Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой какъв моторен трион има?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой какъв моторен трион има?

    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
    Аз имам същата машинка за заточване на веригата,забелязах няколко любопитни неща,в зависимост от ъгъла на заточване,реже отлично с горната част на дъската...тоест отдолу нагоре,съответно отгоре надолу реже но не с такъв успех,и обратно с друг градус дава предимство обратно....Записъл някъде градусите и ефекта,ти на колко градуса ги минаваш !
    Има стандартни ъгли при вериги Штил, при спазването на които, веригата реже оптимално. Различни са за различните видове вериги, както са и различни за вериги Орегон ако ползвате такава. Въпреки, че ако имате апарат, трябва да има и книжка с ъгли? Ако не, да ви напиша?
    Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

    Коментар


    • От: Кой какъв моторен трион има?

      Машините се продават с оптималната за тях шина, ако си мислите , че се реже , като с меч, лъжете се , с шина 30 см. може да се отреже дърво с диаметър и 70 см. Някой рязал ли е въобще с шина 70 см ? Не си мерете шините , а си усъвършенствайте рязането!
      подаръци за мъже от FACOM
      промоция на читави инструменти

      и на хоби такива

      тел. О879 Ч8Ч 2З5

      Коментар


      • От: Кой какъв моторен трион има?

        Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
        Има стандартни ъгли при вериги Штил, при спазването на които, веригата реже оптимално. Различни са за различните видове вериги, както са и различни за вериги Орегон ако ползвате такава. Въпреки, че ако имате апарат, трябва да има и книжка с ъгли? Ако не, да ви напиша?
        С машинката за точене няма или не съм видял да има нещо подобно освен тт данни,3 орегон вериги както и една Windsor,мисля че и една хускварна верига обаче не съм сигурен за нея !Ето това е найлончето от опаковката .Давай ако имаш нещо !

        Последно редактирано от Roninn; 04-10-12, 19:31.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • От: Кой какъв моторен трион има?

          Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
          Машините се продават с оптималната за тях шина
          Да, обаче в повечето случаи една машина играе универсална работа в стопанството и ако в 90% от случаите тази машина ще реже дърва за огрев, то 35см шина е доста по-удачен вариант.
          Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

          Коментар


          • От: Кой какъв моторен трион има?

            Какво да ти кажа, несъм съгласен тук с теб, за можене може но не си е работа с 30 см. в гората ако не си мазохист, особено с МС170.
            "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

            Коментар


            • От: Кой какъв моторен трион има?

              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
              С машинката за точене няма или не съм видял да има нещо подобно освен тт данни,3 орегон вериги както и една Windsor
              Стъпка на веригата, и дебелината ми трябват. Гледам, май, че беше писал, че е Хускварна трионът ти, та предполагам е .325, само виж на кутийката дебелината й. Ако нямаш кутийка, погледни на петата какви цифри има на Орегонската верига - 20 или 21.
              Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

              Коментар


              • От: Кой какъв моторен трион има?

                За веригите - не знам дали сте наясно, че веригите имат различен профил на режещия зъб, в зависимост от дървесината , за която са предназначени.
                Поне 3 различни профила, отделно и 3 различни стъпки - общо 9 различни ъгъла на заточване.
                Ай със здраве.

                А с малка машина, но с голяма шина еднозначно ще нарежеш много по-малко и с по-голямо усилие, отколкото със същата машина, но с по-малка шина.
                Линейна скорост да Ви говори нещо !?
                А двигателя вади ъглова, а не линейна скорост.
                подаръци за мъже от FACOM
                промоция на читави инструменти

                и на хоби такива

                тел. О879 Ч8Ч 2З5

                Коментар


                • От: Кой какъв моторен трион има?

                  Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                  За веригите - не знам дали сте наясно, че веригите имат различен профил на режещия зъб, в зависимост от дървесината , за която са предназначени.
                  Поне 3 различни профила, отделно и 3 различни стъпки - общо 9 различни ъгъла на заточване.
                  Ай със здраве.

                  А с малка машина, но с голяма шина еднозначно ще нарежеш много по-малко и с по-голямо усилие, отколкото със същата машина, но с по-малка шина.
                  Линейна скорост да Ви говори нещо !?
                  А двигателя вади ъглова, а не линейна скорост.
                  Профилите са два на режещият зъб, както се казва на обикновен език, обикновен и прав. Трети профил не знам откъде извади, ако не смяташ штилската верига с диамантения зъб. Отделно има единичен и двоен изхвъргач, както и старият Орегонски за гладко рязане. А отделно, че Орегонската верига на пазара е само един вид - с прав зъб, тъй че ъгъла за нея зависи точно от типа, който се ползва на конкретната машина. А това елементарно се вижда по номера на петата. Нищо сложно. Настройваш машината, след като я имаш и точиш.

                  А с малка машина, но с голяма шина еднозначно ще нарежеш много по-малко и с по-голямо усилие.

                  Това е общият принцип, но ако влезнеш в гората с 170ка с 30см шина, много бързо ще обърнеш правилната си теория, приложена на практика. Разликата е точно 6 звена между двете вериги, които машината не усеща, но пък резача определено ще усети предимствата на шината предназначена за гората, а не за рязане на греди 12см на някой покрив.

                  И със здраве, щом пък казваш.
                  Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                  Коментар


                  • От: Кой какъв моторен трион има?

                    Здраве опеделено ще е нужно на секача , влязъл в гората със МС170 , вместо с доброто старо 44. Или поне Хуск 55.
                    За веригите - орегон е само един, не най-големия, производител на вериги, има каталози, има и схеми на профилите.
                    Интересно , що на състезанията по секачество, никой не се яви със 170-сятка !? Пък са бая ячки момчетата. Могат и 50 санта да и сложат.
                    Тоя месец ще има конференция на Хуск, вземи че ела.
                    подаръци за мъже от FACOM
                    промоция на читави инструменти

                    и на хоби такива

                    тел. О879 Ч8Ч 2З5

                    Коментар


                    • От: Кой какъв моторен трион има?

                      Имам Хускварна на над 20 години. Поддържам си я и нямам проблеми- корава машина !
                      ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                      0878 23 58 34- Радо

                      Коментар


                      • От: Кой какъв моторен трион има?

                        Ти живееш в някой друг свят ми се струва. И баба иска 44 или 55, ама когато има 170 или 180 и то втора ръка, и реже за да си изкара хляба, а не на състезание, да не работи ли човека? Работи с това което има. Чорбаджията му е все едно, ако щеш си ги дялкай с джобно ножче, той плаща на това което си добил, а с какво си е твоя работа. Има и 55ци и 361ци, като си няма човек, ама под наем, режеш с моята, половината надница отива в моят джоб. Поработи в дърварски район, на ден да ти минават 20-30 вериги за точене и ремонт, и по 2-3 машини, и пак ще приказваме, кой с какво реже, и по какви конференции ходи.

                        Състезатели и на риболов ходят с щеки за по 1500-2000лв и оборудване за още 5000лв, това трябва ли да означава, че този който е на реката с въдица за 50лв, трябва да се осмее, че нищо не разбира?
                        Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                        Коментар


                        • От: Кой какъв моторен трион има?

                          Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение

                          Състезатели и на риболов ходят с щеки за по 1500-2000лв и оборудване за още 5000лв, това трябва ли да означава, че този който е на реката с въдица за 50лв, трябва да се осмее, че нищо не разбира?
                          Те точно тия ги направих за смях на Веринско, с пръчка за 70лв. Така че съм на ясно и с рибарлъка донякъде, да не говорим за 44-ките. Машината е ИНВЕСТИЦИЯ , ако си профи, ако си фермер - 170 ти е много, джага на сандвик и манго е ОК.
                          подаръци за мъже от FACOM
                          промоция на читави инструменти

                          и на хоби такива

                          тел. О879 Ч8Ч 2З5

                          Коментар


                          • От: Кой какъв моторен трион има?

                            Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
                            Стъпка на веригата, и дебелината ми трябват. Гледам, май, че беше писал, че е Хускварна трионът ти, та предполагам е .325, само виж на кутийката дебелината й. Ако нямаш кутийка, погледни на петата какви цифри има на Орегонската верига - 20 или 21.
                            Хускварна 440Е е машината !В гаража е ,като слезна ще ги снимам да дадеш акъл !
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • От: Кой какъв моторен трион има?

                              Леко не си наясно с дърварските групи. Масовото е манго с каквото има. Аз осигурявам транспорт, шофьор-контрольор-ГСМчик. Те си изкарват надницата, кеф с 170ка с 20сантима шина, кеф с 10. Могат и с моите триони, защото аз съм ИНВЕСТИРАЛ, но надницата се дели. Затова повечето предпочитат собствени машини, обикновенно по-нисък клас, втора-трета ръка, прегледани и ремонтирани от моят сервиз, за да съм сигурен. Манго няма да инвестира в машина, първо защото 1000лв ги е виждал само на картинка, а ако ги е виждал, то точно този няма да ходи да реже в гората. А второ, защото той гора няма, и реално не се знае, дали ще има такава, за да работи той с инвестицията си. А да ходи да краде с машина за 1000лв си е безумие, защото рано или късно, ще бъде хванат и горското ще има с една резачка повече.

                              Та точно този манго, няма да го убедиш с ъгловата си скорост, защото той тази ъглова скорост я изпитва всеки ден на гърба си, както и предимството на 35см шина. За което е и целият ни спор.
                              Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                              Коментар


                              • От: Кой какъв моторен трион има?

                                не знам за какво спорихте на предишната страница .
                                Стъпки на вериги ползвани в България са 4 , 3/8 пико / с дебелина на водача 1.1 и 1.3 / 325 .с дебелина на водача 1.3 и 1.6 , 3/8 и 404 /ползвани от руски Урал ,Дружба и единия модел от Тайга /
                                Най распространени зъби са Г-образ и супер Г-образ .
                                Правия зъб все още се помни като права верига ,но тя не е Г-образ .
                                Спора за дължина на дъска е безмислен , ако искаш мъкни дълга ,ще се умориш порано , и толкова

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X