Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой какъв моторен трион има?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой какъв моторен трион има?

    Щил 021, от 15г. няма никъкъв проблем, само масла и бензин. Бая кубици са минали през него.
    Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

    Коментар


    • От: Кой какъв моторен трион има?

      Имам "STIGA" незнам дали има нещо общо с швецката фирма, китаец е от практикер. Тази машина мина през жестока употреба, като двама човека се учиха с нея, не само в домашни условия а и при почистване на река. Е след 4-5 години е доста уморена, но работи! За около 300лв. е добре. За джипката и домашни условия, ако се пази е напълно задоволително.
      VARADERO SD2

      Коментар


      • От: Кой какъв моторен трион има?

        Имам STIHL MS 192C и съм повече от доволен. Лека и удобна.

        Коментар


        • От: Кой какъв моторен трион има?

          Щил, модела не го знам, и мойта цапа с масло но само ако е в повече в резервоарчето и ако се кандилка от това цапа.
          LZ1ZAH

          Коментар


          • От: Кой какъв моторен трион има?

            4години Щил 181,изглежда доста нелепо в ръцете ми(192см;110кг.съм)но за 15-20кубика на година си е екстра и съм доволен,не ме уморява хич.Особено като реже друг с нея

            Коментар


            • От: Кой какъв моторен трион има?

              Първоначално публикуван от Захари Коровски(Zahari007) Преглед на мнение
              Щил, модела не го знам, и мойта цапа с масло но само ако е в повече в резервоарчето и ако се кандилка от това цапа.
              Цапа, ако не е правилното (по-редичко от нужното). Смени го с по-гъсто и няма да цапа, но задължително се увери, че пуска масло след това.

              Коментар


              • От: Кой какъв моторен трион има?

                Първоначално публикуван от bon40 Преглед на мнение

                То,ако е само до веригата-майната му!Проблеми други правила ли ти е,лесно ли пали?Нещо друго по-особенно за тази марка,или си е като другите по отношение на поддръжката?Части намират ли се,или още не ти се е налагало да търсиш?
                Ами не е правила парчета. Пък и цената си оправда вече експлоатацията. Те китайците да не мислиш че са я изобретили от.. до - копирана е е от нещо си.
                Хуск и щил са си доказани марки без да се самозаблуждаваме, но за хоби машина и китайците вършата работа на 1/3 от цената. По принцип обичам машинариите които имам да не ги галя и милвам. След като си свърша работа им се случва да се приземят с трясък някъде. Ако се оакат - други.
                Sent from my Nokia s fenerche

                Коментар


                • От: Кой какъв моторен трион има?

                  Мойта е " Тайга" СССР! Купих я 1990 на Битака! 10 кубика на година min. Сменил съм и дъската с Oregon и съответно веригата и задвижващото колело! Към нея имам /така я купих/ резервни, бутало сегменти и к. вал. Перфектна, мощна и безотказна! Е ... малко трудно пали...

                  Коментар


                  • От: Кой какъв моторен трион има?

                    Хускварна модел 40,купувана през 1996г. за 84311лв.,до преди 5 месеца тормозена зверски от неправилния човек /баща ми/.Сега посети сервиза за малък ремонт около/65лв./ и в момента е в отлично здраве.Интересното което научих в сервиза за този модел е, че бил най-здравото изпълнение,но за сметка на това с най-скъпо струващите резервни части,а също че бил използван наи-много,от циганите/бракониери/,в гората-защо ли?
                    / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                    Коментар


                    • От: Кой какъв моторен трион има?

                      Здравейте имаме 2бр. щил 210 и 230. и двете са мн. добри и държат на зверска експлоатация (строя дървени къщи от трупи).
                      Когато ни излезе работа машините се палят сутринта и гасят само за зареждане и така с дни. По-силната машина(230) е по-добра по-мощна и по-издържлива на темпото на работа. За 4г. и на двете са сменяни цилиндри и бутала на 210 2 пъти, на 230 1 път, като при редовна работа и двете се нуждаят от реглаж на месец или два.
                      С хускварна сам работил само веднъж и впечатлението ми е страхотна машина, беше на около 15г. и работеше като звяр независимо от марка и качество на гориво и масло (за двигателя), докато щилките не работят добре с никакво масло освен щилско, и при бензина пак така, ако не е качествен (от известните марки).
                      На въпросния обект работих с някакво шантаво руско дърво, от което счупих двигатели и на двете щилки за една седмица, а "шведа" си изперка месец и нещо като първия пич без никакви проблеми.

                      Коментар


                      • От: Кой какъв моторен трион има?

                        Аз съм с Маккълъш разработка на Хускварна 41см.дъска,сцепвам я от работа и предишната и новата,почивка на 10куб. само за гориво,масло и докато лоча вода!!
                        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                        Коментар


                        • От: Кой какъв моторен трион има?

                          Баща ми още 92г. купи нашата Хускварна 40 и до сега за 20г е нарязала стотици кубици като са и сменени 3-4 свещи,една шина и зъбното колело задвижващо веригата.На нея пада и дърво преди време и спука капака леко само, но никога не е спирала и никога не е имало проблеми с нея, а дядката има Щил 018 и си пълна мъка с него, като ми се наложи да режа с него, все капризничи - или много трудно ще пали, или ще гасне при всяко пускане на газта, а и за капак е доста по-шумна от Хускварната.

                          Коментар


                          • От: Кой какъв моторен трион има?

                            Това гаснене на празен ход и трудно палене 99% съм сигурен, че иска реглаж на карбуратора. Тези неща трябва да се правят отвреме навреме. Както и да се перът въздушните филтри, сменят горивните, жлеба (канала) на шината също трябва да се почиства. Както и цялата машина. Разглобяваш, чистиш ребрата на цилиндъра от набития прахоляк, там където е роторчето също се набива прахоляк. Карбуратора също при нужда. Като се грижиш за машината, то тя ти отвръща със същото!
                            Ако е машина, нека бъде немска!
                            XJR 1200
                            ETZ 150
                            Kawasaki Ninja ZX10R

                            Коментар


                            • От: Кой какъв моторен трион има?

                              Значи и аз имах(имам) такъв проблем със една щилтка,пали много трудно студена,после топла пали от раз,а ако веднага след гасенето,помъча да я запаля няма палене,Смених свеща,пак така.Носих я на майстор вика при мен работи перфектно,това е първият ми проблем,от както я взех преди 4 години
                              П.П като наближи да свършва горивото в резервоара,проблема изчезва и както каза колегата над мен и аз така мисля,че сместа не е нагласена както трябва,но не смея да я пипам,да не я разбазикам.
                              Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                              Коментар


                              • От: Кой какъв моторен трион има?

                                Колега,въздуха и е малко.Поиграй си с настройките и и купи нов въздушен филтър

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X