Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой какъв моторен трион има?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой какъв моторен трион има?

    Ами аз съм я чистил и винаги си ги чистя след работа, но наистина след като и бутнах малко настройките на карбуратора и се пооправи, но както каза колегата, изгася ли я топла и после дърпам по 20 пъти да запали. Абе капризна техника е, а Хускварната за 20 години само й се чисти въздушния филтър и никога не е правен реглаж на карбуратор и каквото и да било за настройване,а е нарязала поне 20 пъти повече дърва от Щила и като почне да реже с нея баща ми и няма прошка, реже с нея като циганин-бракониер.

    Коментар


    • От: Кой какъв моторен трион има?

      Това за което пиша е един ел. трион доста стара машина/ако може да се каже на това машина/.
      Преди време ми го донесоха за ремонт със счупен пласмасов вътрешен капак към веригата и никъде не успяхме да го намерим,а стопанина настоява да го отремонтираме.
      Повредата е в това,че е разбито гнездото на игления лагер в капака.
      На корпуса има следния надпис.
      SACHS-DOLMAR GmbH Typ 285
      AF1
      Тех. данни:
      V200 Hz50 W1300 A5,9 m/s12

      Ако някой има представа къде може да се намери такъв капак да помогне.
      Предварително благодаря.
      Нямах възможност да го снимам,но ако трябва ще направя и това и ще кача снимка.

      Коментар


      • От: Кой какъв моторен трион има?

        Такъв проблем и аз съм имал,дадох на съседа,ъглошлайфа,а той ми го върна и каза,че сигурно е изгорял ел. двигателя Закарах я на електричар,като му го дадох,тръгна,но каза че ще го погледне Като отидох да го взема,каза,че се е било разбило гнездото на игления лагер,но като сложил,нов лагер и уплътнил с нещо и станало?Ама не го питах как го е направил по-точно
        Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

        Коментар


        • От: Кой какъв моторен трион има?

          Пробвахме с поксипол повървя известно време и проблема пак се появи.
          Сега мисля да разширя гнездото и да поставя метална или някаква пласмасова втулка за гнездо на игления лагер.

          Коментар


          • От: Кой какъв моторен трион има?

            имам 4 машини ще карам по ред на заприходяване:
            1. урал 2 придобих я през 1995 нова никога не е палена(подарък ми е)-ами тая е правена за отмъщение ,каторжническа машина ама като захапе нещо по сериозно и изсъхнало прошка няма
            2.Спарки ТВ 3840 абе очаквах нещо по-добро ама за 10-15куб.годишно става кофти ,че почна да се предава на 4г.щото я ползвах по сериозно и ефекта е на лице остава за резерва или къмпинг ако 3-тата се скапе.
            3.Polan XXV 33куб.см. 30 см. шина в скромните 3.4кг. в нета открих ,че е произвеждана между 1979 и 1982г (от пластмаса са само задната дръжка и предпазитрля за ръката) нея ми я подариха през 2009г.понеже я бяха заредили с лимонада вместо бензин (много слабо да бяха сипали поне домашна пърцуцка,добре че не беше боза).Ами това е най-здравата машина до момента друго освен мембраните на карбуратора не съм пипал(смених ги с нови) за сведение преишния И стопанин е талант може да счупи желязната част на чук от старата изработка без да е свършил и 30%от работата .Преди няколко дена премерих компресията на машинката и ОООО чудо компресомера спря на 9 бара при положение ,че през прозореца на ауспуха се виждат деруги малки ,но ги има.
            4. Гордоста ми щил 260, ами ядосах се на спаркито и те така, още нямам сериозни наблюдения ,но от пробите до момента ,както писах и в друга тема ,досега не съм имал машина!

            Коментар


            • От: Кой какъв моторен трион има?

              Имам два Маккълъш единия е разработка на Партнър,втория е разработка на Хускварна/на 2 месеца служба/!По 10-15кубика на година,без никакви проблеми!Режа си и с двата с една ръка без ничия помощ,5кубика ги ликвидирам за 2.30ч. със добре наточена верига!Веригите не са оригинални с повече зъби са ,но машините бачкат та се сбъркват,почиват само за презареждане!Едната е за нов карбуратор ,но не се дава и след дълги години бачкане!
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • От: Кой какъв моторен трион има?

                Имам Хускварна 450-е. Невероятна машина! 50 куб. , 3,2 к.с , реже като луда! На всичкото отгоре е много икономична. Сравнявал съм я с Щил-250 и се оказа че Щила гори почти двойно! Невероятно, но факт! 10 куб. метровки среден размер, Хускварната ги реже с около 2 л. бензин, а Щилката иска около 3,5 л. Нямам нищо против Щилките, напротив те са много добри машини, но Хъскито е нещо различно!

                Коментар


                • От: Кой какъв моторен трион има?

                  Като заточа на този ''трион'' веригата как то трябва справямсе с 20 кубика дъб за около един ден ,с обикновенна китайска машинка от 70 лвНатиснете снимката за да я уголемите

Име:Щил.jpg
Прегледи:1
Размер:84.7 КБ
ID:5413315

                  Коментар


                  • От: Кой какъв моторен трион има?

                    Аз имам същата машинка за заточване на веригата,забелязах няколко любопитни неща,в зависимост от ъгъла на заточване,реже отлично с горната част на дъската...тоест отдолу нагоре,съответно отгоре надолу реже но не с такъв успех,и обратно с друг градус дава предимство обратно....Записъл някъде градусите и ефекта,ти на колко градуса ги минаваш !
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • От: Кой какъв моторен трион има?

                      Да напиша ли и аз какви моторни триони имам ?
                      подаръци за мъже от FACOM
                      промоция на читави инструменти

                      и на хоби такива

                      тел. О879 Ч8Ч 2З5

                      Коментар


                      • От: Кой какъв моторен трион има?

                        45 градуса на скалата отляво и 25 на самата верига ,не прекалявай при сваляне на чистачиНатиснете снимката за да я уголемите

Име:Щил2 002.jpg
Прегледи:1
Размер:71.5 КБ
ID:5413404Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Щил2 003.jpg
Прегледи:1
Размер:100.3 КБ
ID:5413405

                        Коментар


                        • От: Кой какъв моторен трион има?

                          здравеит. Аз купих си щил МС 170 , обаче не ме кефи даската, така че мога ли да и сложам даска поголема, оригиналната е 30цм , азискам да и сложам поне 40цм. Моля ви се за помощ.

                          Коментар


                          • От: Кой какъв моторен трион има?

                            Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                            Да напиша ли и аз какви моторни триони имам ?
                            Недей че ще стане като годишен отчет.
                            . LRE Bulgaria.
                            RRC SE V8 91г.

                            Коментар


                            • От: Кой какъв моторен трион има?

                              Първоначално публикуван от dean83 Преглед на мнение
                              здравеит. Аз купих си щил МС 170 , обаче не ме кефи даската,

                              така че мога ли да и сложам даска поголема, оригиналната е 30цм , азискам да и сложам поне 40цм. Моля ви се за помощ.
                              За моженето може ,обаче 30 см. са си напълно достатъчни и за машинката и за рязане,не се занимавай с глупости....!С парите за дъската и веригата ще направиш 4 дни скара докъто режеш дървата за зимата !
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • От: Кой какъв моторен трион има?

                                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                                За моженето може ,обаче 30 см. са си напълно достатъчни и за машинката и за рязане,не се занимавай с глупости....!С парите за дъската и веригата ще направиш 4 дни скара докъто режеш дървата за зимата !
                                170 на Штил е ней-вече предназначен за дърводелска работа и покривни майстори. Там дължината на дъската е недостатък, но ако е за рязане на дърва, зависи и от дървата де, но 30см шина идва леко къса. 40 см е прекалено голяма за този трион, затова масово се слага универсалният размер 35 сантиметра.
                                Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X