Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сондажни машини,автосонди.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Сондажни машини,автосонди.

    Първоначално публикуван от bogo_o Преглед на мнение
    Здравейте,колеги!Нещо против да се включа в групичката?Работя в сондажна фирма в Испания от 3 години.Случайно попаднах на форума.Ще ми бъде приятно да споделяме опит или просто да си бъбрим.
    Естествено че може, форумът е открит за всички.

    Понеже в по-горният мой постинг в желанието си да помогна дадох адреса на една сондажна фирма което може да се приеме и като форма на реклама ще помоля ръководството на форума да ни информира за политиката си за това - може ли да се дават в постинг адресите на фирми или само в ЛС. Евентуално една тема "Сондажни фирми" с координатите им, защо не и с някакво скромно плащане от тяхна страна този форум си има и разходи пък и каква по-добра реклама от това да те има в специализиран форум. Малко да раздвижим този въпрос.

    Коментар


    • От: Сондажни машини,автосонди.

      Бого добре си си там гледай да не те съкратят ,че чувам 20% безработица . Тука уж работим пък ,все едно сме безработни . Визирам общото положение сред което съм и аз общо взето .

      Коментар


      • От: Сондажни машини,автосонди.

        Тая тема направо припадна .
        Ето нещо интересно -поне за мене де.
        Интересното е стоманената тръба ,която се слага -вкарва под пътя .Стана перфектно .Незнам колко ми е пределния диаметър.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC04777.jpg
Прегледи:2
Размер:220.2 КБ
ID:5390978

        Коментар


        • От: Сондажни машини,автосонди.

          Това е т.н. Trenchless Drilling т.е. прокарване на тръби без да се копаят канавки. Много перспективно според мен направление особено в градски условия. Цяла тема му отделихме ето ТУК Има и асоциация на фирмите в БГ работещи в тази област ТУК А за диаметъра, виждал съм снимки на машини за по 2-3 м диаметър да не говоря за метрото. Пари да има останалото не е проблем.

          Коментар


          • От: Сондажни машини,автосонди.

            Българска асоцияция за безизкопни технологии -работи ли това . Или работи ама само за тях.

            Коментар


            • От: Сондажни машини,автосонди.

              Първоначално публикуван от монио Преглед на мнение
              Българска асоцияция за безизкопни технологии -работи ли това . Или работи ама само за тях.
              Май че е второто.

              Коментар


              • От: Сондажни машини,автосонди.

                Първоначално публикуван от монио Преглед на мнение
                Незнам колко ми е пределния диаметър.
                Рано или късно ще разбереш . Вероятно ще е по-голям, отколкото очакваш.
                Най-странния начин за преминаване под път (с изключение на ръчно копаене и крепене, ама нали за сондиране ни е думата), наблюдавах в едно старозагорско село:
                Сандък на 4 гуми, в него редуктор от БМК и някакво задвижване на гумите. С електродвигатели. Отгоре седалка и копчета. Сандъка върти и натиска една шапа (буре) с диаметър около 800мм с лост ф42мм в хоризонталната дупка и със заден ход я вади. Двама помощник-сондьори с кирка и лопата чистят. Бавно и полека, стана. Що ли не го снимах...
                Моите постижения са ф200 стоманена тръба 12 м и ф160 ПЕВП 20м с шнеково сондиране и обратно изтегляне.

                Коментар


                • От: Сондажни машини,автосонди.

                  Ф 200 с каква машина и по какъв начин ги правиш ? Този диаметър ф 200 няма да мине през долната обица -пръстен на машината ми , не е проблем ще я срежа ,но поне да има защо , да не е за 5 метра.

                  Коментар


                  • От: Сондажни машини,автосонди.

                    Първоначално публикуван от slavchovt Преглед на мнение
                    Този дето разкача щангите е собственика на имота---абе те са шампиони.След като видя каква я свършихме в комшията искаше му се и на него ама казва такива са възможностите.Добри ми пише че търси тръби че щял да прави машина на въздух ако имаш инфо давай.
                    Здравейте, аз съм от Априлци тук сме съседи имаме нужда от 5 сондажа, моля изпратете ми вашия номер.

                    Коментар


                    • От: Сондажни машини,автосонди.

                      Чудна работа !
                      Нафтата поскъпва ,масла ,материали , а цените на сондажите(видове) на метър с тенденция да намаляват .
                      Що така ? На каво ли се дължи недоумявам ?

                      Коментар


                      • От: Сондажни машини,автосонди.

                        Работене "на износ" както казват руснаците. За тези които не знаят руски /май че вече малко сме които го знаем/ това не е "за износ" в смисъл експорт а "на износване". В смисъл че се покриват само текущите разходи и никакви инвестиции в техниката. И второто обяснение много маймуни /извинявам се сондьори/ на клонката.

                        Коментар


                        • От: Сондажни машини,автосонди.

                          Сондьорите ги няма одавна каква колона ? Кой ще ти седи за без пари в калта ? То верно сме сондьори ама чак глупави не сме , а и е уважавана и заплатена професия извън БГ (естественно) .Това на износ е тъпо на какво се разчита в случая ? Той ресурса ще свърши на железата-тогава ?

                          Коментар


                          • От: Сондажни машини,автосонди.

                            Първоначално публикуван от монио Преглед на мнение
                            Той ресурса ще свърши на железата-тогава ?
                            Тогава цената ще стане като в Германия, а сондажите ще са многократно по-малко на брой.

                            Коментар


                            • От: Сондажни машини,автосонди.

                              Първоначално публикуван от монио Преглед на мнение
                              Сондьорите ги няма одавна каква колона ? Кой ще ти седи за без пари в калта ? То верно сме сондьори ама чак глупави не сме , а и е уважавана и заплатена професия извън БГ (естественно) .Това на износ е тъпо на какво се разчита в случая ? Той ресурса ще свърши на железата-тогава ?
                              Ами първото /за уважавана и заплатена професия/ каквато не е в БГ си го направихме сами. Винаги когато става дума за заплати казвам "Щом съм се съгласил да работя за толкова пари значи толкова заслужавам".

                              Впрочем и за второто, че "железата ще свършат и тогава какво?" пак ние сме си виновни. Още в първите години след 1989г казвах на колегите, че пътя по който са тръгнали няма да свърши добре. А той беше "дай да вземем сондите на цена на старо желязо и бързо ще станем богати". Само че не отчетоха някои "дребни" факти - първо пазара рязко се сви защото преди 1989г 90% от него /дори 100%/ беше поръчан от държавата, често и излишни сондажи. Давал съм ви примери как на един и същи обект по 3 пъти минаваме на едно място или Грънчарица която я проучвахме 25 години след като още първите години беше ясно че там рудник няма да има. Голяма част от този пазар стана частен където поръчките са дребни и цените са изпилени. За този свит пазар почнаха да се борят десетки фирми. При повишено предлагане всички знаете какво следва - падане на цените. Не се отделяха пари за обновяване на техниката /работа на "износ"/. При тези цени няма и как да се отделят, още повече че цената на сондажната техника по света рязко се повиши защото това е един отрасъл с ниска серийност. Ниският марж на печалбата не позволяваше да се купува едра сондажна техника за крупни проекти в строителството. Колко въобще са мислили за такъв мащаб? Отделно че там поръчките се печелят на друг принцип.

                              Единственият изход за дребните хора /нарочно изключвам онези с дебелите сметки/ беше да се работи в уедрени фирми на акционерен принцип. Само че кога българина е работил така, това въобще възможно ли е за нас? Аз съм скептик. И главното - разширяване на работата по целият Балкански полуостров, така щеше да се реши проблема със свитият пазар. Смея да заявя, че бяхме /може би още сме/ най-добрите в сондирането на Балканите, изключвам нефтеното сондиране където румънците са лидер. Предлагахме още преди 20г на колегите да се направи сондажна асоциация която да мисли за по напред, гледаха ни презрително.

                              Е, в сегашното положение сме и не виждам особени надежди. Единственото ни конкурентно предимства е евтината квалифицирана работна ръка но скоро и то силно ще намалее. Просто къде ще се създава тази работна ръка като фирмите постепенно изчезват? А който завърши обучението си в МГУ ще гледа при първа възможност да се измъкне и повече да не се връща. Ще стане както каза vladgeo, ще трябва да се започва отново, ако въобще останат хора тук които да го започнат. Все пак и в техниката има нещо което се нарича "критична маса" не е само в атомната физика. Не случайно е създадена Силициевата долина.

                              Коментар


                              • От: Сондажни машини,автосонди.

                                А , още сме далече от това за Германия Владо . А това за критичната маса на техниката съм абсолютно съгласен. Това се наблюдава и във форума , все по-малко сонди и все повече самоделки (сонди).

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X