Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

    Първоначално публикуван от Л. Мечков Преглед на мнение
    Без паника!
    Паника няма. Водим неангажираща техническа дискусия в която се обсъждат работещи или не чак толкова работещи идеи за решаване на даден проблем.
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

      Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
      Паника няма. Водим неангажираща техническа дискусия в която се обсъждат работещи или не чак толкова работещи идеи за решаване на даден проблем.
      Като за момента решаваме проблемите на следствията, но не и на самите проблеми, довели до следствията... Нещо като подписа ти
      ТКЗС за цял живот

      http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

      Коментар


      • От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

        То това си дъвчем от началото на темата де. На един от моите бивши автомобили /опел омега 2,3 т. дизел/ преди много години заради неправилно работещ акумулатор изгорих правилно работещ генератор. Да обясня по-подробно: през зимата палеше малко трудно и набедих стартера, ремонтирах го, уж започна да върти по-добре, но зимата свърши и лятото регулатора на генератора опече последния, защото най-вероятно съм имал мъртва клетка на акумулатора. Пренавиха генератора и като си карах колицата ми миришеше на киселина от акумулатора. Реших, че презарежда. Генератора изкара няколко дена до уйкенда, когато имах по-дълго пътуване. Тогава замерих отчаяните му опити да държи 13.8 в. напрежение. А акумулатора вреше и кипеше. Не можах да се прибера до града-пак изгоря. Вдигнах скандал на "бобиньорите" и те си приеха рекламацията и ми го пренавиха като рекламация. Смених си акумулатора и още 4 години не съм имал проблем с ел. оборудване.П.П. Малко спам си е, но е пример относим към случая.
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

          Първоначално публикуван от Виктор (V69) Преглед на мнение
          Спрял съм се на този тягов акумулатор за момента. Не е двойно по-голям, ама и стартерчето ми не е от големите.
          Изобщо, става. 100-Ач негов събрат съм го сложил на Ужаската, която е 2.4л и не възразява.

          Коментар


          • От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

            Дали това няма да реши проблемите със стартирането на отоплителя?
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

              Няма, кондензатор с такъв капацитет ще му реши въпроса за около 1/1000 от необходимото време. Пък и изнудвам Яро за отстъпки.

              Коментар


              • От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

                Автомобилът след това трябва ли да се стартира?
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Няма, кондензатор с такъв капацитет ще му реши въпроса за около 1/1000 от необходимото време. Пък и изнудвам Яро за отстъпки.
                  Чакай с'я, нали имаше някаква нова мазда с кондензаторен акумулатор? А печката само за много малък момент, когато започва да грее свещта дърпа повече в началния момент когато свещта е студена и съпротивлението и клони към 0. Печката на жена ми пали с бушон 15 А, аз и сложих 20 за да не грее в този момент.
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

                    Този много малък момент е минута-две-три. Съпротивлението не зависи много от температурата, просто по някое време печката изключва свещта защото пламъкът си се сгрява успешно и сам.

                    Коментар


                    • От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

                      То е доста елементарно - винаги хубав и нов акумулатор, като имаш брада си купуваш и гребенче...
                      ТКЗС за цял живот

                      http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

                      Коментар


                      • От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

                        Първоначално публикуван от Л. Мечков Преглед на мнение
                        То е доста елементарно - винаги хубав и нов акумулатор, като имаш брада си купуваш и гребенче...
                        Така е, тя козата си сака пръч, още от първата страница няколко човека по няколко пъти обясняваха, ама он си знае...
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

                          Здравейте, колеги! нов съм във форума. Имам един въпрос за печка webasto bw 50. Колета на което я монтирах е голф 3 със климатроник, а аз я свалих от кола с нормално парно. Та въпроса ми е кабите за вентилатора директно ли да ги вържа към буксата на моторчето или трябвада се сложат диоди да не връща към печката или към климатроника съответно при включването на която и да е система?

                          Коментар


                          • От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

                            Печката няма да се уплаши от "върнат" ток защото там има реле. Виж обратното не се знае.

                            Коментар


                            • От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

                              Първоначално публикуван от Daniel_gpower Преглед на мнение
                              Здравейте, колеги! нов съм във форума. Имам един въпрос за печка webasto bw 50. Колета на което я монтирах е голф 3 със климатроник, а аз я свалих от кола с нормално парно. Та въпроса ми е кабите за вентилатора директно ли да ги вържа към буксата на моторчето или трябвада се сложат диоди да не връща към печката или към климатроника съответно при включването на която и да е система?
                              Колега - ако искаш да минеш без повреда - обърни се към някои които е наясно -от това дето си написал в поста си моито заключение е че не си наясно с проблема.

                              На теб ти трябва регулатор на оборотите за вентилатора в купето които да работи паралелно с оригиналния и да не става беля от това - не е сложно но не се решава с диоди тоя проблем.

                              Коментар


                              • От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

                                На печката има нарочно реле, което сработва, като стигне 40 градуса. Изключваемият силов контакт се свързва към регулатора на вентилатора. На каквато степен е оставен, на такава работи, когато сработи релето, без колата да е на контакт. С други думи се дублира релето на вентилатора, като бобината на едното получава захранване на контакт, а това на печката работи с нейното си захранване.
                                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X