Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купуваме стари F-16 без конкурс

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

    Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
    ...концепцията на планера си е стара генерация...
    То общо взето по това време се приключва с концептуалните нововъведения (F-16 има редица такива, първи за времето си). Точно по отношение на планер, никой от произведените след него и с подобно предназначение, не предлага нещо радикално ново, даващо нещо драстично повече. Не и при тоя клас самолети, и като ресурс, и като скорост, и като летателни качества. Ограничаващия фактор при тия машини е много повече човешкото тяло с присъщите му потребности и възможности по време на полет, отколкото планер, двигатели и т.н. Затова и развитието е в посока други качества, като в редица случаи дори се отстъпва от летателните му такива в полза на други. Например никой не прави планер, издържащ 30g. Безпредметно е. Над 10 е неизползваем заради пилота.

    ПП: И не е спрян от производство, явно нямат и намерение. Най-малкото не се прави само в САЩ.
    Последно редактирано от sparkybg; 10-01-19, 01:25.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      . Безпредметно е. Над 10 е неизползваем заради пилота.
      Натам е бъдещето да махнат пилота
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

        Аз нещо не мога да разбера за какво е думата в последните страници. Конкурсът приключи, на последния етап СААБ играха с две бройки повече, ама голи кат соколи, американците свалиха цената. Предстоят преговори за конкретен договор. Нашите искат още да свалят цената и да скъсят сроковете, дали ще им се получи - ще видим. Каква прозрачност, какъв натиск (освен истерията на онази представителка), какво чудо.
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
          Аз нещо не мога да разбера за какво е думата в последните страници. Конкурсът приключи, на последния етап СААБ играха с две бройки повече, ама голи кат соколи, американците свалиха цената. Предстоят преговори за конкретен договор. Нашите искат още да свалят цената и да скъсят сроковете, дали ще им се получи - ще видим. Каква прозрачност, какъв натиск (освен истерията на онази представителка), какво чудо.
          Кое било приключило?
          Ама то и конкурс ли имало бре????
          Къде това???
          Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

          Коментар


          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

            Конкурсът.
            Имаше.
            Тук.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
              Аз нещо не мога да разбера за какво е думата в последните страници. Конкурсът приключи, на последния етап СААБ играха с две бройки повече, ама голи кат соколи, американците свалиха цената. Предстоят преговори за конкретен договор. Нашите искат още да свалят цената и да скъсят сроковете, дали ще им се получи - ще видим. Каква прозрачност, какъв натиск (освен истерията на онази представителка), какво чудо.

              С идването на власт на тиквата , е ясно , че ще се купи американски самолет , другата алтернатива е да не се купи никакъв самолет , това са единствените възможности. Конкурса е като всяка обществена поръчка при която има лапачка , резултата е предварително ясен. Това е проблема , всичко е един цирк.
              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

              Коментар


              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                Виж сега, да ти кажа честно си мечтая тайно за нещо подобно на това, което направи Пиночет. Пасмината и комуната на стадиона и с картечниците. Преди това им даде срок, на който не му харесва да хваща пътя към Съюза, Китай или там квото се сетиш цоциалистическо. Но правилно си се досетил, че няма да съм аз тоя, който ще го направи това нещо. Търтея правилно говори, че тея неща без кръв не стават.

                Докато това не се направи ни държава ще имаме, ни ВВС.

                Ъхъ ясно.

                Ми правилно си се ориентирал, че не живееш в бг щом не ти харесва. Всичко е точно.
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                  Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                  ... другата алтернатива е да не се купи никакъв самолет ...
                  Тази алтернатива е правилната пътечка! За въздушния патрул за който се вдига пушилка до облаците, може да се извършва и от учебно бойните Л39-ки, а за реална въздушна отбрана са ни достатъчни 4 комплекса С-400 и това е цялата дандания!
                  мисля, да зема а се замисля...

                  Коментар


                  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                    Конкурсът.
                    Имаше.
                    Тук.
                    Имаше няква пародия и театро. Конкурс няма как да е и в най-смелите представи на някой.
                    Проформа бяха заложен на ужким някви рамки, определен бюджет, бройки и условия. След като свърши пасквила, правителсвото си плю в сурата и каза: .
                    ..в днешното правителствено решение е прието да се разреши проектът на международния договор да се отклони от задължителните изисквания, посочени в Актуализиран проект.....не може да се дадат параметри за цена, начин и срок на плащане на самолетите...
                    Имаш много извратени представи за конкурс.

                    Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                    Ъхъ ясно. Ми правилно си се ориентирал, че не живееш в бг щом не ти харесва. Всичко е точно.
                    Знам, че е правилно. Ама не защото не ми харесва, а защото не искам да преча на знаещите и можещите. Отдръпнал съм се на страни и гледам какви ги творят.
                    Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                    Коментар


                    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                      Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
                      Тази алтернатива е правилната пътечка! За въздушния патрул за който се вдига пушилка до облаците, може да се извършва и от учебно бойните Л39-ки, а за реална въздушна отбрана са ни достатъчни 4 комплекса С-400 и това е цялата дандания!
                      Аха, Ц400... А защо не Пейтриът примерно, или още от сега надушваме корупция???

                      Коментар


                      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                        Първоначално публикуван от MFr Преглед на мнение
                        Аха, Ц400... А защо не Пейтриът примерно, или още от сега надушваме корупция???
                        От руското оръжие по добро няма, не е имало, няма и да има.
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                          Първоначално публикуван от MFr Преглед на мнение
                          Аха, Ц400... А защо не Пейтриът примерно, или още от сега надушваме корупция???
                          Ясно е, С400 е по-ефективен, по-изгоден за придобиване и с по-евтини ракети, това достатъчни причини ли са!? Ся руски-американски...аз съм българин и щях да съм горд, ако имахме собствени, конкурентни алтернативи...но уви! Макар, че имахме уникален потенциал специално в радиолокационните продуткти и разработки, араби преди 2 години купиха най-добрите системи за радио заглушавани - нашо производство!!!
                          мисля, да зема а се замисля...

                          Коментар


                          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                            Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
                            Ясно е, С400 е по-ефективен, по-изгоден за придобиване и с по-евтини ракети, това достатъчни причини ли са!? Ся руски-американски...аз съм българин и щях да съм горд, ако имахме собствени, конкурентни алтернативи...но уви! Макар, че имахме уникален потенциал специално в радиолокационните продуткти и разработки, араби преди 2 години купиха най-добрите системи за радио заглушавани - нашо производство!!!
                            И къде е доказана тази ефективност? Освен това, как си сигурен, че ако добием Ц400, когато трябва ще могат да стрелят по когото трябва?

                            Коментар


                            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                              Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                              Ми не, глей ся, грипена това-онова много евтин, едно-друго там всичко прозрачно, честно, ала-бала. Пък ф-16 разбираш ли схема, корупция, суверенитет,пък политическо било решението, пък вазелин.А то какво - като я видях представителката на сааб как се изказваше и никак не ми се сториха сериозни. И тогава казах - примерно вицепрезидент на фирма срещу заместник държавен секретар ли беше оня (на щатите). Демек една държава застава зад едната оферта (в случая най-мощната държава), а шведското правителство го няма. Е кое изглежда по-сериозно? Нали никой не се залъгва, че американския зор е само и само да си пласират 8-те самолета. Или че без нашите 2 милиарда са го окъсали.
                              Точно така е!Гледах и аз интервюто с представителката на СААБ,смешна история!Силно разочарована и убедена че сделката е едва ли не 100% сигурна и накои сигурно са я убеждавали че е така,тези които сега реват от по-добрия избор!Изгорели са нечии комисионни май.....!Грипена е добър самолет ,но не е по -добър от Вайпър,особенно па само по фюзелаж и неясно бъдеще за развитие, като оборудване и ремонти.А пък покупка не въоръжение през две три фирми и държави ,е ебати и манната небесна за някои другари,като супер офертите за ремонта на старите 29тки.
                              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                              Коментар


                              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                                Първоначално публикуван от MFr Преглед на мнение
                                И къде е доказана тази ефективност?
                                аз няма да пиша нищо повече

                                https://bgr.news-front.info/2017/12/...licha-na-sito/
                                мисля, да зема а се замисля...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X