Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сондажни машини,автосонди.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Сондажни машини,автосонди.

    Най-перфектните дупки сме правили в пясък,но с глинести прослойки!Замазва се дупката екстра и като извадиш сондажа си е чист до сантиметър!Но ако си примерно в блатата на Слънчев бряг,където ние въртяхме изхода е само обсадна колона!Касаграндето си пуска тръбите отстрани посредством осцилатор,а отвътре гребе кофата/или шнек,но при повечко вода работихме повече с кофа/ и изхвърля материала,като съществува синхронизация между постепенното спускане на обсадните тръби/ф900/ и напредъка на забоя!Спуска се армопакета и се излива бетон с тръба отдолу нагоре,като пак синхронно се вадят тръбите!А за по-малките диаметри с 2а2-то си беше мъка-мааш бентонит като откачен...направихме бая оборот на Кърджали за бентонит...та това е!
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

    Коментар


    • От: Сондажни машини,автосонди.

      Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
      Касаграндето си пуска тръбите отстрани посредством осцилатор,а отвътре гребе кофата/или шнек,но при повечко вода работихме повече с кофа/ и изхвърля материала,като съществува синхронизация между постепенното спускане на обсадните тръби/ф900/ и напредъка на забоя!Спуска се армопакета и се излива бетон с тръба отдолу нагоре,като пак синхронно се вадят тръбите!
      На момчил казаграндето няма осцилатор обаче...

      Коментар


      • От: Сондажни машини,автосонди.

        Първоначално публикуван от slavchovt Преглед на мнение
        Колега Сонда до къмпинг Златна рибка преди Созопол ли работихте защото там виждах такива машини.
        Виждаше а не спря поне да се запознаем а!!! Аз бях не колегата, машините са YTONG-YTR260 2бр. и 1бр. YTR-230. Базата им е CAT-330C и китайска стрела.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM1566.jpg
Прегледи:1
Размер:45.8 КБ
ID:5351321Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM1570.jpg
Прегледи:1
Размер:161.6 КБ
ID:5351322
        . LRE Bulgaria.
        RRC SE V8 91г.

        Коментар


        • От: Сондажни машини,автосонди.

          Спирал съм много пъти но нямаше никой на обекта.Дори и от плажа съм ходил да ги гледам и съм ги снимал защото много ме впечатлиха.Тези машини ако неме лъже паметта бяха там преди 3-4год.20010 там имаше подобни сонди и на тях пишеше ТИТАН.Аз от една година съм във форума и съм разглеждал вече всякви сонди но до тогава не бях виждал.А между другото за какво сондирахте?Натиснете снимката за да я уголемите

Име:23042011(003).jpg
Прегледи:2
Размер:158.1 КБ
ID:5351354

          Коментар


          • От: Сондажни машини,автосонди.

            Мони нали знаеш че на последните сондажи които правихме на Нешков карахме до пясък-баластра със шнека и после продължихме с кофата.Дори и с нея когато вземе да промива ми става трудно.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:28122011(002).jpg
Прегледи:2
Размер:142.4 КБ
ID:5351356Натиснете снимката за да я уголемите

Име:28122011(003).jpg
Прегледи:2
Размер:161.3 КБ
ID:5351357Натиснете снимката за да я уголемите

Име:28122011(004).jpg
Прегледи:2
Размер:132.3 КБ
ID:5351358Натиснете снимката за да я уголемите

Име:28122011.jpg
Прегледи:2
Размер:135.3 КБ
ID:5351359

            Коментар


            • От: Сондажни машини,автосонди.

              Първоначално публикуван от slavchovt Преглед на мнение
              Спирал съм много пъти но нямаше никой на обекта.Дори и от плажа съм ходил да ги гледам и съм ги снимал защото много ме впечатлиха.Тези машини ако неме лъже паметта бяха там преди 3-4год.20010 там имаше подобни сонди и на тях пишеше ТИТАН.Аз от една година съм във форума и съм разглеждал вече всякви сонди но до тогава не бях виждал.А между другото за какво сондирахте?..
              Правехме изливни пилоти за укрепване на терена Ф-800мм. на 24м. дълбочина, строеж на пречиствателна станция за отпадни води. Машините са си същите само ги пребоядисахме и сега са на св.влас.а аз във друга фирма защото услужих на ръководителя с едни 5000лв които забрави да ми върне а взамяна получих подпис на молбата за напускане но здраве да е.В момента кандидадствам за работа на почта същата сонда(с друго име е но е същата).
              . LRE Bulgaria.
              RRC SE V8 91г.

              Коментар


              • От: Сондажни машини,автосонди.

                Ааа, чета от доста време темата..Ама пусто...Нищо не разбирам...Винаги съм се възхищавал на такива машинарии..Дори когато правеха мост на Река Марица, всеки ден ходех да гледам една, не мога да кажа дали е сонда..Защото в началото пробиваше с едно като сведел и в по следващ етап, почна да спуска едно като сонда и "захапваше" пясък и го изхвърляше на страна..Сондата беше на база някакъв стар багер, с сумати въжета, хидро мотори за макарите и куп други джунджурии...
                За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                Honda Dominator 650
                088ЧЧ93979-->Борис
                0878956Ч38-->Борис

                Коментар


                • От: Сондажни машини,автосонди.

                  Желев от Варна има визуално същите машини , щях да почвам преди години да работя на една от тях (чисто нова беше тогава) . По това време правиха основите на мола до автогарата във Варна . Нещо китайско беше си спомням както каза .

                  Коментар


                  • От: Сондажни машини,автосонди.

                    Първоначално публикуван от slavchovt Преглед на мнение
                    Мони нали знаеш че на последните сондажи които правихме на Нешков карахме до пясък-баластра със шнека и после продължихме с кофата.Дори и с нея когато вземе да промива ми става трудно.[ATTACH=CONFIG]423759[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]423760[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]423761[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]423762[/ATTACH]
                    Да това с кофата не отпада ще я правим -разчитам на теб .

                    Коментар


                    • От: Сондажни машини,автосонди.

                      Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
                      Защото в началото пробиваше с едно като сведел и в по следващ етап, почна да спуска едно като сонда и "захапваше" пясък и го изхвърляше на страна
                      Това което описваш са две различни машини.

                      Първото звучи като пилотна машина (най-вероятно с кели - телескоп):
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:B135_01.jpg
Прегледи:1
Размер:70.8 КБ
ID:5351410
                      Тя прави дупки - било то с кофа било то с шнек.

                      А второто ми звучи като машина за шлицови стени:
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:B125KRC_01.jpg
Прегледи:1
Размер:93.7 КБ
ID:5351411
                      Тя прави тесни и много дълбоки изкопи в които се поставя аpмиpовка и се лее бетон

                      А пък на Монио му трябва ей това:
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:untitled4.JPG
Прегледи:1
Размер:43.1 КБ
ID:5351412
                      5м диаметър, 102 метрови - нема казагранде, нема тинтири минтири


                      Ей тука и една пилотарка с цели шнекове - CFA.
                      Шнека е проходен и бетона минава през него.
                      Между другото - в БГ май това го няма...
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:untitled2.jpg
Прегледи:1
Размер:60.4 КБ
ID:5351409
                      В тоя случай пилота е без армировка - освен ако не се цопне в дупката пълна с бетон (ма сигурно ще трябва вибраторче)
                      Вижте как хубаво е обмазан шнека...
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:untitled3.JPG
Прегледи:1
Размер:59.1 КБ
ID:5351408

                      А ето една вариация на тема...
                      http://www.youtube.com/watch?v=He7PfafbfcA
                      Последно редактирано от vlageo; 29-02-12, 01:20.

                      Коментар


                      • От: Сондажни машини,автосонди.

                        Колеги някой работил ли е в Гоце Делчев ? Какви материали може да се очакват за воден сондаж ?
                        То си е балкан там но !!!!!!

                        Коментар


                        • От: Сондажни машини,автосонди.

                          Първоначално публикуван от монио Преглед на мнение
                          Колеги някой работил ли е в Гоце Делчев ? Какви материали може да се очакват за воден сондаж ?
                          То си е балкан там но !!!!!!
                          Сондажа е 50 м обсадна колона на 250мм , ако някой иска да го работи мога да го свържа с клиента .На мене ми е прекалено далеко и 250мм обсадна колона ми идва в повече.Най вероятно ще са вулканични скали -предполагам де.
                          Другата оферта е диаметър 400мм под път 30м . Който му се играе ще го свържа . Пък ако почерпи по бира супер .
                          Последно редактирано от монио; 29-02-12, 19:10.

                          Коментар


                          • От: Сондажни машини,автосонди.

                            Първоначално публикуван от vlageo Преглед на мнение
                            Това което описваш са две различни машини.

                            Първото звучи като пилотна машина (най-вероятно с кели - телескоп):
                            [ATTACH=CONFIG]423857[/ATTACH]
                            Тя прави дупки - било то с кофа било то с шнек.

                            А второто ми звучи като машина за шлицови стени:
                            [ATTACH=CONFIG]423858[/ATTACH]
                            Тя прави тесни и много дълбоки изкопи в които се поставя аpмиpовка и се лее бетон

                            А пък на Монио му трябва ей това:
                            [ATTACH=CONFIG]423859[/ATTACH]
                            5м диаметър, 102 метрови - нема казагранде, нема тинтири минтири


                            Ей тука и една пилотарка с цели шнекове - CFA.
                            Шнека е проходен и бетона минава през него.
                            Между другото - в БГ май това го няма...
                            [ATTACH=CONFIG]423856[/ATTACH]
                            В тоя случай пилота е без армировка - освен ако не се цопне в дупката пълна с бетон (ма сигурно ще трябва вибраторче)
                            Вижте как хубаво е обмазан шнека...
                            [ATTACH=CONFIG]423855[/ATTACH]

                            А ето една вариация на тема...
                            http://www.youtube.com/watch?v=He7PfafbfcA
                            Ами колега беше бая време и не я помня много добре...
                            За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                            Honda Dominator 650
                            088ЧЧ93979-->Борис
                            0878956Ч38-->Борис

                            Коментар


                            • От: Сондажни машини,автосонди.

                              Мони днеска ходих до гр.Пордим--минавал си от там един колега слага край на копането на герани със своята самоделка и ще я реже за скрап.Кофи има много и ми ги предлага.Някои от тях то ги е правил за скала като вади материала на ядка.На мене неми вършат работа защото не мога да упражнявам натиск.Ако проявяваш интерес обади се и ще видим кво ще правим по въпроса.Предлага и много неща от оригинални сонди;редуктор;кула;длета и др.

                              Коментар


                              • От: Сондажни машини,автосонди.

                                Благодаря Слави ще мина .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X