мезе,и ракия.За да направиш тестовете за който казваш,защото аз ще почна да се отказвам.
                            Последно редактирано от alex_markov; 07-08-09, 08:35.
                            [SIGPIC][/SIGPIC]

                            3.0 v6 24

                            Коментар


                            • До: Автоматични скорости и офроуд - плюсове и минуси

                              Първоначално публикуван от Kircho-sopot Преглед на мнение
                              Ами аз ще кажа не е верно ПРОВЕРЕНО.
                              Чесно си казвам нямам понятие какво става в една а.с.к,но какво и да става то е направено,за съзтезание незнам,но за твърд оффроад ДА.

                              Аз на своя ред от позицията на моя опит, и наблюденията върху други коли ти казвам: не става - ПРОВЕРЕНО Е.

                              "Цивилния" автомат, без определени доработки НЕ СТАВА за дълготрайни натоварвания при тежък/хард оффроуд. За краткотрайни забежки - да.

                              ПС. Като казвам не става, имам предвид, че не се знае колко точно ще устиска.....
                              Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                              Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                              Коментар


                              • До: Автоматични скорости и офроуд - плюсове и минуси

                                Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
                                Какво ми е на карането Венци и още много хора са отделили време да напишат много точно какви са + и - на автомата за гората. Сега ще го пробваме нагледно щото колегата или не е чел темата или ни взима за мезе.
                                Много газ даваш.
                                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X