Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

    На този модел (BW-50), няма реле за температура! Вентилатора на парното тръгва заедно с печката!Трябва да се добавя терморегулатор на изхода за вентилатора,ако искаш да тръгва по-късно!
    088пет722пет99
    http://www.hydropompi.com/

    Коментар


    • От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

      Тук в Сливен никой не се е занимавал със монтаж на печки. Щом има реле на печката и няма вероятност да върне ток към нея, мога ли да сложа реле на климатроника към вентилатора и един реостат на кабела от печката за да регулирам оборотите да отговарят на 2,3 степен за да не се включва вентилатора на мах.

      Коментар


      • От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

        Първоначално публикуван от Daniel_gpower Преглед на мнение
        мога ли да сложа реле на климатроника към вентилатора
        В общия случай, не. Климатроникът, предполагам че очаква да регулира оборотите на перката, което няма как да стане през реле.

        Ако перката изобщо е за постоянен ток. Което не е даденост.

        Коментар


        • От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

          Никъде не можах да намеря информация как да се върже кабела. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0_956ea_1baca903_XL.jpg
Прегледи:1
Размер:75.3 КБ
ID:5550636Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0_956e9_b89c006f_XL.jpg
Прегледи:1
Размер:123.1 КБ
ID:5550637освен тези двете схеми който намерих. При тях разбирам че е директно на вентилатора.

          Коментар


          • От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

            Даниел – ето моите разсъждения – гледам схемата дето е на немски език.
            В твоя Хюндаи намираш де е релес име GR – от него или по точно от леглото му трябва да има доволно дебела жица с цвят червен-бял. Таз жица е резваши тоя краи дето е към релто връзваш червената жица дето идва от твоито вебасто от релето К3, на другия краи на червено-бялата жица връзваш черната жица от К3.Другата черна жица което е след бушона F4 пък я свързваш към релето KSM което е оригинал и е неиде из твоита кола.

            В това цялото има според мене лек дефект - когато тръгне вебастот и подаде сигнал да се завърти мотора на парното ше се подаде и сигнал на цялата кола за контактен ключ завъртян на позиция контакт.Обикновено клема 15(така се нарича контакта ) като се подаде и една камара модули работят –ще рече че ще има бая консумация на ток от батерията. Обаче може би тия от вебасто са прегледали тоя пункт... не знам . Моето заключение е само от схемата дето виждам тук.

            Коментар


            • От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

              От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?


              Мнение на Л. Мечков
              Давай, бъди един от малкото, които произвеждат тези помпи за рибки, стани милионер!



              Помпи "за рибки" не знам, но нещо ми подсказва, че електрониката ще може да я произведе, при това по-добре от германеца


              Така е хората правят къде по сл0жни и отговори неща!Не подценявайте хората дори и в бг има още кадърни хора.
              Последно редактирано от pechenikov; 27-01-14, 14:00.

              Коментар


              • От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

                Първоначално публикуван от pechenikov Преглед на мнение
                От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?


                Мнение на Л. Мечков
                Давай, бъди един от малкото, които произвеждат тези помпи за рибки, стани милионер!



                Помпи "за рибки" не знам, но нещо ми подсказва, че електрониката ще може да я произведе, при това по-добре от германеца


                Така е хората правят къде по сл0жни и отговори неща!Не подценявайте хората дори и в бг има още кадърни хора.
                Такива съм ги слушал и чел около 20 000 пъти. За сега само ги слушам и чета...
                ТКЗС за цял живот

                http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

                Коментар


                • От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

                  Сега последно някой успя ли да подкара Вебасто която се управлява по кан-шина.Имам една печка от Мазда 6 и е доста запазена ,и не мога да е стартирам .Ако някой се е преборил нека пише ще съм му много задължен.
                  Бат Иво
                  VW Caravelle 2.5 TDI
                  Hapert AL-2700 тел.0899-845409
                  http://www.facebook.com/avtrans

                  Коментар


                  • От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

                    Първоначално публикуван от ivofordivo Преглед на мнение
                    Сега последно някой успя ли да подкара Вебасто която се управлява по кан-шина.Имам една печка от Мазда 6 и е доста запазена ,и не мога да е стартирам .Ако някой се е преборил нека пише ще съм му много задължен.
                    Това с печките които са првени по поръчка мисля че го дъвкахме някаде.
                    да повторя накратко:
                    1- Ако е някоя дето е поръчкова - демек Вебасто или ебершпаихер са я правили за автомобил Х - там дали е по КАН ,ЛИН и т.н няма значение - за да тръгне без да се бара нищо по печката трябва да се емулират телеграмите идващи от управляващия блок. ако някои ти каже точно каков се праща ,следващата стъпка е да си намериш някои да ти скове хардуера и софтуера и готово.
                    2- тия дето са за вграждане ,так наречения афтермаркет - те са лесни -подаваш на едно пинче 12 В и печката тръгва - това в общия случаи- конкрено си пише в упутването на печката -упътвания в нета колкото искаш.

                    Коментар


                    • От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

                      Първоначално публикуван от brpi Преглед на мнение
                      1- Ако е някоя дето е поръчкова - демек Вебасто или ебершпаихер са я правили за автомобил Х - там дали е по КАН ,ЛИН и т.н няма значение - за да тръгне без да се бара нищо по печката трябва да се емулират телеграмите идващи от управляващия блок. ако някои ти каже точно каков се праща ,следващата стъпка е да си намериш някои да ти скове хардуера и софтуера и готово.
                      "Телеграми" e оригинално определение.

                      Най-лесно е да се прослушат съобщенията, докато си е закачена в автомобила, с който идва, ако иде реч само за управляващи такива. Ама по CAN могат да вървят данни и от разни температурни датчици и прочие, та понякога задачката не е съвсем еднозначно и лесно решима. Разбирай - трябва да се прави от човек, който е в час с темата, а това обикновено не е евтино.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

                        След 3 дневно четене , решението е направо ново управление срещу 100 лв.(с малък пазарлък може и по-малко).Човек от Русе ги е разработил и произвежда.Има опция и вграждане на модул за дистанционно пускане и спиране.също дава и гаранция на изделието. Мога да оставя координати но да не прозвучи като реклама! Решение на всички тези който се управляват по кан и прочие .Сега в студените дни се показвам на прозореца ,дистанционното и вече е топло в купето.(стига нафтата да не е замръзнала)
                        Бат Иво
                        VW Caravelle 2.5 TDI
                        Hapert AL-2700 тел.0899-845409
                        http://www.facebook.com/avtrans

                        Коментар


                        • От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

                          На едната ми джипка печката е сух Ебершпехер 24V от седлови влекач Сканиа 2006г. Успях да я подкарам без особен зор с нейното си управление с всичките му функции, без каквито и да е емулатори. Работи наистина отлично.
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            "Телеграми" e оригинално определение.

                            Най-лесно е да се прослушат съобщенията, докато си е закачена в автомобила, с който идва, ако иде реч само за управляващи такива. Ама по CAN могат да вървят данни и от разни температурни датчици и прочие, та понякога задачката не е съвсем еднозначно и лесно решима. Разбирай - трябва да се прави от човек, който е в час с темата, а това обикновено не е евтино.
                            Абе ако те дразня нещо от сорта или де да знам - посто си го кажи .....гледам не пропускаш да кометираш мои постове ....
                            Баш на мене ли взе да обясняваш как се снифи КАН .... аз дето си вадя хляба с автомобилна електронка вече почти 20г и моите неща са в коли на Мерц, БМВ, ГМ ,Краслер и и т.н
                            Разбирам че имаш някакви умения и способности над средното и си сковал това онова ама има още много да учиш по простата причина че Бг е много малък пазар и просто никой не се занимава с такива неща, прсто няма как да доиде инфо що се отнася за колите.
                            Аз много добре знам кое как се казва така че не ми обясняваи дали е телеграма или съобщение и т.н

                            Коментар


                            • От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

                              Първоначално публикуван от brpi Преглед на мнение
                              Абе ако те дразня нещо от сорта или де да знам - посто си го кажи .....гледам не пропускаш да кометираш мои постове ....
                              Абе ако ти днес си станал със задните части най-напред или скоро си се оприрал от чувство за хумор, проблема не е мой, вервай ми. И емотикон съм ти сложил накрая, който явно не си рачил да видиш.

                              Първоначално публикуван от brpi Преглед на мнение
                              Баш на мене ли взе да обясняваш как се снифи КАН .... аз дето си вадя хляба с автомобилна електронка вече почти 20г и моите неща са в коли на Мерц, БМВ, ГМ ,Краслер и и т.н
                              Разбирам че имаш някакви умения и способности над средното и си сковал това онова ама има още много да учиш по простата причина че Бг е много малък пазар и просто никой не се занимава с такива неща, прсто няма как да доиде инфо що се отнася за колите.
                              Аз не съм твърдял нищо за познанията ти, тъй че недей да правиш същото по мой адрес. 20-те години ровене по автомобилни жици със сигурност не е самодостатъчно условие за да си суперспециалист по електроника, нито пък аз съм твърдял че съм такъв. Трябва и нещо повече, и нито съм твърдял че ти го нямаш, нито че аз го имам. Но пък докачливостта говори едно-друго.

                              Истинските специалисти (какъвто аз не съм, за мен е хоби, от 30 години) никак не ги притеснява малкия BG пазар, щото отдавна им е амнайста дупка на кавала тоя пазар.

                              Първоначално публикуван от brpi Преглед на мнение
                              Аз много добре знам кое как се казва така че не ми обясняваи дали е телеграма или съобщение и т.н
                              Еми като много добре знаеш кое как се казва, посочи ми къде точно в спецификацията на CAN е посочено като "телеграма". Аз намирам само "frame" и "message", а и двете не се превеждат така.

                              Пояснявам, ако още не си разбрал - "превода" ми хареса, ама защо реши да бълваш тия змии и гущери си нямам никаква идея.
                              Със здраве.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X