Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купуваме стари F-16 без конкурс

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
    Даже експериментираха (с Ф-16 и А-10) да насаждат на НУР глави за лазерно насочване.
    Не е експеримент вече.Мисля че вече е действаща система.Пробвали са я и на Ф-18.Според нета е са продавани тук там вече.Казва се Advanced Precision Kill Weapon System (АPKWS).

    Коментар


    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

      Първоначално публикуван от Любенов Преглед на мнение
      ...В нашия случай изключително радващо е че по каквито и да е причини ние ще изберем (ще ни наложат) най доброто което можем да докопаме на прилична цена, че имаше още бая варианти да се обзаведем с 2/3 ръка машини и да ги платим все едно са златни. Така и така въобще не сме приритали за самолети, можем да изчакаме на опашката когато ни дойде ред, а ако мноого пък са ни спешни завод не е въобще нужен, без проблем могат да ни модернизират 5-6 броя от излишни или консервирани самолети и готово. Та виц не виц, евентуално ще купим най доброто на прилична цена, а това за нашите конкурси и политици е чудо невиждано та стискайте палци да стане.
      Най-доброто по какви критерии? Щото Докладът имаше посочен и друг 'най-добър избор'... Което веднага повдига въпроса защо половината спорещи да твърдят, че 'това е най-добрия избор' (начело разбираемо с американските официални лица), при условие, че експертната група твърди друго...
      То и затова е и целият цирк де, защото излиза 'ние знаем, че не е най-добрият избор, ама тъй като 'бащицата' каза (му наредиха), че за изборът няма значение дали е да е 'най-добър технико/икономически', а е важно да е политически удобен...
      Та затова ще зае...м правилата на конкурса, и ще избираме с превръзка на очите...
      Затова и ген.Радев е прав да твърди, че изборът е непрозрачен...
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

        Истината е, че и двата варианта бяха правилни за това за което ни трябват. Решението е политическо и в цял свят пак е политическо, няма държава в която да е имало референдум за това какви самолети да се купят за армията. Само цената и крайния срок можеше да договорят и все още не е късно.

        Коментар


        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
          Най-доброто по какви критерии? Щото Докладът имаше посочен и друг 'най-добър избор'... Което веднага повдига въпроса защо половината спорещи да твърдят, че 'това е най-добрия избор' (начело разбираемо с американските официални лица), при условие, че експертната група твърди друго...
          То и затова е и целият цирк де, защото излиза 'ние знаем, че не е най-добрият избор, ама тъй като 'бащицата' каза (му наредиха), че за изборът няма значение дали е да е 'най-добър технико/икономически', а е важно да е политически удобен...
          Та затова ще зае...м правилата на конкурса, и ще избираме с превръзка на очите...
          Затова и ген.Радев е прав да твърди, че изборът е непрозрачен...
          Пак да ти кажа, прозрачен конкурс са тия пари няма никъде, ама абсолютно никъде! Лобита, натиск, комисионни, интереси, примера с Хърватска от оня ден мисля е твърде показателен.
          Та тука трябва да скачаме до тавана от кеф че не ни наложиха да купим прашасали Ф-16, а ни дават най новото, което и за мене е необяснимо, с какъв акъл примерно ще ни дават достъп до радара на Ф-35???
          Мисля няма някой да не разбра че Вайпъра е много по самолет от Грипен, та комисията може да казва каквото си иска и тя е толкова обективна като Цв.Цв.

          Коментар


          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

            С подобни системи са Ф15 които правят учения с нашите тука !Та има кой и откъде да прави изводи кое и защо е по-добро от другото,иначе.чесането с езици е на свободна практика!А за калашниците ?!Масови и безпроблемни сравнени с много дрги щурмови лични оръжия,предпочита ги почти всеки боец и наемник ,когато стане прашно ,кално и студено и това в ръцете ти трябва да работи и да се "рециклира "лесно,ама е за друга много обширна тема,много е писано!
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

              Първоначално публикуван от Любенов Преглед на мнение
              Та тука трябва да скачаме до тавана от кеф че ни дават най новото, което и за мене е необяснимо, с какъв акъл примерно ще ни дават достъп до радара на Ф-35???
              Май не са ни чели историята, че си сменяме "съюзника-Бащица" на всеки 40 години.

              Коментар


              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                Първоначално публикуван от Bibo71 Преглед на мнение
                Май не са ни чели историята, че си сменяме "съюзника-Бащица" на всеки 40 години.
                Кое сменяме?
                България през 1944 е ОКУПИРАНА от СССР. Какъв съюзник, какви пет лева, какъв кон на втория етаж?!??
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  Мноого си интересен.

                  За Ф-16 ли? Ами, както си правим 23-мм снаряди за руските оръдия, що да не си произвеждаме и 20-мм за Вулкан-а? Както правим авиобомби за Индия, що да не си правим и за нас? Или пък неуправляеми авиационни ракети?
                  Ееее, за това ли беше големия зор да вземем супер-дупер технологичен самолет поколение 4++ и накрая да се чудим как да го закичим с оръжия ниво `73 година, голямото междучасие? Тоя самолет има смисъл, ако и като се изполяват най-новите оръжейни системи и опции. Доколко ние и нашите ще ги имат и ще го правят, ще видим.

                  Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                  Със сигурност разбирам повече от тебе, вкл. и от квантова физика.
                  Не се и съмнявам, аз дори не съм достоен за сравнение с теб. До сега не съм виждал тема, в която да не разбираш повече от всичко и от всеки. Т.е. тема, която да не си "гагичосал" (чуствай се горд, че в твоя чест има измислено интернет понятие) като форумен експерт. Дори и Чък Норис ти завижда.
                  Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                  Коментар


                  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                    Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                    Ееее, за това ли беше големия зор да вземем супер-дупер технологичен самолет поколение 4++ и накрая да се чудим как да го закичим с оръжия ниво `73 година, голямото междучасие? Тоя самолет има смисъл, ако и като се изполяват най-новите оръжейни системи и опции. ...
                    "Най-новите оръжейни системи" струват едни пари, които ние нямаме. Дори и далеч по-мощни държави не могат да си позволят да имат достатъчно умни боеприпаси и при всяка възможност използват класическите варианти. Англичани и французи си привършиха умните боеприпаси само за седмица действия срещу военно джудже като Либия. Какво ли ще е, ако тръгнат да воюват с руснаците???

                    Освен това, напоследък "оръжия ниво 73 година" поумняват рязко срещу не толкова много пари. Примерно на една тъпа бомба и се слага JDAM кит ...
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                      Разбира се, че американците тупат топката ..
                      Няма тупане на топката. Казва се - строи се нова производствена база, има N договори преди евентуално вашия и договора ви може да бъде изпълнен до N дата.
                      Виж нашето е тупане на топката от най висша класа, щото тая работа се точи от десетина години май и предстои да се точи още десетина.
                      Което е донякъде резонно, предвид, че имаме вече едно Белене.........

                      Коментар


                      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                        Първоначално публикуван от Любенов Преглед на мнение
                        ...Мисля няма някой да не разбра че Вайпъра е много по самолет от Грипен, та комисията може да казва каквото си иска и тя е толкова обективна като Цв.Цв.
                        На каква база направи този категоричен извод? Защото кое е 'по-самолет' ми изглежда малко като 'моята кола е най-добрата'
                        А относно политическият избор - убеден съм, че ако се избере Ф16, това ще е огромна грешка, защото ще се даде сериозен лост за въздействие върху вътрешните ни работи на нашия моментен задокеански съюзник. Което пък автоматично ни отдалечава от ядрото на Европа и ни прави 'южен троянски кон' особено имайки предвид Брекзит...


                        Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                        С подобни системи са Ф15 които правят учения с нашите тука !Та има кой и откъде да прави изводи кое и защо е по-добро от другото..
                        Оооо, има... То и Ф16 идва насам... Приятел хвърка преди време с него и им бе написал един ферман недостатъци, които биха попречили на нормалната експлоатация при наши условия (основно - добре познатите вече изисквания за чистота на пистата и равната повърхност - слабия колесник)..... Доколко са му взели предвид писанията (американците) - един дявол знае... Но общо взето - твърдо не бе впечатлен..
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                          45 години един друг "съюзник" не се бъркаше във вътрешните и външните работи ама сега някой хора като чуят за СССР и "русское - безаналоговое",получават полюции.За 10-15 г от както сме членове на НАТО и ЕС не съм видял друга страна така нагло да ни се бърка във вътрешната и външната политика,даже попа си пратиха да ни набива канчето.
                          Аз съм по склонен да вярвам на производител произвел повече от 4000 самолета от даден тип/ и близо 3000 още летящи/,и приети на въоръжение в повече от 20 държави,пред такъв произвел 400 и приети на въоръжение в 5 държави и летящи в 3 от тях.
                          В момента куцо,кьораво и сакато се опитва да отработи едни рубли за да може колко по дълго да се забави купуването на нов самолет и да се пълнят едни джобчета от ремонтите на руските таралясници.

                          Коментар


                          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                            Преди време имаше една тема, как си бЕха купили от горското някакви супер наточени и луксозни джипове... Без съмнение бяха много "по-добри", от множеството други опции, съответно струваха и неколкократно повече. Файдата от тях беше...колкото ще бъде и от тоя "по-добър" самолет. Това чисто на практико-техническо ниво. Отделно на политическо, сега ще има големи негативи.
                            Аз не искам за голям брат, нито Русия, нито САЩ. Искам Европа, които поне от кумува срама го карат малко по-демократично със съюзниците си.
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                              Точно!Ф16 е гръбнак на сума ти доказани авиационни сили и е самолет ветеран в бойни действия за разлика от конкурентите в схемата за наша основна машина!То ЕЖК то е голема.работа,но има един лаф"Когато фактите говорят и боговете мълчат"! Политика,това е!Съюзници в Нато и US,въоръжаването с тяхна техника ще сложи край на напъните на много хора да ни върнат едни 30 години назад с руски ботуш тука!И Македония/Северна/се откачи,но е за друга тема,до тука с казуса избор на самолет и политика!Нещата са свързани!
                              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                              Коментар


                              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                                На каква база направи този категоричен извод? Защото кое е 'по-самолет' ми изглежда малко като 'моята кола е най-добрата'
                                А относно политическият избор - убеден съм, че ако се избере Ф16, това ще е огромна грешка, защото ще се даде сериозен лост за въздействие върху вътрешните ни работи на нашия моментен задокеански съюзник. Което пък автоматично ни отдалечава от ядрото на Европа и ни прави 'южен троянски кон' особено имайки предвид Брекзит...



                                Оооо, има... То и Ф16 идва насам... Приятел хвърка преди време с него и им бе написал един ферман недостатъци, които биха попречили на нормалната експлоатация при наши условия (основно - добре познатите вече изисквания за чистота на пистата и равната повърхност - слабия колесник)..... Доколко са му взели предвид писанията (американците) - един дявол знае... Но общо взето - твърдо не бе впечатлен..
                                За н-ти път Ф-16 блок 70 е по добър във всеки един технико тактически параметър от Грипен с изключение може би на експлоатационните разходи. По бърз, с по голям боен товар, с по голям радиус, и ако тука преднината му е в проценти в радиоелектронното оборудване и номенклатурата на ползваното въоръжение е в пъти!
                                И по назад в темата писах, Европа явно не ни иска в ядрото си в противен случай щяха най малкото да ни предложат евтини Тайфуни с съответния натиск и готово, и за нас и за европата беше по добре тия пари да си останат на континента, ама за тях сме източник на евтина работна ръка, и нищо повече. Поне Германия с лекота би се разделила с 10 Тайфуна с опцията ние да платим само модернизацията им до транш 3 например, ама се направиха че нашия конкурс не съществува.
                                Ф-16 достатъчно пребивават тука и мисля счупени колесници няма, та това да им е кусура. А и не се съмнявай че ако трябва ще им направим най равната писта на света, фирми на наши хора бол.
                                А лостове за въздействие рижия задокеански брат и сега има и въобще ама въобще не му е нужно да ни пробута 10 самолета, при положение че на нас така и така въобще не са ни жизнено важни.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X