Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купуваме стари F-16 без конкурс

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

    Някой иска ли да се хванем на бас, че след 5 години по същото време пак няма да имаме нов изтребител.

    Коментар


    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

      dragozow печелиш служебно. Ако даже сега, на секундата, платим на 100% ефките, до 5 години няма да са ни ги доставили. Просто няма да са ги произвели. Завода още го няма, модела го няма, пък и не сме първи на опашката. Това важи ако не ни пробутат нещо рециклирано от хранилищата в Аризона и Ню Мексико.

      Коментар


      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

        По-добре Ф-ки от МиГ-ове.
        Последните ги видяхме как падаха като круши във войната НАТО- Югославия.

        Коментар


        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

          Първоначално публикуван от Bibo71 Преглед на мнение
          По-добре Ф-ки от МиГ-ове.
          Последните ги видяхме как падаха като круши във войната НАТО- Югославия.
          Въпроса изобщо не е ли-или, а дали! В Бг са няколко човека, които могат да кажат кой от двата самолета е по-добър и се съмнявам ти да си един от тях!
          мисля, да зема а се замисля...

          Коментар


          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

            Първоначално публикуван от dragozow Преглед на мнение
            Някой иска ли да се хванем на бас, че след 5 години по същото време пак няма да имаме нов изтребител.
            Аз........,,
            Няма да се хвана защото вероятността да спечеля клони към 10% ,а те са по близо до О "нулата", която сме си в момента!
            Ако държавата беше "Фирма" управлявана по законите на "бизнеса",проблемната тема изобщо нямаше да фигурира в дневния ред!

            Коментар


            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

              Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
              Тази алтернатива е правилната пътечка! За въздушния патрул за който се вдига пушилка до облаците, може да се извършва и от учебно бойните Л39-ки, а за реална въздушна отбрана са ни достатъчни 4 комплекса С-400 и това е цялата дандания!
              Ако в така наречения конкурс не участваха американски самолети , нямаше да се купуват самолети. Първо пробваха със старите Ф16 , ама тиквата падна и се взе различно решение. Направиха си нов конкурс , този път нови Ф16 , свириха набързо служебна победа , че иначе трябваше да ни предлагат Ф35 . Трябва да е американски , друг начин няма. А като е американски ще лети само при правилното правителство , това което изпълнява каквото му се нареди , а пък за благодарност ония ще си затварят очите за много неща. А някои хора са ми много интересни , пискат , псуват , че това скъпо , онова откраднали , застраховките им дигнали , ........ а пък сега се радват като деца , че ще им купят ф16 , а то тоягата и "подаръците" са от един и същ човек. Ама какво да ги правиш , интернет партизани , не хващат гората , а хващат клавиатурата.
              Интересно турците как купиха С-400 , нали са в нато ?
              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

              Коментар


              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                Аз пък, като един позитивист се надявам, че нашите убавци го правят нарочно цирка с конкурса, за да може да има жалби, протакане, топкане на топката с тънката мисъл да облекчат изтерзания български данъкоплатец отлагайки във времето покупката на непотребните нам самолети и да могат да кършат пръсти пред натискащите ги за бърза покупка натовски (разбирай хамерикански) батковци, оправдавайки се с "общественото мнение".
                "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                Коментар


                • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                  Турците още не са, а и вероятно няма да се оборудват с С-400!
                  мисля, да зема а се замисля...

                  Коментар


                  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                    Турците си платиха аванса за С400, пък дали ще го получат - божа работа, и пак американци пречат в това дали турците да купят от друг доставчик (диверсификация бе, ама явно на някои хора им харесва само еднопосочната диверсификация - 'да не се купува от там'. или 'да се купува само от мен' )
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                      Аз сега да разбирам ли че докато построят/довършат завода дето ще произведе Ф-ките, ще наливаме пари на руснаците да летят тяхните таралясници още 10 години докато ни доставят новите самолети ?

                      Коментар


                      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                        И да доставят Ф тутурнайсе руските машини сигурно ще летят поне още 2 години след това.
                        За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                        0878 79 20 61 Борис

                        Коментар


                        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                          Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                          И да доставят Ф тутурнайсе руските машини сигурно ще летят поне още 2 години след това.


                          Тя е бронирана
                          здраво в гърдите
                          и бронебойни патрони
                          за нея
                          няма открити!
                          Няма открити!
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                            Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
                            Ясно е, С400 е по-ефективен..
                            Какво мислиш, за факта, че руски самолет беше свален във най-вътрешния радиус(под 50км.) на С400?
                            Като С400 беше закаран там с лозунга "Никога повече няма да свалят руска машина в Сирия"
                            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                            Суперспам - спама на суперите

                            Коментар


                            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                              Нищо общо няма с любовта или омразата към конкретна държава . Реално днес да дойдат новите самолети поне 2 години ще минат докато им усвоят пилотажа и наземното обслужване . Това не е просто следващ модел на даден самолет а принципно нова и различна машина . През това време щем нещем летим с наличното което е усвоено като техника .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                                Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                                Ако в така наречения конкурс не участваха американски самолети , нямаше да се купуват самолети. Първо пробваха със старите Ф16 , ама тиквата падна и се взе различно решение. Направиха си нов конкурс , този път нови Ф16 , свириха набързо служебна победа , че иначе трябваше да ни предлагат Ф35 . Трябва да е американски , друг начин няма. А като е американски ще лети само при правилното правителство , това което изпълнява каквото му се нареди , а пък за благодарност ония ще си затварят очите за много неща. А някои хора са ми много интересни , пискат , псуват , че това скъпо , онова откраднали , застраховките им дигнали , ........ а пък сега се радват като деца , че ще им купят ф16 , а то тоягата и "подаръците" са от един и същ човек. Ама какво да ги правиш , интернет партизани , не хващат гората , а хващат клавиатурата.
                                Интересно турците как купиха С-400 , нали са в нато ?
                                Апа некои хора искат авиацията ни да е от руски строшляци!Така или иначе военно обновяване ще има и е неизбежно! И никой не писка когато нещо се плаща за услуга или право,когато е коректно ,прозрачно има яснота и е обосновано спрямо стандарта ни.По -добре да плащаме за нещо сигурно ,отколкото за химери,като сделката с Грипен .То ако е само за хвърчила без въоръжениеше ,да им купят още пилатуси на военните пилоти и да се стрелят с фунийки във въздушен бой. Не мисля че на всеки от нас ще ни шибнат сметка за ново въоръжение,даже си нямаме.представа какви пари има.в.държавата.
                                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X