Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сондажни машини,автосонди.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Сондажни машини,автосонди.

    Точно на такава комбинация съм работил 2-3 графика в Либия .
    1БА 15 с помпен блок 9МГР . Фабрично сложената помпа на БА то е слабичка за това естественното решение е 9МГР а .
    Абе струвамисе че има някакъв спад на работата в началото на годината обаче немога да преценя .
    Как думате вие ?

    Коментар


    • От: Сондажни машини,автосонди.

      Първоначално публикуван от монио Преглед на мнение
      Точно на такава комбинация съм работил 2-3 графика в Либия .
      1БА 15 с помпен блок 9МГР . Фабрично сложената помпа на БА то е слабичка за това естественното решение е 9МГР а .
      Абе струвамисе че има някакъв спад на работата в началото на годината обаче немога да преценя .
      Как думате вие ?
      Аха!
      Прикачени файлове
      878161634

      Коментар


      • От: Сондажни машини,автосонди.

        Първоначално публикуван от NIKT DRILLING Преглед на мнение
        Аха!
        Дамм...2А2-то е страшно,но за проучване!За водарски не става...без тежка щанга е!Абе въпроса е да се поомажем..дали водарски,дали друг-да върти там добичето!
        0899 шест5313нула
        За всекиго по нещо

        Коментар


        • От: Сондажни машини,автосонди.

          http://vbox7.com/play:58af5aa4f2 http://vbox7.com/play:395f25875a С тези скъпи горива;части;инструменти и пр.....е май в този вид и метод на сондиране ще трябва да се ориентираме.

          Коментар


          • От: Сондажни машини,автосонди.

            Първоначално публикуван от slavchovt Преглед на мнение
            http://vbox7.com/play:58af5aa4f2 http://vbox7.com/play:395f25875a С тези скъпи горива;части;инструменти и пр.....е май в този вид и метод на сондиране ще трябва да се ориентираме.
            На времето ми попадна една снимка за ръчно сондиране някъде в Африка. Едно голямо дървено колело някъде към 4-5м в диаметър с ръчки накрая където 4-5 негъра въртят. И още 5-6 насядали върху колелото за осов натиск Всичките ухилени до ушите и много щастливи. Страшно ме е яд че не си я копирах тази снимка.

            А за ръчно сондиране и то в Америка ми разправяше един мой студент. Започна като работник там защото отиде със зелена карта но не ме послуша да учи английски и започна като сондьор. Малка фирма, имала необходимите сонди /впрочем не много модерни/ но веднъж се наложило да се сондира на много тясно място където камиона не влиза. И моят инженер-сондьор се хванал за ръчките заедно с един американец и ръчно прокарали сондажа. Впрочем тогава успели да скъсат един подземен кабел. Усетил моят човек че задира и казал на американеца да спрат но онзи отговорил, че по плановете там няма кабел и го срязали

            Коментар


            • От: Сондажни машини,автосонди.

              На 20м са .Въртят трета седмица и хванаха баластра и голям зор.Аз сондирах в съседен двор и като ги гледах как се мъчат горките пенсионери и ми дожаля .Те работеха на приятелски начала---собственика и о сигуряваше храна--.Нямах възможност да вкарам сондата защото портала беше нисък и тесен и наче щях даго довърша еййй така без някъкво финансиране.

              Коментар


              • От: Сондажни машини,автосонди.

                Трета седмица ? Много е и за дядковци , обаче тоя дето разкача щангите е доста чевръст . Слави ще им извъртиш кладенеца за ден и ще им развалиш седянката , а и собственика нали усигурява хапване и пийване -там е уловката .
                Иначе симпатични старчета .

                Коментар


                • От: Сондажни машини,автосонди.

                  Този дето разкача щангите е собственика на имота---абе те са шампиони.След като видя каква я свършихме в комшията искаше му се и на него ама казва такива са възможностите.Добри ми пише че търси тръби че щял да прави машина на въздух ако имаш инфо давай.

                  Коментар


                  • От: Сондажни машини,автосонди.

                    Да дам инфо що да не дам , но всичко е много скъпо аз съм говорил с него по въпроса . За 40-50 хил трудно ще се впише дори и с самоделка . Инструмента само за 30-40м визирам щанги , пнемоударник , корона мин. с компромиси 10-15хил. Компресор пиблизително подходящ да не говорим ,че е 20 евра , в чужбина без да е обслужен - на късмет . В момента или от 1-2 години може да се попадне в България на до някъде окомплектована машина , на по-изгодни цени от в чужбина , обаче смляна , на ръба на ресурса си (не знаеш ще изкара ли сондажа или не ). До тука спирам да говоря . Въздушното сондиране , като цена е най-скъпо за окомпектовка .
                    Моя съвет е да се ориентира към сондиране с шнек , кофа сондиране с промивка на ток или в по-лошия случай ръчно .

                    Коментар


                    • От: Сондажни машини,автосонди.

                      Колеги дайте някаква иформация за рехабелитация и възтановяване на водни сондажи .

                      Коментар


                      • От: Сондажни машини,автосонди.

                        Първоначално публикуван от slavchovt Преглед на мнение
                        На 20м са .Въртят трета седмица и хванаха баластра и голям зор.Аз сондирах в съседен двор и като ги гледах как се мъчат горките пенсионери и ми дожаля .Те работеха на приятелски начала---собственика и о сигуряваше храна--.Нямах възможност да вкарам сондата защото портала беше нисък и тесен и наче щях даго довърша еййй така без някъкво финансиране.
                        Абе храна,храна,ама работата е на кантар!Ние ходихме да правиме един сондаж на един полицай-15-ина метра и човека остана много доволен и му се видя ефтинко!Беше пробвал с ръчен метод с помощта на 10-ина колеги милиционери,всичките от 120 кила нагоре!Вика ни-немам файда...фалирах от кюфтета,10 дена се мъчиме,доникаде не сме,а милиционерите изяли ядене колкото за три сондажа вече!Прав си е човека-стотина кюфтета и пет каси бира на ден са си пари в днешно време.......
                        0899 шест5313нула
                        За всекиго по нещо

                        Коментар


                        • От: Сондажни машини,автосонди.

                          Грешката му е, че е хванал милиционери, те са свикнали много да ядат а нищо да не работят Я да беше хванал български научни работници, те са свикнали да работят без пари, за едната слава само. Лошото е, че поради системно недояждане са много слабовати горките така че едва ли ще се справят Но пък милиционера щеше да стане известен и да му излезе име на спонсор на науката защото поне едно 10 статии щяха да се публикуват за този сондаж А това си е безплатна реклама.

                          Коментар


                          • От: Сондажни машини,автосонди.

                            Извинявам се , че пиша точно тук , но на търсачката нищо не излиза. Имам нужда от сондаж в Пазарджик и не мога да намеря ни адрес , нито телефон за връзка. Моля някой от Пазарджик да се свърже с мен на 0894772727 - Митко, става въпрос за сондиране. Моля модератора да изтрие поста след известно време.
                            ________________________________________________________________________________________
                            Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
                            HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

                            Коментар


                            • От: Сондажни машини,автосонди.

                              Първоначално публикуван от Ba4e Mite Преглед на мнение
                              Извинявам се , че пиша точно тук , но на търсачката нищо не излиза. Имам нужда от сондаж в Пазарджик и не мога да намеря ни адрес , нито телефон за връзка. Моля някой от Пазарджик да се свърже с мен на 0894772727 - Митко, става въпрос за сондиране. Моля модератора да изтрие поста след известно време.
                              http://nikt-drilling.com/
                              НИКТ ДРИЛИНГ ООД , СОНДАЖИ ЗА ВОДА , ГЕОЛОЖКИ ПРОУЧВАНИЯ
                              Офиси:
                              гр.Пазарджик тел: 0878 161634 / 0898345669
                              гр.Варна тел: 0878 564178 / 0888683999
                              гр.София тел: 0878757861 / 0878 161634

                              Коментар


                              • От: Сондажни машини,автосонди.

                                Здравейте,колеги!Нещо против да се включа в групичката?Работя в сондажна фирма в Испания от 3 години.Случайно попаднах на форума.Ще ми бъде приятно да споделяме опит или просто да си бъбрим.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X