Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

    Не, няма смисъл, този двигател върви с целия корпус и горивна помпа, четирицифрена сума е. Пренавиването не е решение, защото оборотите никога няма да са същите, което води до:

    А: събиране на сажди и задръстване на горивната тръба системно, ако са по-ниски.
    Б: изгаряне на горелката и деформация на горивната тръба, вследствие на високите обороти и бедното горене.

    И при двата случая ще имаме неефективно запалване с доста пушек

    Принципно моят съвет е да не си купувате отоплители втора употреба, доста често са им много скъпи ремонтите. Ако в България ви се струват скъпи- в Ибей понякога излизат оферти, не чак големи, но са си оферти...
    ТКЗС за цял живот

    http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

    Коментар


    • От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

      Чакай сега. Този отоплител ми е подарък, иначе не знам дали щях да платя и обичайната цена за втора употреба. Шанс да си купя нов няма - не е в бюджета. Иначе твоят съвет съвсем естествено ми звучи.

      Но не знаех че при пренавиване на електромотор оборотите са такава интрига.

      Коментар


      • От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Чакай сега. Този отоплител ми е подарък, иначе не знам дали щях да платя и обичайната цена за втора употреба. Шанс да си купя нов няма - не е в бюджета. Иначе твоят съвет съвсем естествено ми звучи.

        Но не знаех че при пренавиване на електромотор оборотите са такава интрига.
        Да, разбрах те още в първия пост, че ти е подарък, просто давам съвет, все пак не си пишем само двамата.

        С оборотите е драма. Последните модели нямат този проблем, защото си имат холдатчици и си ги компенсират с напрежение, тук не става и редовно имаме ребуси...
        ТКЗС за цял живот

        http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

        Коментар


        • От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

          Всъщност то даже много хитро е направено. Същият мотор върти и помпата за гориво, така че проблеми с качеството на сместа може и да няма.

          Коментар


          • От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            ...
            Но не знаех че при пренавиване на електромотор оборотите са такава интрига.
            Това освен любопитство, предизвика (поне у мен) и професионален интерес. Ако беше в ония, раншните години, щяха да ме скъсат, после аз да скъсам. Сега се сещам, че има много правдиви звучения.
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

              Явно бавно стоплям последно време. Чак сега свързах името Л. Мечков и че би трябвало да се занимава професионално с тоя вид техника.
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

                Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                Това освен любопитство, предизвика (поне у мен) и професионален интерес. Ако беше в ония, раншните години, щяха да ме скъсат, после аз да скъсам. Сега се сещам, че има много правдиви звучения.
                Не разбирам поста ти, но, ако подлагаш на съмнение моите твърдения съм готов да поспориме, на професионално, на форумно, на каквото си поискаш ниво, и аз съм позавършил туй-онуй
                ТКЗС за цял живот

                http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

                Коментар


                • От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

                  Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                  Явно бавно стоплям последно време. Чак сега свързах името Л. Мечков и че би трябвало да се занимава професионално с тоя вид техника.
                  Донт паник!
                  ТКЗС за цял живот

                  http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

                  Коментар


                  • От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Всъщност то даже много хитро е направено. Същият мотор върти и помпата за гориво, така че проблеми с качеството на сместа може и да няма.
                    Има, имааа, все пак това са приводи, но можеш да си направиш експеримент де. Аз съм малко краен и за това не бих се занимавал. Но като се замисля такъв модел с пренавиван двигател не съм срещал, може и да се получи. Само ти трябва някой бай, който да свърши качествено работите, защото масово бъркат броя на намотките и малко се разминават нещата, понякога с много. Просто самите електродвигателчета са много финно направени и малки...
                    ТКЗС за цял живот

                    http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

                    Коментар


                    • От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

                      Байо дето може да брои намотки ще намерим. То и не е много дребно моторчето, нещо като половин мотор за чистачки е. Стара си е печката.

                      Я кажи друго - как се разделят двете половини на печката? Три винта ги държат и като се развият имаме клатене. После остава вътре нещо цилиндрично между двете което сигурно е мястото през където минава горивото и то не излиза. Хитрина ли има или не съм достатъчно смел? То много по-счупена тази печка няма да стане де.

                      Коментар


                      • От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

                        Първоначално публикуван от Л. Мечков Преглед на мнение
                        Не разбирам поста ти, но, ако подлагаш на съмнение моите твърдения съм готов да поспориме, на професионално, на форумно, на каквото си поискаш ниво, и аз съм позавършил туй-онуй
                        Завършването не е кой знае какъв проблем, с годините-съвсем. Проблемът е как и защо като нещо е по-качествено, резултатите от експлоатацията му са предмет на обсъждане. Мислил съм, че правиш нещо и то те надживява, че добре направеното никой не го познава, или няма спомен, освен от козметична поддръжка. Примери обаче само от последно време: по-модерна печка, по-добро трансмисионно масло, по-добър акумулатор, по-добра зареждачка.
                        Последно редактирано от veskov; 11-11-13, 19:18.
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Байо дето може да брои намотки ще намерим. То и не е много дребно моторчето, нещо като половин мотор за чистачки е. Стара си е печката.

                          Я кажи друго - как се разделят двете половини на печката? Три винта ги държат и като се развият имаме клатене. После остава вътре нещо цилиндрично между двете което сигурно е мястото през където минава горивото и то не излиза. Хитрина ли има или не съм достатъчно смел? То много по-счупена тази печка няма да стане де.
                          О, трябва да развиеш горния среден капак и да извадиш горелката, тя се освобождава с един шестограм на нея. В момента тя държи горивопровода от помпата към нея... Нямам тук схема, ще потърся и ще я постна. После се сглобява с хитрина обаче
                          ТКЗС за цял живот

                          http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

                          Коментар


                          • От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

                            Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                            Завършването не е кой знае какъв проблем, с годините-съвсем. Проблемът е как и защо като нещо е по-качествено, резултатите от експлоатацията му са предмет на обсъждане. Мислил съм, че правиш нещо и то те надживява, че добре направеното никой не го познава, или няма спомен, освен от козметична поддръжка. Примери обаче само от последно време: по-модерна печка, по-добро трансмисионно масло, по-добър акумулатор, по-добра зареждачка.
                            Веско, ще ме извиняваш, но наистина нищо не разбирам...
                            ТКЗС за цял живот

                            http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

                            Коментар


                            • От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

                              Ясене, това ще ти е от полза предполагам Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_vyrd11_145thermo-top-rozbor.jpg
Прегледи:1
Размер:64.8 КБ
ID:5535353
                              ТКЗС за цял живот

                              http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

                              Коментар


                              • От: Как да осигуря 12V при старта на печка Вебасто?

                                Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                                ...Примери обаче само от последно време: по-модерна печка, по-добро трансмисионно масло, по-добър акумулатор, по-добра зареждачка.
                                Това са някои от темите, които са предмет на академични анализи, а все още се дискутират. Те ли са толкова сложни и развиващи се, ние ли сме толкова прости, ТНТМ-то ли си отиде, или се мъчим да тичаме пред вятъра. Или търсим оправдание на незнанието си, но пък трябва да участвуваме.
                                Да видим от кога са хомологациите на GL5, 75-140, от кога се балансират и регулират микро и мега двигатели,ротори и турбини, колко е нов последният известен акумулатор. Ако е за цена и струва ли си- да, но иначе... .
                                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                                Даника
                                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X