Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

    Първоначално публикуван от Л. Мечков Преглед на мнение
    Нов акумулатор колега, това е решението, много е важно това...
    2-Отоплителят му е най-добре с тягов акумулатор, обаче ние го ползваме със стартов, което скъсява живота му с не малко.
    Лека полека отпадат вариантите ми за спестяване на пари от купуването нов акумулатор. Този път ми се иска да не си давам парите на вятъра, а да взема това което е най добро и за колата и печката. Нямам представа как би се държал тягов акумулатор сложен на колата ми, Тойота Ярис 1000 кубика бензин. Възможна ли е замяната на стартовата батерия с тягова? Дали ще има проблем при зареждането, паленето или нещо друго за което дори и не предполагам? Другата ми чуденка е, влизайки в магазин, как да позная по обозначенията в/у акумулатора кой е стартов и кой е тягов?

    Първоначално публикуван от Л. Мечков Преглед на мнение
    Твоят проблем е в разхода на запалителния щифт, който дърпа в първите секунди над 15 ампера, след като загрее пак харчи много. Именно този процес ти срива акумулатора...
    Имаш ли представа колко време продължава измерването на пада в напрежението от електрониката на печката или иначе казано, колко време е необходимо акумулатора да задържи напрежението над 12В. за да не спира процеса на запалване и работа на печката? Въобще, това измерване само в началото при стартирането ли е или продължава през целия период на работа на Вебастото?


    Поздрави!
    Ако искаш да разсмееш Господ - разкажи му плановете си.

    Коментар


    • От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

      Първоначално публикуван от Виктор (V69) Преглед на мнение
      Лека полека отпадат вариантите ми за спестяване на пари от купуването нов акумулатор.
      Поздрави!
      Мечо Пух го е казал - колкото по-голям, толкоз по-добре.
      Но зависи от мястото с което разполагаш.

      Коментар


      • От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

        Някой имал ли е следния проблем при стартиране на печката(dbw46) на дисплейа да му излиза мигаща 6- ца в ляво ? Ми се струва някаква идикация за някакъв проблем.

        Коментар


        • От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
          Мечо Пух го е казал - колкото по-голям, толкоз по-добре.
          Но зависи от мястото с което разполагаш.
          Това за размера е едно на ръка, аз питах дали ще имам проблем ако сложа тягов вместо стартерен.


          Поздрави!
          Ако искаш да разсмееш Господ - разкажи му плановете си.

          Коментар


          • От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

            Сложете комбиниран Оптима като тези, които сложиха близнаците за РФЦ. Аз си карам джипа с такъв, но червената серия от години и в най-големия студ като пали стартера не ми пада под 12 в.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

              На лични, при интерес предлагам по-добро от Оптима и по-евтино.

              Коментар


              • От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

                Съвсем принципно - ако се поровичка в електрониката на печката, ще може да се излъже винаги да мери като напрежение "правилното" напрежение на захранването. Казано иначе, проблемът със старта да отпадне.
                На практика има голяма вероятност да се появи друг проблем - да стоим в затопленият автомобил, който не може да запали защото в батерийката му не е останал достатъчно ток.
                Би могло да се помисли в посока измерването да стане "по-лениво", да не се отчитат краткотрайни спадове в захранващото напрежение. Тъй като нямам подръка електроника от такава печка, а не искам да разкапачвам моята, няма да мога да проверя на практика какво би се случило. Отделно че в момента не разполагам с достатъчно свободно време за подобно творчество, въпреки че винаги ми е било интересно чопленето на подобни проблеми...
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

                  Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                  На практика има голяма вероятност да се появи друг проблем - да стоим в затопленият автомобил, който не може да запали защото в батерийката му не е останал достатъчно ток.
                  Пробвано е, за сега няма такава опасност. Точно за това и не ми се сменяваше акумулатора. Пробвал съм го и зимата и лятото и нямам никакъв проблем след като печката е работила с максималното разрешено и от електрониката и време да си запаля (стартирам) няколкократно един след друг двигателя. Този тип печки не са като тези по камионите и кемперите които могат да работят продължително време и да съществува вероятност да не остане ток за стартера, въпреки, че и те си имат защити за подобни ситуации.
                  Ясене, благодаря ти за по-ниско бюджетното предложение, но за сега ще се въздържа.

                  Поздрави!
                  Ако искаш да разсмееш Господ - разкажи му плановете си.

                  Коментар


                  • От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

                    Първоначално публикуван от Виктор (V69) Преглед на мнение
                    Пробвано е, за сега няма такава опасност. Точно за това и не ми се сменяваше акумулатора. Пробвал съм го и зимата и лятото и нямам никакъв проблем след като печката е работила с максималното разрешено и от електрониката и време да си запаля (стартирам) няколкократно един след друг двигателя. Този тип печки не са като тези по камионите и кемперите които могат да работят продължително време и да съществува вероятност да не остане ток за стартера, въпреки, че и те си имат защити за подобни ситуации.
                    Ясене, благодаря ти за по-ниско бюджетното предложение, но за сега ще се въздържа.

                    Поздрави!
                    E, аз мога да предположа какъв е проблемът на твоя акумулатор - някоя клетка е започнала да напуска обекта. Обикновенно точно така се държи акумулатор с такъв проблем - по-ниско напрежение, но капацитетът си му остава добър, това е до време, разбира се. За това и си до някъде късметлия, че си палиш колата дори и на 10 волта, примерно. Приеми, че в момента искаш да оправиш следствието, като проблемът си остава...

                    Поне три пъти вече ми се е случвало да не мога да запаля, пак повтарям, тази уж "екстра" на печката е крайно неефективна, защото при по-ниска консумация, разреденият акумулатор не винаги "кляка" и си държи едни 11.4 волта, а в същото време вече няма нужната мощност да завърти стартера... Това е доста дълга тема, не напразно в инструкцията за експроатация на всяка печка има една страница с препоръки кога и как се стратира, колко време трябва после да се възтанови акумулаторът и тн...
                    ТКЗС за цял живот

                    http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

                    Коментар


                    • От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

                      Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                      Съвсем принципно - ако се поровичка в електрониката на печката, ще може да се излъже винаги да мери като напрежение "правилното" напрежение на захранването. Казано иначе, проблемът със старта да отпадне.
                      На практика има голяма вероятност да се появи друг проблем - да стоим в затопленият автомобил, който не може да запали защото в батерийката му не е останал достатъчно ток.
                      Би могло да се помисли в посока измерването да стане "по-лениво", да не се отчитат краткотрайни спадове в захранващото напрежение. Тъй като нямам подръка електроника от такава печка, а не искам да разкапачвам моята, няма да мога да проверя на практика какво би се случило. Отделно че в момента не разполагам с достатъчно свободно време за подобно творчество, въпреки че винаги ми е било интересно чопленето на подобни проблеми...
                      Значи мунинг винаги може да се сътвори, аз лично до сега не съм си поставял за цел да проверя кое точно мери волтажа, но ми се струва, че е пак някаква извънземна технология, с оглед защита от трънски тунинг
                      ТКЗС за цял живот

                      http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

                      Коментар


                      • От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

                        Първоначално публикуван от Виктор (V69) Преглед на мнение
                        Това за размера е едно на ръка, аз питах дали ще имам проблем ако сложа тягов вместо стартерен.
                        Я, това съм го пропуснал.

                        Тягов акумулатор няма проблем да се сложи на мястото на стартерния, ако е поне двойно по-голям от заводския. Иначе стартовите токове ще го тормозят. Ако няма място за по-голям, значи не става фокусът.

                        Коментар


                        • От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

                          Първоначално публикуван от Л. Мечков Преглед на мнение
                          Значи мунинг винаги може да се сътвори, аз лично до сега не съм си поставял за цел да проверя кое точно мери волтажа, но ми се струва, че е пак някаква извънземна технология, с оглед защита от трънски тунинг
                          Първото предложение би трябвало да е нещо елементарно като манипулация - промяна на стойностите на резисторите в делителя АЦП или компаратора който измерва напрежението или директно да се свърже към някое фиксирано напрежение и винаги да мери статус "ОК". Разбира се, с всички произтичащи от това екстри, като дърпане, бутане, даване на ток, купуване на сръбски разговорник и т.н.
                          За второто ще трябва да се почопли повече...
                          Не чета коментари и не отговарям на такива.

                          И коментаторите...

                          Коментар


                          • От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

                            Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                            Първото предложение би трябвало да е нещо елементарно като манипулация - промяна на стойностите на резисторите в делителя АЦП или компаратора който измерва напрежението или директно да се свърже към някое фиксирано напрежение и винаги да мери статус "ОК". Разбира се, с всички произтичащи от това екстри, като дърпане, бутане, даване на ток, купуване на сръбски разговорник и т.н.
                            За второто ще трябва да се почопли повече...
                            Без паника!
                            ТКЗС за цял живот

                            http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

                            Коментар


                            • От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

                              Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                              Първото предложение би трябвало да е нещо елементарно като манипулация - промяна на стойностите на резисторите в делителя АЦП или компаратора който измерва напрежението или директно да се свърже към някое фиксирано напрежение и винаги да мери статус "ОК". Разбира се, с всички произтичащи от това екстри, като дърпане, бутане, даване на ток, купуване на сръбски разговорник и т.н.
                              За второто ще трябва да се почопли повече...
                              ... или просто кондензатор и диод с нисък пад за споменатото вече "по-лениво" мерене? Това обаче чисто наизуст, все пак не съм запознат с конкретната печка ...
                              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                              Коментар


                              • От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                Я, това съм го пропуснал.

                                Тягов акумулатор няма проблем да се сложи на мястото на стартерния, ако е поне двойно по-голям от заводския. Иначе стартовите токове ще го тормозят. Ако няма място за по-голям, значи не става фокусът.
                                Спрял съм се на този тягов акумулатор за момента. Не е двойно по-голям, ама и стартерчето ми не е от големите. Като го мера с рулетка би трябвало да влезе. Ще го търся да го пробвам и на живо.


                                Поздрави!
                                Ако искаш да разсмееш Господ - разкажи му плановете си.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X