Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой какъв моторен трион има?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Кой какъв моторен трион има?

    Първоначално публикуван от lusko Преглед на мнение
    Аз съм с stihl ms210 но нещо последно време почна да ми дава ядове.Сменени части са:горивен и въздушен филтер,това е за 3 г.Проблема е че както си работи и изведнъж гасне,пипах обороти гориво не и не,какво може да е?.Извинявам се видях че е анкета.
    Здравей колега , АЗ съм с щил мс250, според мен недей пипа оборотите защото може да вдигнеш високите много и в един момент да не и понесат.Оборотите ги нагласят с уред и трябва да са точни.Има и друга причина за ненормална работа , дали си я оставил с бензина вътре за по-дълго време или смесения бензин не е от скоро.АЗ смесвам колкото преценя , че ще изразходвам(ориентировъчно).Забравял съм я с бензин и после гасне и не работи до като не се изчисти .
    FREELANDER 2000 TDI 1999 г.

    Коментар


    • #77
      До: Кой какъв моторен трион има?

      имам Homelite, купувана е 1994 г.с изключение на няколко вериги, нищо друго не е сменявано.
      LZ1IHM

      Коментар


      • #78
        До: Кой какъв моторен трион има?

        Тука перфектно, там перфектно ... Много се перфорира работата.
        Имах няква микроскопична хускварна, отплува нанякъде. Използвахме я за чекийка, с една връв на колана, за тоя който се качва на дървото. Проблемни дървета по дворовете, където вишка не може да влезе.
        А иначе имам нормална Дружба. Додето излезе на обороти, е нарязала повече дърва, отколкото тия сувенирните за цял ден, дето ги разправяте 4 страници ... Че и без пот, тя сама си ги хваща и стиска. А освен това може да отсече истинско дърво. Много пъти за една смяна. И да направи просека, преди още хората да са умрели от студ и глад.
        Така че подкрепям Мууу с безмоторния му трион, еднозначно! Ако можех да си надвия мързела да наточа и мойта джага ...

        Коментар


        • #79
          До: Кой какъв моторен трион има?

          За пореден път Стефан ме развесели с оргиналното изказване.-Браво...
          -За анкетата ,преди години-Урал,Долмар ,Хускварна 242 а сега старата Хускварна 266ХР. Всяка техника си иска подходящите "ръце".

          Коментар


          • #80
            До: Кой какъв моторен трион има?

            Хускварна 137-Е най малкия вариант,за моите нужди бива.

            Коментар


            • #81
              До: Кой какъв моторен трион има?

              1 глас за husqvarna 575xp. Яка машина профисионален клас.

              Коментар


              • #82
                До: Кой какъв моторен трион има?

                Моторните триони не са лично мой - на баща ми са, това като уточнение
                Единият, по-често използвания е Stihl 36(мисля беше),
                другият е McCULLOCH, преди и с него сме си вършили работа, но на фона на Stihl е доста по-зле във всяко едно отношение

                Коментар


                • #83
                  До: Кой какъв моторен трион има?

                  Моя пък е Паркнер мисля 37cc. Три години по около 20кубика на година.За сега не съм имал проблеми.


                  _____________________________________
                  Да си наточиш триона с пилата е все едно да си направиш ч*я с машата

                  Коментар


                  • #84
                    До: Кой какъв моторен трион има?

                    Спарки 55см2, 45 см дъска, алуминиев картер от три години според мойте изисквания добре работи.

                    Коментар


                    • #85
                      До: Кой какъв моторен трион има?

                      много мнения се изказват навсякаде относно това кой е по най най ,любителски или професионални триони,разликата е огромна както в часовете на интензивна работа така и в живота на двигатела и верига шина а и парите х2-х3, , 1,ШТИЛ 2 СИГМЕНТА дали е предимстство ,да по-голяма компресия но и поголямо съпротивление и малко по мудно ускорение и по интензивно шкурене на цилиндър живот около 300-400 часа любителски обем двг(30-45куб)и около 800-1500 часа профи двг (45-120 куб) според руски сайтове, при тях е важно съотношение мошност тегло 1 к/с = кг? ,2 хускварна 1 сигмент на болшинството малки (35-65куб)високооборотнни 11000-15000 об машини ,по лесно ускорение поради по -малкото триене и отам по дълъг живот при големите те са с 2 сигмента и оборотния режим е около 8000-11000 об тоест затова са по нискоборотни , предполага се по малко износване на цилиндъра ,Формула 1, 1 компрес. 1 маслен работи на 15-20000обр ,СПОРТНИ МОТОРИ те същто са с 1 сигмент,кой ще изкара повече това зависи как се експлоатира качество на масло и начин на рязане и обслужване ,3.любителски клас -дърва за огрев 5-10-20 макс куб 1-2 пъти годишно и най вече да се обръщта внимание за да не прегрява тънки 20-макс 30 см и клони,от време на време с малко по големи почивки ,и ще я имате по дълго ами това са моите наблюдения" ЕДИН ТРИОН ДА РЕЖЕ МУ ТРЯБВА МОШНОСТ И ГОЛЯМА СКОРОСТ НА ВЕРИГАТА"преди 25 год, избрах 1 Дружба,после Урал после преди 1 год китаец 52куб от метро и след дълги борби с настроики и много проблеми със тях стигнах и до истинска резачка ,спрях се на ХУСКВАРНА 575 ХР от около 2-3месеца я имам вече е на 25-28 мото часа ,нов модел с "х -торг мотор -20% гориво -60-70 % помалко емисии , останах доволен, купих през февруари 2010 и 346 ХР,и двете са профи клас, направете избор според това какво мислите да правите с триона ,избора ще си направи всеки сам лоша стока няма,има грешен избор
                      Последно редактирано от aisman; 10-02-10, 09:06.

                      Коментар


                      • #86
                        До: Кой какъв моторен трион има?

                        е и аз да се включа с една щилка 361. много съм доволен малко тежичка ми идва на моменти но за поваляне и трупене няма грижи.

                        Коментар


                        • #87
                          До: Кой какъв моторен трион има?

                          Аз имах Хускварна268,но ми дойдоха неканени гости докато бях на работа и я откраднаха.Бях много доволен.
                          Помогни си сам,за да могат и другите да ти помогнат.
                          АСК Ален Мак

                          Коментар


                          • #88
                            До: Кой какъв моторен трион има?

                            Първоначално публикуван от vetsi71 Преглед на мнение
                            Аз имах Хускварна268,но ми дойдоха неканени гости докато бях на работа и я откраднаха.Бях много доволен.
                            Хускварна -355 и 353.Много съм доволен и от двата модела но 353 е по добра
                            Със себе си съм имал повече проблеми,
                            отколкото с всеки друг човек. Нямам по голям враг от самия себе си!!!!!!
                            Да изградим Параклис: www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=113508

                            Коментар


                            • #89
                              До: Кой какъв моторен трион има?

                              Stihl 181 Много лека и удобна. Почти никакви вибрации в ръкохватките.
                              Перфектна за домашни цели .

                              Коментар


                              • #90
                                До: Кой какъв моторен трион има?

                                Колеги, дълго време ползвах McCulloch много бях доволен.От една година съм с Stihl-ms-270 много удобна и мощна машина,фен съм на тази марка.Нещата отиват и към закупуване на моторния свердел на Stihl-Bt-121 за да има с какво да си копаем дупки за дръвчета.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X