Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сондажни машини,автосонди.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Сондажни машини,автосонди.

    Здравейте !
    На сондажа му се намали силно дебита. Намирам се в Овча купел, сондажа е 40 метра, с ф125мм, дупчен 09.2010година. При сондирането, сондьорите ползваха вар, бентонит и цимент. Пластмасовите тръби ги нарязаха с флекс около 25 метра и ги набиха в сондажа. Сондажа не е продухван с еърлифт след издупчването. До земетресението Май 2012 в Перник, дебита беше около 1,2 куб.м при първоначално пускане на помпата, която е турбинна - Грундфос. След това дебита спада до около 600 литра през половин час. След земетресението дебита спадна при първо пускане до 900 литра, а след това при включване под 400 литра на час, което вади в момента около 10 куб.м на 24 часа. Викнах специалист от Геопро, който замери и ми даде протокол в който отгоре е глина, след това са валуни до 20-ия метър и около 30-ия до 37-ия е пясък. Според него черпенето на вода би трябвало да е около 3 куб.м на час. Опитвал съм според сондьорите, които го правеха, да го надуя обратно с водоноска. След като вкарах 6 кубика вода под налягане, дебита не му се подобри.
    Какво е вашето мнение, как можем да го подобрим?
    Благодаря!

    Коментар


    • От: Сондажни машини,автосонди.

      Първоначално публикуван от ivandorosiev Преглед на мнение
      Здравейте !
      На сондажа му се намали силно дебита. Намирам се в Овча купел, сондажа е 40 метра, с ф125мм, дупчен 09.2010година. При сондирането, сондьорите ползваха вар, бентонит и цимент. Пластмасовите тръби ги нарязаха с флекс около 25 метра и ги набиха в сондажа. Сондажа не е продухван с еърлифт след издупчването. До земетресението Май 2012 в Перник, дебита беше около 1,2 куб.м при първоначално пускане на помпата, която е турбинна - Грундфос. След това дебита спада до около 600 литра през половин час. След земетресението дебита спадна при първо пускане до 900 литра, а след това при включване под 400 литра на час, което вади в момента около 10 куб.м на 24 часа. Викнах специалист от Геопро, който замери и ми даде протокол в който отгоре е глина, след това са валуни до 20-ия метър и около 30-ия до 37-ия е пясък. Според него черпенето на вода би трябвало да е около 3 куб.м на час. Опитвал съм според сондьорите, които го правеха, да го надуя обратно с водоноска. След като вкарах 6 кубика вода под налягане, дебита не му се подобри.
      Какво е вашето мнение, как можем да го подобрим?
      Благодаря!
      Трудна работа да увеличиш дебита!!!Или друг сондаж по-дълбок и по възможност тръбите да са ф160 или още един същия!
      0899 шест5313нула
      За всекиго по нещо

      Коментар


      • От: Сондажни машини,автосонди.

        Ходихте ли на панаира? Искам и аз да дойда.

        Коментар


        • От: Сондажни машини,автосонди.

          Здравейте,
          Да попитам по един проблем свързан със сондаж.
          Диаметър 125, дълбочина 38-40, почва камънак, местонахождение
          Панагюрище. По едни или други причини сондажа не е продухан добре,
          да не кажем изобщо. В резултат - утаено каменно брашно във воден
          стълб. Утайката е с дебелина около 6 м. Точи се някакво количество
          мътилка всеки ден. Има ли ефикасен начин да се почисти сондажа от
          това утаено каменно брашно или не?
          LZ1AIV

          Коментар


          • От: Сондажни машини,автосонди.

            Добро утро!
            С каква технология е сондиран? С компресор или промиване с вода?
            Какво значи почва камънак, какъв дебит има, къде са филтрите, положена ли е филцова засипка?

            Коментар


            • От: Сондажни машини,автосонди.

              Първоначално публикуван от angelina marinova Преглед на мнение
              Ходихте ли на панаира? Искам и аз да дойда.
              Ми той свърши, докато се усетим!

              Коментар


              • От: Сондажни машини,автосонди.

                Първоначално публикуван от st.darakchiev Преглед на мнение
                Добро утро!
                С каква технология е сондиран? С компресор или промиване с вода?
                Какво значи почва камънак, какъв дебит има, къде са филтрите, положена ли е филцова засипка?
                Мога да Ви кажа това, което знам, а именно:
                1. Дупчено е с употребата на сгъстен въздух
                2. Не е продухвано (това ли е еърлифт?)
                3. Установения дебит е около 300 л/24ч
                4. Не са поставяни филтри, филц или каквото и да било
                5. Почвата е скала
                6. Има утайка около 6м, която вероятно и блокира дебита
                LZ1AIV

                Коментар


                • От: Сондажни машини,автосонди.

                  Стартирах проект за шнек ,който да работи в мергели "Шнека Рекс"
                  Пробите до месец .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:рекс 003.jpg
Прегледи:1
Размер:77.2 КБ
ID:5417225Натиснете снимката за да я уголемите

Име:рекс 011.jpg
Прегледи:1
Размер:80.0 КБ
ID:5417226 Предстои поставяне на още 12 ножа.

                  Коментар


                  • От: Сондажни машини,автосонди.

                    Материала който ще вадиш ще бъде под формата на пепел и дано да се получи със шнека---при работа с кофа се задържа естественно със клапи.Преди седмица въртях в мергел на 400мм със борна с твърди частици иго вадих като ядка но до 3м и до там--много се товари машината почти спира да върти.

                    Коментар


                    • От: Сондажни машини,автосонди.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:01072012(001).jpg
Прегледи:3
Размер:233.2 КБ
ID:5417238Натиснете снимката за да я уголемите

Име:01072012(002).jpg
Прегледи:2
Размер:220.7 КБ
ID:5417239Натиснете снимката за да я уголемите

Име:01072012(003).jpg
Прегледи:1
Размер:233.8 КБ
ID:5417240Натиснете снимката за да я уголемите

Име:01072012.jpg
Прегледи:3
Размер:218.7 КБ
ID:5417241

                      Коментар


                      • От: Сондажни машини,автосонди.

                        Първоначално публикуван от asenv Преглед на мнение
                        Мога да Ви кажа това, което знам, а именно:
                        1. Дупчено е с употребата на сгъстен въздух
                        2. Не е продухвано (това ли е еърлифт?)
                        3. Установения дебит е около 300 л/24ч
                        4. Не са поставяни филтри, филц или каквото и да било
                        5. Почвата е скала
                        6. Има утайка около 6м, която вероятно и блокира дебита
                        Откъде си сигурен че това е утайка от непочистен сондаж, а не е материал от водоносния пласт?
                        На мен ми звучи като сондажа ти да пескува.

                        Колко метра е филтърната колона?
                        На каква височина е поставена помпата?
                        Колко ти е водното ниво - статично (при изключена помпа) и динамично (при включена помпа)?

                        По принцип има филтри които могат да се сложат в съществуващия сондаж, но трябва да има някой който да ги постави, а и ще трябва първо да продухате сондажа и после да направите водочерпене за да проверите зърнометрията.

                        Филтрите представляват нарязана ПВЦ тръба, а отвън пласт от оразмерен пясък пакетиран във водоразтворимо фолио.

                        Коментар


                        • От: Сондажни машини,автосонди.

                          Първоначално публикуван от slavchovt Преглед на мнение
                          Материала който ще вадиш ще бъде под формата на пепел и дано да се получи със шнека---при работа с кофа се задържа естественно със клапи.Преди седмица въртях в мергел на 400мм със борна с твърди частици иго вадих като ядка но до 3м и до там--много се товари машината почти спира да върти.
                          Слави ще трябва и "Кофа Рекс" Да видим как ще сработят тия работни органи, и тогава под твой надзор започва проекта "Кофа Рекс)

                          Коментар


                          • От: Сондажни машини,автосонди.

                            Мони с тази малката кофа--ф500мм съм въртял в мергел 6м и се отказах по други причини не че неиска да върви но беше и на сухо не във вода.Слизаше много бавно беше и досадно но не и невъзможно.Натиска от тръбите ми смятам че се оказва достатъчен.При тебе с бутилката която е вътре в кулата над квадрата ли ще натискаш?

                            Коментар


                            • От: Сондажни машини,автосонди.

                              Искам да попитам колко може да струва импрегнирана 36 каратова белгииска диамантена корона.

                              Коментар


                              • От: Сондажни машини,автосонди.

                                Първоначално публикуван от antonow Преглед на мнение
                                Искам да попитам колко може да струва импрегнирана 36 каратова белгииска диамантена корона.
                                Чисто злато

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X