Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купуваме стари F-16 без конкурс

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

    Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
    Неее, някой трябва да спре тази поредна, зловеща глупост! Как изтъпаниха в новините, някакви измислени военни да плещят глупости, та чак незабавна нужда сме били имали от тези самолети...сякаш след 3 дни ще ги подкараме...боже, боже...наистина ме е срам, че съм българин вече!
    А кои са не-измислените военни. Според много участници у форума военните по принцип са измислени безполезници. Ей така на общо основание.
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

      Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
      Интересно, как не обръщаме внимание на ежедневните житейски неща, и свързаните в значителна степен с развитието на обществото, за които се твърди, че ни правят на маймуни, а изведнъж за ф-16 се е оказа че всички са будни и не били маймуни. Странна работа е това, да знаеш.
      Е сега говориш на гьотере. Виж темите в раздел политика и др. подобни. Там кипи с всички възможни и злободневни проблеми и ежедневните житейски неща. Колчем сега с тоя Ф-16 не чини нито да е първата, нито последната.
      Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
      И един мармот...
      Намерил си пост, в който някой лансира Миг-29 за конкурса????
      Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
      За отрицателните е по подразбиране, ама аз наблегнах на положителните - демек изключенията от правилото.
      Или ще ставаме нормална държава с правила и закони или нищо няма да станеме. Мими черпи бонбонче.

      Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
      Тия балалайки за армията и парламента, както и тук е видно, не са от вчера. Обаче тая работа с парламента се наглася по други начини - активно участие в обществено-политическия живот, висока изборна активност.
      Не става. Просто в България няма политическа алтернатива. Пък ти ходи да гласуваш колкото си искаш. Даже ще дойда с теб и ще гласувам за който ти ми кажеш. Без да ми даваш кебапчета, е така за идеята ще го направя.
      Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

      Коментар


      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

        Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
        Според много участници у форума военните по принцип са измислени безполезници. Ей така на общо основание.
        Без да съм в някой от крайностите ,но и на мен ми е странно,МВР е 2,3 пъти по голям числен състав от БА-защо?
        Ако тези хвърчила ще ни пазят от въздушно "нашествие" не е ли по практично да закупим система за ПВО за тези пари, а ако е само за "ескорт" няма ли по практични хвърчила.
        Друго което ми е странно-този самолет е полетял преди много от активните учасници във Форума да са заченати и колкото и да му обновяват електрониката, концепцията на планера си е стара генерация.Като е толкова небходимо,защо не търсят по съвремена техника- създадена примерно от преди 10,15г,20г..
        (Звучи ми като да изсипем едни пари за модернизирана версия на жигула или москвич 412, с ижекционна система ,климатик,тракшън и всичката съвременна дивотия,но в старите купета?)
        Хайде пак ще е -бития ,бит,а еб--ия,е-ан.

        Коментар


        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

          Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
          ...
          Друго което ми е странно-този самолет е полетял преди много от активните учасници във Форума да са заченати и колкото и да му обновяват електрониката, концепцията на планера си е стара генерация.Като е толкова небходимо,защо не търсят по съвремена техника- създадена примерно от преди 10,15г,20г..
          (Звучи ми като да изсипем едни пари за модернизирана версия на жигула или москвич 412, с ижекционна система ,климатик,тракшън и всичката съвременна дивотия,но в старите купета?)
          Хайде пак ще е -бития ,бит,а еб--ия,е-ан.
          Ми не е баш така. Сам по себеси самолета и конкретно тая модификация са абсолютно съвременни и адекватни. Някой по-назад в темата беше дал хубав пример с VW Golf. Голф единичка е някъде началото на 80те. Ама вече има Голф 7, дето няма нищо общо с първия и си е съвременна и модерна кола.
          Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

          Коментар


          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

            От тая модификация Вайпър ,кое е по добро, от това което се предлага?!Спряга се и ремонтна база с обучение на специалисти,плюс всичките екстри за машините ,обучение ....!Това вече е мрънкане !
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

              Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
              Без да съм в някой от крайностите ,но и на мен ми е странно,МВР е 2,3 пъти по голям числен състав от БА-защо?
              Ако тези хвърчила ще ни пазят от въздушно "нашествие" не е ли по практично да закупим система за ПВО за тези пари, а ако е само за "ескорт" няма ли по практични хвърчила.
              Друго което ми е странно-този самолет е полетял преди много от активните учасници във Форума да са заченати и колкото и да му обновяват електрониката, концепцията на планера си е стара генерация.Като е толкова небходимо,защо не търсят по съвремена техника- създадена примерно от преди 10,15г,20г..
              (Звучи ми като да изсипем едни пари за модернизирана версия на жигула или москвич 412, с ижекционна система ,климатик,тракшън и всичката съвременна дивотия,но в старите купета?)
              Хайде пак ще е -бития ,бит,а еб--ия,е-ан.
              Няколко пъти съм намеквал (къде ли не) че тия процеси, и дори свързаната с тях техническа страна, не могат да се разглеждат опростенчески, ама нейсе.
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                Просто в България няма политическа алтернатива.
                Само на това ще ти отговоря, но ще е достатъчно - тая бленувана политическа алтернатива от къде да се появи? От Германия ли? Може, ама нещо не те виждам да я подхванеш. Съвсем отделни въпроси са кой как си я представя и какво очаква от нея. Ама то ще стане мътна и кървава. Ето ти например си я представяш такава, дето няма да изхарчи едни пари за нови изтребители и нещо си там да се случи във ВВС-то. А аз си я представям, обратно, че ще изхарчи едни пари и за това, освен за всичко останало. И така нататък.
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                  Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                  От тая модификация Вайпър ,кое е по добро, от това което се предлага?!Спряга се и ремонтна база с обучение на специалисти,плюс всичките екстри за машините ,обучение ....!Това вече е мрънкане !
                  Ми не, глей ся, грипена това-онова много евтин, едно-друго там всичко прозрачно, честно, ала-бала. Пък ф-16 разбираш ли схема, корупция, суверенитет,пък политическо било решението, пък вазелин.А то какво - като я видях представителката на сааб как се изказваше и никак не ми се сториха сериозни. И тогава казах - примерно вицепрезидент на фирма срещу заместник държавен секретар ли беше оня (на щатите). Демек една държава застава зад едната оферта (в случая най-мощната държава), а шведското правителство го няма. Е кое изглежда по-сериозно? Нали никой не се залъгва, че американския зор е само и само да си пласират 8-те самолета. Или че без нашите 2 милиарда са го окъсали.
                  Всеки трети е шести

                  Коментар


                  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                    Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                    . Ама вече има Голф 7, дето няма нищо общо с първия и си е съвременна и модерна кола.
                    Хайде сега да ми "сложите" две снимчици на този от 70те г. на миналия век и новия да видим,кое е новото от вън!
                    Май примера с модернизираната жигулка е по близо................

                    Коментар


                    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                      Майката им еб@хте на тия пилоти. Учили и тренирали с години накрая да ги качите на по един голф.
                      Всеки трети е шести

                      Коментар


                      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                        Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                        Хайде сега да ми "сложите" две снимчици на този от 70те г. на миналия век и новия да видим,кое е новото от вън!
                        ..............
                        "Комфортните" резервоари. А на самолетите (пък и не само на тях) това вътре е по-важно.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                          Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                          Само на това ще ти отговоря, но ще е достатъчно - тая бленувана политическа алтернатива от къде да се появи? От Германия ли? Може, ама нещо не те виждам да я подхванеш. Съвсем отделни въпроси са кой как си я представя и какво очаква от нея. Ама то ще стане мътна и кървава.
                          Виж сега, да ти кажа честно си мечтая тайно за нещо подобно на това, което направи Пиночет. Пасмината и комуната на стадиона и с картечниците. Преди това им даде срок, на който не му харесва да хваща пътя към Съюза, Китай или там квото се сетиш цоциалистическо. Но правилно си се досетил, че няма да съм аз тоя, който ще го направи това нещо. Търтея правилно говори, че тея неща без кръв не стават.

                          Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                          Ето ти например си я представяш такава, дето няма да изхарчи едни пари за нови изтребители и нещо си там да се случи във ВВС-то. А аз си я представям, обратно, че ще изхарчи едни пари и за това, освен за всичко останало. И така нататък.
                          Не си ме разбрал пак. Аз и двойно повече пари искам да се дадат и не за 8, ами за 48 самолета, ама само ако ми се спази формулата:
                          Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                          1. Политика -> 2. Икономика -> 3.Армия.
                          Точно в тоя ред и последователност. Не по различно и без опция за разместване.
                          Докато това не се направи ни държава ще имаме, ни ВВС.
                          Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                          Коментар


                          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            "Комфортните" резервоари. А на самолетите (пък и не само на тях) това вътре е по-важно.
                            Принципно "съдържанието" е решаващо,но и "формата" в която е организирано съдържанието е от значение.
                            От значение е и целта която се преследва с конкретната "стока".
                            За това има развитие...,и се пръкнаха нови и по актуални разработки, които някой купуват,а ние сме за самолет спрян от производство,- а сега в друга производствена база...................... звучи ми като "изнесено в Китай" ...................производство.
                            Последно редактирано от petkov_bb; 09-01-19, 23:40.

                            Коментар


                            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                              Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                              Принципно "съдържанието" е решаващо,но и "формата" в която е организирано е от значение.
                              За това и развитието...,и се пръкнаха нови и актуални разработки които някои купуват,а ние самолет спрян от производство,сега на ново в друга производствена база...................... звучи ми като изнесено в Китай ....................
                              Опасявам се че законите на физиката не позволяват кой знае какви кардинални изменения във формата. И понеже очевидно доста по-умни учени и техници са го разбрали преди нас, са тръгнали по пътя на промени в съдържанието. Сега ако оачкваш някое летящо крило като Б-2 с перпендикулярни мотори и пернишки спойлери, вероятно ще се разочароваш.
                              Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                              Коментар


                              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                                Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                                Принципно "съдържанието" е решаващо,но и "формата" в която е организирано е от значение.
                                За това и развитието...,и се пръкнаха нови и актуални разработки които някои купуват,а ние самолет спрян от производство,сега на ново в друга производствена база...................... звучи ми като изнесено в Китай ....................
                                Кои са новите и актуални? F-35 ли? Ами първо, че не можем да го платим и второ, че няма да ни върши работа на нас.
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X