Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на първа лодка и начин за транспортирането и

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Рекох си, че може да е полезно.
    Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

    Коментар


    • Малко допълнения:

      Побългарих закрепването на тентата и сега е ‘бахти рахата: закача се и се откача за секунди. При пренасяне закачам основната опора отзад и тентата ляга перфектно в размера на лодката (иначе, като е на нормалното си място надува много покривалото отпред и при скорост го сваля). Освен това, при достигане на плаж не се чудя за чадър или прочее. Нощем мятам отгоре един комарник със същия размер и… няма такава палатка.

      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:CF8C19B7-C0A8-4EF5-A1AF-9EBD0ED1AA72.jpeg Прегледи:0 Размер:275.9 КБ ID:6738965

      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:7BABB4E4-77CE-4796-BB37-7A022C528F3F.jpeg Прегледи:0 Размер:437.2 КБ ID:6738966

      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:2E4CDCB0-8E0F-42C0-B53D-C025D1B83CC2.jpeg Прегледи:0 Размер:1.26 МБ ID:6738968

      Добавих две дръжки отпред (не вършат особена работа, освен за завързване на котвата) и два ролкови водача ( вършат чудесна работа при вадене на 50 метра въже за котвата):

      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:51944D2C-5CF0-4079-B850-2B29C23EE2D1.jpeg Прегледи:0 Размер:545.7 КБ ID:6738967

      А на какво място пак ме отведе лодчицата не е истина:

      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:A3DAC6D7-3F83-490C-ACD6-BB1B9F3DED7B.jpeg Прегледи:0 Размер:1.23 МБ ID:6738969

      Имам си освен частен плаж и частно джакузи:

      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:CEB0106C-C02C-424E-A546-E645328A76B6.jpeg Прегледи:0 Размер:1.15 МБ ID:6738970
      08седемшест5едно513четири

      Коментар


      • Малко допълнения по темата:

        Скорост. Както очаквахме, скоростта при морското морското равнище се увеличи: скоростомера играе между 49- 50 километра, за това приемам постоянната скорост: 49 километра.

        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:07251502-8142-4330-ABF5-79D4E1D00BB1.png Прегледи:0 Размер:85.0 КБ ID:6741371

        Разход. Предоволен съм от консумацията на гориво: за 12.2 часа работа, консумацията е точно 21 литра. През половината време съм карал на максимална газ, през другата половина- над половината. 2/3 от времето сме били 4 човека с много багаж, другата 1/3 бях сам и шпорих като за последно, докато открия най- бързата позиция на двигателя. Доволен съм, понеже сравнявам разхода с пърпоретките на двама приятеля: стъклопластов Бейлайнер с бордови двигател- константен разход 1 литър на минута и турбиниран джет потребяващ 65 литра за около три часа. Вярно е, че малко сравнението е, като круши с ябълки и нито вървя като джета, нито имам вместимостта на Бейлайнера, но все пак ги догонва в някакви граници за под 2 литра на час.

        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:C86FD255-CCC4-4E61-A7C0-26D9E62833BF.jpeg Прегледи:0 Размер:652.5 КБ ID:6741374

        Лодката върви чудесно с 4-ма възрастни, които през повечето време са се разположили изключително комфортно, но за багажа трябва да измисля някакви органайзери, че вътре е като катун:

        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:6901DB0A-EA9D-497C-9406-B14E39162FAA.jpeg Прегледи:0 Размер:545.7 КБ ID:6741372

        Т’ва- рибарлъка било голяма тръпка, обаче ако се заиграеш с маркови такъми, можеш за си отвориш черна дупка в портфейла: за едно Penn-че и една читава пръчка оставих пари, като за малък резервен двигател. Повече такива глупости не купувам:

        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:683A8572-1945-4F90-A2B7-DFE8CFFBD216.jpeg Прегледи:0 Размер:604.9 КБ ID:6741373

        Килим. Бахти кефа. Мислех, че няма да може да се чисти от камъчета, стръв или храна, обаче не: почти всичко пада веднага с акумулаторната прахосмукачка, другото- с маркуча вкъщи.

        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:294B29F9-6C12-4BF3-8103-B7739013D260.jpeg Прегледи:0 Размер:709.8 КБ ID:6741375

        Последно редактирано от Вальо; 16-05-21, 08:11.
        08седемшест5едно513четири

        Коментар


        • large
          large коментира
          Редактиране на коментар
          Как се нарича материала по дъното на лодката и от къде може да се набави?

          >>Добавка:
          Hамерих го.... "килим за лодки"
          Последно редактирано от large; 21-07-21, 10:48.

      • Сложил си и оборотомер
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • Вальо
          Вальо коментира
          Редактиране на коментар
          Е, нЕма се излагаме, бре! :-)

        • KingofROAD
          KingofROAD коментира
          Редактиране на коментар
          Това е и моточасовник май, освен оборотомер...

      • А бинокъла сигурно е за откриване на патрулните катери
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • Вальо
          Вальо коментира
          Редактиране на коментар
          Лименико- то не ни създадоха никакви ядове: спряха до нас (ние- 4ри човека, 8 въдици), провериха ми застраховката и на изпроводяк ни казаха къде кълвяло…
          В контраст на това, нашите граничари на Кулата ни разцепиха- тях, обаче бинокъл не ги лови…

      • Пичове, абе на колко време се сменя импелера?
        Днес звънях в магазина, но някакъв младеж ми каза, че не се сменял, докато не почнел да създава ядове ???
        Четох мнения от това, че трябвало всяка година да се сменя, до това на три години веднъж…
        Дайте идея за моята Yamaha GMHS 25, която това лято ще и е второ от пускането на вода…
        08седемшест5едно513четири

        Коментар


        • NIKSD
          NIKSD коментира
          Редактиране на коментар
          Късал съм импелер на нов мотор, тоест на 2 нови Волво Пента, запалих ги нови от Сан Диего и 3 дни след това ги извадих на салата. Карал съм и с един импелър Калифорния-Флорида-Калифорния-Канада-Алеска...
          За точно твоята моторетка не знам, ама тук за повечето моторетки препоръчват смяна на всяка година или на определени часове, ама ти няма да навъртиш толкова, че да си за смяна на импелера.
          Сменяй веднъж годишно, и си носи поне още 2 резервни.

      • Днес минах през Тедо и решихме проблема- ще взема един в “джоба” за всеки случай и ако не се наложи преждевременно ще го сменя в края на сезона.
        Маслата ги сменям утре.
        08седемшест5едно513четири

        Коментар


        • Зависи и от водите в които плаваш. Ако има пясък и мизерии, импелерът си заминава скоропостижно. В общия случай е достатъчно да наблюдаваш контролната струя и ако намалее да имаш един под ръка. На Джонсъна съм го сменял веднъж само.
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • BENZBOSS
            BENZBOSS коментира
            Редактиране на коментар
            Точно

            Едно е да си на чиста мазна вода в морето и съвсем друго в някой кален гьол,там пясъка го прави на шмиргел, мексиканците така карат,вадят ги на плажа с газ и сменят импельри на 3 месеца

        • Пичове, помагайте.
          Купих импелър, който не съм сигурен дали е точният, въпреки че изчетох един куп спецификации…

          Това, което купих е тази част:

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:71BD50E5-040F-4B33-82AF-104D49860659.jpeg
Прегледи:341
Размер:386.2 КБ
ID:6759176

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:E9B1AB16-1CD4-4831-8E5F-027CB1330C6F.jpeg
Прегледи:350
Размер:462.8 КБ
ID:6759174

          Обаче имам съмнения, дали не е това или пък нещо друго:

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:8928EF0B-F481-402D-B43E-DAB7F4D1C7E3.png
Прегледи:359
Размер:181.1 КБ
ID:6759175
          Прикачени файлове
          08седемшест5едно513четири

          Коментар


          • Нямаш ли документацията на двигателя? Там би трябвало да има графика с партномерата на детайлите му. Ако не - проверяваш с... проверяване
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • Вальо
              Вальо коментира
              Редактиране на коментар
              Ники, проверявах с проверяване и стигнах до този парт номер, ама може и да не е. документация… май имам, къде ли е…

          • Скъпи са там при вас,аз обикновенно купувам всичките възможни за модела,3 да са по 12 долара и ги грабвам ма това на теб не ти върши работа.
            Няма ли някой който по каталог да му дръпне номера?
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • В крайна сметка, отваряш помпата и виждаш кой е импелърът.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • BENZBOSS
                BENZBOSS коментира
                Редактиране на коментар
                А ако те мързи или не е при теб мотора купуваш всички възможни,все един ше влезе

              • gimax
                gimax коментира
                Редактиране на коментар
                Или отиваш при Йоско или Ники Добрев и ти го сменяват срещу некой лев.В Панчарево са и двамата и имат и части и познания.

            • Никаква философия не е смяната. На мястото на Вальо, бих го сменил в контролирани условия сам, за да знам как да го направя на брега в пясъка, ако се наложи.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • Тази седмица опъвам палатка за два месеца в Гърция- смених онзи ден маслата, ама импелъра ме мързи. Ако умре, ще го сменя там- взел съм ключове. Ако оживее- на есен, в София.
                08седемшест5едно513четири

                Коментар


                • BENZBOSS
                  BENZBOSS коментира
                  Редактиране на коментар
                  Ще живее,много живот има в него

                  Пращай снимки и наздраве

              • Първоначално публикуван от Валентин Стоилов Преглед на мнение
                М

                Имам си освен частен плаж и частно джакузи:

                Натиснете снимката за да я уголемите Име:CEB0106C-C02C-424E-A546-E645328A76B6.jpeg Прегледи:0 Размер:1.15 МБ ID:6738970
                Ех завиждам ти!
                Къде е това място?

                Коментар


                • Вальо
                  Вальо коментира
                  Редактиране на коментар
                  Pyrgadikia, посока Амулиани, преди острия нос.

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X