Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой какъв моторен трион има?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой какъв моторен трион има?

    Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
    Заточването аз го правя на свалена верига в менгемето. Пристягам леко веригата и с кръгла пиличка минавам по 5 пъти на всеки зъб. На около 5 кубика дърва правя заточване, но понякога и при по-малко.
    Демонтажа изисква излишни усилия.Бърз и стабилен начин е да се вреже половината от ширината на шината в дърво и така стабилизирана веригата лесно се заточва .Освен спазване на съответния ъгъл,и височина на "чистачите",някой професионалисти знаят и още един "чалъм". Ако веригата е 3/8" с пила 5.5 се заточва до половината на зъба,а след това с 4.8 . При стъпка 0.325", до половината с 4.8 и до края с 4.0. Така се запазва правилния "челен" ъгъл на зъба. Пробвайте....

    Коментар


    • От: Кой какъв моторен трион има?

      Днес в една верига магазини видях на промоция партнер с 40 см. май 38 см.ги водят шина,система за обтягане без ключ,на цена под 300 лв,опипах я,стори ми се добра,няма и проблема с пружината в дръжката като на партнер 351
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • От: До: Кой какъв моторен трион има?

        Преди нова година си купих хускварна 365 хт за 900 лв + 100 лв подаръци. Яд ме е че преди нея си купих малкия щил 211 за около 550 лв . От сайта откъдето купих 365хт за около месец бяха пуснали 545 за 700 лв + шина, верига и 2т масло ,но нямаше как да върна щила,от друга страна 211 е лека машинка и ми върши перфектна работа за тънки дърва и за катерене по дърветата "макар че не професионална" 545 е по тежка ,допълнително винаги съм си олекотявал малките машини като им махам спирачката и никога не ми е липсвала! Относно цените на щил и хускварна, щила имат дребни промоции шина,верига,пила и не си бутат парите надолу! Хускварна работят доста по наедро, когато купувах 365 попитах дилъра дали е сигурен за цената и дали не е фалшива , отговора беше от хускварна дават тези цени. Пазя каталог от 2004,372хр-1380лв, 365-1080лв,353-960лв, 136-588лв,3120хр-2568лв. Тенденцията на хускварна е цените същите и надолу. При щила 2002 си купих мс 390 за 836 лв ,в момента аналога мс 391 е 1100лв.Вчера рязах с 365, 5 кубика на дребно има разлика от 390 . 365хт модната до 372хт прави рязане като щил 441 качеството е същото а съм броил само 900лв + шина, верига и 2т масло .Щил 441е 1400 лв даже и пила няма подарък,как да не гравитирам към хускварна? Коя машина къде се прави мс 390 ми беше немска, малките машини които съм имал 018 , 180 , 181, включително и настоящата мс 211 са произведени в щатите,хускварната ми е шведска, шините на 365 са Канада и Швеция! Относно модвонето на Хускварните изгледайте клипа http://www.youtube.com/watch?v=7Vdn_VzDYTY . Ако някой се вълнува от вдигане мощноста на хускварните моля пишете. Освен 365, според мен могат да се модват 555, 545, повечето модели които завършват на 5!

        Коментар


        • От: Кой какъв моторен трион има?

          ""Купили как-то суровым сибирским лесорубам японскую бензопилу. Собрались в кружок лесорубы, решили ее испытать. Завели ее, подсунули ей деревце. 'Жик' - сказала японская пила. 'У, бля...' - сказали лесорубы. Подсунули ей деревце потолще. 'Вж-жик!' - сказала пила. 'Ух, бля!' - сказали лесорубы. Подсунули ей толстенный кедр. 'ВЖ-Ж-Ж-Ж-Ж-Ж-Ж-ЖИК!!!' - сказала пила. 'Ух ты, бля!!' - сказали лесорубы. Подсунули ей железный лом. 'КРЯК!' - сказала пила. 'Ага, бля!!!' - укоризненно сказали суровые сибирские лесорубы!
          И ушли рубить лес топорами...""

          Някъде напред из страниците един колега споменава Комацу. И понеже май съм втория, редно е да повдигна темата. Вот такая штука:

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1040258.jpg
Прегледи:1
Размер:185.1 КБ
ID:5690405
          Не знам коя година е и затова не знам дали е чиста Зеноа или Комацу-Зеноа. Един познат внася СС и градинска техника от Япония и преди 15ина години я взех за без пари и само аз си работя с нея. Очевидно с изтекъл ресурс там, но работеща тук. 40 см брониран самурайски меч, който някога може би ще превърна в мачете... Нейната си верига след едно машинно и едно ръчно заточване я оставих в студен резерв. Младежът от Хускварната до нас гледа по каталозите и из компютрите и ми сглоби нова верига, още съм с нея и сам си я точа, колкото мога де. Досега е рязала всичко - тънко/дебело, сухо/сурово - но без желязо Не знам, щото ползвам и трифазен циркуляр на двора, а понякога и друга машина, па и на чуждо съм ходил но може би петдесе или стотина кубика досега. Масло за веригата - отработено, за двигателя - от Хуска. Нищо не пипам по регулировките, както е дошла с контейнера, така работи. За "дворни" и "фермерски" нужди мисля че е перфектна, но ресурсът и наистина свършва. Момчето ми каза, че все пак има вариант за нови колело, шина и верига, ама ако сметна и още една верига и тя цената стана за ниския клас на нова машина. В интерес на истината на два-три пъти започвах проучване, ама баща ми /цял живот монтажник промишлено строителство/ като ми каже - нали й разбираш и ти върши работа - и съм дотам. Иначе Зеноа вече е под шапката на Хускварна и ако на нашия пазар имаха присъствие бих си взел пак такава, но ще се избира вероятно между Партнера и Маккулоша. Имам Мак храсторез и понеже съм доволен от него, засега натам се замислям... Ел инструментите вкъщи са Елтос и Спарки, но очевидно няма да имам бензинов инструмент от тая марка.

          Та така, лек, приятен и безавариен отоплителен сезон желая на всички работещи с тия хубави машинки и спорна работа на профитата, които с това си вадят хляба! И спазвайте мерките за безопасност!!

          Коментар


          • От: Кой какъв моторен трион има?

            С Хуксварна 388,ако на някой му говори нещо.От корекома ,оригинално с 90 см. шина.Много тежи.Нестава за евридеика.Но само консумативи за 20++++години.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X